×

"Z diabłem się nie paktuje"

Waldemar Bonkowski to barwna i kontrowersyjna postać sceny politycznej. Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z senatorem Prawa i Sprawiedliwości.

Waldemar Bonkowski jest przekonany, że 2016 był dobrym rokiem dla Polski. A czy, zdaniem naszego gościa, sytuacja w naszym powiecie jest równie korzystna? Zapytaliśmy również o to, czy kościerski biuro senatorskie jest często odwiedzane przez mieszkańców.

Nie ominęliśmy tematu protestu opozycji w Sejmie. Część opozycji twierdzi, że demokracja w Polsce jest zagrożona, a odpowiedzialność za ten kryzys ponosi Prawo i Sprawiedliwość. Czy Waldemar Bonkowski zgadza się z Jarosławem Kaczyńskim, że protesty opozycji to tak naprawdę próba puczu? Czy rzeczywiście sytuacja była na tyle poważna, by nazywać ją zamachem stanu?

Senator twierdzi, że wojny polsko-polskiej nie ma. Jest za to „wojna z pachołkami Rosji, sługusami Niemiec, targowiczanami i złodziejami”. Kto jest w tej grupie?

Sytuacja w sejmie jest napięta, a jak wyglądają prace w senacie?

Na koniec zapytaliśmy, jakie są poglądy Waldemara Bonkowskiego na temat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? W tym roku 25. finał zbiórki Jurka Owsiaka.

 

