×

"Rodziny racjonalnie wydatkują pieniądze z 500+"

W "Przesłuchaniu" rozmawiamy z dyrektor kościerskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej - Sylwią Trzebiatowską-Glok.

Nasz gość pełni funkcję dyrektora kościerskiego MOPS od kilku miesięcy, ale w ośrodku pracuje już 10 lat.

MOPS zajmuje się między innymi pomocą ofiarom przemocy domowej. Opinią publiczną wstrząsnęły nagrania opublikowane przez żonę znanego bydgoskiego polityka. Przywykliśmy myśleć, że takie sceny odgrywają się w rodzinach patologicznych, ale może tak naprawdę dotyczyć wszystkich. Jak duży jest ten problem w Kościerzynie?

O wielu przypadkach pewnie nie wiadomo, bo ofiary boją, albo wstydzą się mówić. Może powodem jest też fakt, że prawie 90% wyroków za przemoc w rodzinie to kary w zawieszeniu? W takich przypadkach agresor wraca do domu, a to kobieta z dziećmi muszą z niego uciekać. Czy są skuteczne sposoby na walkę z domowym terrorem? Pomoc oferuje „Niebieska linia”. Infolinie czynne są całą dobę, oferują też pomoc prawną. 

Jak działa w naszym mieście program 500+? Jak wiele rodzin otrzymuje te świadczenia? Czy zdarzają się próby wyłudzenia pieniędzy? Czy w związku z tym dodatkiem do ośrodka wpływa mniej wniosków o przyznanie zasiłku? Czy pojawiają się informacje o niewłaściwym sposobie wydawania pieniędzy z 500+?


MOPS włączył się w akcję Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Bezpieczny i aktywny Senior”. Jaki jest cel tej kampanii?



 

Marta Gerbatowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zdzisiu z BOTRANSU
Zdzisiu z BOTRANSU 12.05.2017, 06:54
Obiecywałeś startując tańszą wodę i ścieki o 30 procent a jesteś już radnym 2,5 roku więc czekam na te obniżki. Druga sprawa to śmieci: jesteś członkiem Zarządu Związku Gmin Wierzyca i masz bezpośredni wpływ na cenę śmieci a więc zgodnie z tym co mówiłeś też powinny być obniżki. CZEKAMY!!!
Panie Radelski Zdzisławie radny Miasta i członku zarządu Związku Gmin
Panie Radelski Zdzisławie radny Miasta i członku zarządu Związku Gmin 9.05.2017, 12:26
Czy to prawda, że będzie Pan kandydować na burmistrza miasta?
panie Radelski
panie Radelski 8.05.2017, 06:49
przed wyborami (co prawda z innym kandydatem ale....) obiecywał pan obniżkę cen za wodę, kanalizację i śmieci..teraz jest pan radnym Rady Miasta i "członkiem" zarządu Związku Gmin Wierzyca i ma pan wpływ na działania tych jednostek zatem oczekuje realizacji pana obietnic. Do działania! Aha prowadzi tez pan firmę transportową BOTRANS ale większość samochodów przerejestrował pan do innego samorządu (dlaczego?) i podatki są płacone tam....(szok!) oczekuje, że pan zmieni ta sytuację gdyż my tu chcemy inwestować pana pieniądze z podatków!
Zdzichu Radelski z BOTRANSu dawaj dawaj!
Zdzichu Radelski z BOTRANSu dawaj dawaj! 9.05.2017, 08:03
Cena za wodę w dół, cena za ścieki w dół (mówiłeś, że 30 procent!!!) cena za śmieci w dół, działaj pamiętamy obietnice :)
jesoooo
jesoooo 7.05.2017, 12:36
Marta ale Ty jesteś śliczna
I Komunia Święta
I Komunia Święta 7.05.2017, 10:48
Z okazji I Komunii Świętej wszystkim Rodzicom i Gościom życzę dobrej pogody i udanego popołudnia.
haha
haha 7.05.2017, 12:41
czego nie można powiedzieć o gościu przesłuchania bo jej włosy nie urosły i zamiast brwi narysowała sobie kreski hehe
a co na to Zdzisław Radelski?
a co na to Zdzisław Radelski? 6.05.2017, 07:15
Przecież Radelski (szef z BOTRANSu) jest członkiem zarządu w Związku Gmin Wierzyca, przecież przed wyborami samorządowymi wspierał innego kandydata i głośno mawiał, że ceny muszą spaść i wprowadzi oszczędności! I co teraz? Zdzichu do roboty!
Zdzichu Radelski
Zdzichu Radelski 7.05.2017, 19:41
Dawaj taniej wodę, kanalizację i śmieci! Czekam na realizację obietnic...jesteś radnym Kościerzyny i członkiem zarządu ZGW.
III
III 6.05.2017, 14:14
Przed wyborami to zgodnie z tradycją obiecają Ci wszystko co chcesz usłyszeć. Potem przez 1 rok gra pozorów. Od 2-3 roku mają Ciebie w d***. Ostatni rok to kampania więc kolejny raz mówią to co chcesz usłyszeć. W taki sposób działa nasza lokalna władza. The End.
nie
nie 6.05.2017, 15:16
nie nasza a każda
BB
BB 5.05.2017, 23:54
Raj na Ziemii

Związek Gmin Wierzyca
całkowity koszt funkcjonowania biura ! :
rok 2016 = 2 mln zł
styczeń 2017= 165 tys. zł
luty 2017 = 146 tys. zł

Nagrody uznaniowe:
II półrocze 2016 = 32.400,60 zł
styczen 2017 r. = 3.300,00 zł
Jan
Jan 5.05.2017, 23:43
Racjonalnie:

Związek Gmin Wierzyca

dla 20 Gmin
2014 r : zatrudnionych na umowę o pracę 18 osób.
2016: 25 osób

dla 11 Gmin ( 9 odeszło)
Na dzień 28.02.2017 – 28 pracowników na umowę o pracę, 4 umowy zlecenie:
PiSiory
PiSiory 5.05.2017, 15:03
Państwo samo z siebie nie ma budżetu. Na budżet państwa składają się podatnicy, a więc ci co pracują (np. w formie podatków). Jaki z tego morał? Zabrać kilku pracującym żeby jeden nierób mógł poleżeć.
Bzdety
Bzdety 5.05.2017, 14:53
"Rodziny racjonalnie wydatkują pieniądze z 500+" - A jak Pani to weryfikuje? Chodzi za nimi? Śmiech na sali. Dzieci sąsiadów chodzą ubrane jak bezdomne, ale pizza z DaGrasso jest codziennie. Taki oto efekt. Proszę się w taki sposób nie wypowiadać, jeśli nie ma się o tym pojęcia (TEORIA-RZECZYWISTOŚĆ).
Olka
Olka 5.05.2017, 14:58
Czysta prawda! Widzę to samo po swoich sąsiadach tylko w innym wydaniu, czyli cytuję: "Po co mam iść do roboty jak więcej dostanę od Państwa".
ale
ale 7.05.2017, 12:32
gdyby nie pincet plusz pizzy by nie było

Pozostałe