×

Kościerzyna. Gorąca sesja Rady Miasta

Kościerzyna. Gorąca sesja Rady Miasta
W środę 30 sierpnia odbyła się L sesja Rady Miasta Kościerzyna. Jej nagranie wyemitujemy w Telewizji Kaszuby w czwartek 7 września o 16.00. Zebranie było burzliwe, zwłaszcza część przeznaczona na interpelacje, zapytania, wnioski i oświadczenia radnych oraz wolne wnioski i informacje. Ostatni fragment obrad publikujemy poniżej.

 

Marta Gerbatowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (75)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

szef
szef 18.09.2017, 14:24
TYLKO inicjatywa pokazuje klasę ,reszta do wymiany (niech mieszają w piaskownicy? )
W. Kuj.
W. Kuj. 20.09.2017, 13:21
Dzisiaj w Kościerzynie rządzi M. Majewski T. Dargacz razem z Inicjatywą. To jest Koalicja. To Inicjatywa wspiera tem absurd i paranoję.
Dno
Dno 15.09.2017, 16:26
Niestety sięgnęliście dna. W przyszłym roku po wyborach może być tylko lepiej.
realistka
realistka 15.09.2017, 14:18
Burmistrz i rada = totalne dno! Bez nich nic by się nie zmieniło. Oni niczego konstruktywnego nie wnoszą. Całe ich działanie skupia się jedynie na dietach i splendorach...
Witek
Witek 14.09.2017, 21:04
Pierwszy raz w życiu obejrzałem sesję miejską w Kościerzynie. Ten film powyżej wprawił mnie w wielki smutek i zażenowanie. Nie wiem co tam się wcześniej działo, kto komu zalazł za skórę, ale to co zobaczyłem to był seans wzajemnej pogardy, nienawiści i zwykłego obskurantyzmu. Przy czym prym wiodło kilkoro radnych a wielu z nich, z burmistrzem na czele, było jakby nieobecnych. Było dużo niedopowiedzeń, z których trudno się zorientować, bez wcześniejszej znajomości sprawy, o co chodzi. Było dużo niepotrzebnych kwestii na poziomie ulicznego bazaru, dużo ataków personalnych, trochę złośliwości, niskich instynktów, ale najbardziej porażające było to, że nie padło ani jedno słowo pojednania, zrozumienia, szacunku czy zwykłej życzliwości. Współczuję tym radnym. Co oni widzą pozytywnego i pożytecznego w tym, że tak walczą o mandat radnego w wyborach, tworzą kampanię wyborczą, zabiegają o głosy? Czy to są jacyś samobójcy, którzy robią wszystko, aby przedwcześnie zejść z tego świata w wyniku nerwicy, ciągłego stresu i dyskomfortu psychicznego? Gdzie jest ten kaszubski szacunek do dziedzictwa naszych ojców, uczących nas wzajemnego poszanowania i solidarności? Gdzie ta chrześcijańska miłość i miłosierdzie, tak pielęgnowane na Kaszubach i wpajane kolejnym pokoleniom? Ten film powinien być emitowany w ograniczonej dostępności, wyłącznie dla osób dorosłych. Broń Boże, żeby pokazywać go dzieciom i młodzieży. Jest mi niezwykle przykro, że to się dzieje w moim mieście.
chodzi wyłącznie o diety
chodzi wyłącznie o diety 15.09.2017, 06:36
ewentualnie aby być na "świeczniku" nic więcej, w tym nie ma żadnego "szacunku dla naszych ojców"
PREISOWA JAK DOBERMAN
PREISOWA JAK DOBERMAN 14.09.2017, 09:40
NIE MOGĘ PATRZEĆ NA RADĘ MIASTA, SZCZEGÓLNIE NA ZACHOWANIE PREISOWEJ - TO JEST PRZEWODNICZĄCY, ATAKUJE ZA KAŻDYM RAZEM JAK KTOŚ DOCISKA BURMISTRZA, CHŁOP UMIE SIE CHYBA SAM BRONIĆ - CZY POTRZEBUJE MAMUSI!?
Jaki burmistrz
Jaki burmistrz 14.09.2017, 08:13
Taka rada.... ktoś tu pisał o kompetencjach radnych? To fakt są na poziomie mierny z minuuuusem.
niemota
niemota 14.09.2017, 08:08
Pan burmistrz jest śmieszny - nie będę odpowiadał, co to jest!
lola
lola 12.09.2017, 14:32
Pan Dargacz w tym zaroście wygląda mega seksownie.... uhhhhhaaaaa...
ha ha ha
ha ha ha 14.09.2017, 08:11
dargi sexi? ha ha ha ha chyba dla pań z koła różańcowego ha ha ha
Clerco
Clerco 12.09.2017, 09:46
