Wziął łapówkę za pomoc w załatwieniu sprawy w kościerskim Urzędzie Skarbowym

  • 12.07.2017, 12:34 (aktualizacja 18.07.2017 11:23)
  • Źródło: cba.gov.pl
Wziął łapówkę za pomoc w załatwieniu sprawy w kościerskim Urzędzie Skarbowym
Śledczy z delegatury CBA w Gdańsku zatrzymali mężczyznę, który wziął łapówkę powołując się na wpływy w Urzędzie Skarbowym w Kościerzynie i znajomość z jednym z tamtejszych komorników.

Jan W. miał początkowo żądać 50 tysięcy złotych za pośredniczenie w załatwieniu sprawy w US. Mężczyzna obiecał lokalnemu biznesmenowi korzystne dla niego rozstrzygnięcie w toczącym się postępowaniu egzekucyjnym, twierdząc, że zna jednego z kościerskich komorników. Ostatecznie Jan W. zadowolił się 10 tysiącami złotych. Wpadł na gorącym uczynku. Prokuratura Okręgowa w Gdańsku zatrzymanemu mężczyźnie postawiła zarzut płatnej protekcji. Grozi mu za to 8 lat więzienia.

Funkcjonariusze CBA przeszukali także mieszkanie komornika i jego biuro w US, tam zabezpieczyli dokumenty związane ze sprawą.

 

Źródło: cba.gov.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Czesiek
Czesiek 14.02.2018, 16:52
Nic nie mówią o tym, czy ten biznesmen tez otrzymał zarzut, a więc pewnie nie otrzymał,. bo to on doniósł. Ten który wręczy łapówkę i o tym doniesie, jest bezkarny: http://pamietnikwindykatora.pl/2015/05/20/unikniecie-kary-za-przekupienie-urzednika-panstwowego-przedawnienie-karalnosci/ Już sporo ludzi o tym wie, dlatego tyle zatrzymań za korupcje.

Pozostałe