"Staramy się oszczędzać i zrobić jak najwięcej w naszym zakresie"

W ostatnim przed wakacyjną przerwą "Przesłuchaniu" rozmawiamy z burmistrzem Kościerzyny Michałem Majewskim.

12 za, 6 przeciw i 2 głosy wstrzymujące się: to wynik głosowania nad udzieleniem burmistrzowi absolutorium. Obrady były długie, a kilkoro radnych miało co do pracy włodarza długą listę zastrzeżeń. Michał Majewski nie chciał ich komentować podczas sesji. Dlaczego?

Radna Katarzyna Knopik była niedawno gościem „Przesłuchania” i bardzo negatywnie oceniła finansową politykę miasta, zarzucając burmistrzowi rozrzutność. Dowodem na tę tezę mają być rosnące wydatki bieżące i coraz mniej inwestycji, a także emisja obligacji na kwotę 18 milionów złotych. Takie decyzje były konieczne?

Co z domem socjalnym? Czy teren, na którym powstaje rzeczywiście jest tak podmokły, że budowa w tym miejscu generuje zbyt duże koszty i przez to też się przeciąga?

Kiedy rozpocznie się remont dworca i budowa węzła integracyjnego?

Czy w Kościerzynie pojawi się sieć figurek? Będą to Stolemy, Remusy, czy jeszcze ktoś inny?

Drużyna piłkarzy ręcznych Sokół zgłosiła się do miasta o pomoc. Czy uda się wygospodarować pieniądze dla ratowania klubu? Może czas na zwiększenie puli dotacji sportowych? Regulaminowe 500 tysięcy ustanowione zostało jeszcze za czasów, gdy budżet miasta był dwukrotnie niższy niż obecnie.

Mamy w Kościerzynie miejsce, które mogłoby być bardzo atrakcyjne, ale obecnie jest po prostu zaniedbane. To park za Urzędem Miasta. W zeszłym roku teren był porządkowany, teraz prace mają ruszyć na nowo. Co zmieni się w najbliższym czasie?

Czy istnieje aktualna koncepcja, która jasno zakłada, jak powinien wyglądać park?

Już w poprzedniej kadencji powstawały różne plany zagospodarowania tego terenu. Wspomnijmy Kościerski Plan Kultury rozciągający się od jeziora Gałęźnego do Kaplicznego. Dwie przygotowane z wielkim rozmachem koncepcje wciąż są dostępne na stronie Urzędu Miasta. Czy nie można z nich skorzystać?

 

