Kościerzyna. Co dalej z asystentem burmistrza?

  • 19.09.2017, 11:35 (aktualizacja 19.09.2017 13:11)
Kościerzyna. Co dalej z asystentem burmistrza?
Szykują się zwolnienia doradców i asystentów w urzędach gminy, starostwach i urzędach marszałkowskich. Taką decyzję podjął Sejm nowelizując ustawę o pracownikach samorządowych. Ze swoim asystentem będzie musiał pożegnać się więc również burmistrz Kościerzyny.

Jacek Konkol nie będzie mógł już być asystentem burmistrza Michała Majewskiego. Umowy z doradcami i asystentami wygasną po upływie 14 dni od wejścia w życie nowych przepisów. Można przewidywać, że stanie się to mniej więcej w ciągu miesiąca.

Michał Majewski - burmistrz Kościerzyny: Będziemy musieli z, przynajmniej w takiej funkcji, z panem Jackiem się pożegnać, a jak będzie dalej? Mamy jeszcze troszeczkę czasu i zobaczymy, czy będziemy szukali jakiegoś innego rozwiązania, czy też każdy będzie szukać zajęcia na własną rękę, we własnym kierunku. Z Jackiem też już o tym rozmawiałem. Oficjalnie musimy podporządkować się tej decyzji, będziemy musieli tę funkcję rozwiązać.

Zgodnie z nowelizacją ustawy pracownicy samorządowi będą mogli być zatrudniani tylko na stanowiskach urzędniczych, w tym kierowniczych stanowiskach urzędniczych, pomocniczych i obsługi - poinformowała Polska Agencja Prasowa. Autorzy projektu chcą w ten sposób zlikwidować  samorządowe „gabinety polityczne”, które „stają się przyczółkiem do tworzenia miejsc pracy dla osób związanych partyjnie z urzędującym wójtem, burmistrzem, prezydentem miasta, starostą czy marszałkiem województwa, a doradcy i asystenci nie posiadają żadnych kwalifikacji do zajmowania takiego stanowiska”. 

Już pojawiły się domysły, że być może w urzędzie powstanie teraz stanowisko drugiego wiceburmistrza. Michał Majewski ucina te spekulacje i zapowiada, że do końca kadencji będzie pracował z jednym zastępcą.

Co w takim razie z dalszą karierą zawodową Jacka Konkola? Kto przejmie jego obowiązki? A może  zmieni się tylko nazwa jego etatu? Trzeba jednak pamiętać, że aby pozostać w urzędzie, zwolnieni asystenci i pracownicy będą musieli przejść normalny tryb naboru na pracownika samorządowego na stanowisko urzędnicze. Będziemy interesowali się tą sprawą.

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (54)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