Ja niestety jestem rozczarowany burmistrzem ponieważ w mieście zapanowała epoka lodowcowa i gdyby nie budowa obwodnicy to za panowania p.Michała zmian nie byłoby widać wcale. Co do rady miasta tu rozczarowania nie ma bo to jest po prostu klęska , klęska nas wszystkich - wyborców. Najgorsza rada jaką pamiętam, pod względem intelektualnym to jest masakra w czystym wydaniu. Jedni milczą bo chyba nic nie mają sensownego do powiedzenia drudzy jak coś powiedzą to nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. Sam byłem za tym by usunąć ten zasiedziały koleżeńsko folwarczny beton z miasta. Myślałem, że przyjdzie nowa świeża krew gotowa zrobić coś dla miasta i ich mieszkańców okazało się, że to zwykłe marudery bez pomysłu do tego atakujące się na wzajem i to w sprawach które nie mają żadnej większej wagi. Samorządy szkolne są bardziej kreatywne niż Wy Szanowna Rado.
Radny Dargacz
Radny Dargacz 12.09.2017, 08:46
Ale pan Dargacz jest rozgarnięty! Prawdziwy intelektualista! I do tego erudyta! BRAVO!!!
urzędnik
urzędnik 12.09.2017, 08:44
Burmistrz w wolnym czasie na sesji rady miasta bo na tacierzyńskim a kaska płynie...
michał
michał 12.09.2017, 08:43
Ktoś napisał, że burmistrz oszczędził 500 tys bo ma jednego zastępcę ale osoba ta zapomniała, że nasz burmistrz ma asystenta, którego wcześniej nie było... Asystent zarabia tyle co zastępca a ważniejszy jest od samego burmistrza...
ASYSTENT DO SPRAW NIEWAŻNYCH
ASYSTENT DO SPRAW NIEWAŻNYCH 15.09.2017, 09:46
ASYSTENT KONKOL, WŁAŚCIWIE NIC NIE ROBI - MIOTA SIĘ PO KORYTARZACH ALBO NIE WYCHODZI Z POKOIKU CAŁYMI DNIAMI. NIE MA ŻADNYCH KOMPETENCJI I WIEDZY NA TEMAT MIASTA, NAWET WAŻNYCH SPOTKAŃ NIE POTRAFI ZFOTOGRAFOWAĆ. ALE KASĘ BIERZE - KOLEJNY UTRZYMANEK W URZĘDZIE.
konkol
konkol 15.09.2017, 14:14
Zdrajca zawsze będzie zdrajcą! O aspektach merytorycznych nie warto nic pisać ponieważ asystent jest ich całkowicie pozbawiony...
Socjolog
Socjolog 11.09.2017, 22:54
Mowa ciała burmistrza mówi: Zamknięty w sobie (założone ręce) i total luz (prawie leży)
jest zamknięty w sobie
jest zamknięty w sobie 12.09.2017, 06:41
i nic do niego nie dociera
OBSERWATOR
OBSERWATOR 11.09.2017, 11:49
CHCĘ USŁYSZEĆ CO BURMISTRZ MA DO POWIEDZENIA, ROZUMIEM, ŻE NIE MA WIEDZY WE WSZYSTKIM, ALE COŚ CHYBA MOŻE POWIEDZIEĆ. ŻENADA! OCZYWIŚCIE, ŻE MOŻNA NA PIŚMIE - ALE NIE SĄ TO PYTANIA TECHNICZNE CZY SZCZEGÓŁOWE DOT. BUDŻETU. MOŻNA NIE LUBIĆ RADNYCH - ALE TRZEBA WYWIĄZAĆ SIĘ Z ZAJMOWANEGO STANOWISKA - CHYBA , ŻE NIE MA SIĘ NIC DO POWIEDZENIA?!
Paweł Dziemiński
Paweł Dziemiński 10.09.2017, 21:36
Prawda jest taka
ktoś tych ludzi wybrał, ktoś uwierzył że będą go godnie reprezentować, istotą demokracji jest to że powinniśmy szalować wybory tych którzy zagłosowali a jeśli chcemy coś zmienić też chodzić na wybory.
Jeśli na wybory chodzą nieliczni nie mamy prawa narzekać.
Ja naszczęście nie mieszkam już na terenie miasta????
Jowita
Jowita 10.09.2017, 12:43
Radnych powinniśmy wybierać BRANŻOWO - określić główne priorytety miasta i pod nie wybierać poszczególnych radnych.Należy wykorzystać potencjał merytoryczny kościerzaków,ich umiejętności ,doświadczenie zawodowe i wykształcenie. Robiąc taką analizę okazuje się,że 99% naszych radnych nie ma pojęcia o NICZYM,chcą tylko diety i może coś załatwić dla siebie. Proszę przeanalizować sobie poszczególne nazwiska-okaże się,że jedynym fachowcem /w branży ciepłowniczej/ jest pan K.B. a pozostali??? no przepraszam bardzo ale nie widzę już nikogo więcej.Nie mam zamiaru nikogo obrażać,ale skoro ktoś decyduje się na startowanie w wyborach,to nich zada sobie jedno fundamentalne pytanie " na czym się znam i co mogę w radzie zrobić dla miasta i mieszkańców wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie"? Większość radnych ma profesję,która ma się nijak do pracy w radzie,więc siedzą na sesji i milczą,albo mówią bzdety nie mające żadnego znaczenia.Prywatne spory załatwia Wydział Cywilny sądu.Zgadzam się w 100% z poprzednikiem