Marta Gerbatowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (149)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ossowski
Ossowski 9.08.2017, 19:28
Ten stary Ogr z gminy Stara Kiszewa jest bez honoru łgarz,kłamca oszust i nielojalny . Kto oszukuje i kłamie to i kradnie to są kanalie
Podobnie i Alicja lubiąca robić lody . Czy Oni w końcu się zreflektują i zrobią jak ktoś pisał reset ? czy dalej będą tkwić w tym swoim szale pazerności na stanowiska ,hańbie i kłamstwie kłamstwie
do Grzesia
do Grzesia 9.08.2017, 07:47
Jesteś cymbałem ,że myślisz ,iż Pana Darek zapomni i daruje . Flyk pasuje dużo lat więcej jak siedem . Na nic Twoje,Wasze uwagi kąśliwe . Trzeba być honorowym ,a nie złodziejskimi mendami i panienkami spod Kamiennej Góry czy chłopcami z gminy Stara Kiszewa . BÓG HONOR OJCZYZNA PRAWDA I LOJALNOŚĆ
do poniżej
do poniżej 6.08.2017, 23:58
Masz całkowitą rację ci kłamcy to są kłamliwe mendy i złodzieje bez czci i honoru ,a kto kłamie to i kradnie więc są prawdopodobnie złodziejami
do pon iżej
do pon iżej 6.08.2017, 22:23
Lepiej i mówić prawdę i tkwić w prawdzie jak być pokrętną i zdradliwą osobą radzę Tobie się zresetować . Lepiej być osobą ,która mówi jak to pisałaś inwektywy jak być cichym skur....em i fałszywym ,tylko prawda .Póki czas radzę i proponuję Tobie jeszcze raz reset i zejście na ziemię
Do Janty.t
Do Janty.t 6.08.2017, 18:08
Przeczyaj swoje komentarze pelne nienawiści, złości i chamsta ze zrozumieniem i pojmiesz wtedy, że slowa Bóg i honor nic dla ciebie nie znaczą!
To menda jak wyraziła się o niej jej koleżanka
To menda jak wyraziła się o niej jej koleżanka 5.08.2017, 21:05
Chamstwem, jest nieuczciwość Żurawskiej,jej kłamstwa ,a kto kłamie i nie dotrzymuje słowa to i kradnie To samo dotyczy Ossowskiego . Kto kąsa dłoń która podaje bułkę z szynką ? kto ? i tyle na dzisiaj Psychiatra jest potrzebny Żurawskiej tak jak to usłyszała kilkanaście dni temu na Zarządzie i to jest dobitna prawda . Danego słowa się dotrzymuje nie można żyć w kłamstwie jak Żurawska i Ossowski . BÓG ,HONOR ,OJCZYZNA,PRAWDA ,LOJALNOŚĆ,UCZCIWOŚĆ czy to takie trudne ??? Dla Pana Darka to nie są puste słowa tak jak dla Żurawskiej i Ossowskiego
kolega
kolega 5.08.2017, 21:50
a Darek swoje...
Grześ
Grześ 5.08.2017, 08:33
A Pan Darek swoje! Taka agresja z pewnością wynika z bliżej nieokreślonych zaburzeń psychicznych. Trudno bowiem oczekiwać, żeby ktoś zdrowy psychicznie tak często i z taką łatwością, bez zahamowani i kultury atakował bezpardonowo kobietę starostę i seniora v-starostę. Świetny materiał kliniczny impotencji intelektualnej. We własną kakofonię tych żenujących wpisów wplata nasz Pan Dariusz ciągle te same pretensje, jad i pomówienia! I ten ciągły brak argumentów!!! Łatwo poznać w wielu różnych wpisach tego samego autora: ten sam styl wypowiedzi, ten sam poziom chamstwa i te same puste frazy! Ciągle wypłakuje nam tu Pan Dariusz w kilku osobach swoją frustrację i wierzył naiwnie w to, że czytając te komentarze nie rozpoznajemy w nich jego autorstwa! Nie widzi nasz pyskujący omnibus z Dziemian, że jest osamotniony w tej dyskusji, że nikogo nie interesują jego płacze i żale, że nikt nie zniża się do tego rynsztokowego poziomu… Robi nieustanne wulgarne i ordynarne wrzutki a potem sam sobie na nie odpowiada, dyskutuje z samym sobą… Żenada Panie Darku, mech i słoma wystają Panu z butów!
Igła
Igła 4.08.2017, 21:25
Przeczytałem wszystkie komentarze i tylko bla, bla, bla i sensu w tym brak. Każdy tylko krytykuje w sposób poniżej p..., a sam niby co zrobił?
Masz pomysł stwórz projekt obywatelski i przestań marudzić.
Menda Alicja
Menda Alicja 4.08.2017, 20:20
Jeśli chce się być osobą publiczną ,a taką jest Starosta to trzeba się godnie zachowywać i pokątnie nie robić lodów i innych przekrętów . Przede wszystkim dotrzymywać umów i zawartych zobowiązań i jeśli się tego nie robi to won pod Kamienną Górę i do robienie lodów. Taka osoba która nie dotrzymuje umów i uzgodnień to jest kłamca, menda, łgarz złodziej, człowiek niegodny żeby z nim w ogóle rozmawiać i się witać . Taka osoba która kłamie ,oszukuje i nie dotrzymuje słowa to i kradnie .
Darek
Darek 4.08.2017, 16:12
Darek nic za to nie może ,iż zrobił Starostę i Wicestarostę ludzi niegodnymi tych funkcji i stanowisk . Są to Ci w/w bez honoru i kłamcy ,
Grześ
Grześ 4.08.2017, 00:00
Panie Darku znowu ten jazgot i językowy rynsztok! Absurdalne
i ordynarne jest to nieustanne obrażanie Pana Henryka poprzez wyśmiewanie jego wieku czy stanu zdrowia. Podobnie opluwanie i znieważanie Pani Alicji, które to z całą pewnością jest u Pana wynikiem głębokiej zazdrości i kompleksów związanych z jej sukcesami w życiu samorządowym, prywatnym i zawodowym. Rozumiem, że ostatnie sukcesy w postaci rekordowo szybkiej redukcji długu Starostwa, pozyskanie dofinansowania dla budowy sali przy LO czy nadchodzący sukces utworzenia w Kościerzynie WOT odbierają Panu wszelkie rzeczowe argumenty... Jedyne co Pan potrafi to bezustanne formułowanie inwektyw i oskarżeń, pomówień i wulgaryzmów! Zapewniam, że kompromituję się Pan jako polityk i człowiek tymi pisanymi w ciemnościach chamskimi komentarzami. Nie ma Pan żadnych przyjaciół, może kogoś bliskiego kto pomógłby Panu zrozumieć – wytłumaczyć, może w razie potrzeby rozrysować – że w ten sposób oprócz wzwodu nienawiści niczego Pan nie osiągnie?!!! Błyszczy Pan na firmamencie naszej lokalnej polityki wyłącznie awanturnictwem, pomówieniami i arogancją. Przynosi Pan również wstyd Prawu i Sprawiedliwości, dając przeciwnikom tej partii Himalaje argumentów.