obserwator
obserwator 26.02.2018, 13:04
I po Jacku K.
rur
rur 25.09.2017, 10:50
Myślę, że zostanie drugim wiceburmistrzem.
Ii
Ii 26.09.2017, 19:16
Oby nie!
Oglądacz
Oglądacz 22.09.2017, 17:49
Konfucjusz, Św. Jan z Damaszku, Metody (brat Cyryla), Owidiusz, Czajkowski - co ich łączy ? to że porzucili karierę urzędniczą i poszli własną drogą.
urzędnik
urzędnik 22.09.2017, 13:17
No jak Konkola wywalą to będzie trzeba zamknąć cały urząd! Nikt nie będzie wiedział co robić... A tak na serio to nikt nawet nie zauważy... Przecież to darmozjad i karierowicz... Łazi po korytarzu i udaje ważniaka przy każdej okazji a tak naprawdę na niczym się nie zna...
pindel
pindel 22.09.2017, 19:58
Tak samo jak jego szef Majewski
jacuś
jacuś 22.09.2017, 14:56
Jak ty teraz ludziom w oczy spojrzysz?
prawy
prawy 22.09.2017, 20:03
Majewski spuszcza oczy i udaje że nic się nie dzieje . Możesz mu pluć on twierdzi iż to woda święcona.
mieszkanieckościerzyny
mieszkanieckościerzyny 22.09.2017, 06:48
Czy może ktoś wie co z obwodnicą, bo jakoś cicho a 15 września już dawno minął.
powiadam
powiadam 22.09.2017, 08:35
powiadam wam, jeszcze w październiku nią nie pojedziecie
Owodnica
Owodnica 22.09.2017, 15:01
Miała być oddana do 10 września. Teraz jest termin na 30 września tego roku ale wątpię aby dotrzymali tego terminu. Był wyznaczony termin oddania i Kierownik robót powinien ponieść konsekwencje niedotrzymania terminu. Przecież od 2 lat dostawał sowita gażę za "ciężką" pracę a efekt...niedotrzymanie terminu.
Pamietasz Jacku
Pamietasz Jacku 21.09.2017, 22:24
Politykiem sie bywa, czlowiekiem sie jest. I jak teraz spojrzysz w oczy. Mlody jestes zycia sie uczysz. Czy zasluzyles na to? Nie wiem, ale dobrze Ci to zrobi, bo ostatnio odleciales. To fakt skrzywdzono Cie, ale jak krzywdzono innych Ty milczales. Jacku jestes inteligentny, pomysl dlaczego tak medialnie sie Ciebie pozbywaja? Projekt skonczyl sie!
Tor
Tor 22.09.2017, 06:22
czy ten Jacek jest politykiem? Myślę że nie, na pewno jest fajnym dobrym człowiekiem. Raczej pomaga innym w krzywdzie niż się patrzy
Raczej
Raczej 22.09.2017, 07:39
Ratuje Ci zycie, bo przestaje Cie kopac!
jacku jak tam jest p'o drugiej stronie?
jacku jak tam jest p'o drugiej stronie? 21.09.2017, 16:25
spadając nie zapomnij wyłączyć światła....
Agata
Agata 21.09.2017, 16:37
jak czytam co niektóre komentarze, to się zastanawiam jak bardzo upośledzonym trzeba być, aby je tutaj zamieszczać, ( z całym szacunkiem dla osób naprawdę chorych)
KAROL
KAROL 21.09.2017, 15:52
A p.Radelski był przeciwny budowy Inkubatora "to my jesteśmy jako szefowie firm inkunatorem dla nowych firm " a teraz co ???
może i był przeciw
może i był przeciw 21.09.2017, 16:23
ale teraz ma zamiar tam przenieść spedycję, Mały jest kierownikiem, pokoje się zapełnią, dobry gospodarz...to na burmistrza idealny kandydat, Majka już wie, że nie wygra
GWXEXHSKWCAJWMXBX
GWXEXHSKWCAJWMXBX 21.09.2017, 09:36
Specjalista od Facebooka... czysty żart! Niech pójdzie pracować do prywaciarza to napewno mu da stanowisko asystenta prezesa z takim zakresem obowiązków. Już to widzę! Gonić całe towarzystwo, a nie upychać po różnych wydziałach w urzędzie! Jeśli jest taki dobry za jakiego się uważa to rynek pracy to zweryfikuje.
uhldsgusuier
uhldsgusuier 21.09.2017, 10:01
Ciebie pewnie rynek pracy już zweryfikował, dlatego jesteś taki zgorzkniały i zazdrosny
Qwerty
Qwerty 21.09.2017, 12:37
Hahahahhaha. Mnie rynek nie musiał weryfikować bo od dawna prowadzę swoją firmę i w przeciwieństwie do ciebie nie pobieram 500+ bo stać mnie na to, aby moje dzieci nie były nieudacznikami i nie były zdane na łaskę lub niełaskę. Wracając jednak do tematu. Najlepszą szkołą życia jest rynek prywatny, nie publiczny. Każdy powinien rozpoczynać w sferze prywatnej. Przynajmniej nauczy się szacunku pracy i do pracy, organizacji etc. W budżetówce wiadomo kto pracuje... Więc... jeśli zainteresowany taki dobry to niech wykaże się na rynku pracy, tym prywatnym, nie publicznym. Odniesie tam sukces to będziemy mówili o tym sukcesie.
Qutrapali
Qutrapali 21.09.2017, 13:49
dzieci który rodzice pobierają 500+ są nieudacznikami? co za myślenie? Jak bardzo ograniczoną osobą musisz być
