Kościerzyna. Gorąca sesja Rady Miasta

Kościerzyna. Gorąca sesja Rady Miasta
W środę 30 sierpnia odbyła się L sesja Rady Miasta Kościerzyna. Jej nagranie wyemitujemy w Telewizji Kaszuby w czwartek 7 września o 16.00. Zebranie było burzliwe, zwłaszcza część przeznaczona na interpelacje, zapytania, wnioski i oświadczenia radnych oraz wolne wnioski i informacje. Ostatni fragment obrad publikujemy poniżej.

 

Marta Gerbatowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (75)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

szef
szef 18.09.2017, 14:24
TYLKO inicjatywa pokazuje klasę ,reszta do wymiany (niech mieszają w piaskownicy? )
W. Kuj.
W. Kuj. 20.09.2017, 13:21
Dzisiaj w Kościerzynie rządzi M. Majewski T. Dargacz razem z Inicjatywą. To jest Koalicja. To Inicjatywa wspiera tem absurd i paranoję.
Dno
Dno 15.09.2017, 16:26
Niestety sięgnęliście dna. W przyszłym roku po wyborach może być tylko lepiej.
realistka
realistka 15.09.2017, 14:18
Burmistrz i rada = totalne dno! Bez nich nic by się nie zmieniło. Oni niczego konstruktywnego nie wnoszą. Całe ich działanie skupia się jedynie na dietach i splendorach...
Witek
Witek 14.09.2017, 21:04
Pierwszy raz w życiu obejrzałem sesję miejską w Kościerzynie. Ten film powyżej wprawił mnie w wielki smutek i zażenowanie. Nie wiem co tam się wcześniej działo, kto komu zalazł za skórę, ale to co zobaczyłem to był seans wzajemnej pogardy, nienawiści i zwykłego obskurantyzmu. Przy czym prym wiodło kilkoro radnych a wielu z nich, z burmistrzem na czele, było jakby nieobecnych. Było dużo niedopowiedzeń, z których trudno się zorientować, bez wcześniejszej znajomości sprawy, o co chodzi. Było dużo niepotrzebnych kwestii na poziomie ulicznego bazaru, dużo ataków personalnych, trochę złośliwości, niskich instynktów, ale najbardziej porażające było to, że nie padło ani jedno słowo pojednania, zrozumienia, szacunku czy zwykłej życzliwości. Współczuję tym radnym. Co oni widzą pozytywnego i pożytecznego w tym, że tak walczą o mandat radnego w wyborach, tworzą kampanię wyborczą, zabiegają o głosy? Czy to są jacyś samobójcy, którzy robią wszystko, aby przedwcześnie zejść z tego świata w wyniku nerwicy, ciągłego stresu i dyskomfortu psychicznego? Gdzie jest ten kaszubski szacunek do dziedzictwa naszych ojców, uczących nas wzajemnego poszanowania i solidarności? Gdzie ta chrześcijańska miłość i miłosierdzie, tak pielęgnowane na Kaszubach i wpajane kolejnym pokoleniom? Ten film powinien być emitowany w ograniczonej dostępności, wyłącznie dla osób dorosłych. Broń Boże, żeby pokazywać go dzieciom i młodzieży. Jest mi niezwykle przykro, że to się dzieje w moim mieście.
chodzi wyłącznie o diety
chodzi wyłącznie o diety 15.09.2017, 06:36
ewentualnie aby być na "świeczniku" nic więcej, w tym nie ma żadnego "szacunku dla naszych ojców"
PREISOWA JAK DOBERMAN
PREISOWA JAK DOBERMAN 14.09.2017, 09:40
NIE MOGĘ PATRZEĆ NA RADĘ MIASTA, SZCZEGÓLNIE NA ZACHOWANIE PREISOWEJ - TO JEST PRZEWODNICZĄCY, ATAKUJE ZA KAŻDYM RAZEM JAK KTOŚ DOCISKA BURMISTRZA, CHŁOP UMIE SIE CHYBA SAM BRONIĆ - CZY POTRZEBUJE MAMUSI!?
Jaki burmistrz
Jaki burmistrz 14.09.2017, 08:13
Taka rada.... ktoś tu pisał o kompetencjach radnych? To fakt są na poziomie mierny z minuuuusem.
niemota
niemota 14.09.2017, 08:08
Pan burmistrz jest śmieszny - nie będę odpowiadał, co to jest!
lola
lola 12.09.2017, 14:32
Pan Dargacz w tym zaroście wygląda mega seksownie.... uhhhhhaaaaa...
ha ha ha
ha ha ha 14.09.2017, 08:11
dargi sexi? ha ha ha ha chyba dla pań z koła różańcowego ha ha ha
Clerco
Clerco 12.09.2017, 09:46
Ja niestety jestem rozczarowany burmistrzem ponieważ w mieście zapanowała epoka lodowcowa i gdyby nie budowa obwodnicy to za panowania p.Michała zmian nie byłoby widać wcale. Co do rady miasta tu rozczarowania nie ma bo to jest po prostu klęska , klęska nas wszystkich - wyborców. Najgorsza rada jaką pamiętam, pod względem intelektualnym to jest masakra w czystym wydaniu. Jedni milczą bo chyba nic nie mają sensownego do powiedzenia drudzy jak coś powiedzą to nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. Sam byłem za tym by usunąć ten zasiedziały koleżeńsko folwarczny beton z miasta. Myślałem, że przyjdzie nowa świeża krew gotowa zrobić coś dla miasta i ich mieszkańców okazało się, że to zwykłe marudery bez pomysłu do tego atakujące się na wzajem i to w sprawach które nie mają żadnej większej wagi. Samorządy szkolne są bardziej kreatywne niż Wy Szanowna Rado.
Radny Dargacz
Radny Dargacz 12.09.2017, 08:46
Ale pan Dargacz jest rozgarnięty! Prawdziwy intelektualista! I do tego erudyta! BRAVO!!!
urzędnik
urzędnik 12.09.2017, 08:44
Burmistrz w wolnym czasie na sesji rady miasta bo na tacierzyńskim a kaska płynie...
michał
michał 12.09.2017, 08:43
Ktoś napisał, że burmistrz oszczędził 500 tys bo ma jednego zastępcę ale osoba ta zapomniała, że nasz burmistrz ma asystenta, którego wcześniej nie było... Asystent zarabia tyle co zastępca a ważniejszy jest od samego burmistrza...
ASYSTENT DO SPRAW NIEWAŻNYCH
ASYSTENT DO SPRAW NIEWAŻNYCH 15.09.2017, 09:46
ASYSTENT KONKOL, WŁAŚCIWIE NIC NIE ROBI - MIOTA SIĘ PO KORYTARZACH ALBO NIE WYCHODZI Z POKOIKU CAŁYMI DNIAMI. NIE MA ŻADNYCH KOMPETENCJI I WIEDZY NA TEMAT MIASTA, NAWET WAŻNYCH SPOTKAŃ NIE POTRAFI ZFOTOGRAFOWAĆ. ALE KASĘ BIERZE - KOLEJNY UTRZYMANEK W URZĘDZIE.
konkol
konkol 15.09.2017, 14:14
Zdrajca zawsze będzie zdrajcą! O aspektach merytorycznych nie warto nic pisać ponieważ asystent jest ich całkowicie pozbawiony...
Socjolog
Socjolog 11.09.2017, 22:54
Mowa ciała burmistrza mówi: Zamknięty w sobie (założone ręce) i total luz (prawie leży)
jest zamknięty w sobie
jest zamknięty w sobie 12.09.2017, 06:41
i nic do niego nie dociera
OBSERWATOR
OBSERWATOR 11.09.2017, 11:49
CHCĘ USŁYSZEĆ CO BURMISTRZ MA DO POWIEDZENIA, ROZUMIEM, ŻE NIE MA WIEDZY WE WSZYSTKIM, ALE COŚ CHYBA MOŻE POWIEDZIEĆ. ŻENADA! OCZYWIŚCIE, ŻE MOŻNA NA PIŚMIE - ALE NIE SĄ TO PYTANIA TECHNICZNE CZY SZCZEGÓŁOWE DOT. BUDŻETU. MOŻNA NIE LUBIĆ RADNYCH - ALE TRZEBA WYWIĄZAĆ SIĘ Z ZAJMOWANEGO STANOWISKA - CHYBA , ŻE NIE MA SIĘ NIC DO POWIEDZENIA?!
Paweł Dziemiński
Paweł Dziemiński 10.09.2017, 21:36
Prawda jest taka
ktoś tych ludzi wybrał, ktoś uwierzył że będą go godnie reprezentować, istotą demokracji jest to że powinniśmy szalować wybory tych którzy zagłosowali a jeśli chcemy coś zmienić też chodzić na wybory.
Jeśli na wybory chodzą nieliczni nie mamy prawa narzekać.
Ja naszczęście nie mieszkam już na terenie miasta????
Jowita
Jowita 10.09.2017, 12:43
Radnych powinniśmy wybierać BRANŻOWO - określić główne priorytety miasta i pod nie wybierać poszczególnych radnych.Należy wykorzystać potencjał merytoryczny kościerzaków,ich umiejętności ,doświadczenie zawodowe i wykształcenie. Robiąc taką analizę okazuje się,że 99% naszych radnych nie ma pojęcia o NICZYM,chcą tylko diety i może coś załatwić dla siebie. Proszę przeanalizować sobie poszczególne nazwiska-okaże się,że jedynym fachowcem /w branży ciepłowniczej/ jest pan K.B. a pozostali??? no przepraszam bardzo ale nie widzę już nikogo więcej.Nie mam zamiaru nikogo obrażać,ale skoro ktoś decyduje się na startowanie w wyborach,to nich zada sobie jedno fundamentalne pytanie " na czym się znam i co mogę w radzie zrobić dla miasta i mieszkańców wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie"? Większość radnych ma profesję,która ma się nijak do pracy w radzie,więc siedzą na sesji i milczą,albo mówią bzdety nie mające żadnego znaczenia.Prywatne spory załatwia Wydział Cywilny sądu.Zgadzam się w 100% z poprzednikiem
Nie mów o nich, nie są tego warci!
Nie mów o nich, nie są tego warci! 10.09.2017, 11:08
Wciąż narzekając mówimy, że politycy, włodarze wykorzystują i oszukują ludzi.
Brzmi to tak, jakby stanowili oni specjalną rasę, która przybyła z odległej przestrzeni i objęła nad nami panowanie.
Czy nie uważacie, że politycy i włodarze wywodzą się spośród nas, tak więc jesteśmy odpowiedzialni za to, co oni robią. Narzekanie na nich jest narzekaniem na samych siebie.
To my ich wybieramy, to my nie kontrolując ich, oddajemy im władzę absolutną, która korumpuje całkowicie. To my pozwalamy im na wszystko, a oni wykorzystując nasz stan nieświadomości, walczą tylko o swoje, gdyż nie chcą utracić wpływowych pozycji.
Trzeba zrozumieć, że ta powszechna żądza władzy wynika z poczucia wewnętrznej pustki i niższości. Prawdziwe oblicze tych ludzi kryje się pod wieloma maskami, dla każdego z nas pokazują inną i inną i z pewnością już sami nie znają swojej prawdziwej twarzy.
Przypominam sobie przypadkowo usłyszane przed laty słowa jednego z naszych włodarzy z jednej z gmin, który do dziś uważa się za " władcę swojego folwarku"
"...trzeba upiec wieki chleb i nakarmić nim ludzkie zwierze, które po zjedzeniu swojej porcji, wciąż będzie chciało więcej i więcej. Podczas jedzenia wzrasta apetyt i tak można ich trzymać przy korycie..."