Szanowny Panie, jeszcze raz polecam więcej powściągliwości, hamowania emocji i unikania inwektyw. i ponownie przypominam, że „złość piękności szkodzi”, a Pan stanowczo nie ma czym szafować.
też Grześ
też Grześ 4.08.2017, 16:09
Nawet jakby Żurawska i Ossowski mieli złote jaja i tą kobiecą coś tam to dla mnie i pewnie dla Darka słowa BÓG , HONOR ,OJCZYZNA i dotrzymywanie słowa i uzgodnień są więcej warte od Twego nędznego żywota . Zdrajców nie należy tolerować lecz zwalczać i pisać prawdę bo tylko prawda nas wyzwoli . Ja zawsze tak jak i Pan Darek jeśli widzi konia to nazywa to zwierzę KOŃ jak widzi ŚWINIĘ to mówi świnia ,a to zachowanie o ,których piszesz łaskawco to jest zachowanie świń bez honoru i uczciwości . Kto kłamie i oszukuje nie dotrzymuje słowa to i KRADNIE . Tam mnie uczyli moi rodzice ,babcia oraz chrzestni . Dla mnie słowa PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ nie są pustymi słowami. Jak Grzegorzu czy jak Ci tam zapraszam na rozmowę .
tomasz
tomasz 6.08.2017, 18:03
Janta potrzebujesz lekarza i egzorcysty i tam cię odsyłam od 11 lat. Czas najwyższy na ciebie ...
Aga
Aga 3.08.2017, 17:47
Co ty wygadujesz? Przecież Dargacz już jest przewodniczącym komisji. Widziałam to w mediach w zeszłym roku? Czytał podsumowanie na seji RM. Skąd masz takie info ? To jakaś bzdura!
do Agi
do Agi 4.08.2017, 20:29
Dargacz jest niezrównoważony i całkowicie uległy i podległy Karczewskiemu Piotrowi JAJAKOBYŁY co wybudował dom koło kościoła w tym czasie co ELWOZ zszedł z budowy basenu co jest swego rodzaju podejrzane dlatego ,że wrócił na tą budowę lecz po wyższej cenie o kilka milionów złotych
copy
copy 3.08.2017, 09:49
W Inkubatorze jest nowy dyrektor niejaki Marcin Modrzejewski, znany POlityk
To Targi polityczne. Za to że M. Modrzejewski zostanie Dyrektorem Inkubatora, Majewski zażądał od Inicjatywy poparcia Dargacza na przewodniczącego komisji Porządku. Proste. Zobaczycie, Już niedługo.
dramat w Urzędzie trwa, NIC NIE MOGĘ za "grosze" dogaduje się z Marcinkiem, handelek POlityczny trwa a maja myśli że ciemny lud nic nie widzi
nie jestem robotem
nie jestem robotem 3.08.2017, 08:44
Dlaczego w tak upalne dni z fontanny nie tryska zimne piwo? ja się pytam
Majewski i Czucha
Majewski i Czucha 20.07.2017, 08:11
zawsze dotrzymują danego nam słowa, uczciwi, wspaniali ludzie, jeden cel, Miasto, dla nas, jedno zaplecze, tylko PO co była ta zmiana?
Aleksandrze
Aleksandrze 20.07.2017, 09:36
Kopiuj wklej są teraz twoimi najlepszymi przyjaciółmi. Przemyśl swoją kampanie bo jak na razie jest na bardzo niskim poziomie.
Majewski i Czucha
Majewski i Czucha 19.07.2017, 17:43
razem, dla nas, wspólne zaplecze, jeden cel, Miasto
Aleksandrze
Aleksandrze 20.07.2017, 13:48
Twoja kampania to mniej niż zero.
Aleksander i Zdzisio
Aleksander i Zdzisio 19.07.2017, 22:14
Zawsze byli razem a teraz Olek tak naskakuje na Zdzisia. Ciekawe dlaczego?
zniesmaczona
zniesmaczona 19.07.2017, 11:13
Czytam komentarze i jest mi po prostu wstyd za niektóre wypowiedz i jestem przerażona do czego zniżają się ludzie, mogę się nie zgadzać z opiniami ludzi, może mi nie odpowiadać ich przynależność polityczna, ale każdemu należy się szacunek.... Ludzie o różnych poglądach politycznych ogarnijcie się i przestańcie na siebie nawzajem naskakiwać, wszyscy jesteśmy na siebie skazani, musimy żyć razem lub obok siebie więc trochę kultury proszę...
do zniesmaczonej
do zniesmaczonej 19.07.2017, 17:10
Kultura jest dla ludzi kulturalnych nie dla chamów i rożnego rodzaju łajz ,kimkolwiek by Oni nie byli kobietą czy mężczyzną Starostą czy Posłem lub kimś jeszcze innym
do i do zniesmaczonej
do i do zniesmaczonej 19.07.2017, 21:30
Przypuszczam ,iż powyższym i poniższy wpis dotyczy i masz na myśli Starostę Żurawską i Wicestarostę Ossowskiego . Też uważam iż są ludżmi bez honoru i nielojalnymi niewdzięcznikami
do zniesmaczonej
do zniesmaczonej 19.07.2017, 14:49
Absolutnie nie zgadzam się z Pani wpisem. Dlaczego ? Ponieważ uważam, iż szacunek nie należy się oszustom, kłamcom , nielojalnym osobnikom ,niedotrzymującym słowa i uzgodnień ,złodziejom ,kto kłamie i oszukuje to i kradnie . Dodatkowo dodam również i tym niewdzięcznikom ,którzy otrzymując bułkę z masłem i szynką tą rękę kąsają z której tą bułkę otrzymali .
Krystyna
Krystyna 19.07.2017, 09:08
Słyszałam ,że mąż Żurawskiej w Kornym prowadził nielegalną strzelnicę ,ale został przyłapany i ją zamknięto .
Pracownik Starostwa
Pracownik Starostwa 18.07.2017, 18:31
Dlaczego Żurawska była dzisiaj taka wkurzona ? gryzła wargi i nieomal miała piane na ustach ! Czyżby miała ciężki okres ? Czy stało się coś innego ?
mom
mom 19.07.2017, 22:02
A może chodzi o PCPR bo tam podobno jakiś smród, he, he.....
k
k 24.07.2017, 08:57
A jaki smród w PCPR?
Pracownik starostwa
Pracownik starostwa 18.07.2017, 21:01
Juz po tobie janciorze! To dzisiaj bylo tylko preludium.....
Grześ
Grześ 5.08.2017, 08:34
A Pan Darek swoje! Taka agresja z pewnością wynika z bliżej nieokreślonych zaburzeń psychicznych. Trudno bowiem oczekiwać, żeby ktoś zdrowy psychicznie tak często i z taką łatwością, bez zahamowani i kultury atakował bezpardonowo kobietę starostę i seniora v-starostę. Świetny materiał kliniczny impotencji intelektualnej. We własną kakofonię tych żenujących wpisów wplata nasz Pan Dariusz ciągle te same pretensje, jad i pomówienia! Łatwo poznać w wielu różnych wpisach tego samego autora: ten sam styl wypowiedzi, ten sam poziom chamstwa i te same puste frazy! Ciągle wypłakuje nam tu Pan Dariusz w kilku osobach swoją frustrację i wierzył naiwnie w to, że czytając te komentarze nie rozpoznajemy w nich jego autorstwa! Nie widzi nasz pyskujący omnibus z Dziemian, że jest osamotniony w tej dyskusji, że nikogo nie interesują jego płacze i żale, że nikt nie zniża się do tego rynsztokowego poziomu… Robi nieustanne wulgarne i chamskie wrzutki a potem sam sobie na nie odpowiada, dyskutuje z samym sobą… Żenada Panie Darku, mech i słoma wystają Panu z butów!
męda i kanalia
męda i kanalia 19.07.2017, 10:40
Nie strasz bo się zesrasz i będzie smród w całym Starostwie
psychiatra
psychiatra 27.07.2017, 21:31
Ta męnda i kanalia to masz na myśli Żurawską ?
do psychiatry
do psychiatry 31.07.2017, 14:27
Tak miałem na myśli Alicję Żur
Staefan
Staefan 20.07.2017, 21:40
powinno być nie strasz ,nie strasz bo się Alicjo zesrasz
do Stefana
do Stefana 21.07.2017, 20:59
Ona już chyba się zesrała bo nerwy jej puściły, a mogła mieć święty spokój wszyscy by ją hołubili i chwalili ,a tak piszą o niej dużo prawdy za którą powinna zapaść się pod ziemię ze wstydu lecz ona wstydu nie ma i drugą kadencję w kieszeni Ma za to bardzo bogatą historię łóżkową i intrygancką.
