"Rada jest bardzo podzielona"

Zapraszamy do obejrzenia "Przesłuchania", w którym gościmy radnego Rady Miasta Tomasza Dargacza.

Zaczęliśmy rozmowę od Akcji Zeszyt, ponownie zorganizowanej w Kościerzynie. Mimo programu 500+ pomoc rodzinom w kompletowaniu szkolnej wyprawki wciąż jest potrzebna?

Do niedawna jeszcze Tomasz Dargacz był nie tylko radnym, ale również przewodniczącym Komisji Porządku Publicznego i Spraw Społecznych. Rada zadecydowała jednak, że nie będzie ona dalej funkcjonować. To znaczy, że nie była potrzebna, albo działała nieudolnie?

Sesjom Rady Miasta towarzyszy coraz więcej emocji. Ostatnia, z 30 sierpnia zakończyła się niemal kłótnią. Radny Robert Świeczkowski powiedział, że Tomasz Dargacz nachodził go i zastraszał. Zapytaliśmy naszego gościa o to, czy to prawda.

Tomasz Dargacz stwierdził podczas obrad, że jest szykanowany. Przez kogo? Czy to  prawda, że głosowania w radzie są ustawiane na zasadzie „głos za głos”, a radni szantażują siebie nawzajem?

Czy cokolwiek pozostało z idei rady miasta bez podziałów, o której wszyscy radni mówili na początku kadencji?

 

Marta Gerbatowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (59)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wiola
wiola 13.10.2017, 21:23
Pogubiłam się ? Kto jest czysty? Jaki Robert?
ja
ja 13.10.2017, 17:59
A on jest czysty? Znacie szczegóły? Włosy ........
a
a 13.10.2017, 17:04
Ja na miejscy Roberta zgłosił bym ewidentną próbę szantażu na policje. To jest jakiś skandal.
Senator Bonkowski
Senator Bonkowski 10.10.2017, 07:49
Wspólnie, razem możemy realizować programy służące MIESZKAŃCOM.
dobre
dobre 9.10.2017, 22:16
Fiskus 25.09.2017, 08:29 Zgadzam się. Chciałbym zobaczyć przelewy, imienne rachunki lub poświadczenia bezstronnych osób. Łatwo policzyć . Radny dostaje ok. 650 zł miesięcznie razy trzy lata kadencji. Rachunek jest prosty. Oczekuję od Pana okazania rachunków lub dowodów wpłaty za ten okres. Jeśli Pan tego nie zrobi okaże się Pan KŁAMCĄ.
Jeszcze jedno. Słyszałem, że część darczyńców na akcję zeszyt wpłaca do Pana pieniądze w gotówce, a Pan nie wydaje potwierdzenia wpłaty. Mam nadzieje, że nie mówi Pan o tych pieniądzach.!?
Tomasz
Tomasz 10.10.2017, 13:20
Zapraszam serdecznie na kawę. Każdemu ciekawemu pokażę przelewy. Telefon proszę wziąć z mojej strony internetowej.
sędzia
sędzia 10.10.2017, 21:35
Czy to jest ten sam Tomasz Dargacz ,który kilka lat temu był wyrzucony z PiS za różne przekręty i kłamstwa ,oszustwa i nieprawidłowości . Ciekawe czy jego wyborcy o tym wiedzą i Radni również ??
Tomasz, członek PIS
Tomasz, członek PIS 11.10.2017, 11:08
Informuję nicka "sędzia", że Twoje wpisy są już analizowane przez Policję i niedługo znajdą się prokuraturze, Darku.
Mariolka
Mariolka 10.10.2017, 21:42
Tak to jest ten TUMEK Dargacz ,który dla niepoznaki zapuścił brodę niby islamista
tolek
tolek 10.10.2017, 21:40
Tak to jest ten sam Dargacz ,który jest dodatkowo katechetą i ;po wielkiej protekcji zatrudnił swoją żonę jako kierownika KRUS ,która o tej pracy pojęcia zielonego nie ma
Tomasz
Tomasz 11.10.2017, 11:11
Informuję nicka "sędzia", że Twoje wpisy są już analizowane przez Policję i niedługo znajdą się prokuraturze, Darku. Będziesz musiał to od.... odkłamać!
prokurator z IPN
prokurator z IPN 12.10.2017, 17:21
No Tomaszu czy Tumku oprócz różnych oszustw okazuje się również ,iż jesteś też donosicielem ,a może byłeś też TW za komuny ??? Biorąc to pd wzgląd jest to bardzo możliwe
Mamy Senatora Bonkowskiego
Mamy Senatora Bonkowskiego 8.10.2017, 14:06
To naturalny lider Prawa i Sprawiedliwości w naszym regionie. Warto się z nim spotkać, przedyskutować problemy i wspólnie realizować plan Partii.
zuzia
zuzia 10.10.2017, 21:37
Niech zapłaci swoim pracownikom i naprawi krzywdy swoim koleżankom, z PiS
Henio
Henio 6.10.2017, 22:05
Ten Tumek to jest dopiero niewypał i tłuk niesamowity
Dobrze, że mamy SENATORA
Dobrze, że mamy SENATORA 4.10.2017, 13:19
Jest szansa na kolejne duże inwestycje ze wsparciem funduszy centralnych. Trzeba tylko dobrego gospodarza który zaplanuje inwestycje.
ktoś
ktoś 27.09.2017, 08:34
Masz rację Janino, ale "wyrzywać się" pisze się "wyżywać się".
janina
janina 26.09.2017, 17:45
No dobrze. Zrobiliście już swoje - obraziliście i wyrzyliście się na radnym. A teraz chciałabym poznać jakieś racjonalne argumenty w kwestii jego poglądów.
czytelnik
czytelnik 26.09.2017, 09:56
uważajcie na koscierski info - rozdają za darmo trojany http://iv.pl/images/…
krewna do poniżej
krewna do poniżej 25.09.2017, 22:37
Też znam radnego Dargacza i stwierdzam, że część negatywnych komentarzy dotyczy zupełnie innego człowieka. Na pewno nie odnoszą się do Tomasza Dargacz z Kościerzyny. Zapewne piszę je osoby przepełnione wielką niechęcią, złością, a może też nienawiścią. No i są nieżle zagubione. Tomek na pewno jest twardy i nieustępliwy. Tak prędko się nie przestraszy.
to,kutqas
to,kutqas 25.09.2017, 23:11
Tomek to pierdoła i laczkowy Karczewskiego piotra
mark
mark 25.09.2017, 12:29
Znam Toma wiele lat. To uczciwy i ciężko pracujący człowiek. Dużo gada, mówi co myśli, demaskuje wiele machlojek i to przeszkadza innym Ot cała prawda, stąd nawalają na niego, gdy tylko pojawia się okazja.
Ma czyste i uczciwe intencje.
Marek
Marek 4.10.2017, 20:09
Tomek jest psychol
Kali
Kali 25.09.2017, 21:58
Znam Toma wiele lat. Im dłużej , tym gorzej. Zagubił się kompletnie. Za jakiś czas nikt mu ręki nie poda. Wręcz przeciwnie, będzie miał sporo wrogów. Nawet w kręgach PIS wiele osób nie chce mieć z nim nic do czynienia. Podsłu***e, nagrywa, kopie dołki................ Masakra.
ja
ja 26.09.2017, 07:16
znam Tomka wiele lat i muszę się zgodzić, ma wielu wrogów chyba najwięcej w kręgach PISu gdyż tu go poznali najlepiej, nie będę go oceniać ale to "ty" i tyle w temacie
julia
julia 25.09.2017, 12:03
No właśnie, a kto ją zatrudnił? Majewski czy starosta? Jestem ciekawa...
jojo
jojo 6.10.2017, 22:08
Bonkowski ją zatrudnił bo może dostał pod Kamienną Górą ***
Piotr
Piotr 5.10.2017, 13:27
Bonkowski zatrudnił Dargaczową ,bynajmniej na jego działanie została przyjęta ta miernota i nie fachowiec
ja
ja 4.10.2017, 10:47
Za KRUS i zatrudnienie odpowiada Prezes i dyrektor, a nie burmistrz czy starosta.
Alicja
Alicja 6.10.2017, 22:11
Rekomendancję dostała od Senatora jak mu z butów wychodziła słoma i mózgu też
SPÓJRZMY NAJPIERW NA SIEBIE
SPÓJRZMY NAJPIERW NA SIEBIE 25.09.2017, 12:02
TAK WAS INTERESUJE KIESZEŃ PANA DARGACZA - A CO WY ROBICIE DLA INNYCH, NIE PRZEPADAM ZA NASZYMI RADNYMI - ALE JAK KTOŚ SIĘ CZEPIA INNYCH ŻE POMAGAJA LUDZIOM TO ZAMIAST TAKIEJ POSTAWY OCZEKUJĘ ŻE CZEPIALSCY ZACZNĄ ODDAWAĆ 500_+ RODZINOM MNIEJ ZAMOŻNYM. DOBRA RADA - PATRZMY NAJPIERW NA SIEBIE!
dargacz
dargacz 26.09.2017, 16:29
Dargacz to Dargacz ,a nie żaden Pan to ćwok
cytat
cytat 25.09.2017, 10:16
Tomasz Dargacz: "nie po to zostałem radnym, żeby moja żona była bezrobotna"
mieszkaniec K-ny
mieszkaniec K-ny 24.09.2017, 22:01
Panie radny Dargacz. Naprawdę oddaje pan całą dietę na cele społeczne? Ktoś to może potwierdzić ?
Paweł
Paweł 6.10.2017, 22:13
Gówno prawda że oddaje jeszcze .żebrze o więcej
Fiskus
Fiskus 25.09.2017, 08:29
Zgadzam się. Chciałbym zobaczyć przelewy, imienne rachunki lub poświadczenia bezstronnych osób. Łatwo policzyć . Radny dostaje ok. 650 zł miesięcznie razy trzy lata kadencji. Rachunek jest prosty. Oczekuję od Pana okazania rachunków lub dowodów wpłaty za ten okres. Jeśli Pan tego nie zrobi okaże się Pan KŁAMCĄ.
Jeszcze jedno. Słyszałem, że część darczyńców na akcję zeszyt wpłaca do Pana pieniądze w gotówce, a Pan nie wydaje potwierdzenia wpłaty. Mam nadzieje, że nie mówi Pan o tych pieniądzach.!?
lelek
lelek 25.09.2017, 23:14
Nie Pan to jest zwykły Dargacz nieudacznik i lizus laczkowy Karczewskiego Piotra i siedzi u niego w ***
Fan
Fan 24.09.2017, 15:58
Piszę bez podtekstów, że pani Marta jest bardzo ładną prezenterką, miłą i elokwentną. W rozmowach na żywo odnoszę podobne wrażenie.
fan z małej
fan z małej 24.09.2017, 19:17
nie jestem sam :-)
do agna
do agna 24.09.2017, 11:03
Radny musi mieć sporo mózgu i sporo odwagi,nie koniecznie studia
Dargacz
Dargacz 24.09.2017, 20:46
Dargacz jest pozbawiony mózgu
Maria
Maria 24.09.2017, 11:01
Kto jest ładniejszy??-pan Tomek czy pani Marta???Ja wybrałabym zdecydowanie pana Tomka
Niesamowite
Niesamowite 24.09.2017, 11:43
Jesli nie jest Pani lesbijka, to nic dziwnego, ze bardziej podobaja sie Pani mezczyzni niz kobiety.
do fan Marty
do fan Marty 24.09.2017, 10:56
Rozumiem,że Marta może się tobie podobać,ale czy musisz to wypisywać pod prawie każdym artykułem?-co to ma znaczyć i po co to robisz? chyba nie jesteś jakimś zbokiem??Na miejscu pani Marty zgłosiłbym to do prokuratury,gdyż twoje wpisy mają jednostkę chorobową i mogą być niebezpieczne
fan
fan 24.09.2017, 12:16
Co Cb boli? Chory chyba sam jesteś ale wesoły - do prokuratury hahahah
agna
agna 23.09.2017, 23:29
ma chyba z 4,pięc kierunków ale czy to ma znaczenie ? czy radny musi mieć studia ?
ja
ja 28.09.2017, 13:52
Dargacz skończył 4 kierunki? A jakie?
isia
isia 23.09.2017, 22:42
nie bierzcie już takich grzybów przestarzałych pisiorow na przesluchania, nic z tego...
Robert
Robert 23.09.2017, 09:23
Tylko jedna osoba twierdzi,że Marta jest "śliczna".Proponuję,aby została twoją żoną-to szybko zmienisz zdanie;znam to z autopsji
Fan Marty
Fan Marty 23.09.2017, 18:39
Czy stwierdzenie że Marta jest ładna, bo jest i to bardzo, musi być zaraz powodem ożenku? chyba nie co. Czy ci, którzy piszą, że Marta jest ładna nakazują wszystkim takie mieć zdanie? nie to co się przypier...lasz
Marcin
Marcin 23.09.2017, 17:11
Nie mierz wszystkich własną miarą. Niektórzy potrafią wybrac sobie fajną kobietę :) Tylko trzeba mieć dobry gust, ktorego Tobie najwyraźniej brakuje.
Fan Marty
Fan Marty 23.09.2017, 20:39
ja też
Marcin
Marcin 23.09.2017, 18:57
Pisalem oczywiście do Roberta.
IWAN
IWAN 23.09.2017, 09:18
każda rada jest stopniowo gorsza,a wynika to z prostej choroby radnych
1.zawyżonych ambicji,
2.domniemania inteligencji.
Wniosek: na listach wyborczych znajdują się NAJSŁABSZE OGNIWA-MĄDRZY NIE PCHAJĄ SIĘ W TAKIE BAGNO
walus
walus 22.09.2017, 22:13
zona nauczycielka wstawiona do KRUS jak sobie tam radzi? pewnie lepiej niz w szkole, wiec... - przygotowana kadra pisiakow!
Kołcz An
Kołcz An 22.09.2017, 21:55
Czy to prawda, że jegomość zna angielski?
Czytelnik
Czytelnik 22.09.2017, 20:45
Jak miło znów widzieć ślicznotkę Martę.
Mirek
Mirek 22.09.2017, 20:44
Czy to jakiś nowy brodaty islamista ? Chociaż trochę przypomina mi tego przygłupa Dargacza !!!
PODPOWIEDŹ
PODPOWIEDŹ 22.09.2017, 20:18
Moim zdaniem należy w Radzie miasta niezwłocznie wymienić przewodniczącą T P, która nie nadaje się do pełnionej funkcji. Od dawna mówi się, że o niebo lepszym przewodniczącym byłby Pan Paweł L.

Pozostałe