×

Wielkie szkody po nawałnicy i zakaz wstępu do lasów

Wielkie szkody po nawałnicy i zakaz wstępu do lasów Tomasz Klinkosz
Gwałtowna burza, która w nocy z piątku na sobotę przeszła nad naszym regionem zebrała zatrważające żniwo. Służby walczą z usuwaniem szkód, a leśnicy apelują, by nie odwiedzać lasów. Liczne złomy i wyroty stanowią duże zagrożenie, a drzewa wciąż mogą się przewracać. Trwają też prace porządkowe, a Nadleśnictwo Kościerzyna szacuje straty, które na pewno będą ogromne.

Nawałnica spowodowała wiele szkód również w mieście. W niektórych miejscach wiatr dosłownie wyrwał drzewa z korzeniami, straty można zaobserwować właściwie w każdej części miasta.

Strażacy i inne służby mają pełne ręce pracy. Priorytet to przywrócenie przejezdności dróg, w wielu miejscowościach nie ma też prądu - przerwane zostały linie energetyczne.

Usuwanie szkód z pewnością potrwa. Złym pomysłem byłoby obecnie wchodzenie bądź wjeżdżanie do lasów. Taka wizyta mogłaby skończyć się tragedią, bo uszkodzone drzewa stanowią poważne zagrożenie.

W związku z zaistniałą sytuacją prosimy o wstrzymanie się z odwiedzaniem naszych lasów. Służby leśne cały czas szacują szkody - apeluje Nadleśnictwo Kościerzyna.

Więcej informacji wkrótce.

Fotografie i nagrania dokumentujące skutki burzy na bieżąco zamieszczamy na naszym Facebooku: www.facebook.com/koscierzyna24info/.

Marta Gerbatowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

system
system 13.08.2017, 18:18
nie zadziałał bo Katarzyn był już jedną nogą a długim wohendzie ostatnie ostrzeżenie z dnia 3 sierpia
ha ha ha
ha ha ha 13.08.2017, 20:33
buha ha ha to jest gminny system powiadamiania ŻENADA!
SMS
SMS 13.08.2017, 16:39
Czy ktoś wie, czy system z gminy Kościerzyna ( http://www.koscierzy… o powiadamianu przed niebezpieczeństwem zadziałał?
Podatnik
Podatnik 13.08.2017, 07:11
Kolejny raz okazało się, że zawiodło tzw. wczesne ostrzeganie ludności o potencjalnym zagrożeniu. Żywioł, zanim dotarł na Pomorze, już od paru godzin siał zniszczenie, najpierw na Dolnym Śląsku, a następnie w Wielkopolsce i Kujawach, gdzie wyrządził stosunkowo największe straty, a mimo to dla postronnego obserwatora może wyglądać na to, że na Pomorzu był całkowitym zaskoczeniem. Warto by się zastanowić, czy stworzenie takich lokalnych systemów monitorowania i ostrzegania przed zagrożeniami nie powinno być jednym z najważniejszych elementów rządowej strategii adaptacji dla obszarów wrażliwych na zmiany klimatu. Największe polskie miasta już zabrały się za opracowywanie odpowiednich planów adaptacji do zmian klimatycznych. Być może takie strategie przydałyby się nie tylko dla obszarów miejskich, ale również dla tzw. Polski powiatowo-gminnej.
Mamy Powiatowy Wydział Zarzadzania Kryzysowego i co ? Nic , przecież zaczynał się weekend.
monia
monia 14.08.2017, 23:20
I o to chodzi, ludziska urlopy są i długie weekendy co wy chceta, powiat wychodzi z długów to jest najważniejsze, a nie tam system zawiadamiania................ buaaaaaaaaa, ale się uśmiałem......................
to prawda
to prawda 13.08.2017, 14:28
u nas weekend najważniejszy w dodatku dłuuuuuuuuuuugi. ale ok stało się i się nie odstanie ale co na to pan wujt gminy kosscierzyna. jaki poczynił kroki żebyt jego wyborcy mieli prąd. on już ma od wczoraj amy za tydzień dopiero mamy mieć
Pan Piechowski
Pan Piechowski 13.08.2017, 15:35
Prąd ma i nie przejmuje się tym, że ktoś może nie mieć.
rurku
rurku 12.08.2017, 15:40
Ta burza była ***.

Pozostałe