do do Stefana
do do Stefana 21.07.2017, 21:56
Ona może sobie drugą kadencję i inne awanse wybić z głowy albo raczej z głupiego łba. Może sobie wybić ze łba nawet pracę w Starostwie lub jego jednostkach i to nawet sprzątaczki. Tak samo jak i używanie tej kanapy na poddaszu ,a ta by mogła sporo powiedzieć !!!!
do pracownika
do pracownika 19.07.2017, 09:11
A co było wczoraj racz mnie oświecić.
do pytającego
do pytającego 22.07.2017, 09:30
Ktoś Żurawskiej powiedział na zarządzie parę słów prawdy o niej.
Arek
Arek 27.07.2017, 21:33
To było ,że ma się udać do psychiatry -fajne no nie ,że mamy za Starostę osobę wymagającą leczenia u tego specjalisty ,to są JAJA
GRZEGORZ
GRZEGORZ 16.07.2017, 11:47
Arcyciekawy wpis do Zena dzisiaj o godzinie 11,41 Warto to przeczytać żeby poznać Wicestarostę Ossowskiego Henryka i jego postępowanie
Do Grzegorza
Do Grzegorza 16.07.2017, 21:20
Tak Ossowski to bardzo fałszywy facet stary komuch kompletnie niewiarygodny i niesłowny po prostu kanciarz,kłamca i oszust.
monika
monika 27.07.2017, 21:37
Jak pewien czas byłam u tego zgreda to faktycznie nie kumał o co mi chodzi po prostu przygłup
fran
fran 3.08.2017, 22:13
Ten Ossowski to wielki idiota i jego niekompetencja dzieła na niekorzyść Żurawskiej
sędzia
sędzia 16.07.2017, 21:26
Tak ,a kto kłamie i oszukuje to jest pewne że kradnie tak mnie dziadkowie i rodzice uczyli no i ksiądz tak samo . Więc pytanie czy Ossowski też kradnie ???
prokurator
prokurator 16.07.2017, 21:29
Żurawska też kłamie i jest bardzo fałszywa i jest kłamcą ,niewiarygodna może bardziej jak Ossowski więc prawdopodobnie zgodnie z tym co napisane wyżej to i ona też kradnie ???
Majewski i Czucha
Majewski i Czucha 14.07.2017, 06:11
działają, dla nas, wspólnie, razem, jedno zaplecze, jeden cel, Miasto, wspaniali szczerzy i uczciwi ludzie, zawsze dotrzymują danego nam słowa!
Aleksandrze
Aleksandrze 14.07.2017, 06:47
Aleksandrze co się z tobą stało? Odkąd nie pracujesz w Lubaniu to cały czas jedziesz na swojego kolegę Zdzisia? I jeszcze poprzez kopiuj wklej. Nadal nie stać ciebie na jakąkolwiek pracę i odrobinę wysiłku? Aleksandrze popraw się, bo na kopiuj wklej daleko nie zajedziesz.
PODro
PODro 15.07.2017, 08:39
Namieszałeś w Lubaniu, to chociaż w Kościerzynie nie mieszaj
BOLEK
BOLEK 15.07.2017, 13:36
Co ty się tego Aleksandra tak uczepiłeś? Masz jakieś kompleksy?Faktem jest, że jest wyższy i przystojniejszy a i w życiu więcej osiągnął ale żeby tak mu zazdrościć? I ty masz czelność pouczać ludzi, że są źli i zawistni?
kolo
kolo 12.07.2017, 11:49
W każdej chwili możesz się wyprowadzić np. do Kartuz. Tam wszystko zostaje "po staremu" i poczujesz się jak w "pipidówie" do której chyba tęsknisz.
basieńka
basieńka 12.07.2017, 09:21
Kościerzyna nigdy nie miała szczęścia do dobrych gospodarzy.Sądzę,że lord/kosztowny i tak był NAJGORSZY. Pozostały po nim same buble- Sokolnia,Galeria Wybickiego,bruk na Rynku i PKS przy pomniku Wybickiego.PKS przy pomniku czy Wybicki przy PKS-TO SKANDAL NA MIARĘ ŚWIATOWĄ,ABY JÓZEFA WYBICKIEGO ZNANEGO NA ŚWIECIE PRZYKRYĆ TAK WSTRĘTNYM BUBLEM BUDOWLANYM
Hipokryta Majewski
Hipokryta Majewski 13.07.2017, 22:24
Lord był super. Zbudował przy szkole 6 super plac zabaw dla dzieci. Obecnie Majewski, który dużo mówi o dzieciach, ten plac dzieciom zamknął.
do Basi
do Basi 12.07.2017, 22:59
Masz rację Basiu jak się patrzy na Kościerzynę i te wpisy, to się wydaje, że jeszcze bardzo bardzo dużo rzeczy jest do zrobienia. Fajnie, że jest ten program, to można się dowiedzieć co i kiedy będzie robione. Przynajmniej większość plotek jest wyjaśnionych. Mi ten burmistrz odpowiada, bo jak dla mnie zajął się w końcu tym co inni mieli w tak zwanym poważaniu.
Nowa Przyszłość
Nowa Przyszłość 13.07.2017, 08:23
Burmistrz Majewski to tylko przekłada wszystko na przyszłość, a to co dotąd dobrze funkcjonowało zamyka np. plac zabaw dla dzieci na boisku przy szkole 6.
kotek
kotek 13.07.2017, 20:09
plac działa, a jakże
Nie zmyślaj kotku
Nie zmyślaj kotku 13.07.2017, 22:17
Plac zabaw przy 6 działa tak jak burmistrz, czyli od początku roku wcale. Zamknięty na amen.
Aldona
Aldona 12.07.2017, 09:17
nigdy nie darzyłam zaufaniem pana Majewskiego i nie głosowałam na niego-skoro jest taki kiepski to pretensje do WYBORCÓW PROSZĘ KIEROWAĆ
Ala
Ala 12.07.2017, 09:29
Mi podoba się w Majewskim to, że nie patrzy krótkowzrocznie. Planuje perspektywicznie i z głową. Patrzy też na całe miasto i słucha ludzi, chociaż wie że wszystkich problemów i żądań nie da się zrealizować. Ja na niego głosowałam i nie żałuję tego wyboru.
CO Majewski ROBI?
CO Majewski ROBI? 12.07.2017, 16:19
Co? " Planuje perspektywicznie i z głową"??? Człowieku czy ty się słyszysz? Majewski nie ma planu na jutro a dopiero na sierpień...a co do głowy to chyba POmyliłeś go z kimś innym.
Aldi
Aldi 12.07.2017, 21:40
też jestem podobnego zdania, że Majewski myśli perspektywicznie, jestem jak najbardziej za nim, dobrze, że jest ten wywiad, bo wszyscy mogą poznać jego działania i plan. Tak naprawdę patrząc na nasze miasto widzę jak wiele rzeczy jest do zrobienia i jak wiele przez tyle lat jest po prostu s***ch, no i dlatego widząc działania i plany burmistrza przekonuję się coraz bardziej do niego
Majewski karze dzieci
Majewski karze dzieci 12.07.2017, 13:24
Majewski zamknął plac zabaw dla dzieci w dawnej szkole 6 na Skłodowskiej. Wydaje mi się, że chyba z koniem na łby Majewski się pozamieniał, żeby zrealizować taki pomysł ukarania dzieci ze Skłodowskiej.
Pako
Pako 14.07.2017, 06:56
Jak Majewski tak bardzo nienawidzi dzieci, to powinien pozamykać wszystkie place zabaw. Może TVN wezwiemy, albo zróbmy marsz KOD, zróbmy akcje na całą Kościerzynę. Kolejna afera w Kościerzynie. Ludzie wpisujcie się do KOD zrobimy z tym porządek. Przywróćcie Olka do Lubania, z tym też zróbmy porządek, żądam referendum w tej sprawie, zbierania podpisów, czegokolwiek
Marcin
Marcin 9.07.2017, 09:57
Nie rozumiem jak Ci Radni powiatowi mogli takiego tłuka i o złej reputacji kobietę wybrać na Starostę Kościerskiego jak ? czy ich pogięło ?
do Marcina
do Marcina 13.07.2017, 08:00
Masz Marcin rację iż to tłuk ,ale jaka była cwana w tej piramidzie finansowej kilkanaście lat temu - Skyline .Kto to pamięta ze starszych i kto dał się na to nabrać ? i stracił sporo kasy. Żurawska była w tym bardzo aktywna tak jak Waldemar Tkaczyk i Baryła Wiesław . Jeżdzili po paru powiatach szukając "frajerów" ilu złowili ?
Edek
Edek 13.07.2017, 14:35
Jeden taki wyjazd doskonale pamiętam był do Torunia . Jaka Ala Żurawska była zaangażowana w to naciąganie potencjalnych frajerów. Może wtedy robiła pierwszy raz lody /loda. Byłem tez na tym wyjezdzie
Lechu
Lechu 12.07.2017, 20:57