Marta Gerbatowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (168)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jest dobrze a będzie jeszcze lepiej
Jest dobrze a będzie jeszcze lepiej 30.01.2017, 10:36
i to już za dwa lata!
DZIŚ WIELKI BAL W DZIEMIANACH
DZIŚ WIELKI BAL W DZIEMIANACH 29.01.2017, 08:56
o 16,00 wszyscy wybrańcy w tym kandydaci na burmistrza i wójta połamią się opłatkiem złożą życzenia i ustalą kto gdzie i z kim. To mały krok ku zwycięstwu ale wielki krok ku wspólnocie.
opłatek w dziemianach
opłatek w dziemianach 29.01.2017, 21:51
Jak tam na spotkaniu opłatkowym? Ktoś, coś wie?
wacek
wacek 29.01.2017, 23:06
Trzeba się było postarać o zaproszenie
Mirek
Mirek 29.01.2017, 23:02
Spotkanie opłatkowe super udane jak nigdzie i według tego co widziałem rolę powiatu Kościerzyny przejmują Dziemiany jako stolica powiatu za rządu PiS
Waldek
Waldek 28.01.2017, 18:28
Karczewski Piotr już kilka lat temu był z partii razem z Dargaczem wywalony .Karczewski jest nygus i krętacz .
Wykształcony jak ? teraz mamy magistrów ,inżynierów na pęczki ,a robić nie ma komu. Były Starosta też jest wykształcony jest doktorem ekonomii i co z tego . Karczewski gdyby miał uczciwą naturę to tak.
Przecież jego wicewojewodą i pożniej Wojewodą zrobił/ spowodował /Pan Senator Bonkowski przy pomocy Pani Szczypinskiej . Karczewski na kolanach przysięgał iż w zamian nigdy nie wystąpi jako konkurent w wyborach do Sejmiku cze Sejmu i co już w 2007 roku dokonał zdrady też kandydując do Sejmu .My wszystkie te wiarołomstwa i zdrady Karczewskiego Piotra pamiętamy . Podobnie było z jego grubą Kasią ,ale to może opiszę w następnym odcinku
Brawo wy
Brawo wy 28.01.2017, 17:19
Jak możecie tak pisać o Piotrze Karczewskim to człowiek najlepiej wykształcony w tym Pisie. Ma klasę i pozycję społeczną. To całe wasze środowisko to środowisko żmij i nie trzeba nikogo z zewnątrz, aby was skłócić, hipokryci -zakłamani ludzie. Was wszystkich Jarek powinien wywalić z partii bo wstyd przynosicie na całą Polskę.
;)
;) 28.01.2017, 14:15
Janta i salony??!!!
Toż to oksymoron!!!!
Wspaniale!
Wspaniale! 28.01.2017, 12:46
W niedzielę o 16,00 jest impreza Dziemianach, pojadę popatrzeć i mam nadzieje, że Redakcja koscierzyna24 też pojedzie to zarejestrować. Na pewno wszyscy jesteśmy ciekawi kto tam będzie i jak się bawi a później to skomentujemy.
do wspaniale
do wspaniale 28.01.2017, 22:30
To nie jest żadna impreza to tylko albo aż spotkanie opłatkowo noworoczne członków PiS z powiatu kościerskiego i przyszłych kandydatów na listy wyborcze w 2018 roku . Listy do Rad Gmin,Miasta Kościerzyna ,Powiatu ale również i do Sejmiku. Jest to spotkanie zamknięte
Darek
Darek 28.01.2017, 22:58
Tam też będą obecni kandydaci na Wójtów i Burmistrz - nawet dwóch z tego co mi wiadomo
do Wspaniale
do Wspaniale 28.01.2017, 12:56
do Pudelka napisz, a potem do "dlaczego ja - nie zostałem zaproszony" matko jakie masz parcie na szkło człowieku, aż smutne to jest. Pomijany, zapominany, a tak bardzo chcesz brylować na salonach.
chętny na opłatek u Janty
chętny na opłatek u Janty 28.01.2017, 16:27
Z tego co podano to każdy sympatyki PiSu też może przyjechać na spotkanie do Janty? Czy nie?
Kaszub
Kaszub 27.01.2017, 23:52
Kto o zdrowych zmysłach poważaniem darzy tego idiotę z Dziemian
Darek
Darek 28.01.2017, 23:01
Przecież tym co piszesz obrażasz wszystkich uczestników tego spotkania opłatkowego łącznie z księdzem i tym co jest nad nami wszystkimi
Kaszub
Kaszub 28.01.2017, 08:58
Uważam iż powinna przez szyby okien popatrzeć /jeśli nie jest zaproszona / Żurawska Alicja zdrajca razem z pozostałymi zdrajcami
KASZUB nie pluder
KASZUB nie pluder 28.01.2017, 08:53
Z Ciebie taki Kaszub jak z koziej *** rajzentasza. Przyjedz do Dziemian Karczewski i Dargaczu, zawsze będziecie mogli chociaż popatrzeć przez szyby i policzyć ilu ludzi tego Pana z Dziemian i proszę bez obrażania i wulgaryzmów .Biorąc pod wzgląd opinię kilku psychiatrów to leczenie jest niezbędne w/w z miasta Kościerzyna
Wyborca PiS
Wyborca PiS 27.01.2017, 21:54
W Kościerzynie można by utworzyć młodzieżówkę PiS (Kościerskie Forum Młodych PiS). Wyszukać ambitnych, aktywnych, pełnych woli działania młodych ludzi, którym bliskie będą ideały i prawicowe poglądy partii Prawo i Sprawiedliwość. Ci młodzi ludzie podejmowaliby liczne inicjatywy, organizowali różnorodne happeningi, dbali o pamięć istotnych wydarzeń historycznych, prowadziliby Facebooka, organizowaliby warsztaty w szkołach itp. To tylko niektóre z wielu działań, dzięki którym można by było zwrócić uwagę na problemy codzienności i zachęcić innych do działania w naszym mieście. Wszystkie pomysły i wizje byłyby omawiane podczas cyklicznych, cotygodniowych zebrań na ul. Wodnej. Razem można znacznie więcej osiągnąć.
Darek
Darek 28.01.2017, 13:18
Dziękuję za podpowiedz Młodzieżówkę zorganizujemy w gminie Dziemiany.
kna
kna 27.01.2017, 22:14
W Polsce są już młodzieżówki PiS, które działają przy biurach terenowych. Ciekawy pomysł. Tylko czy w Kościerzynie partyjni działacze zreformują swoje poglądy na ten temat?
Wyborca PIS
Wyborca PIS 27.01.2017, 22:01
w całej Polsce można zrobić młodzieżówkę PIS. Można jednak zacząć od Kościerzyny. Pomysł jest dobry, powinieneś zacząć go realizować. W Kościerzynie jest wielu działaczy , wielu młodych ludzi, którzy udzielają się w licznych organizacjach. W chwili obecnej organizacje mają bardzo wiele możliwości działań, co chwilę coś się dzieje. Trzeba tylko wyszukać z nich tych, których poglądy są bliskie dla PIS. Na chwilę obecną jednak większość młodych nie chce się przyłączyć przez wielki podział PIS w całym regionie. Taki wewnętrzny podział bardzo szkodzi. Jeden PISowiec publicznie gani drugiego. To niczemu dobremu nie służy.
Kościerzak z krwi i kości
Kościerzak z krwi i kości 27.01.2017, 18:29
W Dziemianach 29 stycznia o godz. 16 jest spotkanie opłatkowo noworoczne członków PiS-u i jego sympatyków
Przewidziany jest udział co najmniej 80 osób w tym kilku parlamentarzystów ,Wicewojewody ,Wójtów,kilku Dyrektorów departamentów z Urzędu Wojewódzkiego, Kilku Dyrektorów różnych bardzo ważnych firm.Można powiedzieć duża część tzw wojewódzkiej śmietanki . To jest to na co członkowie PiS czekali ,że zrobi to szkodnik Karczewski lub Majewski lub jeszcze ktoś inny i takie spotkanie powinno być w stolicy powiatu w Kościerzynie czy Wy to kumacie pseudo pełnomocnicy Wy jak Was jest wiele jesteście naprawdę impotentami
kosc
kosc 28.01.2017, 09:53
No to życzę udanej konsumpcji łupów powyborczych!!!
kościerzak
kościerzak 27.01.2017, 19:46
Pan Senator Bonkowski też będzie na spotkaniu? Bo to prawdziwy patriota i najbardziej porządny człowiek w PiSie.
Ciekawe?
Ciekawe? 27.01.2017, 15:49
Ilu członków jest w Komitecie Michała Majewskiego? Ile osób jest wstanie ściągnąć na spotkanie? Pan Majewski jest pełnomocnikiem koła PIS które liczy 2 no może 3 członków...to o czymś świadczy. Jako Burmistrz ma zaplecze nie wiele większe 6 no może 9 osób. Już za 1,5 roku są wybory i wszystko zweryfikują...
Karol
Karol 27.01.2017, 17:57
Wybory już były i wszystko zweryfikowały. Wygrał najlepszy. Teraz jeden przegrany krzykacz nie może się pogodzić z porażką i szczeka na forach.
do Karol
do Karol 27.01.2017, 19:47
Bo odsunięcie od koryta bardzo boli. Brak środków na życie doskwiera.
koryto
koryto 27.01.2017, 19:50
Kto według Ciebie miał to koryto w naszym powiecie kto ???
do karolka
do karolka 27.01.2017, 18:06
Pierdzielisz jak psychopata
PISOWIEC
PISOWIEC 27.01.2017, 13:20
Koło PiS ,które jest "przy" Panu Jancie obejmuje cały powiat ma kilkudziesięciu członków w każdej gminie i mieście też ,ale nie chce ani Karczewskiego ,ani Majewskiego ,ani nikogo innego to o czymś świadczy . Dodam ,iż członkiem tego koła / komitetu -bez złych skojarzeń z PZPR jest również Pan Senator Bonkowski Waldemar
Wyborca PiS
Wyborca PiS 27.01.2017, 13:56
Co to znaczy "przy" Panu Jancie? Pan Janta według oficjalnych dokumentów PiS (internetowy wykaz pełnomocników) nie jest pełnomocnikiem. Równie dobrze każdy "Kowalski" mógłby samodzielnie utworzyć koło PiS i coś tam robić. Raczej nie powinno być PiSu w PiSie. A tak chyba u nas jest.
http://pis.org.pl/pa…
kalafior
kalafior 27.01.2017, 20:31
Głombie kapuściany weż sobie sam odpowiedz
pis
pis 27.01.2017, 14:36
Widzisz jest jak piszesz jest PiS w PiS-ie tak to jest jak narzuca się członkom Partii niechcianego ,niesprawnego Majewskiego ,nie chcemy Majewskiego i już . Niech Majewski skupi się na wypełnianiu obowiązków Burmistrza i niech ich nie zaniedbuje
wyborca pis
wyborca pis 27.01.2017, 14:32
Pan Janta był Pełnomocnikiem Powiatowym ,członkowie nie uznali innego Pełnomocnika ,ale od 1,5 roku zastąpił Go Pan Majewski ,który rozłożył PiS na łopatki można by to dosadniej określić rozpieprz... Pan Michał ,dlaczego ??? Dla członków PiS "powiatowego " szefem i Pełnomocnikiem jest Pan Janta . Proszę popytać ,albo przyjechać w niedzielę do Dziemian do restauracji JANTA . Może sobie to określić jak chcesz fakty są takie ,a nie inne
Wyborca PiS
Wyborca PiS 27.01.2017, 15:18
Jeżeli jest tak jak piszesz, to już wiadomo dlaczego brak jest działań PiSu w Kościerzynie - brak wyraźnego lidera. Jak ktoś napisał PiS w Kościerzynie jest "zaorany". Ale trzeba w tej sprawie spojrzeć całościowo. Dziw bierze, że Prezes jeszcze z Wami nie zrobił porządku.
z Liupusza
z Liupusza 27.01.2017, 17:21
Tak czekamy z utęsknieniem na zrobienie porządku ,ale nade wszystko na wypierd... z szefa okręgu Śniadka tego szkodnika ,który dokonał rozbicia Kościerskich struktur i nie tylko ich . My pod przewodnictwem Pana Janty mamy osiągnięcia ,a reszta jest impotentami
Wyborca PiS
Wyborca PiS 27.01.2017, 13:18
Trzeba się zastanowić, co jest przyczyną takiego stanu rzeczy, czyli braku zaangażowania naszych przedstawicieli PiSu w działalność na rzecz środowiska lokalnego? Sytuacja nie jest dobra. W dalszym ciągu PO w woj. pomorskim czuje się jak ryba w wodzie.
Obecnie nie ma PISu w Mieście i Gminach
Obecnie nie ma PISu w Mieście i Gminach 27.01.2017, 08:38
Od wyborów samorządowych w 2014 koło PIS rozpadło się i NIE MA JUŻ NIC. Niestety nie widać aby ktoś to dźwigał z kolan i próbował odtworzyć. Pełnomocnikiem PIS w Powiecie jest członek PIS Michał Majewski a pan Piotr Karczewski dostał pełnomocnictwo do tworzenia koła miejskiego którego nadal nie ma tak samo jak koła powiatowego i gminnego.
z Dziemian
z Dziemian 27.01.2017, 18:15
W Dziemianach jest spotkanie opłatkowe PiS-u którego nawet w Kościerzynie nie było z kogo winy ? W Dziemianach to spotkanie według informacji które posiadam zgromadzi około 80 osób w tym kilku posłów Senatora Wicewojewodę i mnóstwo bardzo ważnych urzędników . Pytam się kto tu jest szefem PiS - u w powiecie Kościerzyna ? no kto ??? W spotkaniu opłatkowym w Dziemianach wezmą udział członkowie z całego powiatu i ze wszystkich gmin i miasta powiatu.
Jeśli ktokolwiek ma jakieś wątpliwości czy nie wiedzę to myślę może uważać się za zaproszonego biorąc pod wzglą bardzo dobre serce Pana Janty organizatora i wielkiego filantropa tego spotkania Po co plotkować ?
do kościerzaków
do kościerzaków 27.01.2017, 17:29
Piotr Karczewski to jest wielki szkodnik i laczkowy Śniadka co to znaczy /ubek i Wałęsa / Zresztą jak pewnie wiecie Stary Karczewski ojciec Piotrusia był starym komuchem i świadkiem oskarżenia przeciwko Panu Antczakowi ,który dostał w 1882 roku wyrok skazujący na więzienie za przyczyną Karczewskiego , czy to jest w porządku ????.
Czy dalej chcecie Karczewskiego ????czy dobrej zmiany ?
Członek PiS-u
Członek PiS-u 26.01.2017, 23:55
Jak Pan Janta był szefem PiS w naszym powiecie było bardzo dużo różnych spotkań .np. z Panem Centkiewiczem dwa razy ,z Ks Isakowiczem, profesorem Nowakiem,Krzysztofem Wyszkowskim dwa razy, Gontarczykiem i wielu innymi wielkimi postaciami. Były to spotkania w Kościerzynie i jednocześnie póżnym wieczorem również w Dziemianach ,wszystko na koszt i z inicjatywy Pana Janty. Najważniejsze spotkanie było jednak w 2008 roku z Panek Jarosławem Kaczyńskim w Kościerzynie i drugie bardziej kuluarowe w Dziemianach. Bardzo ważne spotkanie było również z Panem Mariuszem Kamińskim Ministrem od służb ,które odbyło się z inicjatywy Pana Janty w Ośrodku Kultury w Dziemianach. Aż tyle w powiecie jak był Janta i może taka aktywność komuś przeszkadzała . Do Rady Powiatu Pan Janta też wprowadził 5 Radnych
