Hormonalna recepta na zdrowie

  • 6.09.2017, 15:45 (aktualizacja 15.09.2017 09:28)
  • Artykuł_sponsorowany
Hormonalna recepta na zdrowie
W organizmie człowieka jest ich co najmniej kilkadziesiąt. Produkowane w tzw. gruczołach dokrewnych hormony istotnie wpływają na nasze zdrowie, samopoczucie, a nawet wygląd. Równowaga hormonalna jest kluczowa dla prawidłowego funkcjonowania całego ciała. W przypadku dolegliwości, które wskazywać mogą na jej zaburzenie, konieczna jest odpowiednia diagnostyka. Mieszkańcy Kościerzyny i okolic, od sierpnia, mogą wykonać kompleksowe badania hormonalne w punkcie pobrań INVICTA.

Kiedy na badania?

Na diagnostykę hormonalną kierowane są najczęściej kobiety – badania są bowiem kluczowym elementem oceny przebiegu cyklu menstruacyjnego. Najczęściej określa się stężenia estradiolu, progesteronu, LH, FSH oraz prolaktyny. Na tej podstawie zdiagnozować można m.in. przyczyny zaburzeń miesiączkowania, występowanie owulacji, zespół policystycznych jajników czy histuryzm.  Oznaczenie hormonu AMH produkowanego w jajnikach umożliwia oszacowanie tzw. rezerwy jajnikowej kobiety czyli, nieco upraszczając, określenie puli komórek jajowych, którymi dysponuje. To niezwykle istotny element oceny płodności. Badania hormonalne przydatne są również w diagnozowaniu zaburzeń pracy tarczycy, w tym jej nadczynności, niedoczynności czy choroby Hashimoto. Najczęściej oznacza się wówczas poziom TSH, ft3 i ft4, uzupełniając diagnostykę o badania anty-TPO. Nieprawidłowości w funkcjonowaniu układu endokrynologicznego mogą być też m.in. źródłem zaburzeń metabolicznych. Po konsultacji i ocenie potrzeb pacjenta, szczegółowy zakres badań określa lekarz. Uzyskane wyniki pozwalają na zaplanowanie optymalnego leczenia. W trakcie terapii i po jej zakończeniu, testy na ogół należy powtórzyć, żeby zweryfikować uzyskane efekty. 

Leczenie tylko w oparciu o diagnostykę

Wiarygodne wyniki badań są nie tylko warunkiem postawienia poprawnego rozpoznania, ale mają kluczowe znaczenie podczas monitorowania leczenia. Opierając się na diagnostyce wykonywanej przez pacjenta w trakcie kuracji, lekarz może na bieżąco kontrolować uzyskiwane efekty i ewentualnie modyfikować dawki leków. Ważne jest, by wyniki były wystandaryzowane i porównywalne, dlatego analizy warto wykonywać w jednym,  sprawdzonym laboratorium. Jakość badań specjalistycznych, w tym hormonalnych, zależy przede wszystkim od doświadczenia ośrodka, które je przeprowadza. Laboratorium INVICTA od ponad 17 lat specjalizuje się w diagnostyce hormonalnej, a rzetelność analiz potwierdzają certyfikaty oraz najwyższe noty uzyskiwane w krajowych i międzynarodowych kontrolach zewnętrznych. Dla jakości oznaczeń istotne są także stosowane metody i odpowiednia infrastruktura. Dzięki wdrożonym technologiom i metodyce, INVICTA wydaje precyzyjne wyniki badań hormonalnych, które umożliwiają dokładną ocenę stanu pacjenta. 

Wygoda i przystępne ceny

Wyniki wszystkich badań wykonywanych w punkcie pobrań INVICTA pacjent w niedługim czasie są widoczne dla pacjenta online, dzięki specjalnej platformie Medipoint. Do końca sierpnia br. w placówce obowiązuje także specjalna promocja. Wszystkie badania – zarówno hormonalne, jak i inne ogólne oraz specjalistyczne - wykonywane w kościerskim punkcie pobrań dostępne są z 50% rabatem. 

Punkt pobrań INVICTA mieści się vis a vis Szpitala w Kościerzynie, w Przychodni NOVA, przy ul. Piechowskiego 55. Jest otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach 07:15-10:15. Tuż przy wejściu do budynku znajduje się parking dla dojeżdżających osób. Wyniki wykonanych badań można sprawdzić online za pomocą portalu dla pacjentów www.medipoint.pl.

 

Artykuł_sponsorowany

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe