×

Kościerzyna. Zapłacili fałszywymi pieniędzmi. Zatrzymał ich policjant po służbie

  • 3.08.2017, 11:53 (aktualizacja 21.08.2017 10:09)
  • KPP w Kościerzynie
Kościerzyna. Zapłacili fałszywymi pieniędzmi. Zatrzymał ich policjant po służbie KPP w Kościerzynie
Zastępca Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie w czasie wolnym od pracy zatrzymał mężczyznę i kobietę, którzy próbowali wprowadzić do obiegu fałszywy banknot 50-złotowy.

We wtorek zastępca dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, w czasie wolnym od pracy, przy sklepie na ul. Staszica w Kościerzynie, zauważył zdenerwowanego właściciela sklepu, który zapytał, czy policjant widział kobietę i mężczyznę wybiegających z budynku, gdyż przed chwilą zapłacili za zakupiony towar fałszywym banknotem 50 zł. Policjant natychmiast zareagował, wspólnie z właścicielem sklepu zaczął szukać mężczyzny i kobiety.

Po kilku minutach zauważyli, jak para wychodzi z innego sklepu i na widok mężczyzn zaczyna uciekać. Funkcjonariusz po pościgu zatrzymał mężczyznę i kobietę oraz wezwał patrol mundurowych. Patrol natychmiast przybył na miejsce. Zatrzymanymi okazali się mieszkańcy naszego powiatu: 23-letnia kobieta i 31-letni mężczyzna. Oboje trafili do policyjnego aresztu. Banknot został zabezpieczony. Wstępna analiza wykazała, że jest podrobiony.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty dotyczące wprowadzenia do obiegu fałszywego banknotu. Wobec mężczyzny i kobiety prokurator wystąpił do sądu o tymczasowy areszt. O ich losie zadecyduje sąd. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

KPP w Kościerzynie

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zibi
Zibi 12.08.2017, 15:11
50 zł. 10 lat? Amber Gold max 8 a za skoki nic!
jooooooo
jooooooo 7.08.2017, 08:05
Biedni ludzie prosze was o takich spraw jest MOPS z którego pobierala mnustwo pieniedzy. Dziewczyna moe ma rozumu zadawala sie z patologia to i tak tez mussial skończyć. Szkoda tylko tych dzieci ktore nie sa niczemu winne. Ojciec kryminalista w wiezieniu a matka to samo. A żal
sasiadka z 1 pientra
sasiadka z 1 pientra 27.10.2017, 12:16
Ja znam ta dziewczyne od urodzenia to wiem jaka ona jest i nie pochodzi z patologi nie wiesz o co chodzi to nie udzielaj się. Zajmij sie swoim życiem nie jej bo za jej zycia nikt nie przezyje ?? Nie. Oceniaj książki po okładce. Ani po wyglądzie jestem. Jej byla sąsiadka
komik
komik 3.08.2017, 22:41
No faktycznie sędzia zza przekręty grubej ligi ma 4 lata a ci biedni młodzi ludzie tyle jaki chory system . Chociaż nie popieram oszustwa to lekka przesada a ciekawe gdzie w jakim sklepie policjant byl. Bo Kościerscy Policjanci to przebywaja w jednym sklepie w czasie służby i po służbie to tez jest chore nasze podatki ida po to żeby w czasie służby se plotkować na temat przestępstw w Kościerzynie kto co kiedy i jak zrobił myślałem ze obowiązuje tajemnica . A jak idziesz na policje z problemem to tak warcza ze juz nic ci się niechhce po co cos robic jak można nic mnie robic. Nie pisze tu o wszystkich ze sa tacy sa tez Policjaci z powołania. Ja bym tym oszustom za podrabianie dal wysoka grzywna a nie do paki to więcej podróbek by im się niechcialo robic.
100 a 50 to niema róznicy :D
100 a 50 to niema róznicy :D 6.08.2017, 11:24
biedni? buty nike... a banknot to chyba 100 zł a nie 50 :D
anonim
anonim 6.08.2017, 11:22
grzywne? z czego zapłacą? moze podrobionymi pieniedzmi?
podpis
podpis 4.08.2017, 07:49
Biedni ludzie mówisz? -.-
Man
Man 3.08.2017, 20:54
Zatrzymani za handel i posiadanie prochów są pod nadzorem policjii i nadal chodzą po ulicach handlując a za podrobione 50zł zaraz paka .Brawo nic dodać nic ująć
Prawy i sprawiedliwy
Prawy i sprawiedliwy 3.08.2017, 14:47
10 lat za 25 zł (dzieląc na dwoje sprawców), sędzia dostał 4 lata za 140 tysięcy zł.
Prawszy i sprawiedliwszy
Prawszy i sprawiedliwszy 3.08.2017, 15:16
Przyjmując taki system kar, to za same ryby w galarecie wyrok powinien brzmieć 120 lat.
maka
maka 3.08.2017, 12:19
och Anka hahah
ja
ja 3.08.2017, 15:15
Fajna fotka na fejsa.

Pozostałe