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Zbyszek
Zbyszek 10.07.2017, 21:03
Może była najgłupsza z kandydujących i to jest jednak pewne zróżnicowanie np. odnośnie dr Lizakowskiego czy jego poprzedników.
Wacek
Wacek 10.07.2017, 00:40

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

z Grabowa
z Grabowa 8.07.2017, 21:23

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

witek
witek 9.07.2017, 19:47
Na miejscu Żurawskiej zgnoiłbym cię pozwami sądowymi karnymi i cywilnymi.
flek 7 lat
flek 7 lat 14.07.2017, 20:56
To znaczy robiła loda czy nie i czy dajesz na to gwarancję
do flek
do flek 1.08.2017, 23:14
Robiła, robiła i teraz reż robi lecz lecz Waldkowi
ponieważ marzy jej się być np. Wojewodą
Wacek
Wacek 10.07.2017, 00:42
Proszę bardzo zrobimy jej darmową reklamę
rafał
rafał 8.07.2017, 23:44
Ona w naszej gminie jest słynna z robienia powyższego
do rafała
do rafała 14.07.2017, 22:38
To znaczy w gminie Nowa Karczma czy w innej ? Masz do niej kontakt to bym też dał jej pociągnąć
kola
kola 14.07.2017, 22:42
Myslę, że narobiłes sobie w tym momencie duzo problemów prawnych. Ciekawe czy starczy ci majątku.
menel
menel 3.08.2017, 22:18
Ja też chcę mieć zrobione loda przez Alicję ponieważ słyszałem od Darka iż Ona to robi najlepiej i jest w tym bardzo zaangażowana
kolka
kolka 15.07.2017, 07:22
Dobra reklama jest warta każdych pieniędzy
Ważna sprawa
Ważna sprawa 8.07.2017, 18:40
Jeszcze w tym roku Biuro Poszukiwań i Identyfikacji IPN miało rozpocząć ekshumację polskich żołnierzy i cywilów na Ukrainie. Niestety, prace poszukiwawcze zablokowała druga strona, która jako warunek zaporowy postawiła legalizację pomników UPA w Polsce. Więcej w artykule:

http://www.radiomary…
O tym trzeba wiedzieć!
O tym trzeba wiedzieć! 9.07.2017, 21:45
http://dziennik.arty…
Waażna sprawa
Waażna sprawa 9.07.2017, 14:02
Ukraińcy z UPA mordowali w czasie wojny i krótko po wojnie Polaków na Wołyniu i w Małopolsce. Ukraińcy z UPA to były bestie w ludzkiej skórze. Ta historia jest mało znana w Polsce szczególnie wśród młodego pokolenia. A teraz strona ukraińska żąda legalizacji pomników UPA w Polsce.
Majewski i Czucha
Majewski i Czucha 7.07.2017, 16:36
wspólnie, razem, jedno zaplecze, jeden cel, Miasto, te same inwestycje,...tylko PO co była ta zmiana?
Lechu
Lechu 7.07.2017, 15:51