Gdybyśmy się w końcu obudzili, z pewnością wiele by się zmieniło.
Każdy z nas ma swój rozum i swoje sumienie i my sami decydujemy czy weźmiemy udział w uczcie, którą dla nas przygotowali tylko po to, by zdobyć to, co dla nich najważniejsze - władzę nad nami!
Jeśli potraficie się obudzić i zacząć żyć świadomie, to nie pozwolicie, by kadencja któregokolwiek z włodarzy, którzy dziś karmią nas chlebem upieczonym według własnej receptury, wydłużyła się choćby o 1 dzień.
Każdemu z nas życzę szybkiego powrotu do własnej świadomości, bo tylko dzięki niej możemy stworzymy świat wolny od iluzji i złudzeń.
Zacznijmy wreszcie słuchać serca. Dużo w życiu tracimy, bo pozwalamy mówić głowie, a ona nie dopuszcza serca do głosu. Jedyne, co ce***e głowę, to większa elokwencja, przebiegłość, zagrożenie i brutalność.
Rozważcie to w sobie i nie "krzyczcie" o nich, bo to, dodaje im tylko więcej siły, bo krzyczy ten, kto się boi, a oni lubią, gdy my się ich boimy. Pokażcie im swoją siłę, a nie strach! Kiedy nie otrzymają naszego poparcia, sami między sobą powygryzają się jak bezdomne psy.
mieszkaniec
mieszkaniec 10.09.2017, 09:14
Po obejrzeniu tego fragmentu sesji widać wyraźnie, że pozbycię się kilku osób z sali uzdrowi obrady Rady Miasta. Moim zdaniem wywalenie Tumka, Burmistrza i Karinki uzdrowi sytuację. Przecież widać wyraźnie, że na tych pyskówkach, wyciąganiu brudów, lekceważeniu radnych, knowaniu przeciw innym, chcą zrobić karierę polityczną.
tumek
tumek 10.09.2017, 11:05
chce być przewodniczącym...
Władimir
Władimir 9.09.2017, 20:15
szkoda słów-żenada,zabrać im diety a burmistrzowi dodatek za złe zachowanie / np. na 1/2 roku,to się ogarną/
Obserwator
Obserwator 8.09.2017, 10:15
Ta sesja to jakieś spotkanie rodem z nieistniejących dwóch lokali w Kościerzynie "Saturn" i drugiego lokalu który potocznie nazwano "Ambasada". Kto tych ludzi wybierał nie wiem. Ani to się wypowiedzieć nie umie, trzeszczą trzy po trzy ani w tym ładu ani składu a sam poziom dyskusji jest żenująco niski.
Sesja to wspaniałe miejsce i czas
Sesja to wspaniałe miejsce i czas 8.09.2017, 07:05
Tu Burmistrz może przedstawić swoją koncepcje rozwoju miasta. Tu też można wymienić się spostrzeżeniami i uwagami oraz odpowiedzieć na zadane pytania. Dlaczego wy ludzie ze sobą nie chcecie rozmawiać?
Jan
Jan 7.09.2017, 22:05
Burmistrz od 2 tygodni jest na urlopie. Stąd wniosek, że na sesji był kosztem prywatnego czasu. Zamiast za granicę do swoich bliskiech krewnych w Niemczech, był .......
urzędnik
urzędnik 12.09.2017, 14:29
burmistrz nigdy nie jest na urlopie ponieważ cały czas gada łamanym niemieckim przez telefon i prowadzi swoją firmę transportową nawet w czasie oficjalnych spotkań...
Burmistrz nie ma prywatnego czasu
Burmistrz nie ma prywatnego czasu 8.09.2017, 06:56
Burmistrz jest całą dobę kto tego nie rozumie ten nie powinien być burmistrzem.
jERZY
jERZY 7.09.2017, 18:12
za czasów poprzednika otrzymałem odpowiedź na pytanie,którego nie zadałem,natomiast na moje pytanie NIE UDZIELANO ODPOWIEDZI
tumek
tumek 7.09.2017, 15:15
na przewodniczącego!
Ola
Ola 7.09.2017, 12:03
Ojojoj- widziałam mojego radnego Radelskiego,ale dlaczego milczy??Może ma znowu jakieś "dziwne plany biznesowe"?
ha ha ha ma!
ha ha ha ma! 7.09.2017, 15:15
przenosi spedycję do inkubatora
Mmmmmmmmmm
Mmmmmmmmmm 7.09.2017, 22:45
Bo Malutki teraz tam rządzi wiec wiadomo... Te układy układziki nigdy nie będą miały końca. Taki to mały!
MM idzie na burmistrza
MM idzie na burmistrza 8.09.2017, 06:57
Inkubator to tylko POczątek
były radny
były radny 7.09.2017, 11:55
Wypowiedź pani przewodniczącej dotyczącej NACISKÓW,ŻE TO SKANDAL JEST KŁAMSTWEM!!!! PAMIĘTAM CZASY JAK BYŁA W OPOZYCJI WOBEC BYŁEGO BURMISTRZA I NACISKI BYŁY JEJ BLISKIE.
do poprzednika
do poprzednika 7.09.2017, 11:49
Racja-świni też nie pasuje siodło
emeryt
emeryt 7.09.2017, 11:47
Mam pytanie do pana burmistrza,na które NIE oczekuję odpowiedzi,ale może wzbudzi w nim jakieś refleksje: otóż po co właściciel firmy transportowej,ojciec wielodzietnej rodziny podjął decyzję o byciu burmistrzem miasta?????Jaki miał w tym cel? Przecież musiał założyć od samego początku,że nie da sobie rady? Nie sądziłem,że mamy jeszcze ludzi bez wyobraźni i neutralnej SAMOOCENY. Chyba zawyżona samoocena stała się naszą plagą zawodową-to samo dotyczy radnych samorządowych,posłów,senatorów.Największym mankamentem ludzi jest brak weryfikacji własnych umiejętności i predyspozycji-ludzie,przecież nie każdy pasuje do wszystkiego
narcyz
narcyz 7.09.2017, 15:16
zadufany w sobie egoista
katecheta
katecheta 7.09.2017, 10:31
przewodniczącym? nie to jakiś żart....przecież ta rada by się nawet nie zebrała :)
Sławek
Sławek 7.09.2017, 09:45
Dlaczego przewodnicząca,po każdym pytaniu radnego odpowiadała za burmistrza,że Pan Burmiszcz odpowie na piśmie??? Czy ta kobieta jest radną wybraną przez wyborców,czy asystentem burmistrza???
Burmistrz zachowywał się na sesji jak znudzony,najgorszy uczeń w klasie,który czeka na przerwę,aby zajarać szlugę!!!!!!!!!!!!!!!!
Jaką rolę pełni "asysta" burmistrza?? Chyba pani Ewa i pan Jarek wiedzą,gdzie jest kasa przeznaczona na chodnik??
Skoro burmistrz,zastępca i skarbnik nie mają NIC DO POWIEDZENIA MIESZKAŃCOM, to po co siedzą na sesji???
jan
jan 7.09.2017, 22:03
Burmistrz od 2 tygodni jest na urlopie. Stąd wniosek, że na sesji był kosztem prywatnego czasu.
Burmistrz nie ma czasu prywatnego
Burmistrz nie ma czasu prywatnego 8.09.2017, 07:00
Sesja jest zapowiedziana wcześniej więc miał czas zaplanować tak urlop aby być na sesji w czasie pracy, Zresztą dla burmistrza bycie na sesji powinno być przyjemnością. To okazja do spotkania się i porozmawiania o swojej wizji rozwoju miasta....
ja
ja 10.09.2017, 19:40
To co, możesz wpaść do niego o 23.00 czy 2.00? Wszystko z tobą w porządku?
