25. urodziny Osady Burego Misia

25. urodziny Osady Burego Misia
Osada Burego Misia obchodziła 25. urodziny. Świętowanie trwało trzy dni, a rozpoczęło się piątkowym koncertem grupy MoCarta. 

Pierwsze Bure Misie zamieszkały w osadzie w 1992 roku. Na początku było tu surowo, teraz gospodarstwo liczy blisko 40 ha, jest tu jeziorko i stawy rybne, hodowla krów, koni, osłów, świń, lam, owiec, kur i pszczół. Najważniejsi są jednak ludzie tworzący tę rodzinę - Bure Misie i Bure Niedźwiedzie, którym przewodzi Ksiądz Kuba. Wspólnotę tworzą też przyjaciele Osady, których nie mogło zabraknąć na urodzinach.

Obchody urodzin rozpoczęły się piątkowym koncertem grupy MoCarta. Połączenie muzyki klasycznej z kabaretem bardzo przypadło do gustu publiczności. Panowie już zapowiedzieli, że zawsze chętnie będą wracali do Osady Burego Misia, by zagrać kolejne charytatywne koncerty. 

Sobota była wielkim świętem przyjaźni. Odbyła się gala wręczenia Romanów - statuetek wdzięczności, których pierwowzorem był pierwszy mieszkaniec Osady Burego Misia. Statuetki trafiły do bliskich przyjaciół Osady, którzy wspierali i wspierają jej istnienie oraz rozwój. Dla wielu obdarowanych była to bardzo wzruszająca chwila.

Sobota zakończyła się koncertem Weroniki Korthals. Piosenkarka nie wyobrażała sobie nie przyjąć zaproszenia od Księdza Kuby.

Trzeci dzień jubileuszu miał charakter sportowy.  Odbył się maraton rowerowy MTB. Uczestnicy ścigali się na trzech trasach, dostosowanych zarówno dla dzieci, jak i doświadczonych sportowców. Udział wziął również wicewójt Grzegorz Świtała.

Zwieńczeniem obchodów 25-lecia Osady był koncert zespołu Fucus.

Ten materiał to telegraficzny skrót wydarzeń. Wkrótce w Telewizji Kaszuby obszerny reportaż z obchodów ćwierćwiecza Osady Burego Misia.

 

Marta Gerbatowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gosia
Gosia 27.09.2017, 09:21
Kiedy można się spodziewać pełnego materiału?
Redakcja
Redakcja 27.09.2017, 09:25
Reportaż opublikujemy w ten weekend.

Pozostałe