Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 14:02

Kościerzyna. UKS PCM pokonany w meczu Pucharu Polski

15 lutego na kościerskiej Sokolni UKS PCM Kościerzyna zmierzyło się z Vistalem Gdynia w Pucharze Polski szczypiornistek. Faworytem spotkania okazały się rywalki z Gdyni.

Zawodniczki UKS PCM stoczyły walkę z niełatwym zawodnikiem, jakim był trzykrotny zdobywca Pucharu Polski – Vistal Gdynia. Niestety, od samego początku niekwestionowanym faworytem spotkania okazał się być zespół z Gdyni.

Kościerzynianki dotrzymywały tempa przeciwniczkom przez pierwszych kilkanaście minut, z biegiem czasu widoczna była coraz wyraźniejsza przewaga rywalek. Po skutecznych atakach jednej z podopiecznych Pawła Tetelewskiego – Joanny Szarawagi Vistal prowadził już trzema bramkami.

UKS PCM starał się nadrobić przewagę, jednak jego słaba skuteczność w obronie pozwoliła Vistalowi na zakończenie pierwszej części spotkania z przewagą 6 punktów (16:10).

Druga połowa meczu również należała do gdynianek. To one narzuciły tempo grze i skutecznie szły po zwycięstwo. Kolejne celne rzuty oraz nienaganna obrona doprowadziły do 8 bramek przewagi nad UKSem. Wszystko co udało się zrobić podopiecznym Dariusza Męczykowskiego to zmniejszyć przewagę rywalek do 5 punktów, różnica ta nie utrzymała się jednak do końca. Mecz zakończył się wynikiem 27:21.

Dariusz Męczykowski – trener i manager UKS PCM Kościerzyna: Zespół jest na fali, to widać po dzisiejszym meczu. Dzisiaj w pierwszej połowie trochę przespaliśmy, graliśmy troszkę ociężale w obronie, ale już w drugiej połowie te ataki z obrony dobrej, formowały się do szybkiego ataku i jednak było trochę fajnej koncepcji gry.

Kolejny mecz, tym razem ligowy, nasze szczypiornistki rozegrają z Metraco Zagłębie Lubin 25 lutego o godzinie 15.00 w Hali Sportowej SOKOLNIA.