Reklama
Kolejna inicjatywa przeciwko likwidacji Sądu Rejonowego w Kościerzynie
548 odslon
Wpisany przez admin24info    czwartek, 16 lutego 2012 10:43    PDF Drukuj Napisz e-mail

alt

Jest kolejna inicjatywa dotycząca sprzeciwu przeciwko likwidacji Sądu Rejonowego w Kościerzynie. Tym razem pomysłodawcą akcji jest Społeczna Inicjatywa Obrony Sądu Rejonowego w Kościerzynie. Polega ona na bezpośrednim wysyłaniu przez mieszkańców naszego Powiatu do Ministerstwa Sprawiedliwości i na skrzynkę meilową Ministra Sprawiedliwości Jarosława Gowina, wniosków o udostępnienie informacji publicznej.

Przypomnijmy, że zgodnie z opracowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości projektem rozporządzenia, mającego wejść w życie w lipcu bieżącego roku,  zniesieniu mają ulec najmniejsze sądy rejonowe w Polsce. Projekt przewiduje m.in. likwidację Sądu Rejonowego      w Kościerzynie, przeniesienie go do Kartuz i utworzenie kościerskiej filii.

Akcja wysyłania wniosków to kolejne przedsięwzięcie, po wystosowaniu przez wszystkie samorządy z terenu Powiatu zdecydowanego protestu przeciwko likwidacji Sądu, a także akcją zbierania podpisów pod specjalną petycją, która jednoczy władze samorządowe i społeczność lokalną Powiatu Kościerskiego w walce przeciwko tej krzywdzącej decyzji Ministerstwa Sprawiedliwości.

- Jako samorząd powiatowy zdecydowanie popieramy akcję Społecznej Inicjatywy Obrony Sądu Rejonowego w Kościerzynie – mówi Piotr Lizakowski, starosta kościerski. – Jest to inicjatywa społeczna, ponadpartyjna, której przyświeca jeden główny cel – obrona Sądu i zapobiegnięcie związanych z tym faktem poważnymi konsekwencjami, jakimi są bez wątpienia utrata miejsc Pracy, a także  utrudnienia dla naszych mieszkańców w dostępie do instytucji sądowych – dodał starosta Lizakowski.
Dodajmy, że pod petycją przeciwko likwidacji sądu złożonych zostało do tej pory 5516 podpisów. Świadczy to dobitnie o tym, ze mieszkańcy Powiatu nie zgadzają się z planami Ministerstwa.

Wspierając akcję Społecznej Inicjatywy Obrony Sądu Rejonowego w Kościerzynie możemy, poświęcając dosłownie 2 minuty, spowodować, że nie utracimy tej ważnej instytucji w naszym powiecie.  Wystarczy wysłać specjalny wniosek o udostępnienie informacji publicznej, wpisując swoje dane, na adresy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Wniosek dostępny jest na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Kościerzynie www.powiatkoscierski.pl oraz na fanpage Powiatu Kościerskiego na facebooku http://www.facebook.com/stoplikwidacjisadu

 

mat. prasowe Starostwa Powiatowego w Kościerzynie



Zmieniony ( czwartek, 16 lutego 2012 12:26 )
 

Komentarze  

 
0 #2 NIestety 2012-02-18 10:23
https://docs.google.com/leaf?id=0B4xyiKxnrKp5OTk4MzNlNDEtNjkyMS00NjkzLWFmYTQtOWFhYzg3NDJlN2Nk
 
 
0 #1 zlikwidowac 2012-02-16 21:10
Zlikwidować i koniec .Jak likwidowali KASZUBA to nasi włodarze prawie nic nie zrobili w tej sprawie,a o tyle miejsc pracy chodziło(widocz nie tamci ludzie niebyli tak ważni).A jak sąd przeniosą do Kartuz to już nie będzie tych znajomości w sądzie i-i sami wiecie .......
 

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu koscierzyna24.info. Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści.Osoby zamieszczające obraźliwe lub naruszające prawo treści mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Komentarze obraźliwe, wulgarne i nie dotyczące artykułu mogą zostać usunięte przez administratora portalu koscierzyna24.info

REKLAMA

Reklama
Reklama