Nie mów o nich, nie są tego warci!
Nie mów o nich, nie są tego warci! 10.09.2017, 11:08
Wciąż narzekając mówimy, że politycy, włodarze wykorzystują i oszukują ludzi.
Brzmi to tak, jakby stanowili oni specjalną rasę, która przybyła z odległej przestrzeni i objęła nad nami panowanie.
Czy nie uważacie, że politycy i włodarze wywodzą się spośród nas, tak więc jesteśmy odpowiedzialni za to, co oni robią. Narzekanie na nich jest narzekaniem na samych siebie.
To my ich wybieramy, to my nie kontrolując ich, oddajemy im władzę absolutną, która korumpuje całkowicie. To my pozwalamy im na wszystko, a oni wykorzystując nasz stan nieświadomości, walczą tylko o swoje, gdyż nie chcą utracić wpływowych pozycji.
Trzeba zrozumieć, że ta powszechna żądza władzy wynika z poczucia wewnętrznej pustki i niższości. Prawdziwe oblicze tych ludzi kryje się pod wieloma maskami, dla każdego z nas pokazują inną i inną i z pewnością już sami nie znają swojej prawdziwej twarzy.
Przypominam sobie przypadkowo usłyszane przed laty słowa jednego z naszych włodarzy z jednej z gmin, który do dziś uważa się za " władcę swojego folwarku"
"...trzeba upiec wieki chleb i nakarmić nim ludzkie zwierze, które po zjedzeniu swojej porcji, wciąż będzie chciało więcej i więcej. Podczas jedzenia wzrasta apetyt i tak można ich trzymać przy korycie..."
Gdybyśmy się w końcu obudzili, z pewnością wiele by się zmieniło.
Każdy z nas ma swój rozum i swoje sumienie i my sami decydujemy czy weźmiemy udział w uczcie, którą dla nas przygotowali tylko po to, by zdobyć to, co dla nich najważniejsze - władzę nad nami!
Jeśli potraficie się obudzić i zacząć żyć świadomie, to nie pozwolicie, by kadencja któregokolwiek z włodarzy, którzy dziś karmią nas chlebem upieczonym według własnej receptury, wydłużyła się choćby o 1 dzień.
Każdemu z nas życzę szybkiego powrotu do własnej świadomości, bo tylko dzięki niej możemy stworzymy świat wolny od iluzji i złudzeń.
Zacznijmy wreszcie słuchać serca. Dużo w życiu tracimy, bo pozwalamy mówić głowie, a ona nie dopuszcza serca do głosu. Jedyne, co ce***e głowę, to większa elokwencja, przebiegłość, zagrożenie i brutalność.
Rozważcie to w sobie i nie "krzyczcie" o nich, bo to, dodaje im tylko więcej siły, bo krzyczy ten, kto się boi, a oni lubią, gdy my się ich boimy. Pokażcie im swoją siłę, a nie strach! Kiedy nie otrzymają naszego poparcia, sami między sobą powygryzają się jak bezdomne psy.
mieszkaniec
mieszkaniec 10.09.2017, 09:14
Po obejrzeniu tego fragmentu sesji widać wyraźnie, że pozbycię się kilku osób z sali uzdrowi obrady Rady Miasta. Moim zdaniem wywalenie Tumka, Burmistrza i Karinki uzdrowi sytuację. Przecież widać wyraźnie, że na tych pyskówkach, wyciąganiu brudów, lekceważeniu radnych, knowaniu przeciw innym, chcą zrobić karierę polityczną.
tumek
tumek 10.09.2017, 11:05
chce być przewodniczącym...
Władimir
Władimir 9.09.2017, 20:15
szkoda słów-żenada,zabrać im diety a burmistrzowi dodatek za złe zachowanie / np. na 1/2 roku,to się ogarną/
Obserwator
Obserwator 8.09.2017, 10:15
Ta sesja to jakieś spotkanie rodem z nieistniejących dwóch lokali w Kościerzynie "Saturn" i drugiego lokalu który potocznie nazwano "Ambasada". Kto tych ludzi wybierał nie wiem. Ani to się wypowiedzieć nie umie, trzeszczą trzy po trzy ani w tym ładu ani składu a sam poziom dyskusji jest żenująco niski.

Pozostałe