sobota, 11 maja 2024 22:01

Mistrzostwa Polski 2023: KS Aqua Sport zdominowało zawody

KS Aqua Sport zdominował Mistrzostwa Polski w Pływaniu Długodystansowym w Płetwach, które odbyły się 3 września w Wdzydzach Kiszewskich. Zawodnicy klubu zgarnęli w sumie 17 medali indywidualnych oraz 2 medale w sztafetach. Nie zabrakło także sukcesów w kategoriach młodzieżowych, gdzie młodzi pływacy pokonali konkurencję, zdobywając złote medale.

Źródło: KS Aquasport

• Mistrzostwa odbyły się w Wdzydzach Kiszewskich, 3 września; głównym partnerem był Gmina Kościerzyna.
  • W zawodach wzięło udział 38 zawodniczek i 28 zawodników licencjonowanych, a także 6 amatorek i 9 amatorów.
  • Klub zdominował zawody, zdobywając łącznie 17 medali indywidualnych i 2 medale w sztafetach. Najmłodsi zawodnicy również się wyróżnili, zdobywając złote medale w swoich kategoriach

Szczegółowe wyniki i wyróżnienia:

Wśród indywidualnych triumfów zawodników KS Aqua Sport warto wyróżnić:

• Kategoria E (do 11 lat): Kaja Lellek i Konstanty Tarnowski zdobyli Mistrzostwo Polski w konkurencji 400m w monopłetwie.
  • Kategoria D (12-13 lat): Arkadiusz Sędzicki stanął na najwyższym stopniu podium w 800m w monopłetwie, a Dominika Peek została mistrzynią w 800BF.
  • Kategoria C (14-15 lat): Anna Tarnowska i Sandra Blok wywalczyły złote medale w 1200m w monopłetwie oraz 1200BF.
  • Kategoria B (16-17 lat): Daria Freda i Klaudia Bida okazały się niepokonane w konkurencji 1600m, wygrywając w 1200BF oraz 1200SF.

Zawody oferowały nie tylko emocjonującą rywalizację sportową. Dzięki wsparciu sponsorów, kibice mogli liczyć na pamiątkowe koszulki oraz atrakcję w postaci bitwy łuczniczej - Archery Tag. Organizatorzy zadbali także o bezpieczeństwo uczestników, angażując do tego celu ratowników Słupskiego WOPR.

KS Aqua Sport nie zwalnia tempa i już zaprasza na kolejne zawody, które odbędą się w październiku, a także na zajęcia nauki pływania dla dzieci i młodzieży.