Pisowiec
Pisowiec 26.01.2017, 22:42
Skupiacie się na Kościerzynie ,a tymczasem Kościerzyna jeśli chodzi o działanie PiS jest kompletnie "zaorana"
Otóż w Dziemianach dzieje się bardzo dużo chociaż ma ludnościowo 10 razy mniejszy potencjał od Kościerzyny. W najbliższą niedzielę 29 .01 .2017 roku jest wielkie spotkanie opłatkowo noworoczne członków PiS i ich sympatyków oraz władz PiS .Spotkanie to organizuje Pan Janta Radny Powiatu i członek Zarządu Powiatu. Z moich informacji w spotkaniu weżmie udział kilku Posłów , Senator ,Wicewojewoda, dwóch dyr. Departamentu Wojewody i bardzo wiele ważnych osobistości ,razem około 80 osób ,to jest siła i potęga ,a Kościerzyna ? dno
tez Pis
tez Pis 26.01.2017, 23:35
Podobny na tym spotkaniu będzie również Pan Duda
Wyborca PiS
Wyborca PiS 26.01.2017, 19:58
W Kościerzynie działacze Prawa i Sprawiedliwości są zbyt mało aktywni. Nawet nie wiadomo kto rządzi kościerskim PiS-em? Powinny być organizowane spotkania senatorów, posłów i radnych PiS z miasta, powiatu i gmin z wyborcami. Takich spotkań brakuje. Również organizacja młodzieżówki PiS w Kościerzynie nie istnieje.
Wyborca PiS
Wyborca PiS 26.01.2017, 20:31
Nic nie wiesz, wszędzie mącisz, niby interesujesz się PISem, a wiedza twoja na ten temat jest żadna. Przecież Piotr Karczewski jest szefem PIS w mieście. Został mianowany na to stanowisko przez Śniadka. Tyle w temacie, a reszta no cóż, teraz to już nie dzieje się nic. Mimo, że jest i pan Senator, to również nie ma spotkań, ale tak bywa.
*** kasia
*** kasia 27.01.2017, 20:34
Karczewski był,kiedyś wypierdzielony z PiS za rózne przekręty które robił z Dargaczem Tomkiem jego laczkowym
Gabrysia
Gabrysia 26.01.2017, 22:47
Czy to ten sam Karczewski co to był z PiS wyrzucony kilka lat temu za różne działanie na szkodę PiS razem z nim wyleciał niejaki Dargacz taki jeden " letki" katecheta z Kościerzyny.
do Wyborcy PiS
do Wyborcy PiS 26.01.2017, 20:50
Pełnomocnikiem PiS w Kościerzynie jest Michał Majewski. Tak wynika z danych na stronie PiS.
http://pis.org.pl/pa…
Panie Senatorze
Panie Senatorze 25.01.2017, 08:10
mnie ciekawi jak układa się współpraca Pana Senatora z członkiem PISu Michałem Majewskim?
to Michał Majewski
to Michał Majewski 26.01.2017, 09:15
jest członkiem PISu? Ja myślałem, że on jest z PO bo z nimi współpracuje (Męczykowski, Świtała), od wyborów też nie zmienił ludzi PO i Zdzisława Czuchy (Szkobel, Aleksandrowicz i wielu innych) a przyjął do pracy i dał miejsce w Radzie Nadzorczej KOS EKO Piotrowi Lizakowskiemu (były Starosta z PO) mało tego, jedynego członka PISu pracującego w Urzędzie zwolnił z pracy....
Pan Senator Bonkowski
Pan Senator Bonkowski 25.01.2017, 08:00
dobry wybór na trudne czasy!
Jarosław
Jarosław 24.01.2017, 23:20
To przecież kompletny młot jest.
Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi 24.01.2017, 01:23
Żenada, żenada, żenada. Wstyd, upokorzenie Polaków i dyshonor dla Kaszubów. Waldemar Bonkowski – Senator RP. Senator RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ……. POLSKIEJ !!!!!! Przecież ten Pan nie mówić po polskiemu-„nie”?

Zasób słów, styl, składnia, leksyka i język na poziomie barbarzyńskim, ale impertynencje, inwektywy i obelgi opanowane w stopniu mistrzowskim.
Pogarda i nienawiść dla „innych”.

To boli.

Masakra.
no ciekawe Jacku?
no ciekawe Jacku? 24.01.2017, 07:57
Zatem mój "przyjacielu" co napiszesz o "mistrzu" Niesiołowskim? No a może o samym Tusku (typowy kaszub) z jego perfekcyjnie polską wymową. Takich "rodzynków" mamy więcej PO waszej stronie. Ale to nic bo nie ważne jest co Pan Senator zrobił, powiedział tylko ważne aby tu dołożyć, wyśmiać i upokorzyć. Dobrze. Masz do tego prawo i z pokorą przyjmiemy twój osąd (choć jest jednostronny i niesprawiedliwy) gdyż jesteś człowiekiem pana Majewskiego członka PISu, asystentem do spraw ważnych i wyjątkowych. Masz prawo do oceny innych i musisz mieć rację. Posłuchaj lepiej swój wywiad i przemyśl to co tam wybełkotałeś.

Pozostałe