Skazany za korupcję sędzia z Kościerzyny ścigany listem gończym

Skazany za korupcję sędzia z Kościerzyny ścigany listem gończym
Janusz K. miał na początku września rozpocząć odbywanie kary za przyjęcie 140 tysięcy zł łapówek. Sąd w Koszalinie skazał go na 4 lata więzienia. Skazany nie stawił się w areszcie, a policji nie udało się wykonać nakazu doprowadzenia przymusowego. Za byłym sędzia wystawiono więc list gończy.

8 września Janusz K. powinien stawić się w areszcie śledczym w Starogardzie Gdańskim, nie zrobił tego jednak, więc sąd wydał nakaz jego doprowadzenia. Policjanci kilkukrotnie sprawdzali miejsca, w których mógłby przebywać, również ostatnie miejsce jego zamieszkania, ale ślad po skazanym zaginął. Były sędzia jest obecnie ścigany listem gończym.

Przypomnijmy:

Sprawa Janusza K. ciągnie się od 2008 roku. Wtedy sędzia z Kościerzyny został zatrzymany przez gdańskich policjantów pod zarzutem przyjęcia korzyści majątkowych. W zamian za łapówki Janusz K. miał wydawać korzystne werdykty i pomagać w pisaniu apelacji. Mężczyzna nie przyznawał się do winy.

Proces ruszył dopiero po trzech latach – w 2011 roku. W 2014 Janusz K. usłyszał wyrok 5 lat za kratkami, złożył jednak odwołanie. Sprawa była rozpatrywana ponownie ze względu na błędy formalne. Proces został wznowiony w 2015 roku. W 2016 sąd ogłosił ten sam wyrok, co w 2014, a Janusz K. ponownie się odwołał.

Sąd w Koszalinie rozpatrzył apelację i w kwietniu tego roku wydał wyrok: cztery lata pozbawienia wolności oraz grzywna w wysokości 60 tysięcy złotych. Janusz K. musiał również zwrócić około 70 tysięcy przyjętych łapówek. Wyrok jest prawomocny.

Mężczyzna miał stawić się do aresztu 24 sierpnia, nie zrobił tego jednak, a do sądu wpłynął wniosek o odroczenie kary i wstrzymanie wykonania wyroku. 27 sierpnia sąd dyscyplinarny przy Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku wydalił Janusza K. z zawodu sędziego. Mężczyzna odwołał się od tego orzeczenia do sądu dyscyplinarnego przy Sądzie Najwyższym. Były sędzia nieustannie utrzymywał, że jest niewinny.

 

Teraz Janusza K. poszukiwać będzie policja na terenie całego kraju.

 

Marta Gerbatowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dobrze że mamy Senatora Bonkowskiego
Dobrze że mamy Senatora Bonkowskiego 17.10.2017, 06:19
Dzięki niemu do Kościerzyny też dotrze DOBRA ZMIANA.
Ola
Ola 15.10.2017, 19:01
Biedny ten facet,szczerze mi go szkoda,takich łapówkarzy mamy sporo,a wszyscy chodzą na wolności
Żal ściska
Żal ściska 17.10.2017, 01:05
Nie rozumiem, Olu, dlaczego go żałujesz? Przecież on też na wolności! w dodatku przez te wszystkie chyba 8 lat z bardzo wysokimi poborami co miesiąc! To taki dodatek specjalny do tej wolności. Pożałuj raczej siebie, bo takiej kasy to Ty na pewno nie bierzesz co miesiąc.
Waldi
Waldi 13.10.2017, 08:35
Do Grecji paszport nie potrzebny!!!! Do Niemiec też,więc zakręci się między uchodźcami i nikt go tam szukać nie będzie bo list gończy obowiązuje tylko w Polsce.Tak swoją drogą to współczuję facetowi-ukrywać się jak szczur??? Ale dziwię się też,że ten,który wydawał wyroki więzienia teraz przed więzieniem ucieka.Obiektywnie rzecz biorąc to wg mnie nie popełnił aż takiego przestępstwa,żeby go aresztować.Taki Puzon za przekręt z Lidlem powinien też dawno siedzieć plus przepadek mienia za przekręty-a chodzi i głupa pali
Księgowy
Księgowy 11.10.2017, 12:09
Może w sądzie, jak po wypłatę pójdzie ?
też mi poszukiwania...
też mi poszukiwania... 10.10.2017, 17:52
Hahahaha-policja będzie poszukiwać na terenie całego kraju???Od 8 września do 8 października mógł wyjechać do Honolulu
-
- 12.10.2017, 08:17
nie mógł, paszportu nie ma
ja-nusz
ja-nusz 10.10.2017, 17:48
a może wyjechał do Gdańska,ma tam ponoć mieszkanie i nie wie,że ktoś go poszukuje???Może wie Kasia,Basia,Viola,Lucyna,Halina,Genia????
Dobrze, że mamy Senatora
Dobrze, że mamy Senatora 10.10.2017, 14:26
W końcu i do nas dotarło Prawo i Sprawiedliwość.
januszku
januszku 10.10.2017, 14:04
i PO co ci to było?

Pozostałe