Wielki Klincz. UKS PCM zdobywa pierwsze punkty w sezonie

Wielki Klincz. UKS PCM zdobywa pierwsze punkty w sezonie
UKS PCM zapisał na swoim koncie pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w Superlidze. Pojedynek z Koroną Handball Kielce zakończył się wynikiem 27:23, w czym wielka zasługa Magdaleny Ziółkowskiej, która zdobyła aż 15 bramek!

Obie drużyny przystępujące do walki w Wielkim Klinczu były głodne pierwszych punktów. Do tej pory UKS PCM i Korona zaliczyły w tym sezonie tylko porażki. Spotkanie lepiej rozpoczęły kielczanki, które przez pierwsze 15 minut kierowały przebiegiem spotkania, ale z biegiem czasu gospodynie wróciły do gry. W 23 minucie udało się wyrównać do remisu 11:11. Od tego momentu walka toczyła się bramka za bramkę, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 13:13. Trzeba powiedzieć, że dla Kościerzyny było to trudne spotkanie, bo nasza drużyna gra w dużym osłabieniu: kilka zawodniczek boryka się z kontuzjami.

W przerwie meczu na hali w Wielkim Klinczu zgasło światło, awaria trwała kilkanaście minut, w związku z czym druga połowa rozpoczęła się z opóźnieniem. Tym razem to gospodynie wystartowały z kopyta, dominując aż do 43 minuty, gdy Kielce wyszły na jednobramkowe prowadzenie 20.19. Nie trwało to jednak długo, koniec spotkania należał do Kościerzyny, co przypieczętowała fenomenalnie grająca przez cały mecz Magdalena Ziółkowska. UKS PCM zwyciężył 27:23 zgarniając komplet punktów.

W ten sposób Kościerzyna wskoczyła na 8 miejsce tabeli PGNiG Superligi Kobiet.

 

Marta Gerbatowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Karolina D
Karolina D 18.09.2017, 20:52
ja jestem pełna podziwu, że można stworzyć taki zespół, który dochodzi do ekstraklasy przy takim budżecie. Tutaj potrzebny był przede wszystkim dobry szef, dobry manager, który wie co chce i zna się na tym. To on potrafi zachęcić dziewczyny do walki. Są trudne i dobre momenty, ale UKS PCM na pewno przetrwa je wszystkie. Działajcie tak dalej, powodzenia.
Otylka
Otylka 16.09.2017, 21:49
Najwspanialsza drużyna!!! Kibice są z Wami do końca świata i jeden dzień dłużej!!!
M.W.
M.W. 16.09.2017, 12:12
Nie mogę patrzeć na al trenera. A jaki brzuch.:(
Daria
Daria 16.09.2017, 14:41
Lepiej mieć spory brzuch niż taki wredny charakter jak M.W. On brzuch może zgubić, ale Ty M.W. na zawsze już zostaniesz z wrednym charakterem. Swoją drogą taki brzuszek jest bardzo seksi.
Darłowo
Darłowo 16.09.2017, 21:37
Nie schudnie.
Jarek
Jarek 16.09.2017, 20:26
Ja też mam spory brzuszek i dla mnie to nic złego. Tobie może się nie podobać, ludzie są różni jedni wysocy, inni niscy inni otyli a inni wredni jak Ty M.W.
wszystko wszystkim nie pasuje
wszystko wszystkim nie pasuje 16.09.2017, 21:38
A może M.W. jest niewidomy i dlatego nie może patrzeć! Sam jesteś wredny i bez taktu.
kibic
kibic 15.09.2017, 22:17
Kościerzyna musi wygrać!!! Brawo dziewczyny!!!
Kibic
Kibic 15.09.2017, 17:39
Brawo UKS, brawo. Wsparcie finansowe dla klubu przez Władze samorządowe i "ja nic nie mogę" to porażka .Lepiej wydać kasę na STOLEMY, które mają promować miasto? UKS to prawdziwa promocja, a ci co krytykują i nic nie wiedzą to faktycznie prawdziwi kibice do zobaczenia na meczu .
widz
widz 15.09.2017, 16:14
paulo masz rację o tych 2 klasach,szkoda że tylko te dwie klasy skonczyleś,bo niczego nie ogarniasz.Przyjdz na mecz,przedstaw się,zobaczymy co prezentujesz.zapraszam.
Bono
Bono 15.09.2017, 14:30
Najważniejsza jest wola walki, ciężkie treningi i jedność. Jak widzę chamskie wpisy to wiem, że Ci ludzie są sfrustrowani, nie mają ambicji, ani talentu do niczego, a jedyne co potrafią to krytykować innych. Dziewczyny gratuluję Wam. Superliga to jest wielki sukces, który osiągnęłyście ciężką pracą.
paulo
paulo 15.09.2017, 12:38
43:17. Taka porażka z Lubinem to kompromitacja. To różnica dwóch klas. Komentarz jest zbyteczny.
xxx
xxx 15.09.2017, 10:07
Oczywiście gratulacje to co tobi ten zespol jest niesamowite ... jak na zaangażowanie władz oraz mediów.
Robi
Robi 15.09.2017, 10:01
Jesteście rewelacyjne. BRAWO!!!
Andrzej W
Andrzej W 14.09.2017, 22:22
Jestem dumny z tego zespołu z tych dziewczyn dzielnie walczących z trenera który mimo tak niskiego budżetu walczy o przetrwanie zespołu. duży szacunek dla Was wszystkich za to, że potraficie, za to że Wam się chce i za to że macie w sobie tyle pasji i siły
Jeremy
Jeremy 14.09.2017, 20:16
Super liga w takim mieście jak Kościerzyna to jest wielki sukces. O meczu jak zawsze prawdziwi kibice wiedzą. Ci co są za drużyną zawsze są na meczach. Dziewczyny jesteście THE BEST. Gratulacje.
adam
adam 14.09.2017, 20:10
Oczywiście wszystkie media w Kościerzynie milczały na temat terminu i miejsca tego meczu. W ogóle ktoś tam przyszedł z kibiców? Ktoś coś wiedział, że będzie jakiś mecz?
:P.P.
:P.P. 14.09.2017, 18:19
Co za dysproporcja. Tak słabe wyniki, za wsparcie finansowe z środków publicznych naszych samorządów lokalnych. :(
widz