Zielony konkurs TBS

Zielony konkurs TBS
Kościerskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego wybiera najładniej ukwiecone i zazielenione okno, balkon, loggie lub ogród przy administrowanych nieruchomościach. Komisja konkursowa dokonała właśnie pierwszego przeglądu zgłoszonych obiektów.

W tym roku do konkursu zgłoszono 13 wniosków. O miano najpiękniej ukwieconych rywalizują balkony, okna, loggie i ogrody. Najwięcej zgłoszeń nadeszło ze strony właścicieli balkonów.

Kwiaty to wielka pasja państwa Joanny i Jana, którzy przy ul. Dworcowej od ponad 30 lat pielęgnują swój przydomowy ogród. Tutaj prym w dbaniu o kwiaty wiedzie pani domu, a ich ilość wzbudza podziw: rododendrony, azalie, hortensje, róże, astry, lilie, gladiole, dalie, cynie...

Joanna Tybora: To na pierwszym miejscu muszą być kwiaty. Tak moja mama zawsze mówiła: „kwiat na pierwszym miejscu".

W tym roku TBS jest jedynym organizatorem konkursu, w poprzednich latach włączała się również gmina miejska i spółdzielnia mieszkaniowa. Nie zmieniła się jednak wysokość nagród.

Roman Weiher - kierownik Działu Eksploatacji kościerskiego TBS: Warto brać udział, ponieważ w konkursie pierwsza nagroda to jest 500 zł, druga 300 i trzecia: 200 zł. Są przewidziane też trzy wyróżnienia po 100 zł każde.

W sierpniu komisja dokona kolejnego przeglądu i na tej podstawie wyłoni zwycięzców. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 18 września.

 

Marta Gerbatowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkaniec
Mieszkaniec 12.07.2017, 20:16
Miło by było gdyby tak organizator (TBS) zainteresował się blokiem na Małcużyńskiego 8. Bo ta budowla wraca dość szybko do natury co świetnie obrazuje proces erozji który możemy zaobserwować choćby na schodach wejściowych powoli przypominających górskie szlaki...

Pozostałe