AKCJA KOŚCIERSKIE DYMY

start 25.04 godz. 10:00
koniec 25.04 godz. 16:00

Lokalizacja: Kościerzyna

Zapraszamy PAŃSTWA do udziału w Konwersatorium nt. powietrza atmosferycznego w Kościerzynie i naszym powiecie we wtorek 25 kwietnia br. o godz. 13:00 w Sali Szopińskiego w ramach „Światowego Dnia Zdrowia 2017” w Kościerzynie.

Ponieważ następuje coraz większy brak przyzwolenia społecznego na zadymianie naszego otoczenia, w styczniu br. wraz z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Kościerzynie rozpoczęliśmy Akcję Kościerskie Dymy, której celem jest likwidacja smogu w naszym mieście, powiecie, a może i województwie. Do Akcji zaprosiliśmy min. Burmistrza Miasta Kościerzyna, Starostę Kościerską, Miejskie Przedsiębiorstwo Infrastruktury KOS-EKO oraz lokalne media, a także wójtów naszego powiatu oraz wszystkie szkoły.

W ramach obchodów „Światowego Dnia Zdrowia 2017” przygotowaliśmy część poświęconą poprawie jakości powietrza, jako jednego z ważnych czynników mających wpływ na zdrowie człowieka. Wszak pozbycie się smogu to likwidacja jednej z istotnych przyczyn:
 zachorowalności na różne choroby, również depresji
 złego samopoczucia
 obniżenia komfortu życia na co dzień.

W tym dniu od godziny 10tej na rynku kościerskim, wśród stoisk promujących zdrową żywność, herbaty ziołowe i zdrowy styl życia, my będziemy rozpowszechniać modę na czyste powietrze, propagować energooszczędność w budynkach i proekologiczne spalanie opału w piecach domowych.

Od 13tej w Sali Szopińskiego przy Urzędzie Miasta odbędzie się Konwersatorium - prezentacje i debata nt. powietrza atmosferycznego (ok. 3h). Zamierzamy przedstawić mieszkańcom Kościerzyny pełną informację dot. problemu: od jakości powietrza, poprzez dolegliwości zdrowotne w korelacji ze smogiem i propozycje rozwiązania problemu: energooszczędność w budynkach, tanie rozwiązania, a może i dofinansowania.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.