Panie Majewski
Panie Majewski 21.09.2017, 06:39
Zwolnienie Konkola jest spóźnione o co najmniej 2 lata... specjalista od Fb przyniósł więcej strat niż pożytku.
Jacek i placek
Jacek i placek 20.09.2017, 20:07
Nie ma ciekawszych tematów?
PRAWDA jest taka
PRAWDA jest taka 20.09.2017, 08:42
Stanowisko asystenta było stworzone fikcyjnie dla człowieka który był gwarantem POrozumienia Majewski - Czucha. Likwidacja tego stanowiska jest na rękę Majewskiemu w obliczu nowej gry z Modrzejewskim w Inkubatorze.
cooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo
cooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo 20.09.2017, 08:45
mały w inkubatorze? a co na to wiesław?
wnikliwy Kaszub
wnikliwy Kaszub 21.09.2017, 08:28
Budowa inkubatorów to taka POwska pralnia kasy. Bardzo drogie inwestycje, które świecą pustkami albo czekają na cwaniaczków.
Mały w Inkubatorze
Mały w Inkubatorze 21.09.2017, 06:36
A Radelski ma przenieść tam Spedycję na parter. Jak myślicie...co będzie skutkiem takiej zagrywki?
Rad
Rad 21.09.2017, 07:43
Przecież inkubator miał wspierać nowe firmy a nie już długo istniejące co to za układy !!! ze dostaje cały parter
Inkubator
Inkubator 20.09.2017, 12:18
A w tym inkubatorze to jakiś bałagan, biura stoją puste niby dla nowo otwartych firm a cały parter dla jednej z większych firm transportowych zarezerwowany a nie dla nowo otwierających się, gdzie można skaldac skargi żeby pod dywan nie były zamiecione bo tu same układy na te biura
Karl
Karl 20.09.2017, 15:54
Inkubator to ściema. Ogrom utopionych pieniędzy. Koszmar dla naszego miasta. Nikt nic z takich inwestycji tak naprawdę nie ma.
zaduma
zaduma 20.09.2017, 22:03
to jest naprawdę niesamowite, że za inkubator, taką wielką wtopę generującą same straty nikt nie poniesie konsekwencji
czytelink
czytelink 20.09.2017, 08:27
chwila chwila chwila. a czemu nikt nie pisze i nie mówi na antenie (radio kaszebe), że nasz grześ z gminy ma doradcę? Jacuś nie martw się nie jesteś rodzynkiem. Razem możecie więcej
jeden będzie doradzał drugiemu
jeden będzie doradzał drugiemu 20.09.2017, 08:40
ale już nie za samorządowe pieniądze
To ja
To ja 20.09.2017, 08:13
Zbedne stanowisko, moze czas zajac sie czyms co bedzie pozytecze ?
Dora
Dora 20.09.2017, 06:16
Szkoda go, ale tak czasami jest. Wierzę, że znajdzie sobie coś lepszego. Jest młody i ambitny. Oby mu to wyszło na lepsze, bo Kościerzyna teraz to nie za ciekawy teren do życia.
jacek skończ
jacek skończ 20.09.2017, 08:05
FB można prowadzić z domu a nie za nasze
Prawidłowość lojalności
Prawidłowość lojalności 20.09.2017, 00:02
Każdy kto pomaga Majewskiemu ginie. Michał to taki kościerski Tytanik, orkiestra gra a ludzie wypadają za burtę.
Jolka
Jolka 19.09.2017, 21:36
w sumie ten Jacek to spoko gostek, ale dobrzy ludzie zawsze mają pod wiatr.
HA HA HA
HA HA HA 20.09.2017, 08:39
sPOko to może on był w upadłym POrtalu, teraz to pyszałek i leń
Kleka
Kleka 20.09.2017, 10:01
po wyborach upadło kilka portali,bo prowadzone były tylko dla wyborów. Słuch po niektórych politykach i portalach dawno minął
jacek skończ
jacek skończ 20.09.2017, 08:06
wstydu oszczędź. no chyba że sebuś za ciebie klika
 Aż mdli
Aż mdli 19.09.2017, 21:29
"Z Jackiem też już o tym rozmawiałem. Oficjalnie musimy podporządkować się tej decyzji". Ja już tyle razy z PANEM Michałem Majewskim rozmawiam i nie chce oficjalnie. Ale co tam. Może przejdę na Ty ?
Zenek
Zenek 19.09.2017, 21:14
Tak sobie myślę, że Czucha miał 2 vice, w tym jeden przeciągał chorobowe jak długo tylko mógł, co tak naprawdę nic dobrego o nim nie świadczyło. Majewski ma jednego vice i jednego asystenta. Nie widzę nic dziwnego ani szokującego, a te kilka negatywów to pewnie jedna sfrustrowana osoba, która sobie w taki sposób jakoś nastrój poprawia.
Anna Konopka
Anna Konopka 14.03.2018, 11:55
Zgadza się, racja, Czucha do łopaty nie do biura, albo niech w sejmie robi rozpierduche a nie tylko kłody naprawdę dobremu człowiekowi Majewskiemu wali pod nogi z fałszywym uśmiechem. Poprzednia władza nadaje się do weryfikacji, - sie zrobi-jak wróci co było.
jacek skończ
jacek skończ 20.09.2017, 08:05
nie jedna bo ja nie pisałem poprzednich
ja też jeszcze nie PISałem