×

"Budowa obwodnicy idzie zgodnie z harmonogramem". Trasa ma być gotowa 10 września

W "Przesłuchaniu" rozmawiamy o obwodnicy. Naszym gościem jest Jan Międzobrodzki - inżynier kontraktu budowy wyczekiwanej w naszym mieście drogi.

Czy to prawda, że trasa powstaje zgodnie z planem i nie ma opóźnień? Na jakim stadium jest w tej chwili budowa?

Co będzie się działo na placu budowy w czasie wakacji? Czy musimy przygotować się na zmiany w organizacji ruchu?

Jakie były największe trudności, na które natrafili wykonawcy podczas tej budowy?

Obwodnica biegnie przez miejsce, gdzie przed laty było wysypisko śmieci. Jak zabezpieczono ten teren? Czy budowa w takim miejscu nie jest niebezpieczna dla środowiska?

Czy w miejscach, gdzie trasa przebiega w pobliżu domów zamontowane zostaną ekrany akustyczne?

Co z odprowadzaniem wód opadowych? Mieszkańcy obawiali się, że będą one spływały na ich posesje. 

Wiemy, że powstają przejścia dla zwierząt, ale czy trasa zostanie w jakiś sposób zabezpieczona przed wchodzeniem ich na jezdnię?

Obwodnica ma być gotowa 10 września i wtedy też będziemy mogli jeździć wyczekiwaną trasą. A co z drogami dojazdowymi i lokalnymi obsługującymi tereny przyległe do nowej trasy?

 

Marta Gerbatowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Majewski i Czucha
Majewski i Czucha 25.06.2017, 16:10
przecież to dobrzy ludzie, uczciwi, prawi, wspólne zaplecze, wspólne inwestycje?
no jasne
no jasne 25.06.2017, 17:08
zawsze dotrzymują danego słowa
kolo
kolo 25.06.2017, 12:47
Czy redakcja ma jakieś problem z moderowaniem tego buraka "Majewski i Czucha".?
do kolo
do kolo 25.06.2017, 14:12
to kandydat na burmistrza robi sobie taką kampanię. Wypisuje takie rzeczy po kilka razy dziennie i z rana i z wieczora, ale bez większej pracy po prostu kopiuj wklej. Myślę, że ten gościu ma zjechaną psychikę i dlatego wciąż tak pisze. Może tak mu zalecił lekarz? a może jego leki są zbyt słabe? sam nie wiem co o tym myśleć. Wiem zaś jedno to jest żenujące no i kiepsko to świadczy o tym kandydacie na burmistrza.
Majewski i Czucha
Majewski i Czucha 25.06.2017, 16:12
No co wam przeszkadza? Jak dobrze ktoś pisze o dwóch wspaniałych POlitykach? To wspaniali dobrzy ludzie, wspólne zaplecze, jeden cel, Miasto, tylko PO co były zmiany?
Kaja
Kaja 25.06.2017, 10:16
Naprawdę się cieszę że w końcu ta obwodnica będzie. Prace na niej wrą jak nie wiem co. Tyle lat czekania a teraz będzie można po niej śmigać. Miejmy tylko nadzieję że korki się zmniejszą.
Majewski i Czucha
Majewski i Czucha 25.06.2017, 09:21
razem, wspólnie otworzą obwodnicę?
Agata
Agata 24.06.2017, 20:13
A plebanka dalej zaniedbana . Obietnice radnego jak zawsze mydlenie oczu przed wyborami a potem nikt juz radnego Adama nie widział . Panie Adamie na następna kadencje proszę nie startować bo zarówno na radnego jak i Michała nikt nie zagłosuje !!!! To nie tylko moja opinia ale wszystkich mieszkanców osiedla za mostem , świerkowa .
Majewski i Czucha
Majewski i Czucha 24.06.2017, 22:09
to przecież dobrzy, uczciwi, prawdomówni, prawi ludzie, dbają o nas, mają wspólne, zaplecze, jeden cel, Miasto
Adam
Adam 24.06.2017, 18:07
Cieszę się, że po tylu latach obietnic w końcu powstanie ta obwodnica, teraz już jest naprawdę realna. Często chodzę na budowę i patrzę jak postępują prace.
wielbiciel Marty
wielbiciel Marty 24.06.2017, 10:07
śliczna jak zawsze
Fan
Fan 24.06.2017, 12:27
zgadzam się w 100% z przedmówcą
Mieszkaniec
Mieszkaniec 23.06.2017, 21:17
A kto odebrał wiadukty i na jakiej podstawie?Ta sprawa nabierze chyba rozgłosu.
@#
@# 25.06.2017, 12:45
Na pewno dzięki takim kmieciom jak Ty, którzy zawsze są "na nie".

Pozostałe