Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Telewizja Kościerzyna

Switch to desktop

Stary browar Kościerzyna. Burmistrz Czucha o planowanej inwestycji

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
 
Stary browar w Kościerzynie zostanie zmodernizowany. To za sprawą inwestora który postanowił na nowo wprowadzić życie do zabytkowego budynku. Obiekt będzie służył przede wszystkim celom komercyjnym, lecz inwestor zobowiązał się też do powrotu do tradycji miejsca. O całym zamyśle projektu opowiedział nam burmistrz Zdzisław Czucha. Zachęcamy do obejrzenia video.

Inwestor wraz z projektantem koncepcję architektoniczną obiektu, przedstawili podczas spotkania które odbyło się w Urzędzie Miasta.. Zamysłem projektanta jest renowacja starych ceglanych murów – pozostawienie ich zewnętrznej formy oraz zabudowa pozostałej części nieruchomości. Inwestor przewiduje ponadto zlokalizowanie w nowym obiekcie mini browaru z piwem wytwarzanym na miejscu, inną małą gastronomią, częścią handlową na zasadzie centrum handlowego oraz z podziemnym parkingiem.

Aktualnie inwestor jest na etapie opracowania projektu budowlanego o uzyskiwanie decyzji o warunkach zabudowy i uzgodnień z konserwatorem zabytków.

Zarówno inwestor jak i władze miasta, wyraziły wolę dalszej ścisłej współpracy w sprawie renowacji starego browaru. Zatem jest szansa, że w niedalekiej przyszłości centrum Kościerzyny wzbogaci się o kolejny ważny dla dalszego rozwoju miasta obiekt. Prace budowlane zmierzające do renowacji starego browaru rozpoczną się prawdopodobnie na jesieni bieżącego roku.

 

Komentarze   

0 #9 Lesm 2013-03-03 11:54
Ja osobiście mam mieszane uczucia czy to co zrobiono z browarem można nazwać modernizacją czy też całkowitym zniszczeniem czegoś co było zabytkiem. Wyburzenie starego browaru i postawienie całkowicie nowego obiektu ma cokolwiek z renowacją. Uważam, że renowacja powinna polegać na odnowieniu tych murów które mają jakoś wartość historyczną. Pamiętam tę część Kościerzyny, kiedy stały tam jeszcze pozostałe budynki w jednym z nich mieściło się także WKU - niestety po nich nie pozostał nawet kamyczek. Tak samo będzie i z browarem. Gratulacje taka forma renowacji daje zaskakujące efekty, bo będzie można oglądać zabytki jedynie na fotografii - czy o to chodzi ?
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #8 Artur 2011-09-05 21:55
Ja do kościerzaka sam jesteś gówno a centrum handlowe to doskonały pomysł i coś nowego w centrum miasta bo nasza galeria jest troche mała :)
Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 #7 lusi 2011-03-16 00:07
Ale Ty masz kolo przestawione szare komórki w głowie, nie oceniaj innych ;] Spójrz i zacznij od siebie.
Brawo p. Czucha, niech pan działa;]
Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 #6 q 2011-03-15 09:01
a to piwo będzie się nazywało "koscierskie"? tak jak tyskie?
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #5 Kościerzak29 2011-03-14 20:22
Zdzichu ma słabość do alkoholu, pamiętamy. I jak przystało na posła chwali sie cudzymi inwestucjami. Straszna ta beradność i brak decyzji jakich kolwiek. Potrzeba młodości i energii coraz bardziej odczuwalna.
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #4 Lonia 2011-03-14 20:21
Super pomysł! wreszcie coś zaczyna się dziać! i kościerzyna może chociaz troche zasłynie:D
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #3 mar&już 2011-03-14 20:16
szkoda że Maklakiewicz nie żyje chętnie poszedłbym z Nim na http://www.***/***?v=Cb8ESoj-v2Y do naszego mini browarku:)
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #2 666 2011-03-14 19:15
Ehh Zdzichu bedzie tak samo jak z mieszkaniami miało być budowane a co jest trawa i błoto zamiast browaru odrestaurowac i mieszkania dla biednych a nie sprzedawać budynki i remonty pod sklep szkoda gadać
Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 #1 koscierzak 2011-03-14 16:56
tak tak tylko centrum handlowe lepiej jakis blok mieszkalny a nie jakies gowna !!!!!!!!!!!!!!!
Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Serwis nie ponosi odpowiedzialności za obraźliwe treści publikowane przez użytkowników.

Kod antyspamowy
Odśwież

http://koscierzyna24.info/

Top Desktop version