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Zygmunt
Zygmunt 8.07.2017, 13:45

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Lepszy sort
Lepszy sort 7.07.2017, 09:53
Majewski dla "swoich" urządza pikniki, a dzieciom ze Skłodowskiej zamknął na wakacje plac zabaw w dawnej szkole 6, bo w/g niego trzeba oszczędzać. To kolejne chamstwo Majewskiego - oszczędzanie na naszych dzieciach.
Majewski i Czucha
Majewski i Czucha 7.07.2017, 16:35
i wszystko jasne
Leszek
Leszek 6.07.2017, 21:49

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Darek
Darek 5.07.2017, 20:45

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

barnaś
barnaś 5.07.2017, 20:49
A na wiceburmistrza żółwia Ossowskiego co nie wie w jakim kościele dzwonią i do jakich drzwi ma trafić
Hanka
Hanka 6.07.2017, 21:55
Ossowski nie da rady ponieważ zagubił się na pielgrzymce i być może za swe bardzo liczne grzech wraca na kolanach do domu chociaż i to jemu nic nie pomoże i tak czy owak pójdzie do piekła ten oszust i kłamca nielojalny wobec tych co go wynieśli na to czym jest ten pierdziel przynoszący wstyd swojej gminie i rodzinie oraz znajomym .
Piotr
Piotr 13.07.2017, 14:47
Ossowski jeszcze na cmentarzu będzie chciał chociażby być w Zarządzie OSP w powiecie to bardzo pazerny cham i nielojalny komuch
PiS
PiS 10.07.2017, 01:18
Ooooo czyżby ta Hanka już się na nim poznała???????????????
zeno
zeno 5.07.2017, 20:51
Ten o kim piszesz to przygłup !!!
do Zeno
do Zeno 16.07.2017, 11:41
Jeśli mówisz ,iż Ossowski to przygłup to masz nie sto lecz 1000 % racji . Dodatkowo jest nieuczciwy, kłamca ,oszust ,nielojalny,bez honoru itp. Ciekawe co na takie jego postępowanie ksiądz proboszcz ? Ossowski mimo ,że stoi być może nad grobem powinien zrobić wszystko żeby w nim spokojnie spocząć ,a wprzód przeprosić tych którym wyrządził krzywdy i ich nie przeprosił i nie uzyskał ich wybaczenia ,bo Ci jemu do tej pory nie wybaczyli z tego co mi wiadomo. Chyba że woli iść do Lucyfera bo tam jego miejsce.
maja działaj
maja działaj 5.07.2017, 20:20
dostałeś mandat zaufania to działaj a nie czekaj i nie patrz czy ktoś do ciebie przyjdzie bo nie przyjdzie i nie zrobi
SŁABY BURMISTRZ
SŁABY BURMISTRZ 5.07.2017, 18:11
SŁABE ZAPLECZE, BRAK WIZJI ROZWOJU MIASTA ORAZ ZAPLANOWANYCH DZIAŁAŃ ZMIERZAJĄCYCH DO POPRAWY ŻYCIA MIESZKAŃCÓW, robienie pikników do niczego nie jest potrzebne, mieszkańcy oczekują "pracy i chleba", normalni ludzie nie spotykają się w świetle kamer i przy dźwiękach "urzędowych toastów"
Damian
Damian 5.07.2017, 18:25
Pikniki są po pracy i tylko dla pozytywnych ludzi. Olku co ty taki zdegustowany jesteś? Jak byłeś w Lubaniu to wciąż zabiegałeś o zdjęcia w gazetach o promocję w lokalnym radio czy tv. Teraz jak tego nie masz to wypominasz innym? Oj nieładnie.
Majewski i Czucha
Majewski i Czucha 5.07.2017, 20:19
Wspólnie, razem, dla nas się POrozumieli, ich wspólne sPOtkanie otwarło NOWĄ PRZYSZŁOŚĆ Miasta, wspólne zaplecze, dało pracę BOLKOWI i lolkowi a ich "ciężka praca" jest widoczna na każdym forum.
Olku
Olku 5.07.2017, 21:19
Olku taka negatywna kampania, wstyd wielki Tobie powinno być, no ale na nic lepszego Ciebie nie stać. Nie masz się czym pochwalić jeżeli chodzi o miasto i jego mieszkańców, dlatego działasz poprzez kopiuj wklej. Marna ta Twoja kampania Aleksandrze.
BURMISTRZ MNIE PRZEKONUJE
BURMISTRZ MNIE PRZEKONUJE 5.07.2017, 08:29
BURMISTRZ DOBRZE SOBIE RADZI, A TE - PLOTY - KTOŚ COŚ POWIEDZIAŁ TO JAKAŚ SZMIRA. A KASIA KNOPIK JUŻ CHYBA ZA DUŻO TABLETEK DZIEŃ PO PRZYJMUJE - BO JEJ ZARZUTY SĄ ŚMIESZNE I TA JEJ DZIAŁALNOŚĆ W KOD-OMITACH HAHHAA
Majewski i Czucha
Majewski i Czucha 4.07.2017, 07:58
razem, dla nas, wspólne zaplecze, te same inwestycje, jeden cel, Miasto...tylko PO co była ta zmiana?
Bogdan
Bogdan 3.07.2017, 17:39
ciekawy wywiad. Ucina sporo plotek rozsiewanych w poprzednich przesłuchaniach. Tutaj są fakty, które mówią same za siebie. Teraz wiem, że dobrze zagłosowałem na człowieka który myśli perspektywicznie i ma plan na to miasto
Jola
Jola 3.07.2017, 19:09
dosłownie działań jest mnóstwo, a pani Knopik mówi o niegospodarności, albo opisuje plotki wyssane z palca.
Karol
Karol 4.07.2017, 23:17
dobrze, że było to przesłuchanie, teraz wiem ile nieprawdziwych i niesprawdzonych wiadomości podała pani Knopik w swoim przesłuchaniu. Nie wiem jak tak bardzo można mijać się z prawdą, ale wiem, że wybrałem dobrego burmistrza, który ma plany na długie lata i to konkretne plany
do Karola
do Karola 5.07.2017, 08:14
Chyba jesteś jednym z uczestników grilla u Majewskiego i teraz każdy kawałek kiełbasy od Majewskiego musisz "odpracować" pozytywnymi wpisami o Majewskim. Moim zdaniem miasto się cofa zamiast rozwijać.
Janusz
Janusz 5.07.2017, 08:34
Ja jestem uczestnikiem tego spotkania sąsiedzkiego. Każdy gość przyniósł swój prowiant mimo, że gospodarz miał przygotowane "kiełbaski". Pisząc o odpracowaniu gościny pokazujesz że lepiej Ciebie nie odwiedzać. Nie znasz zasad gościnności czy bezinteresowności, ani dobrego wychowania.
grażka
grażka 7.07.2017, 16:43
Pewnie na spotkanie opłatkowe też każdy przytargał swój opłatek ? czy tak ?
Majewski i Czucha
Majewski i Czucha 3.07.2017, 06:28
razem, dla nas, maja wspólny cel: Miasto, wybory i my
klub z tradycjami
klub z tradycjami 2.07.2017, 16:04
jako burmistrz powinien się postarać i pomóc w jakikolwiek Sokołowi a nie mówić ja nic nie mogę. Możesz tylko trzeba chęci
MW
MW 2.07.2017, 14:38
Po tym reportażu nie mam wahań, że jesteście telewizją PO.
Gdzie Wasz OBIEKTYWIZM???
Majewski krętaczu!!!
Majewski krętaczu!!! 2.07.2017, 13:44
Majewski ty krętaczu - obiecywałeś "jaśniejszą" NOWĄ PRZYSZŁOŚĆ dla Kościerzyny, a ochraniasz korupcyjne zachowania w Urzędzie Miasta I awansujesz ludzi starego układu.
Majewski i Czucha
Majewski i Czucha 2.07.2017, 13:43
od 17 listopada 2014 roku razem, dla nas, wspólne zaplecze, jeden cel, inwestycje w Mieście, praca dla Piotra Lizakowskiego, rozbicie koła PISu, czy trzeba czegoś więcej?
trzeba
trzeba 2.07.2017, 15:39
tego abyś wrócił do Lubania wtedy pewnie będziesz szczęśliwym człowiekiem, tylko Ciebie już tam nie chcą Aleksandrze przez to co robisz czyli niszczenie innych aby po trupach dojść do celu.
Kom. Alfa Hi Hi
Kom. Alfa Hi Hi 2.07.2017, 13:40
Dobry komentarz- do Radelskiego i Incjatywy " lepiej komuś wejść w drogę, niż w d...pę. I to w czyją. Fuj
Majewski to porażka.
Majewski to porażka. 2.07.2017, 10:55
Żeby Majewski był tak zaangażowany w rządzenie miastem, jak zaangażowany jest w płodzenie dzieci. Zarządzanie Kościerzyną przez Majewskiego to totalna porażka.
POlityka Majki
POlityka Majki 2.07.2017, 13:40
Od XII 2014 pracę dostało kilka osób w tym Jacek Konkol i Sebastian L. którzy obecnie prowadzą agitację. Do największych sukcesów należy "uporządkowanie" parku za Urzędem Miasta... ustawienie "doskonałych" wiat autobusowych przy Galerii Wybickiego oraz zazielenienie tam terenu... innym "wyjątkowym" osiągnięciem jest zabranie Dworca PKS ludziom i osadzenie tam Straży Miejskiej która zwolniła lokale w KDKu a ten stoi pusty... do POrażki można zaliczyć roztrwonienie zaplecza NOWEJ PRZYSZŁOŚCI, rozbicie PISu w Mieście i Powiecie.
Gdyby Aleksander
Gdyby Aleksander 2.07.2017, 11:22
był tak zaangażowany w pracę w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Lubaniu jak był zaangażowany w promocję swojej osoby i brudną kampanię wyborczą, to na pewno nie został by stamtąd wywalony na zbity pysk
Tutejsza
Tutejsza 1.07.2017, 22:40
Możliwe, że to dobry człowiek, ale na burmistrza nie ma ani prezencji ani wymowy.Słucham go jak Wałęsy, ze strachem że na końcu zdania chlapnie coś niemądrego. Tak nie powinno być. czy w Kościerzynie nie ma już mądrych i reprezentacyjnych ludzi ?
Pamiętam
Pamiętam 2.07.2017, 12:20
Kwiecistą mowę Czuchy i tą jego prezencję niemal doskonałą. Na plakatach wyborczych to tak cudownie się prezentował udoskonalony przez Photoshopa, że nikt nie mógł go poznać. On wyglądał jak Maryla Rodowicz, która jest na plakatach wiecznie młoda. No niestety lepiej pozostać sobą w wielu sytuacjach niż dla publiki udawać, że jest się kimś innym.
Józek
Józek 1.07.2017, 16:50
Jak słychać są nie tylko plany ale i mocne działania na wielu strategicznych płaszczyznach miasta. Pani Knopik zaś powinna się trzymać faktów, a te są zupełnie inne niż słyszeliśmy w cytatach. Trzeba się orientować w tematach o których się mówi, tak jak robi to burmistrz.
no
no 1.07.2017, 18:43
i bardzo dobrze, że jest to przesłuchanie. Teraz przynajmniej można zamknąć usta wszystkim kłamcom i plotkarzom, którzy nie orientują się w sytuacji w mieście i w aktualnych przepisach.
FAKTY
FAKTY 2.07.2017, 09:26
Majewski tylko w wywiadzie tak klapie swoim dziobem. Niestety na sesjach rady miasta, jak o cokolwiek zapyta go Knopikowa, to siedzi cicho jak mysz pod miotłą. Nie potrafi samodzielnie odpowiedzieć jej na najprostsze pytania.
Telewidz
Telewidz 1.07.2017, 14:10
Burmistrz nic nie robi !!!!!!!
Nie jeździ pijany samochodem, nie rozdaje miejskiej ziemi, nie molestuje pracownic, nie defrauduje pieniędzy KDK, nie wykorzystuje robotników interwencyjnych do prywatnych celów, nie rozkrada urzędowych materiałów budowlanych, skandal. I przez takiego burmistrza mowy o Kościerzynie dawno nie było w telewizji. Zostaje nam jeszcze tylko znany sędzia.
obyś nie był złym prorokiem
obyś nie był złym prorokiem 1.07.2017, 14:20
bo zazwyczaj bałagan wychodzi po wyborach
XXX
XXX 1.07.2017, 11:35
Stolema niech Pan sobie postawi na swim podwórku, będzie się czemu przyglądać po 4 latach "nic nie mogę" działalności .
mopp
mopp 1.07.2017, 10:40
zgadzam się przypadek i to duży
Michał Majewski
Michał Majewski 1.07.2017, 10:04
Przepraszam że wygrałem wybory. To był przypadek.
To ni był przypadek
To ni był przypadek 1.07.2017, 14:21
ale świadoma decyzja mieszkańców Kościerzyny. Nie umiesz jej uszanować, bo masz gdzieś mieszkańców, a sobie tylko brudną politykę prowadzisz negatywnymi wpisami na burmistrza. Wszystko dlatego, że on nie idzie na układy. Cieszę się, że Majewski wygrał. Na 3 lata działalności zrobił dużo, ale nie nadgoni wielu lat niezaradności i rozrzutności poprzednika. Działaj panie Majewski tak jak do tej pory spokojnie i z głową. No a ty kandydacie na burmistrza oprócz działalności na tym forum pokarz co dla miasta zrobiłeś w realnym życiu.
cukierek
cukierek 1.07.2017, 15:15
A ty się boisz o swój stołek? Że tak cukrujesz?
mieszkańcy
mieszkańcy 1.07.2017, 15:36
Kościerzyny wybrali tego burmistrza, czy wszyscy głowujący na niego się mylili? Czy wszyscy głosujący boją się o stołek. Dobrze, że mamy demokrację, teraz jestem pewien, że kandydat na burmistrza, który zamiast działać na rzecz miasta i mieszkańców prowadzi brudną politykę nie dojdzie do władzy. Dobro i sprawiedliwość i tak wygrają.
mieszkaniec
mieszkaniec 1.07.2017, 10:02
burmistrz od układania chodników i sprzątania terenu za urzędem miasta(śmiech na sali)
gość
gość 1.07.2017, 09:52
klub sportowy sokół od momentu przejęcia władzy przez tego gościa corocznie ma obcinane środki z puli miasta wiem to z dobrego żródła
kibic
kibic 1.07.2017, 09:47
kompromitacja dla tego pana kluby sportowe które najlepiej promują miasto są mniej ważne niż jego stolemy hahahaha kończ waś wstydu oszczędż
Miernota
Miernota 1.07.2017, 09:39
szkoda czasu
najsłabszy w historii
najsłabszy w historii 1.07.2017, 08:05
brak mu wizji, brakuje mu energii i jest kompletnie nielojalny wobec swojego (byłego już) środowiska
ge
ge 30.06.2017, 22:42
Panna kasia na wojażach ze swoimi

