Trzy wypadki z udziałem rowerzystów

  • 7.09.2017, 13:34 (aktualizacja 13.09.2017 09:47)
  • KPP w Kościerzynie
Trzy wypadki z udziałem rowerzystów
W środę kościerscy policjanci pracowali na miejscu trzech wypadków z udziałem rowerzystów. W dwóch przypadkach poszkodowanymi byli kierujący rowerami, a w jednym rowerzysta był sprawcą. 

W środę (6 września br.) o godz. 8.00 dyżurny kościerskiej policji odebrał zgłoszenie z centrum powiadamiania ratunkowego, że w Kościerzynie na ulicy Zgromadzenia ks. Zmartwychwstańców doszło do potrącenia pieszego. Na miejcie natychmiast został skierowany patrol policji. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 17-latek jadący rowerem po drodze dla rowerów i pieszych, najechał na stojącą pieszą, która oczekiwała na możliwość przejścia przez jezdnię. 69-letnia kobieta z obrażeniami została przewieziona do szpitala. 

O godz. 16.00 oficer dyżurny otrzymał drugie zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Karsin, na ul. Długiej. Na miejsce zostali skierowani mundurowi z pobliskiego Posterunku Policji i technik kryminalistyczny. Mundurowi ustalili, że 41-letni kierujący vw podczas cofania z drogi gruntowej na ulicę, najechał na jadącego chodnikiem 11-letniego rowerzystę, który z obrażeniami trafił do chojnickiego szpitala.

O godz. 18.00 po raz kolejny dyżurny naszej jednostki odebrał zgłoszenie o potrąceniu rowerzysty w Kościerzynie, na ul. Wojska Polskiego. Na miejsce wysłał patrol funkcjonariuszy ruchu drogowego. Policjanci wstępnie ustalili, że 70-letni kierujący daewoo nie zachował należytych środków ostrożności i najechał na prawidłowo jadącego przez przejście 55-letniego rowerzystę, który z obrażeniami trafił do kościerskiego szpitala.

Wszyscy uczestnicy tych wypadków byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają okoliczności tych zdarzeń i apelują o rozwagę.

KPP w Kościerzynie
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kierująca samochodem
Kierująca samochodem 8.09.2017, 08:47
Zgadzam się z tym, że każdy rowerzysta powinien co jakiś czas odnawiać naukę jazdy na rowerze, miałam już dwa wypadki z udziałem rowerzystów, którzy wtargnęli mi przed maskę, jeden z ulicy podporządkowanej wcale się nie zatrzymał na znaku STOP, a druga rowerzystka wyjechała zza budynku jadąc lewą stroną drogi wprost na mnie, paranoja!
ilona
ilona 7.09.2017, 20:51
Jesli w Koscierzynie nie bedzie swiatel na przejsciach to bedzie tragiedia jedna za druga.W tym miescie piesi i rowerzysci sa pozbawieni jakiej kolwiek wyobrazni (kiedys w szkolach uczono jak bezpiecznie przechodzic przez jezdnie),teraz zachowuja sie jak samobojcy.Druga sprawa to przejscia praktycznie na rondach sa szczytem architektonicznego debilizmu,samochody musza sie wciskac aby wogule wjechac na owe ronda a zaraz na zjazdach pojawiaja sie nie patrzacy doslownie na nic piesi i rowerzysci z samobojczymi zapendami.
``
`` 7.09.2017, 13:54
królowie szos w akcji!

Pozostałe