Nowe akwarium, rzetelna jakość badań w szpitalnym laboratorium

  • 9.08.2017, 11:27 (aktualizacja 21.08.2017 10:08)
  • Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie
Nowe akwarium, rzetelna jakość badań w szpitalnym laboratorium
Gdy przyjdziecie do laboratorium w szpitalu, zobaczycie nowe akwarium, a wyniki Waszych badań będą rzetelne. Jak zawsze! 

W poczekalni Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej i Mikrobiologicznej z Bankiem Krwi w kościerskim szpitalu od lat podwodny świat cieszy oczy. Dzieciaki, które kiedyś przylepiały noski do ścianek akwarium już dorosły i teraz przyprowadzając swoje dzieci na pobranie krwi, tłumaczą, że dzięki rybkom wszystko o wiele mniej boli. Pękniętej ściany starego akwarium już nie dało się skleić, a więc Grażyna Stark, starsza rejestratorka medyczna, przez kilka dni przenosiła swoje podopieczne do nowego lokum.
 

- 19 lat temu, jak przyszłam do pracy w szpitalu, to akwarium już tu było. I tak zaczęłam się nim opiekować po pracy. – mówi pani Grażyna – Robię to, bo lubię, chyba już 12 lat. Wszystkiego nauczyłam się z książek, od początku. Korzeń z drzewa liściastego do nowego akwarium preparowałam z mężem w domu. Znaleźliśmy go w torfowisku wywiezionym przy okazji budowy obwodnicy i przygotowaliśmy tak, że nie zgnije w wodzie. 

Szpitalne laboratorium słynie nie tylko z dużego i ładnie utrzymanego akwarium, ale przede wszystkim z bardzo wysokiej jakości usług oraz przystępnych cen. Można w nim wykonywać badania zlecone przez NFZ oraz zlecone prywatnie i zawsze mieć pewność, że pobrany materiał, czyli np. szybko psująca się krew, nie czeka, aż przyjedzie kurier i zabierze probówki w drogę do odległego miasta. 
 

- Naprawdę zdarza się, że przychodzą do nas pacjenci, którzy robili badania w innych punktach i lekarze mieli do wyników zastrzeżenia. – mówi Anna Pałubicka, kierownik ZDLiM z Bankiem Krwi. - Bardzo skrupulatnie przestrzegamy zasad pobierania i przechowywania próbek materiału do badań. A że nic tak nie podnosi czujności, jak częste kontrole wiarygodności, więc poddajemy się im tak często, jak jest to wymagane. Na każdym etapie monitorujemy procesy: od pobrania próbki, aż do wydania wyniku, a właśnie poprawność wyników jest dla nas nadrzędną wartością. Nawet NIK, po bardzo szczegółowej kontroli, nie znalazł żadnych nieprawidłowości w funkcjonowaniu naszego Zakładu i wystąpienie pokontrolne było potwierdzeniem doskonałych efektów w procesie dbałości o najwyższą jakość badań i usług. 

W ZDLiM z Bankiem Krwi badania wykonywane są przy pomocy wysokiej klasy analizatorów wykorzystujących najnowocześniejsze metody badawcze. Laboratorium wyposażone jest w dedykowany system informatyczny, który poprawia jakość pracy i skraca czas oczekiwania na wyniki.
 

Na stronie www.szpital-koscierzyna.pl (w zakładce Pozostałe jednostki wybrać należy Diagnostyka Laboratoryjna i Mikrobiologiczna z Bankiem Krwi;  http://szpital-koscierzyna.pl/index.php/pl/pozostale-jednostki/diagnostyka-laboratoryjna-i-mikrobiologiczna) znaleźć można instrukcje dla pacjenta, czyli np. kiedy powinno się pobierać krew, jak pobierać mocz w zależności od badania i jak się przygotować do pobierania nasienia. Na stronie jest również cennik komercyjny.

W szpitalnym laboratorium pracownicy najuważniej wsłuchują się w głosy pacjentów, stąd ten nieustający nacisk, by każdy wynik był prawdziwy, by na jego podstawie lekarz mógł postawić rzetelną diagnozę. 

Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pacjent
Pacjent 9.08.2017, 20:35
Żarty żartami, ale to, że ten szpital to jest ... trudno nazwać nawet, wcale nie jest śmieszne. A oddział kardiologiczny to profanacja współczesnej medycyny naukowej, z pewnym młodym "kardiologiem" na czele, który zachęca pacjentów aby wymontowywali sobie stymulatory albo kardiowertery, żeby się nie męczyć i jedną z pielęgniarek, która brzydzi się podejść dom pacjenta. Tfu.
Pacjent
Pacjent 9.08.2017, 16:58
Pielęgniarka - doktorze, tracimy pacjenta !
Lekarz - spokojnie, nic wielkiego się nie dzieje.
Pielęgniarka - jak pan może ? przecież pacjent odchodzi.
Lekarz - widzę, jak znów zachoruje, to wróci i przeprosi.
``
`` 9.08.2017, 12:37
- Co pani by chciała najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor...Koracza....o zdrowiu....najbardziej bym chciała usłyszeć.
- Tak się swietnie składa, że mamy akurat pana Koracza na sali....

Pozostałe