Kościerzyna. Zapłacili fałszywymi pieniędzmi. Zatrzymał ich policjant po służbie

  • 3.08.2017, 11:53 (aktualizacja 21.08.2017 10:09)
  • KPP w Kościerzynie
Kościerzyna. Zapłacili fałszywymi pieniędzmi. Zatrzymał ich policjant po służbie fot. KPP w Kościerzynie
Zastępca Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie w czasie wolnym od pracy zatrzymał mężczyznę i kobietę, którzy próbowali wprowadzić do obiegu fałszywy banknot 50-złotowy.

We wtorek zastępca dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, w czasie wolnym od pracy, przy sklepie na ul. Staszica w Kościerzynie, zauważył zdenerwowanego właściciela sklepu, który zapytał, czy policjant widział kobietę i mężczyznę wybiegających z budynku, gdyż przed chwilą zapłacili za zakupiony towar fałszywym banknotem 50 zł. Policjant natychmiast zareagował, wspólnie z właścicielem sklepu zaczął szukać mężczyzny i kobiety.

Po kilku minutach zauważyli, jak para wychodzi z innego sklepu i na widok mężczyzn zaczyna uciekać. Funkcjonariusz po pościgu zatrzymał mężczyznę i kobietę oraz wezwał patrol mundurowych. Patrol natychmiast przybył na miejsce. Zatrzymanymi okazali się mieszkańcy naszego powiatu: 23-letnia kobieta i 31-letni mężczyzna. Oboje trafili do policyjnego aresztu. Banknot został zabezpieczony. Wstępna analiza wykazała, że jest podrobiony.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty dotyczące wprowadzenia do obiegu fałszywego banknotu. Wobec mężczyzny i kobiety prokurator wystąpił do sądu o tymczasowy areszt. O ich losie zadecyduje sąd. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

KPP w Kościerzynie

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zibi
Zibi 12.08.2017, 15:11
50 zł. 10 lat? Amber Gold max 8 a za skoki nic!
jooooooo
jooooooo 7.08.2017, 08:05
Biedni ludzie prosze was o takich spraw jest MOPS z którego pobierala mnustwo pieniedzy. Dziewczyna moe ma rozumu zadawala sie z patologia to i tak tez mussial skończyć. Szkoda tylko tych dzieci ktore nie sa niczemu winne. Ojciec kryminalista w wiezieniu a matka to samo. A żal
komik
komik 3.08.2017, 22:41
No faktycznie sędzia zza przekręty grubej ligi ma 4 lata a ci biedni młodzi ludzie tyle jaki chory system . Chociaż nie popieram oszustwa to lekka przesada a ciekawe gdzie w jakim sklepie policjant byl. Bo Kościerscy Policjanci to przebywaja w jednym sklepie w czasie służby i po służbie to tez jest chore nasze podatki ida po to żeby w czasie służby se plotkować na temat przestępstw w Kościerzynie kto co kiedy i jak zrobił myślałem ze obowiązuje tajemnica . A jak idziesz na policje z problemem to tak warcza ze juz nic ci się niechhce po co cos robic jak można nic mnie robic. Nie pisze tu o wszystkich ze sa tacy sa tez Policjaci z powołania. Ja bym tym oszustom za podrabianie dal wysoka grzywna a nie do paki to więcej podróbek by im się niechcialo robic.
100 a 50 to niema róznicy :D
100 a 50 to niema róznicy :D 6.08.2017, 11:24
biedni? buty nike... a banknot to chyba 100 zł a nie 50 :D
anonim
anonim 6.08.2017, 11:22
grzywne? z czego zapłacą? moze podrobionymi pieniedzmi?
podpis
podpis 4.08.2017, 07:49
Biedni ludzie mówisz? -.-
Man
Man 3.08.2017, 20:54
Zatrzymani za handel i posiadanie prochów są pod nadzorem policjii i nadal chodzą po ulicach handlując a za podrobione 50zł zaraz paka .Brawo nic dodać nic ująć
Prawy i sprawiedliwy
Prawy i sprawiedliwy 3.08.2017, 14:47
10 lat za 25 zł (dzieląc na dwoje sprawców), sędzia dostał 4 lata za 140 tysięcy zł.
Prawszy i sprawiedliwszy
Prawszy i sprawiedliwszy 3.08.2017, 15:16
Przyjmując taki system kar, to za same ryby w galarecie wyrok powinien brzmieć 120 lat.
maka
maka 3.08.2017, 12:19
och Anka hahah
ja
ja 3.08.2017, 15:15
Fajna fotka na fejsa.

Pozostałe