×

W jakiej formie są kościerskie place zabaw?

W jakiej formie są kościerskie place zabaw?
Wiele dzieci spędza lato w domu, postanowiliśmy więc sprawdzić, jak wyglądają kościerskie place zabaw. Z założenia powinny być to miejsca, w których maluchy mogą spędzić czas wesoło i bezpiecznie. Bywa z tym różnie.

Niektóre place, jak ten przy Zespole Szkół Publicznych nr 2 przy ul. Szkolnej rzeczywiście zachęcają do zabawy i w czasie wakacji są dostępne dla dzieci. Maluchy mogą z niego korzystać od poniedziałku do piątku do 15.00 i zawsze w godzinach otwarcia boiska orlik.

W innej części miasta, przy ul. Matejki nie jest już tak różowo. Tutejszy plac jest już bardzo wysłużony i wyraźnie widać, że to miejsce często odwiedzają nie tyle dzieci, co znudzeni nastolatkowie.

O podobnym problemie, tym razem na osiedlu 1000-lecia pisała do nas pani Monika. Czytelniczka poinformowała nas, że młodzież często zostawia tu po sobie butelki i niedopałki papierosów. Sam plac ma już też swoje lata. W budżecie obywatelskim na 2018 rok znalazł się projekt budowy nowego placu zabaw i mini siłowni na tym osiedlu pomiędzy blokami nr 2,3 i 4. Na ten pomysł głosować mogą mieszkańcy okręgu nr 1. Głosy można oddawać do 10 września.

Przykładem placu chętnie odwiedzanego przez dzieci jest ten przy ul. Staszica. Tu maluchy bawią się bardzo często, a teren jest wyraźnie zadbany. Niestety, przy wielu blokach są miejsca, gdzie najmłodszym wystarczyć musi tylko piaskownica. Dowiedzieliśmy się jednak w spółdzielni, że w planach jest zamontowanie kilku urządzeń do zabaw przy ul. Skłodowskiej.

A skoro jesteśmy w tej okolicy, to zajrzyjmy do placu zabaw przy Zespole Szkół Publicznych nr 1. Tu bramka jest zamknięta. Plac zabaw jest nieczynny, co sygnalizowało nam już kilkoro okolicznych mieszkańców. Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miasta: była do decyzja dyrektor „Szóstki”, która obecnie przebywa na urlopie. O komentarz poprosimy więc w przyszłym tygodniu.

Czekamy na Państwa opinie dotyczące kościerskich placów zabaw.

 

Marta Gerbatowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mieszkanka
mieszkanka 12.08.2017, 13:33
Napisze ktoś na kościerski info dlaczego na Skłodowskiej zamknięty plac zabaw to na pewno się tym zajmą.
mieszkaniec
mieszkaniec 12.08.2017, 14:44
W Gryfie miałaś odpowiedź
kolo
kolo 14.08.2017, 13:14
A co to jest gryf ?
Muzyk.
Muzyk. 14.08.2017, 14:37
Taki płaski patyk od gitary. Naciskasz i grają takie druty.
znk
znk 11.08.2017, 09:53
zapraszam pania redaktor do Łubiany na plac zabaw, ubaw po pachy:P
Mama
Mama 10.08.2017, 16:18
A może wkoñcu władze miasta pomyślą o dzieciach niepełnosprawnych i dostosują plac zabaw do ich potrzeb.Myślę o ulicy Tomasza Rogali,plac zabaw w fatalnym stanie a dzieci z niepełnosprawnością jest tam sporo,też mają prawo do zabawy.
Mama Mieszkanka Kościerzyny
Mama Mieszkanka Kościerzyny 10.08.2017, 15:02
W końcu ktoś poruszył ten temat.
A może Miasto zainwestowało by w parku przy ul. 8 Marca w plac zabaw z prawdziwego zdarzenia.
Obecny kącik dla maluchów z huśtawką, zjeżdżalnia, i jedna karuzelą znacznie odbiega od obecnych standardów.
Tomasz
Tomasz 16.08.2017, 20:46
Bede składał wniosek do burmistrza w tej sprawie. Jednak realizacja będzie dopiero w 2018 r.
Magdalena Troka-Pilarska
Magdalena Troka-Pilarska 10.08.2017, 14:48
Mieszkańcy okręgu nr.1 (wykaz ulic w galerii)

Zwracam się z ogromną prośbą o głosowanie na mój projekt w budżecie obywatelskim na rok 2018, mój plan zakłada budowę placu zabaw wraz z mini siłownią na terenie osiedla 1000-lecia.

W naszym mieście brakuje placu do zabawy dla dzieci a przecież to najmłodsze pokolenie jest przyszłościa narodu, dajmy im szansę na kolorowe, bezpieczne i rozwojowe miejsce.