http://www.koscierzy…
Asia
Asia 30.06.2017, 18:28
przepraszam-czy to jest burmistrz miasta Kościerzyna???
Stagnacja w mieście
Stagnacja w mieście 30.06.2017, 17:16
Wbrew swoim zapewnieniom wyborczym - dla mieszkańców coroczne podwyżki cen wody i ścieków, chybione inwestycje typu nikomu nie służące wiaty autobusowe, kasa na dopłaty do Związku śmieciowego i na płace dla "swoich". Zostałem po prostu oszukany przez Majewskiego.
ja
ja 13.07.2017, 21:46
Podwyżka o 10 groszy od osoby? O czy ty piszesz. Czucha podwyższył 2,5 złotych - to była duża podwyżka.....
Mieszkaniec
Mieszkaniec 30.06.2017, 16:08
Nawet nie wspomniano o UKS PCM drużynie, która najbardziej promuje nasze miasto. Tylko Stolem albo nic - dyktator. W najbliższych wyborach "nasz kochany burmistrzu" przegrasz pomożemy Ci w tym .
rurku
rurku 30.06.2017, 19:45
Z dobrego źródła wiem, że on nie planuje kandydować na kolejną kadencję.
nieprawda
nieprawda 1.07.2017, 08:06
on się przygotowuje aby ponownie wystartować i chce wygrać ale brakuje mu wszystkiego od kandydatów na radnych począwszy
szkoda SOKOŁA
szkoda SOKOŁA 1.07.2017, 14:19
przez okres czterech lat narobi szkód które latami będziemy naprawiać!
Mieszkanka
Mieszkanka 30.06.2017, 18:33
Moim zdaniem najlepszy burmistrz :-)
Alice
Alice 30.06.2017, 22:34
Moim zdaniem też.
Monia
Monia 1.07.2017, 14:33
jestem zadowolona z Majewskiego, przede wszystkim ten facet nie gwiazdorzy. Po niektórych wpisach widać śmieszną kampanię wyborczą lemingów, którzy za wszelką cenę szukają jakich dziur, czegokolwiek, aby się przyczepić. Niech szukają. Majewski jak do tej pory i tak jest najlepszym z burmistrzów. w końcu normalny człowiek dla mieszkańców a nie dla stanowiska.

Pozostałe