Kościerzyna. Widzisz zagrożenie? Zaznacz je na mapie!

Kościerzyna. Widzisz zagrożenie? Zaznacz je na mapie!
Każdy może mieć wpływ na to, czy w jego okolicy jest bezpiecznie. Pomóc ma w tym Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Interaktywne narzędzia do kontaktu z policją działają również w naszym mieście i powiecie. 

Zasada działania mapy zagrożeń jest prosta: każdy może anonimowo zaznaczyć na niej miejsce, w którym dochodzi do przestępstw, wykroczeń i innych sytuacji zagrażających bezpieczeństwu. Znajdziemy ją TUTAJ.

Z urządzenia można również korzystać w formie aplikacji na telefon:

- https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.gispartner.imapmobile&hl=pl

- https://itunes.apple.com/pl/app/geoportal-mobile/id598579288?l=pl&mt=8

Mapa działa w naszym powiecie od 2016 roku. Najczęściej zgłaszane jest nagminne przekraczanie prędkości, na przykład na ulicy Piechowskiego. Duża część alarmów dotyczy również spożywania alkoholu, czerwona od takich oznaczeń jest okolica parku przy 8 Marca. Nie brakuje również sygnałów o złym parkowaniu oraz gromadzeniu się małoletnich zagrożonych demoralizacją. To zgłoszenie dotyczy parkingu przy ul. Szopińskiego.

W ciągu doby można dodać tylko jedno zawiadomienie. Dotyczyć może różnego rodzaju zagrożeń: od kłusownictwa, przez niewłaściwą infrastukturę drogową, po używanie środków odurzających.

Wszystkie sygnały sprawdzane są przez patrole policji, ale krajowa Mapa zagrożeń nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji, jak wypadek, czy włamanie. W takich przypadkach trzeba kontaktować się bezpośrednio przez numery alarmowe 112 i 997. Istnieje również specjalna aplikacja „Moja Komenda”, ułatwiając skontaktowanie się z dzielnicowym. Dostępna jest na stronach: 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.altconnect.android.mk&hl=pl

https://itunes.apple.com/pl/app/moja-komenda/id919504159?l=pl&mt=8.

Aplikacja „Moja Komenda” umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce on pracuje. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Zawiera także bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce. Dodano do niej dodatkowe jednostki, m.in. rewiry dzielnicowych oraz posterunki.

 

Marta Gerbatowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

a co robi Straż Miejska?
a co robi Straż Miejska? 12.01.2018, 06:58
... czy Oni w ogóle coś robią poza jeżdżeniem po Mieście?
MYoni
MYoni 12.01.2018, 00:09
SZANOWNY P.WITKU.OBRAŻA PAN RODZICÓW,DZIADKÓW I GRONO NAUCZYCIELI.W ZWIĄZKU Z DZIAŁALNOŚCIĄ SALONIKU PRASOWEGO NA UL.ŚWIĘTOJAŃSKIEJ BĘDZIE ZGŁOSZENIE DO PROKURATURY W SPRAWIE WSZCZĘCIA POSTĘPOWANIA(POZEW ZBIOROWY) KTÓRYPOZWOLI NA WYELIMINOWANIE PROCEDERU SPRZEDAŻY DZIECIOM PAPIEROSÓW NA SZTUKI ORAZ INNYCH NIEDOZWOLONYCH ARTYKUŁÓW.
kolega
kolega 10.01.2018, 16:56
I po co ta mapka zagrożeń.W saloniku prasowym na Świętojańskiej sprzedaje się nadal dzieciakom nieletnim papierosy na sztuki i inne artykuły i nikt z tym nic nie robi.ŚCIEMA.W większym mieście taki sklepik już by był dawno zamknięty.
witek
witek 10.01.2018, 19:02
Jesteś nudny, natarczywy, arogancki, by nie powiedzieć głupi. Dziwię się, że właściciel tego lokalu nie wniósł jeszcze pozwu przeciwko tobie o zniesławienie lub oszczerstwo. Jakby zażądał 50 tys. złotych od ciebie na jakiś cel społeczny, to byś się może opamiętał. Twoje szczęście polega chyba na tym, że on nic nie wie o tych twoich wpisach. A jeśli jesteś taki pewien, to idź do prokuratury. Czemu tego nie robisz?

Pozostałe