"Tak to je" - nowa płyta zespołu Fucus

  • 15.05.2017, 13:24 (aktualizacja 25.05.2017 13:25)
  • Lilii Wilczyńska
"Tak to je" - nowa płyta zespołu Fucus
To ich czwarta płyta. Pomimo, iż każdy krążek traktują wyjątkowo, ta wymagała szczególnej pracy. Przygotowania trwały ponad rok, a już 20 maja nastąpi premiera najnowszej płyty zespołu Fucus.

Ponad rok pracowali na stworzeniem czwartej w historii zespołu - płyty. Nowe aranżacje, nowe brzmienia, a wszystko w języku kaszubskim.

Rafał Rompca - lider zespołu Fucus: Część utworów nawet po raz drugi była nagrywana na nowo (...) Na pewno płyta jest bardziej dojrzała, a nowością jest to, że otworzyliśmy się bardziej na klimaty południowe (...) Już nie tylko muzyka irlandzka nas inspiruje, ale też bałkańska.

Wszystkie teksty piosenek zamieszczone na krążku pt. "Tak to je" zostały napisane przez Rafała Rompce. Premiera najnowszego dzieła zespołu Fucus odbędzie się już 20 maja podczas Nocy Muzeów o godzinie 21.00 w siedzibie Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko - Pomorskiej w Wejherowie.

W związku z premierą płyty lato wypełnione będzie licznymi koncertami.Miejsca w których się pojawią mogą Państwo śledzić na fanpage zespołu pod nazwą FUCUS. Wraz z płytą pojawiły się dwa teledyski. Jeden z nich można usłyszeć i zobaczyć już teraz, drugi zostanie wyemitowany jeszcze w tym miesiącu. 

 

Lilii Wilczyńska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe