×

"Staramy się oszczędzać i zrobić jak najwięcej w naszym zakresie"

W ostatnim przed wakacyjną przerwą "Przesłuchaniu" rozmawiamy z burmistrzem Kościerzyny Michałem Majewskim.

12 za, 6 przeciw i 2 głosy wstrzymujące się: to wynik głosowania nad udzieleniem burmistrzowi absolutorium. Obrady były długie, a kilkoro radnych miało co do pracy włodarza długą listę zastrzeżeń. Michał Majewski nie chciał ich komentować podczas sesji. Dlaczego?

Radna Katarzyna Knopik była niedawno gościem „Przesłuchania” i bardzo negatywnie oceniła finansową politykę miasta, zarzucając burmistrzowi rozrzutność. Dowodem na tę tezę mają być rosnące wydatki bieżące i coraz mniej inwestycji, a także emisja obligacji na kwotę 18 milionów złotych. Takie decyzje były konieczne?

Co z domem socjalnym? Czy teren, na którym powstaje rzeczywiście jest tak podmokły, że budowa w tym miejscu generuje zbyt duże koszty i przez to też się przeciąga?

Kiedy rozpocznie się remont dworca i budowa węzła integracyjnego?

Czy w Kościerzynie pojawi się sieć figurek? Będą to Stolemy, Remusy, czy jeszcze ktoś inny?

Drużyna piłkarzy ręcznych Sokół zgłosiła się do miasta o pomoc. Czy uda się wygospodarować pieniądze dla ratowania klubu? Może czas na zwiększenie puli dotacji sportowych? Regulaminowe 500 tysięcy ustanowione zostało jeszcze za czasów, gdy budżet miasta był dwukrotnie niższy niż obecnie.

Mamy w Kościerzynie miejsce, które mogłoby być bardzo atrakcyjne, ale obecnie jest po prostu zaniedbane. To park za Urzędem Miasta. W zeszłym roku teren był porządkowany, teraz prace mają ruszyć na nowo. Co zmieni się w najbliższym czasie?

Czy istnieje aktualna koncepcja, która jasno zakłada, jak powinien wyglądać park?

Już w poprzedniej kadencji powstawały różne plany zagospodarowania tego terenu. Wspomnijmy Kościerski Plan Kultury rozciągający się od jeziora Gałęźnego do Kaplicznego. Dwie przygotowane z wielkim rozmachem koncepcje wciąż są dostępne na stronie Urzędu Miasta. Czy nie można z nich skorzystać?

 

Marta Gerbatowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (149)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ossowski
Ossowski 9.08.2017, 19:28
Ten stary Ogr z gminy Stara Kiszewa jest bez honoru łgarz,kłamca oszust i nielojalny . Kto oszukuje i kłamie to i kradnie to są kanalie
Podobnie i Alicja lubiąca robić lody . Czy Oni w końcu się zreflektują i zrobią jak ktoś pisał reset ? czy dalej będą tkwić w tym swoim szale pazerności na stanowiska ,hańbie i kłamstwie kłamstwie
do Grzesia
do Grzesia 9.08.2017, 07:47
Jesteś cymbałem ,że myślisz ,iż Pana Darek zapomni i daruje . Flyk pasuje dużo lat więcej jak siedem . Na nic Twoje,Wasze uwagi kąśliwe . Trzeba być honorowym ,a nie złodziejskimi mendami i panienkami spod Kamiennej Góry czy chłopcami z gminy Stara Kiszewa . BÓG HONOR OJCZYZNA PRAWDA I LOJALNOŚĆ
do poniżej
do poniżej 6.08.2017, 23:58
Masz całkowitą rację ci kłamcy to są kłamliwe mendy i złodzieje bez czci i honoru ,a kto kłamie to i kradnie więc są prawdopodobnie złodziejami
do pon iżej
do pon iżej 6.08.2017, 22:23
Lepiej i mówić prawdę i tkwić w prawdzie jak być pokrętną i zdradliwą osobą radzę Tobie się zresetować . Lepiej być osobą ,która mówi jak to pisałaś inwektywy jak być cichym skur....em i fałszywym ,tylko prawda .Póki czas radzę i proponuję Tobie jeszcze raz reset i zejście na ziemię
Do Janty.t
Do Janty.t 6.08.2017, 18:08
Przeczyaj swoje komentarze pelne nienawiści, złości i chamsta ze zrozumieniem i pojmiesz wtedy, że slowa Bóg i honor nic dla ciebie nie znaczą!
To menda jak wyraziła się o niej jej koleżanka
To menda jak wyraziła się o niej jej koleżanka 5.08.2017, 21:05
Chamstwem, jest nieuczciwość Żurawskiej,jej kłamstwa ,a kto kłamie i nie dotrzymuje słowa to i kradnie To samo dotyczy Ossowskiego . Kto kąsa dłoń która podaje bułkę z szynką ? kto ? i tyle na dzisiaj Psychiatra jest potrzebny Żurawskiej tak jak to usłyszała kilkanaście dni temu na Zarządzie i to jest dobitna prawda . Danego słowa się dotrzymuje nie można żyć w kłamstwie jak Żurawska i Ossowski . BÓG ,HONOR ,OJCZYZNA,PRAWDA ,LOJALNOŚĆ,UCZCIWOŚĆ czy to takie trudne ??? Dla Pana Darka to nie są puste słowa tak jak dla Żurawskiej i Ossowskiego
kolega
kolega 5.08.2017, 21:50
a Darek swoje...
Grześ
Grześ 5.08.2017, 08:33
A Pan Darek swoje! Taka agresja z pewnością wynika z bliżej nieokreślonych zaburzeń psychicznych. Trudno bowiem oczekiwać, żeby ktoś zdrowy psychicznie tak często i z taką łatwością, bez zahamowani i kultury atakował bezpardonowo kobietę starostę i seniora v-starostę. Świetny materiał kliniczny impotencji intelektualnej. We własną kakofonię tych żenujących wpisów wplata nasz Pan Dariusz ciągle te same pretensje, jad i pomówienia! I ten ciągły brak argumentów!!! Łatwo poznać w wielu różnych wpisach tego samego autora: ten sam styl wypowiedzi, ten sam poziom chamstwa i te same puste frazy! Ciągle wypłakuje nam tu Pan Dariusz w kilku osobach swoją frustrację i wierzył naiwnie w to, że czytając te komentarze nie rozpoznajemy w nich jego autorstwa! Nie widzi nasz pyskujący omnibus z Dziemian, że jest osamotniony w tej dyskusji, że nikogo nie interesują jego płacze i żale, że nikt nie zniża się do tego rynsztokowego poziomu… Robi nieustanne wulgarne i ordynarne wrzutki a potem sam sobie na nie odpowiada, dyskutuje z samym sobą… Żenada Panie Darku, mech i słoma wystają Panu z butów!
Igła
Igła 4.08.2017, 21:25
Przeczytałem wszystkie komentarze i tylko bla, bla, bla i sensu w tym brak. Każdy tylko krytykuje w sposób poniżej p..., a sam niby co zrobił?
Masz pomysł stwórz projekt obywatelski i przestań marudzić.
Menda Alicja
Menda Alicja 4.08.2017, 20:20
Jeśli chce się być osobą publiczną ,a taką jest Starosta to trzeba się godnie zachowywać i pokątnie nie robić lodów i innych przekrętów . Przede wszystkim dotrzymywać umów i zawartych zobowiązań i jeśli się tego nie robi to won pod Kamienną Górę i do robienie lodów. Taka osoba która nie dotrzymuje umów i uzgodnień to jest kłamca, menda, łgarz złodziej, człowiek niegodny żeby z nim w ogóle rozmawiać i się witać . Taka osoba która kłamie ,oszukuje i nie dotrzymuje słowa to i kradnie .
Darek
Darek 4.08.2017, 16:12
Darek nic za to nie może ,iż zrobił Starostę i Wicestarostę ludzi niegodnymi tych funkcji i stanowisk . Są to Ci w/w bez honoru i kłamcy ,
Grześ
Grześ 4.08.2017, 00:00
Panie Darku znowu ten jazgot i językowy rynsztok! Absurdalne
i ordynarne jest to nieustanne obrażanie Pana Henryka poprzez wyśmiewanie jego wieku czy stanu zdrowia. Podobnie opluwanie i znieważanie Pani Alicji, które to z całą pewnością jest u Pana wynikiem głębokiej zazdrości i kompleksów związanych z jej sukcesami w życiu samorządowym, prywatnym i zawodowym. Rozumiem, że ostatnie sukcesy w postaci rekordowo szybkiej redukcji długu Starostwa, pozyskanie dofinansowania dla budowy sali przy LO czy nadchodzący sukces utworzenia w Kościerzynie WOT odbierają Panu wszelkie rzeczowe argumenty... Jedyne co Pan potrafi to bezustanne formułowanie inwektyw i oskarżeń, pomówień i wulgaryzmów! Zapewniam, że kompromituję się Pan jako polityk i człowiek tymi pisanymi w ciemnościach chamskimi komentarzami. Nie ma Pan żadnych przyjaciół, może kogoś bliskiego kto pomógłby Panu zrozumieć – wytłumaczyć, może w razie potrzeby rozrysować – że w ten sposób oprócz wzwodu nienawiści niczego Pan nie osiągnie?!!! Błyszczy Pan na firmamencie naszej lokalnej polityki wyłącznie awanturnictwem, pomówieniami i arogancją. Przynosi Pan również wstyd Prawu i Sprawiedliwości, dając przeciwnikom tej partii Himalaje argumentów.

Szanowny Panie, jeszcze raz polecam więcej powściągliwości, hamowania emocji i unikania inwektyw. i ponownie przypominam, że „złość piękności szkodzi”, a Pan stanowczo nie ma czym szafować.
też Grześ
też Grześ 4.08.2017, 16:09
Nawet jakby Żurawska i Ossowski mieli złote jaja i tą kobiecą coś tam to dla mnie i pewnie dla Darka słowa BÓG , HONOR ,OJCZYZNA i dotrzymywanie słowa i uzgodnień są więcej warte od Twego nędznego żywota . Zdrajców nie należy tolerować lecz zwalczać i pisać prawdę bo tylko prawda nas wyzwoli . Ja zawsze tak jak i Pan Darek jeśli widzi konia to nazywa to zwierzę KOŃ jak widzi ŚWINIĘ to mówi świnia ,a to zachowanie o ,których piszesz łaskawco to jest zachowanie świń bez honoru i uczciwości . Kto kłamie i oszukuje nie dotrzymuje słowa to i KRADNIE . Tam mnie uczyli moi rodzice ,babcia oraz chrzestni . Dla mnie słowa PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ nie są pustymi słowami. Jak Grzegorzu czy jak Ci tam zapraszam na rozmowę .
tomasz
tomasz 6.08.2017, 18:03
Janta potrzebujesz lekarza i egzorcysty i tam cię odsyłam od 11 lat. Czas najwyższy na ciebie ...
Aga
Aga 3.08.2017, 17:47
Co ty wygadujesz? Przecież Dargacz już jest przewodniczącym komisji. Widziałam to w mediach w zeszłym roku? Czytał podsumowanie na seji RM. Skąd masz takie info ? To jakaś bzdura!
do Agi
do Agi 4.08.2017, 20:29
Dargacz jest niezrównoważony i całkowicie uległy i podległy Karczewskiemu Piotrowi JAJAKOBYŁY co wybudował dom koło kościoła w tym czasie co ELWOZ zszedł z budowy basenu co jest swego rodzaju podejrzane dlatego ,że wrócił na tą budowę lecz po wyższej cenie o kilka milionów złotych
copy
copy 3.08.2017, 09:49
W Inkubatorze jest nowy dyrektor niejaki Marcin Modrzejewski, znany POlityk
To Targi polityczne. Za to że M. Modrzejewski zostanie Dyrektorem Inkubatora, Majewski zażądał od Inicjatywy poparcia Dargacza na przewodniczącego komisji Porządku. Proste. Zobaczycie, Już niedługo.
dramat w Urzędzie trwa, NIC NIE MOGĘ za "grosze" dogaduje się z Marcinkiem, handelek POlityczny trwa a maja myśli że ciemny lud nic nie widzi
nie jestem robotem
nie jestem robotem 3.08.2017, 08:44
Dlaczego w tak upalne dni z fontanny nie tryska zimne piwo? ja się pytam
Majewski i Czucha
Majewski i Czucha 20.07.2017, 08:11
zawsze dotrzymują danego nam słowa, uczciwi, wspaniali ludzie, jeden cel, Miasto, dla nas, jedno zaplecze, tylko PO co była ta zmiana?
Aleksandrze
Aleksandrze 20.07.2017, 09:36
Kopiuj wklej są teraz twoimi najlepszymi przyjaciółmi. Przemyśl swoją kampanie bo jak na razie jest na bardzo niskim poziomie.
Majewski i Czucha
Majewski i Czucha 19.07.2017, 17:43
razem, dla nas, wspólne zaplecze, jeden cel, Miasto
Aleksandrze
Aleksandrze 20.07.2017, 13:48
Twoja kampania to mniej niż zero.
Aleksander i Zdzisio
Aleksander i Zdzisio 19.07.2017, 22:14
Zawsze byli razem a teraz Olek tak naskakuje na Zdzisia. Ciekawe dlaczego?
zniesmaczona
zniesmaczona 19.07.2017, 11:13
Czytam komentarze i jest mi po prostu wstyd za niektóre wypowiedz i jestem przerażona do czego zniżają się ludzie, mogę się nie zgadzać z opiniami ludzi, może mi nie odpowiadać ich przynależność polityczna, ale każdemu należy się szacunek.... Ludzie o różnych poglądach politycznych ogarnijcie się i przestańcie na siebie nawzajem naskakiwać, wszyscy jesteśmy na siebie skazani, musimy żyć razem lub obok siebie więc trochę kultury proszę...
do zniesmaczonej
do zniesmaczonej 19.07.2017, 17:10
Kultura jest dla ludzi kulturalnych nie dla chamów i rożnego rodzaju łajz ,kimkolwiek by Oni nie byli kobietą czy mężczyzną Starostą czy Posłem lub kimś jeszcze innym
do i do zniesmaczonej
do i do zniesmaczonej 19.07.2017, 21:30
Przypuszczam ,iż powyższym i poniższy wpis dotyczy i masz na myśli Starostę Żurawską i Wicestarostę Ossowskiego . Też uważam iż są ludżmi bez honoru i nielojalnymi niewdzięcznikami
do zniesmaczonej
do zniesmaczonej 19.07.2017, 14:49
Absolutnie nie zgadzam się z Pani wpisem. Dlaczego ? Ponieważ uważam, iż szacunek nie należy się oszustom, kłamcom , nielojalnym osobnikom ,niedotrzymującym słowa i uzgodnień ,złodziejom ,kto kłamie i oszukuje to i kradnie . Dodatkowo dodam również i tym niewdzięcznikom ,którzy otrzymując bułkę z masłem i szynką tą rękę kąsają z której tą bułkę otrzymali .
Krystyna
Krystyna 19.07.2017, 09:08
Słyszałam ,że mąż Żurawskiej w Kornym prowadził nielegalną strzelnicę ,ale został przyłapany i ją zamknięto .
Pracownik Starostwa
Pracownik Starostwa 18.07.2017, 18:31
Dlaczego Żurawska była dzisiaj taka wkurzona ? gryzła wargi i nieomal miała piane na ustach ! Czyżby miała ciężki okres ? Czy stało się coś innego ?
mom
mom 19.07.2017, 22:02
A może chodzi o PCPR bo tam podobno jakiś smród, he, he.....
k
k 24.07.2017, 08:57
A jaki smród w PCPR?
Pracownik starostwa
Pracownik starostwa 18.07.2017, 21:01
Juz po tobie janciorze! To dzisiaj bylo tylko preludium.....
Grześ
Grześ 5.08.2017, 08:34
A Pan Darek swoje! Taka agresja z pewnością wynika z bliżej nieokreślonych zaburzeń psychicznych. Trudno bowiem oczekiwać, żeby ktoś zdrowy psychicznie tak często i z taką łatwością, bez zahamowani i kultury atakował bezpardonowo kobietę starostę i seniora v-starostę. Świetny materiał kliniczny impotencji intelektualnej. We własną kakofonię tych żenujących wpisów wplata nasz Pan Dariusz ciągle te same pretensje, jad i pomówienia! Łatwo poznać w wielu różnych wpisach tego samego autora: ten sam styl wypowiedzi, ten sam poziom chamstwa i te same puste frazy! Ciągle wypłakuje nam tu Pan Dariusz w kilku osobach swoją frustrację i wierzył naiwnie w to, że czytając te komentarze nie rozpoznajemy w nich jego autorstwa! Nie widzi nasz pyskujący omnibus z Dziemian, że jest osamotniony w tej dyskusji, że nikogo nie interesują jego płacze i żale, że nikt nie zniża się do tego rynsztokowego poziomu… Robi nieustanne wulgarne i chamskie wrzutki a potem sam sobie na nie odpowiada, dyskutuje z samym sobą… Żenada Panie Darku, mech i słoma wystają Panu z butów!
męda i kanalia
męda i kanalia 19.07.2017, 10:40
Nie strasz bo się zesrasz i będzie smród w całym Starostwie
psychiatra
psychiatra 27.07.2017, 21:31
Ta męnda i kanalia to masz na myśli Żurawską ?
do psychiatry
do psychiatry 31.07.2017, 14:27
Tak miałem na myśli Alicję Żur
Staefan
Staefan 20.07.2017, 21:40
powinno być nie strasz ,nie strasz bo się Alicjo zesrasz
do Stefana
do Stefana 21.07.2017, 20:59
Ona już chyba się zesrała bo nerwy jej puściły, a mogła mieć święty spokój wszyscy by ją hołubili i chwalili ,a tak piszą o niej dużo prawdy za którą powinna zapaść się pod ziemię ze wstydu lecz ona wstydu nie ma i drugą kadencję w kieszeni Ma za to bardzo bogatą historię łóżkową i intrygancką.
do do Stefana
do do Stefana 21.07.2017, 21:56
Ona może sobie drugą kadencję i inne awanse wybić z głowy albo raczej z głupiego łba. Może sobie wybić ze łba nawet pracę w Starostwie lub jego jednostkach i to nawet sprzątaczki. Tak samo jak i używanie tej kanapy na poddaszu ,a ta by mogła sporo powiedzieć !!!!
do pracownika
do pracownika 19.07.2017, 09:11
A co było wczoraj racz mnie oświecić.
do pytającego
do pytającego 22.07.2017, 09:30
Ktoś Żurawskiej powiedział na zarządzie parę słów prawdy o niej.
Arek
Arek 27.07.2017, 21:33
To było ,że ma się udać do psychiatry -fajne no nie ,że mamy za Starostę osobę wymagającą leczenia u tego specjalisty ,to są JAJA
GRZEGORZ
GRZEGORZ 16.07.2017, 11:47
Arcyciekawy wpis do Zena dzisiaj o godzinie 11,41 Warto to przeczytać żeby poznać Wicestarostę Ossowskiego Henryka i jego postępowanie
Do Grzegorza
Do Grzegorza 16.07.2017, 21:20
Tak Ossowski to bardzo fałszywy facet stary komuch kompletnie niewiarygodny i niesłowny po prostu kanciarz,kłamca i oszust.
monika
monika 27.07.2017, 21:37
Jak pewien czas byłam u tego zgreda to faktycznie nie kumał o co mi chodzi po prostu przygłup
fran
fran 3.08.2017, 22:13
Ten Ossowski to wielki idiota i jego niekompetencja dzieła na niekorzyść Żurawskiej
sędzia
sędzia 16.07.2017, 21:26
Tak ,a kto kłamie i oszukuje to jest pewne że kradnie tak mnie dziadkowie i rodzice uczyli no i ksiądz tak samo . Więc pytanie czy Ossowski też kradnie ???
prokurator
prokurator 16.07.2017, 21:29
Żurawska też kłamie i jest bardzo fałszywa i jest kłamcą ,niewiarygodna może bardziej jak Ossowski więc prawdopodobnie zgodnie z tym co napisane wyżej to i ona też kradnie ???

Pozostałe