Wyciek gazu na Cegielni. Ewakuowano mieszkańców

Wyciek gazu na Cegielni. Ewakuowano mieszkańców
Chwile grozy przeżyli mieszkańcy kościerskiej Cegielni, którzy w czwartek musieli być ewakuowani ze swoich domów. Wszystko z powodu wycieku gazu.

Na ul. Cegielnia trwają roboty ziemne i właśnie w ich wyniku doszło do rozszczelnienia linii. Rurę z gazem uszkodziła koparka. Strażacy otrzymali sygnał około 13.25.

Mł. bryg. Tomasz Holc – zastępca Komendanta powiatowego PSP w Kościerzynie: Na miejsce skierowaliśmy najpierw dwa zastępy z JRG w Kościerzynie. Stwierdzono iż w wyniku prac budowlanych nastąpiło rozszczelnienie rury gazowej.

Powiadomione zostało również pogotowie energetyczne oraz gazowe. Sytuacja była niebezpieczna i konieczne okazało się ewakuowanie około 100 mieszkańców okolicznych domów. Zamknięty został również ruch na odcinku drogi krajowej nr 20.

Służby zakręciły główny zawór gazu i po zlokalizowaniu wycieku zajęły się naprawą uszkodzonej rury. Na szczęście akcja przebiegła sprawnie i sytuacje udało się szybko opanować. Mieszkań bezpiecznie wrócili do domów. Nikt nie ucierpiał.

 

Marta Gerbatowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe