Stolemy, Remus, a może Niedźwiadek? Kto powinien promować Kościerzynę?

Stolemy, Remus, a może Niedźwiadek? Kto powinien promować Kościerzynę?
Burmistrz powiadamia o rozpoczęciu konsultacji społecznych dotyczących promocji Kościerzyny poprzez ustawienie w przestrzeni publicznej sieci 35 cm figurek Stolemów podnoszących atrakcyjność turystyczną miasta.

Figurki mają mieć 35 cm wysokości i być wykonane z brązu według jednego wzornictwa. Jako element atrakcji turystycznych wzbogacą przestrzeń publiczną Kościerzyny. Każdy Stolem będzie posiadał swój indywidualny charakter oraz atrybut związany z miejscem, przy którym będzie zamontowany - np. figurka przy Muzeum Ziemi Kościerskiej może przedstawiać Stolema siedzącego w wejściu do Muzeum i grającego na akordeonie. Figurki mają być integralną częścią przestrzeni miejskiej i nowym poduktem turystycznym Kościerzyny. Turyści i mieszkańcy podczas wędrówki po Kościerzynie będą mogli spotkać małe i sympatyczne postacie, podnoszące atrakcyjność miasta. Utworzenie sieci figurek da w przyszłości możliwość organizacji specjalnych wycieczej szlakiem Stolemów, organizacji gier plenerowych, czy wydawania map dla turystów łączących odnajdywanie kolejnych figurek ze zwiedzaniem Kościerzyny i okolic. Tak pomysł ustawienia sieci figurek legendarnych kaszubskich olbrzymów argumentuje burmistrz Michał Majewski. 

Nie wszyscy przyklasnęli jednak planom burmistrza. Zdaniem części radnych Stolemy to nie najlepsi promotorzy Kościerzyny. Podczas sesji Rady Miasta Kościerzyna w dniu 29 marca 2017 r. Burmistrz zaproponował wydzielenie środków w wysokości 58.000 zł na zakup 5 figur STOLEMA. Z rozmów z mieszkańcami Kościerzyny oraz turystami odwiedzającymi nasze miasto wynika jednak, że elementami charakterystycznymi i promującymi Kościerzynę są inne symbole: Remus siedzący na Rynku (bohater powieści „Żëcé i przigòdë Remùsa” Aleksandra Majkowskiego) lub Niedźwiadek (symbol z herbu miasta). - czytamy na blogu radnej Katarzyny Knopik.

Burmistrz ogłosił konsultacje społeczne dotyczące promocji Kościerzyny poprzez ustawienie w przestrzeni publicznej miasta sieci figurek Stolemów. Przeprowadzone będą w okresie od 12 do 25 maja. Opinie zbierane będą w formie papierowej i elektronicznej. Sugestie można przekazywać również osobiście do Urzędu Miasta. 

A jakie jest zdanie naszych Czytelników? Wyraźcie swoją opinię w sondzie!

Marta Gerbatowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (30)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