Projekt zakłada budowę placu zabaw i mini silowni za kwotę 124 642,42, przy osiedlu 1000-lecia pomiędzy blokami 2,3,4. Plac zawierać będzie huśtawki,gniazda, bujaki, wszystko utrzymane w formie statku pirackiego, teren będzie ogrodzony dzięki czemu bardzo bezpieczny.

Głosować można od 01.08.2017 do 10.09.2017.

Głosy oddawać można bezpośrednio do mnie(posiadam karty), dostarczyć osobiście do Biura Obsługi Mieszkańca (karty można pobrać ze strony www.miastokoscierzyna.pl bądź uzyskać je odemnie), można również wysłać je droga elektroniczna na adres urzad@koscierzyna.gda.pl lub poprzez platformę E-Puap

Liczy się każdy głos!
Będziemy ogromnie wdzięczni za pomoc w walce o marzenia dzieci.
Proszę o udostępnienie
Najlepiej najbardziej dostosowany plac trzymać za kratami!
Najlepiej najbardziej dostosowany plac trzymać za kratami! 10.08.2017, 14:20
Plac zabaw na Skłodowskiej zamknięty, bo tak chce dyrektorka, śmieszne! To za nasze pieniądze go wybudowała - z tzw. funduszu Radosna szkoła i żądam jego otwarcia. Lepiej niech marnieje? przypominam, że i tak go trzeba doglądać i przeprowadzać konserwację. Skandal Skandal Skandal!!! Za czasów poprzedników wystarczyło jedno słowo Burmistrza i nie przemknęło jej po łbie, by plac zamknąć!
Urzędas
Urzędas 17.08.2017, 09:48
Ale wy jesteście psychiczni, ciągle wrzucacie wszystkich do jednego wora. Skoro widzisz kogoś kto powinien być w pracy a jest u fryzjera - idź do urzędu i zlóż skargę. Będąc na urlopie mam sie rozglądać za siebie i tłumaczyć 'ludzie jestem na urlopie nie patrzcie tak na mnie?'. A działa to w drugą strone? Jak ktoś do urzedu przychodzi załatwić prywatna sprawę mówiąc mi na wstępie "proszę się pospieszyć bo jestem w pracy" to powinnam wstac i zadzwonić do jego pracodawcy, że siedzi u mnie jego pracownik i załatwia sprawy prywatne w czasie godzin pracy? Skoro tylko wtedy może to niech sobie również urlop wypisze na ten dzień. Najmądrzejsi są ci co zachowują się DOKŁADNIE TAK SAMO. Sprawdźcie teraz IP bo w czasie pracy wypisałam komentarz i zajęło mi to całe 30 sekund. -.-
Ja
Ja 16.08.2017, 20:42
Za Czychy ten plac był zamkniety
!!!
NIC NIE MOGĘ
NIC NIE MOGĘ 10.08.2017, 14:28
nie jest w stanie wymóc decyzji NIE TYLKO W TEJ SPRAWIE, urząd robi co chce, panie chodzą do fryzjera i na zakupy w godzinach pracy a "szef"... rozmawia po niemiecku?
DO ZNAWCY
DO ZNAWCY 10.08.2017, 15:05
A CZY TE PANIE IDĄCE DO FRYZJERA CZASAMI NIE MAJĄ W TYM DNIU CO JE ŚLEDZISZ URLOPU, WYOBRAŹ SOBIE, ŻE URZĘDNIK TEŻ CZŁOWIEK I MOŻE BYĆ NA CHOROBOWYM A NAWET NA URLOPIE ZNAWCO ZACHOWAŃ LUDZKICH
W GODZINACH PRACY
W GODZINACH PRACY 12.08.2017, 14:38
URZĘDNICY Z URZĘDU MIASTA ROBIĄ ZAKUPY NA MIEŚCIE, CHODZĄ DO ZNAJOMYCH I SIEDZĄ U FRYZJERA NA SZOPIŃSKIEGO.
Ja
Ja 16.08.2017, 20:44
Słyszałem , że ci szkoblowi mają łatwiej!!!
Znawca Znawcy
Znawca Znawcy 12.08.2017, 10:33
Hahahaha sami się wydali! Idą niby na chorobowy, a w tym czasie kosmetyczna, fryzjer, zakupy, wyjazd na weekend. Do tego uważają, że to tak normalne, że bulwersują się, jak im ktoś zwróci uwagę. Klasa!
NIE LUBIĘ
NIE LUBIĘ 14.08.2017, 08:35
A NIBY KOMU ZWRACASZ UWAGĘ, BO TYLKO OPLUWASZ WSZYTKICH PRACOWNIKÓW URZĘDU. JAK KTOŚ SIĘ NIESTOSOWNIE ZACHOWUJE TO IDŹ DO JEGO SZEFA I DONIEŚ A NIE KŁAM I OCZERNIAJ
Urzędnik