Kościerska młodzież na turnieju sportowym w Marburgu

Kościerska młodzież na turnieju sportowym w Marburgu
Grupa kościerskiej młodzieży wzięła udział w turnieju sportowym, który miał miejsce się w niemieckim Marburgu. Wyjazd odbył się w ramach partnerstwa powiatów Marburg Biedenkopf i kościerskiego.

Oprócz 27-osobowej drużyny z powiatu kościerskiego, w sportowym przedsięwzięciu udział wzięły dzieci z Rumunii, Słowenii, Tunezji, Niemiec i całej Polski. Łącznie w zmaganiach sportowych uczestniczyło prawie 300 osób. Podczas pobytu zwiedzali miasto Marburg, poznawali tradycje i kulturę innych krajów, brali udział w rozgrywkach, takich jak piłka nożna, siatkówka, piłka koszykowa oraz pływanie. 

Po przyjeździe do domu, nasi mali sportowcy wraz z rodzicami i opiekunami, spotkali się w Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie, gdzie otrzymali pamiątkowe zdjęcia z wyjazdu, a przy wspólnym ognisku mogli powspominać czas spędzony u niemieckich przyjaciół. 

W ramach partnerskiej współpracy pomiędzy powiatem kościerskim, a Okręgiem Marburg – Biedenkopf odbywać się ma więcej tego rodzaju integracyjnych przedsięwzięć.
 

 

Marta Gerbatowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ala
Ala 26.07.2017, 17:27
"partnerstwo «równe traktowanie siebie nawzajem» "przypominam tym,którzy zapomnieli
pip
pip 1.08.2017, 17:23
Oooo p. Starosta nie wiedziała!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Waldemar Bonkowski
Waldemar Bonkowski 26.07.2017, 12:50
Bardzo dużo robi dla Kościerzyny. Bez jego bezpośredniego zaangażowania Liceum Ogólnokształcące nie dostało by dofinansowania do sali gimnastycznej. Poza tym trwają rozmowy z wojskiem w temacie zorganizowania w Kościerzynie jednostki wojskowej.
kościerzak
kościerzak 26.07.2017, 12:32
Jaki wstyd Kościerzynie przynosi Bonkowski ,i jak opluwa Senatora dzięki któremu Polska odzykała niepodległość Borusewicza.Nie dorasta MU do pięt ,no ale następne wybory pokaża gdzie jego miejsce
Kościerzak II
Kościerzak II 26.07.2017, 20:59
Dużo większy wstyd przynosi Kościerzynie burmistrz Michał Majewski. Mało, że prawie nic oprócz gadania nie robi dla miasta, to jeszcze zamknął największy plac zabaw dla dzieci na Skłodowskiej.

Pozostałe