czwartek, 28 marca 2024 11:04

Sukces UKS MANTA w Klubowym Pucharze Polski

W dniach 8-9 kwietnia 2017r. odbyła się II runda Klubowego Pucharu Polski w pływaniu w płetwach w Olecku. W zawodach brało udział 136 zawodników z całej Polski.

UKS Manta Kościerzyna reprezentowało tylko 6 zawodników, którzy zdobyli łącznie 13 medali i uplasowali się na 5 miejscu na 11 klubów. Medale zdobyli:

3 złote i 1 srebrny ustanawiając ponownie 2 rekordy Polski Marcin Łukowicz Gimnazjum Montessori ,

2 srebrne i 2 brązowe - Julia Greń ZSP nr 3 w Kościerzynie,

1 złoty, srebrny i brązowy - Neli Wanta ZSP nr 1 w Kościerzynie

1 srebrny medal Julia Kiedrowska ZSP nr 1 w Kościerzynie

1 brązowy medal Damian Kutela ZSP nr 3 w Kościerzynie

W generalnej klasyfikacji najlepszym zawodnikiem całych zawodów został Marcin Łukowicz zdobywając 2993 pkt, na 3 miejscu w generalnej klasyfikacji w swoich kategoriach wiekowych uplasowały się Julia Greń zdobywając 2049 pkt i Neli Wanta 1723 pkt.

Postęp i rozwój naszych zawodników jest zasługą ich ciężkiej pracy ale i pracy trenera Mateusza Michalskiego, który swoja postawą jest najlepszym wzorem dla młodych zawodników,gdyż będąc na co dzień zawodnikiem KS Laguna 24 Toruń, podczas tych zawodów zdobył 3 złote medale i 1 srebrny.