Wakacyjne remonty w gminnych szkołach

 • 14.07.2017, 10:16 (aktualizacja 18.07.2017 11:23)
 • Urząd Gminy Kościerzyna
Wakacyjne remonty w gminnych szkołach
Tradycyjnie jak co roku okres wakacji to intensywny czas remontów i odnawiania gminnych szkół. Prace zaplanowano we wszystkich placówkach oświatowych przeznaczając na nie 636 tys. zł z budżetu gminy.

Remonty zakończą się przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Dodatkowo w szkołach w Kaliskach Kościerskich i Wąglikowicach prowadzona jest termomodernizacja w ramach projektu „Kompleksowa termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Kościerzyny” dofinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 – wsparcie dotacyjne współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Remonty w placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Kościerzyna zaplanowane na okres ferii letnich 2017 roku:

 1. Zespół Szkół w Skorzewie: Naprawa przewodu kominowego dymowego od kotła CO, wymiana wkładu ceramicznego w kominie dymnym od kotła CO, zakup elementów małej architektury ogrodowej i ogrodzenia.
 2. Zespół Kształcenia w Łubianie: Wymiana posadzki – hol przy przedszkolu, korytarz przy sali gimnastycznej i w 2 salach przedszkolnych, wymiana drzwi wyjściowych na plac zabaw przy przedszkolu.
 3. Szkoła Podstawowa w Kaliskach: Wymiana niesprawnej pompy obiegowej centralnego ogrzewania w kotłowni SP Kaliska, wykonanie ogrodzenia wokół wiaty na drewno w Kłobuczynie, obniżenie progu przy drzwiach wejściowych do szkoły, budowa placu zabaw przy Punkcie Przedszkolnym w Kłobuczynie, wymiana okien na poddaszu budynku szkolnego w Kłobuczynie.
 4. Szkoła Podstawowa w Kornem: Adaptacja pomieszczenia na poddaszu, remont toalet uczniowskich, rozbiórka budynku gospodarczego.
 5. Zespół Szkół w Wielkim Podlesiu: remont instalacji elektrycznej oraz wymiana punktów świetlnych na lampy LED.
 6. Zespół Szkół w Wąglikowicach: Wymiana rozdzielnicy głównej (energia), wymiana drzwi wewnętrznych w szkole podstawowej.
 7. Szkoła Podstawowa w Nowym Klinczu: opracowanie opinii w zakresie p.poż. przez biegłego rzeczoznawcę w zakresie dostosowania budynku na potrzeby przedszkola, wymiana posadzki w gabinecie lekcyjnym, remont łazienki dziewcząt.
 8. Szkoła Podstawowa w Niedamowie: adaptacja poddasza na potrzeby dydaktyczne – pozyskanie nowych pomieszczeń.
 9. Zespół Kształcenia w Wielkim Klinczu: wykonanie wyjścia ewakuacyjnego, wymiana instalacji elektrycznej na korytarzach przedszkola z montażem oświetlenia ewakuacyjnego, wymiana instalacji elektrycznej w pokoju nauczycielskim, gabinecie pielęgniarki, pomieszczeniach obsługi i sanitariatach, prace malarskie po pracach elektrycznych, prace dekarskie na dachu przedszkola, prace odwodnieniowe przy budynku gimnazjum, montaż kamer monitoringu wizyjnego, prace dekarskie na dachu szkoły (remont kominów i części opierzenia, wymiana drzwi zewnętrznych w gimnazjum.

Na realizację w/w działań zaplanowano kwotę 636 tys. zł.

Urząd Gminy Kościerzyna
Podziel się:
Oceń:
 • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe