I Mistrzostwa Ratowników w Kościerzynie

I Mistrzostwa Ratowników w Kościerzynie
Zazwyczaj dbają o nasze bezpieczeństwo nad wodą. Teraz mieli okazję sprawdzić się w sportowej rywalizacji. W Kościerzynie odbyły się U Mistrzostwa Ratowników Wodnych o Puchar Burmistrza.

Głównym organizatorem oraz pomysłodawcą zawodów był Michał Zarach – kierownik drużyny słupskiego WOPR w Kościerzynie. Jak przyznał: zainteresowanie przerosło oczekiwania. Spodziewano się, że w mistrzostwach weźmie udział 50 osób, a było ich ponad 80.

Michał Zarach: Największa ekipa oczywiście słupskie WOP – jest to 38 zawodników, ale również Wejherowo - 2 zawodników,  w tym zwycięzca Pomorskiej Ligi 2016 - Maciej Dettlaff, Klaudia Wiśniewska - najlepsza seniorka naszego województwa w ubiegłym roku. Także kilka osób z gdyńskiego WOPR, jest gdańska sekcja ratownictwa sportowego, jest też Redzikowo, kilka osób. Jeden reprezentant Aqua Sport - Michał Sawicki z Kościerzyny i kilkunastu zawodników, moich podopiecznych, czyli Kaszubskiej Drużyny słupskiego WOPR.

W Kościerzynie pojawiło się sporo seniorów – aż około 20 ratowników zawodowych. Kwiecień to wstęp do sezonu wodnego, więc kościerskie zawody to pewnego rodzaju u sprawdzian przed latem. A juniorzy mogli podpatrzeć, jakie umiejętności mają ich starsi koledzy.

Zawodnicy zmierzyli się w konkurencjach ratowniczych; między innymi w holowaniu manekina, akcji super ratownik oraz sztafecie z pasem ratowniczym „węgorz” 4x50 m. W tabelach wyników pierwsze miejsca w ogromnej większości należą do reprezentantów słupskiego WOPR. Kaszubska Drużyna z Kościerzyny triumfowała w kategorii holowania manekina juniorek starszych. Pierwsza była Julia Kiedorwska, a druga Magda Majewska. Pełne wyniki znajdują się na naszej stronie koscierzyna24.info.

Docelowo kościerskie mistrzostwa mają być rundą Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego. Być może uda się to osiągnąć już w przyszłym roku. Wszystko zależy od tego, czy uda się zebrać środki finansowe.

 

Marta Gerbatowska

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Sokół
Sokół 19.04.2017, 10:37
No jak widzę me ntalność internetowa jest niezmienna.
Aż miło patrzeć na te zawistne hejty, znaczy to tylko tyle, że w podświadomości żal wam dupska ściska a jedyne co postanowiliście z tym zrobić to popisać się w anonimowym internecie
Kościerzynka taka wspaniała :)
pozdrawiam
zzz
zzz 19.04.2017, 08:48
Bałagan, chaos ? czego oczekujemy , jak Ktoś 6 srok za ogon ciągnie niczego nie zrobi dobrze
Ja
Ja 19.04.2017, 07:40
Ale roczniki zawodników są mega pomieszane ... syn - prawie każda konkurencja - inny rocznik, ale ten właściwy nie trafiony ani razu ....
AGAT
AGAT 18.04.2017, 21:42
żal tego pana, tonący brzytwy się trzyma ....
gość
gość 18.04.2017, 22:35
A tak coś bliżej ??? AGAT

Pozostałe