BOLEK i lolek
BOLEK i lolek 18.05.2017, 07:05
przecież od razu widać uderzające podobieństwo
YT
YT 17.05.2017, 22:48
dla mnie pomysł jest ok jestem za tym silnym stolemem
X
X 17.05.2017, 21:30
Kościerzyna miastem Shreka! Czy burmistrz tak bardzo go lubi, że chce go oglądać na swojej drodze do pracy? Ogry rulez!!!
Pik
Pik 17.05.2017, 13:45
Miasto jest zadłużone, mimo to wydajemy spore pieniądze na gazetkę , promująca p. Majewskiego, na relacje telewizyjne sesji RM, czy też na inne mało istotne rzeczy. Teraz zastanawiamy się jak wydać kolejne pieniądze na figurki. Sami geniusze finansowi pracują u Majewskiego. Nic nie moge, na nic nas nie stać, drogi pólnoc nie wybudujemy, ale na mało istotne bzdury mamy kasę.
Mimo to od dziecka uważałem, że Kościerzyna zawsze miała w tle niedźwiedzia. Mile widziany byłby także Remus. Przypuszczam także, że gdyby w kilku miejscach pojawił sie Stolem świat by się nie zawalił.
Droga północ
Droga północ 17.05.2017, 22:12
no to teraz widzę, że nowy kandydat na burmistrza za wszelką cenę chce drogi północ aby odciąć nas od lasu. Mam nadzieję, że nie wygrasz wyborów.
NOWY KANDYDAT na BURMISTRZA
NOWY KANDYDAT na BURMISTRZA 18.05.2017, 07:04
Ma pomysł na rozwój Miasta i naPISze o nim w odpowiednim czasie. Dobry program plus osobowość i działanie dla mieszkańców. W przyszłym roku wszystko będzie jasne :)
Do kandydata na burmistrza
Do kandydata na burmistrza 18.05.2017, 18:08
Takie poważne stanowisko a Pan się bawi w podchody. Nieciekawa taka kandydatura, jak dla mnie to dziecinada.
Marek
Marek 18.05.2017, 13:08
Ten kandydat na burmistrza to albo Tajemniczy Donpedro z Krainy Deszczowców, albo wstyd mu się przyznać kim jest po tak brzydko prowadzonej brudnej kampanii wyborczej.
Malwa
Malwa 17.05.2017, 22:31
może chcą tam zrobić drugie przekrętowo. Może ktoś nakupował działek, a teraz walczy aby je sprzedać pod drogę północ? No i wtedy interes co niektórym się kręci. Nie chcemy więcej takich przekrętów. Nie chcemy drogi północ
nie chcemy drogi Północ
nie chcemy drogi Północ 17.05.2017, 20:11
jak czytam o budowie drogi północ, to krew mnie zalewa. Tylko mieszkańcy kilku bloków chcą tej drogi, albo osoby, które jakimś cudem tam działki kupiły i wiedziały o tej inwestycji. Chwała burmistrzowi, że ten projekt puki co jest zatrzymany i niech tak będzie na wieki.
droga PÓŁNOC
droga PÓŁNOC 17.05.2017, 20:29
doskonale odciążyła by centrum Miasta i ułatwiła dojazd do Szpitala ale obecna ekipa tego nie widzi zresztą wielu innych spraw tez więc dajmy spokój
KiT
KiT 21.05.2017, 18:50
A nie lepiej dołączyć obwodnicę do drogi 214? Wtedy to już całkiem by było ok. Puścić drogę którą będą zasuwało dużo aut z Łeby na obwodnicę bokiem szpitala i przez osiedle domów jednorodzinnych - pomysł zaiste wspaniały (zwłaszcza w sezonie).
Zygmunt
Zygmunt 17.05.2017, 15:19
Oj ty jesteś jak zawsze mało zorientowana. Przecież zadłużenie miasta jest mniejsze niż za Lorda rozrzutnego. Gazetka była wtedy wydawana jako jego propagandowy album, gdzie był na wszystkich zdjęciach. Teraz to jest prawdziwy objektywny informator po który mieszkańcy miasta chętnie sięgają. Co do figurki to myślę że to ciekawy pomysł i warto zrobić kilka Stolemów. To fajna promocja i można ją dobrze wykorzystać.
oj BOLKU kłamczuszku
oj BOLKU kłamczuszku 17.05.2017, 20:28
Miasto oprócz długu ma zaciągnięte obligację na astronomiczną kwotę czym przekroczyła granice absurdu...wydajemy ponad stan! Co do "gazetki" to fakt poza Majewskim mogę tam zobaczyć BOLKA i lolka.
jest dobrze, a będzie lepiej
jest dobrze, a będzie lepiej 17.05.2017, 20:47
Nasi radni nie pozwolili by na wydawanie ponad stan, ale na dobre inwestycje na pewno. Burmistrz działa i to w bardzo ekonomiczny sposób zajmując się sprawami, które od lat były zamiatane pod dywan. Do tego trzeba mieć odwagę i dobry plan działania, no a co do gazetki, to ona była wydawana wcześniej, a teraz przynajmniej pełni taką funkcję jaką mieć powinna czyli funkcję informacyjną a nie propagandową.
Jola
Jola 17.05.2017, 21:00
Miejska gazeta jest wybitnie propagandowa - MM na każdej stronie! I to nawet bardziej propagandowa niż za czasów małego MM, który też miał potrzebę swoją gazetkę wydawać. A za czasów Czuchy przecież nie było żadnego biuletynu
Grzegorz
Grzegorz 17.05.2017, 12:30
a ja tam widzę Wójta Świtałę, uderzające podobieństwo, silny, pracowity i sam wszystko musi robić i do tego ten worek pełen...
Figurki "nic nie mogącego Michała Majewskiego"
Figurki "nic nie mogącego Michała Majewskiego" 17.05.2017, 11:17
Symbolem Kościerzyny jest "nic nie mogący Michał Majewski". Należy więc poobstawiać miasto figurkami "Nic nie mogącego Michała Majewskiego".
Majewski nic nie mogę
Majewski nic nie mogę 18.05.2017, 12:27
Nic nie mogący Majewski to dobry symbol Kościerzyny.
kasiu skończ
kasiu skończ 17.05.2017, 09:52
Burmistrz konsultacji społecznych prowadzić nie chce, więc zabrały się za to kościerskie media. Brawo koscierzyna24.info! Drodzy znajomi i nieznajomi - zagłosujcie, proszę w ankiecie, jakie figurki powinny promować Kościerzynę: Remusy, Niedźwiadki czy Stolemy?
tak pisze na swoim fejsie.
Weź ty się zajmij czymś POżytecznym. Nie wiem może rodzinę załóż, o z loredm np. operację se zrób jakąś, zajmij się swoim zrzeszeniem, kirem srirem,
krzysztof
krzysztof 17.05.2017, 08:35
figurka senatora Bonkowskiego.
Kinia
Kinia 16.05.2017, 21:46
Fajny pomysł, jak we Wrocławiu. świetne te figurki
MK
MK 16.05.2017, 21:16
Stolem jest chyba najlepszą opcją no i można fajnie ten pomysł wykorzystać. Jestem za.
Jaś
Jaś 16.05.2017, 21:40
A dlaczego Stolem jest najlepszą opcją?
ja tam widzę
ja tam widzę 16.05.2017, 20:34
BOLKA i lolka
Co ja widze
Co ja widze 16.05.2017, 19:47
Toż to Szrek jak wymalowany. Taki udatny.
Fiona
Fiona 17.05.2017, 23:13
ja kocham Szreka i chcę go widzieć na każdym rogu Kościerzyny, to nawet fajna reklama dla miasta by była ;0)
Mamy już nowego dyrektora KOSiR?
Mamy już nowego dyrektora KOSiR? 16.05.2017, 12:25
Panie Szymonie gratuluje.
obserwator
obserwator 16.05.2017, 10:07
Figurka podobna do Kasi Knopik ?
olo
olo 16.05.2017, 10:01
Czy to jest Shrek ?

Pozostałe