Adam
Adam 7.09.2017, 09:29
czy sesja była gorąca??niekoniecznie! pokazała poziom dyskutantów a przede wszystkim poziom burmistrza!!!!! ponad wszelkie wątpliwości-kultura zachowania /sposób siedzenia/ i sposób wypowiedzi /nic nie muszę wam mieszkańcom i wyborcom wyjaśniać/ skandaliczny/. Przeciwieństwo poprzedników,którzy UWIELBIALI takie dyskusje i potrafili pięknie mówić /choć była to nieprawda,ale pięknie zaprezentowana- to tak samo,jak danie gówniane,niesmaczne podane na drogiej porcelanie. Myślałem,że skoro burmistrz kreuje się na katolika,to będzie zachowywał się przyzwoicie i godnie swojej funkcji. Kościerzakom nie dany jest burmistrz,który będzie szanował mieszkańców,radnych i będzie dbał o miasto---skoro następnym burmistrzem miałby być któryś z poprzednich- to kolejna MASAKRA. Dlaczego mamy ciągle PECHA???
NIC NIE MOGĘ
NIC NIE MOGĘ 7.09.2017, 08:20
Bo nikogo nie mam do pomocy, jestem sam otoczony zdrajcami, pochlebcami, oszustami i wszelkiej maści nieudacznikami. Wiem, że przegrałem bo się sprzedałem na samym początku a teraz zrobię miejsce dla innego kandydata: "małego napoleona"... jak myślicie o kim piszę?
Karolina
Karolina 6.09.2017, 22:59
Drogi Tomku-nie wstydź się za burmistrza bo to i tak nic nie da. postaraj się zaangażować w przyszłe wybory samorządowe i poradzić ludziom jak głosować. burmistrz jest reprezentantem swoich wyborców.Ja na szczęście nie muszę się za niego wstydzić,gdyż poznałem faceta przed wyborami i wiedziałem,że nie ma predyspozycji na burmistrza,może i to nie jego wina,może wścibscy ludzie namówili go na to,aby wykorzystać jego pozycję do swoich celów? skoro gość skończył ścisłą uczelnię,to powinien sam wiedzieć,gdzie jest jego miejsce.Najbardziej szanuję ludzi,którzy potrafią realnie ocenić samego siebie,a ...tego zabrakło
do małogłowego jaśka
do małogłowego jaśka 6.09.2017, 22:50
TEN BURMISTRZ MOŻE ZREZYGNOWAĆ Z WSZYSTKICH- POWINIEN MIEĆ DUŻY FOTEL Z PODPÓRKĄ NA NOGI I FIZYKOTERAPEUTKĘ DO MASAŻU. SIEDZIAŁ NA SESJI ZNUDZONY, NIE WIEDZIAŁ CO ROBIĆ Z GRABIAMI,NOGAMI-SIEDZIAŁ ZA KARĘ. ZAPEWNE NIE LUBI SESJI,WOLI SPOTKANIA PRZY STOLE.
BEZCZELNEJ ZACZEPKI NIE DOSTRZEGŁAM ANI JEDNEJ,WSZYSTKIE WYPOWIEDZI RADNYCH BYŁY BARDZO MERYTORYCZNE /Z MAŁYMI WYJĄTKAMI/. ŻENUJĄCE JEST TO,ŻE BURMISTRZOWI NIE JEST WSTYD ZA PISMA,KTÓRE PODPISUJE,A SĄ PO PROSTU ABSURDALNE.KOŃCZY SIĘ KADENCJA A BURMISTRZ NIE POTRAFI SAM Z MARSZU ODPOWIEDZIEĆ NA ŻADNE PYTANIE. PO CO SIEDZI OBOK NIEGO DWÓCH LUDZIKÓW?-ONI TEŻ NIC NIE WIEDZĄ??TO JUŻ ZAKRAWA NA SKANDAL
WYBORCA
WYBORCA 6.09.2017, 22:41
popieram!! jestem za!! też chcę wiedzieć co robi mój radny,tylko szkoda,że wyborcy muszą się tego domagać,to radnym powinno zależeć na tym,aby ich wyborcy widzieli ich działania w radzie,łatwiej będzie zapukać do drzwi przed wyborami i poprosić o głos.Sądzę,że ci radni,na których jest obecnie skierowana kamera tv mają już o 50% więcej szans w wyborach od tych,których nie widać,a jeszcze gorzej jak nawet ich nie słychać. Szczerze współczuję tym radnym,u których normalnie funkcjonuje ta półkula mózgowa,która jest odpowiedzialna za logiczne myślenie- ja w takim towarzystwie nie chciałabym przebywać ani 5 minut. Czy burmistrz przebywał na urlopie,że najczęściej wypowiadał się PRYWATNIE??czy za dni,w których jest sesja NIE OTRZYMUJE WYNAGRODZENIA??
jan
jan 6.09.2017, 22:36
Ten burmistrz ciężko pracuje, zrezygnował z 1 wiceburmistrza i zaoszczędził 0,5 mln.
Podejrzewam, że nie chce przy kamerach odpowiadać na bezczelne zaczepki tych, którzy w sejmie nazywają się totalną opozycją.
ha ha ha tumku
ha ha ha tumku 7.09.2017, 08:16
1. Ciężko pracuje burmistrz? No chyba nie, ale może chodziło ci o załatwianie frachtów w Niemczech?
2. Zrezygnował z jednego wiceburmistrza... no tak ale przyjął asystenta który zajął miejsce po Stolttmanie a pensja jest zbliżona. Do tego zatrudnił kilka osób w urzędzie nowych.
3. Na zadane pytania trzeba odpowiadać czy się chce czy nie... no chyba, że się nie ma wiedzy lub kompletnie ignorujemy rozmówców.
BYŁY RADNY
BYŁY RADNY 6.09.2017, 22:30
Ja mam również pytanie do pana burmistrza- dlaczego znowu uniemożliwia się mieszkańcom obserwowanie swoich radnych?? ponad pół kadencji tej rady kamery umieszczone były na suficie?? czy musimy rozpoznawać swoich radnych po czuprynach?Obecnie kamera pokazuje tylko jedną część radnych a mojego radnego nie widzę NIGDY!!!NIE WIEM CZY JEST NA SESJI I NIE WIEM JAK GŁOSUJE I CO ROBI. SKORO TRANSMISJE TV SĄ OPŁACANE PRZEZ PODATNIKÓW,TO MAMY PRAWO I OBOWIĄZEK K O N T R O L O W A Ć JAK GŁOSUJĄ POSZCZEGÓLNI RADNI, NIKT NIE ROBI NAS ŻADNEJ ŁASKI,WIĘC ŻĄDAM TAKIEGO USTAWIENIA KAMER,ABY WIEDZIEĆ NA KOGO TRZEBA GŁOSOWAĆ W KOLEJNYCH WYBORACH A KOMU PODZIĘKOWAĆ.Z POPRZEDNICH KADENCJI PAMIĘTAM RADNEGO,KTÓRY CIĄGLE CZYTAŁ GAZETĘ-TERAZ NIE WIDZĘ GO WCALE,WIĘC MOŻE ZNOWU CZYTA?? INNY RADNY CIĄGLE CZYŚCIŁ SWOJE PAZNOKCIE---TAKIE INFORMACJE SĄ BARDZO WAŻNE ZANIM ODDAMY NA KOGOŚ SWÓJ GŁOS.
Anna
Anna 6.09.2017, 20:26
No i proszę jaki poziom kultury osobistej reprezentują nasi radni!!!!!Jaka rada taki burmistrz-wypasiony,rozleniwiony,zadowolony z siebie---a powód??ano żaden;jestem "samiec alf",założone ręce po łokcie,wyma***ący grabiami, nie odpowiadający na pytania radnych ani teraz,ani potem,ani nigdy. MASAKRA-NIE CHCEMY TAKIEJ RADY I TAKIEGO BURMISTRZA BO TO WSTYD
Jestem robotem
Jestem robotem 6.09.2017, 13:45
Oglądałem i nie wiem o co chodzi. Napisze ktoś w skrócie ?
Tomek
Tomek 6.09.2017, 12:21
Proszę zwrócić uwagę jak ten niechlujny Burmistrz siedzi z założonymi rękami . Ręce założył z zadowoleniem z siebie i nic nie robi len śmierdzący. Wstyd mi za niego !
Kasia
Kasia 6.09.2017, 12:18

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

kolo
kolo 6.09.2017, 10:49
Najlepsze od 0:54
BOLEK siedzi z tyłu?
BOLEK siedzi z tyłu? 6.09.2017, 08:05
To BOLEK nie siedzi już przy stole? No co to się stało?
Co z wami
Co z wami 6.09.2017, 15:52
Bolek z tyłu, Lolka też nie widać czyżby się powoli wycofywali?
kiedy dargacz będzie przewodniczącym?
kiedy dargacz będzie przewodniczącym? 6.09.2017, 07:08
ileż można czekać?
Śmiać się. Na płacz za późno.
Śmiać się. Na płacz za późno. 6.09.2017, 00:55
Kabaret tylko w wydaniu niektórych Radnych ? A Burmistrz i Jego świta nie gra ? Oni nie potrafią nawet siedzieć. Nudzą się czy co ? Żenada.
 Na piśmie
Na piśmie 6.09.2017, 00:53
Pani Przewodnicząca jest pracownikiem Urzędu Miasta, sekretarką Burmistrza czy przewodnicząca Rady Miasta ?
Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 6.09.2017, 00:11
Czy jest prawdą, że Modrzejewski teraz zarządza Inkubatorem?!!
TAK
TAK 6.09.2017, 07:07
oj będzie się działo :)
cmentarz
cmentarz 5.09.2017, 23:56
Cmentarz nie jest komunalny tylko należy do Parafii Trójcy Świętej.
Płaci się za pomniki to dbałość o drzewa i odszkodowania za szkody po nawałnicy należą do zadań Parafii.
Obora majki
Obora majki 5.09.2017, 21:52
"Zachowanie i powagę" burmistrza Majewskiego widać na filmie (1:12:21 - 1:12:25). WSTYD!!!!!! Za taką władzę!!!!! Śmiać się czy płakać?!!!!!! Zachęcam do prześledzenia filmu w podanym wyżej czasie.
Wstyd
Wstyd 5.09.2017, 21:11
Karina-" ja nie jestem Kariną" ????????????Weź już zejdź ze sceny kobieto ....Kto Cię zna ten wie co z Ciebie za człowieczek !
ktos
ktos 5.09.2017, 20:49
Czucha odpowiadał i ustnie i pisemnie. I co z tego? Wolno mu? Wolno. A jak majewski woli pisemnie, to co wam do tego?
Nieprawda!
Nieprawda! 5.09.2017, 19:01
Poprzedni burmistrzowie też nie udzielali odpowiedzi na piśmie i nikt ich za to nie atakował, nawet PIS ! Kilku radnych jednak bezwzglednie go atakują !
nic nie wiem
nic nie wiem 6.09.2017, 07:06
bo NIC NIE MOGĘ
Stała mieszkanka miasta
Stała mieszkanka miasta 5.09.2017, 17:09
Nie rozumiem, dlaczego pan burmistrz nie odpowiada na interpelacje radnych. Od lat oglądam sesje i za poprzednich burmistrzów normą było odpowiadanie na interpelacje bezpośrednio po ich wygłoszeniu. Mało kiedy odpowiadali pisemnie. Teraz jest odwrotnie a przecież jako mieszkaniec chcę znać odpowiedzi na zgłaszane problemy.Panie Burmistrzu proszę o udzielanie odpowiedzi publicznie.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 5.09.2017, 21:37
Majewski nie odpowiada na interpelacje, bo to po prostu przerasta jego możliwości.
NIC NIE MOŻE
NIC NIE MOŻE 6.09.2017, 07:05
i nic nie wie

Pozostałe