Dobrogoszcz. Morsy zaczęły sezon kąpieli!

Dobrogoszcz. Morsy zaczęły sezon kąpieli!
Kościerskie morsy rozpoczęły sezon 2017/18. W niedzielę 8 października plaża w Dobrogoszczy zapełniła się miłośnikami zimnych kąpieli.

„Sport zamiast tabletki”, a więc w zdrowym ciele zdrowy duch - mówią morsy jednym głosem. Tu chodzi o znacznie więcej niż tylko wskoczenie do chłodnej wody - Klub Forrest Gump chce zarażać aktywnym stylem życia. Przychylnym okiem patrzy na tę działalność gmina Kościerzyna. Wicewójt póki co nie zdecydował się na dołączenie do grona morsów, ale bardzo im kibicuje.

Po wiosenno-letniej przerwie morsy były już bardzo spragnione kąpieli i strasznie spieszyło im się do wody jeziora Dobrogoszcz. Ogólnie rzecz biorąc: dla morsów im zimniej, tym lepiej, więc ta październikowa niedziela była nawet trochę zbyt ciepła. Ale czy temperatura powietrza na plusie, czy na minusie: przed kąpielą trzeba się rozgrzać. Do wyboru był aerobic albo siatkówka plażowa. Gdy wszyscy byli gotowi nastąpiło przecięcie wstęgi i wspólne wejście do wody.

Rozegrany został nawet krótki mecz piłki wodnej, a wielkie uznanie wzbudziła odwaga najmłodszych, bo w rozpoczęciu sezonu udział wzięła spora grupa dzieci. Dla tych które nie weszły do wody przygotowano inne atrakcje, między innymi przejażdżkę na kucyku.

Tych, którzy chcą na własnej skórze przekonać się, co jest w tym całym morsowaniu, klub Forrest Gump zaprasza co niedzielę o 13.00 do Dobrogoszczy.

 

Marta Gerbatowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Radku wiedziałem
Radku wiedziałem 13.10.2017, 06:39
Wiedziałem, że nie byłeś sobą. Przemyśl swoje postępowanie. Każdy człowiek ma prawo do własnego zdania i nie stygmatyzuj ludzi względem przekonań, poglądów czy sympatii. Wolność czy demokracja jest dla każdego.
Radku Flisikowski, lekarzu
Radku Flisikowski, lekarzu 12.10.2017, 13:37
Pisząc: "...dlatego głosowałem generalnie za bandytami PiS w ostatnich wyborach." w ten sposób okazujesz swoje ego które jest zbyt wybujałe. Ty bardzo łatwo oceniasz ludzi a to nie jest potrzebne. Jesteś człowiekiem wykształconym ale nie masz prawa nikogo nazywać "bandytą". Poniżając kogokolwiek poniżasz samego siebie. Zejdź na ziemię i nie udawaj kogoś innego niż jesteś.
RF
RF 13.10.2017, 06:18
Przepraszam za słowo "bandytami" słownik zmienił kandydatami na bandytami chyba z całej wypowiedzi wynika że nikogo nie chciałem urazić.
zbulwersowany
zbulwersowany 12.10.2017, 09:07
nie prawda, morsy kościerskie to pis - owski odłam. Pamiętam jak dziś na kościerskim rynku jak morsy w swoich pomarańczowych polarach wspierały jednego z kandydatów. Jakiego? Zgadnijcie?
Kościerzak
Kościerzak 12.10.2017, 10:01
Żartujesz?
Ha ha ha- nie w Koscierzynie i dales sie zlapac.
Ha ha ha- nie w Koscierzynie i dales sie zlapac. 11.10.2017, 22:16
https://m.youtube.co…
Mors
Mors 12.10.2017, 08:43
Radek jaki Ty przystojny byłeś! :) :)
Radek kandydatem :)
Radek kandydatem :) 12.10.2017, 07:20
I na tym POzostało...
RF
RF 11.10.2017, 22:44
"Ja też od wielu lat nie sympatyzuję z żadnym ugrupowaniem, co zresztą wielokrotnie wyjaśniałem" Nagranie jest z przed 7 lat. Startowałem jako wolny człowiek nie zapisany do żadnej partii. :)
Radosław Flisikowski
Radosław Flisikowski 11.10.2017, 19:20
Nie mieszajmy polityki do morsowania. Morsy nigdy nikogo nie popierały i nie będą popierać politycznie, bo są organizacją apolityczną. Co innego prywatne sympatie niektórych osób. Morsy kąpią się w Dobrogoszczy bo tam jest na chwilę obecną najlepsza infrastruktura. Jest Domek Ratownika, jest Sala Wiejska do naszej dyspozycji oraz parking utwardzony, który jest zimą odśnieżany. Tego wszystkiego ciągle brakuje nad Jeziorem Gałęźnym. Prawdą jest też ,ze Gmina Wiejska widzi i docenia naszą działalność oprócz wsparcia czysto materialnego w ubiegłym roku otrzymaliśmy "Statuetkę Dużego Niedźwiedzia" z okazji 25 lecia gminy. Z burmistrzem Majewskim, i innymi urzędnikami miasta utrzymujemy dobre kontakty i otrzymujemy również od nich pomoc jednak w znacznie mniejszym stopniu.
Radku
Radku 11.10.2017, 19:28
Morsy może i nie są jako grupa ale członkowie.......czytelnicy dobrze wiedzą o kim mowa a sama inicjatywa super - popieram
Radosław Flisikowski
Radosław Flisikowski 11.10.2017, 20:14
Nawet ja nie rozumiem tej wypowiedzi .... więc wątpię aby czytelnicy.Szkoda że ktoś się nie podpisze z imienia i nazwiska lub nie napisze lub zadzwoni do mnie z wyjaśnieniem tej sprawy, a próbuje dzielić ludzi i wciągać w jakieś gierki polityczne. Z tego co wiem nikt z członków KKM kapiących się obecnie w Dobrogoszczy nie należy do żadnej partii politycznej ani żadnej partii nie popiera. Ja też od wielu lat nie sympatyzuję z żadnym ugrupowaniem, co zresztą wielokrotnie wyjaśniałem. Dalej nie będę dyskutował z ludzi którzy nie mają odwagi cywilnej podpisać się z imienia i nazwiska. Pozdrawiam.
Radku nie kłam
Radku nie kłam 12.10.2017, 07:16
Od lat sympatyzujesz z Platformą Obywatelską i wielokrotnie krytykowałeś inna Partię. Do zdjęcia stajesz z Donaldem i jesteś dumny z tego, że człowiek który będąc premierem pozwolił na zamknięcie stoczni w Gdańsku, Gdyni i Szczecinie. Wspierasz tez swoim wizerunkiem kandydatów na radnych, wójta i burmistrza którzy znani są ze swoich sympatii POlitycznych. Oczywiście masz do tego prawo ale trzeba zawsze mówić i PISać prawdę!
RF
RF 12.10.2017, 07:54
No i mam dałem się wciągnąć w dyskusję z kimś kto nie ma się odwagi przedstawić z imienia i nazwiska i jeszcze zarzuca mi kłamstwo. Odpowiadając na Twoje pomówienie.
Tak jestem dumny że Donald Tusk jako przewodniczący Unii Europejskiej chciał się z nami pomodlić z nami, spotkać i porozmawiać. I wiesz mi każdy Europejczyk do którego by przyjechał na Święta byłby ... oprócz części Polaków . Czasami wspieram kandydatów na różne stanowiska jeśli uznam że są to godni ludzie. W ostatnich wyborach wsparłem Michała Majewskiego z tego co wiem jest z PiS. Dalej patrząc głosowałem do sejmiku na kogoś z PSL. W wyborach prezydenckich głosowałem na Pana prezydenta kandydata PiS. Ale też na Panią z Kukiz oraz Pana Zaborowskiego z PO. Chyba to nie świadczy o przywiązaniu do jakieś partii. Co do sympatii do PO - od wielu lat ją krytykuję i dlatego głosowałem generalnie za bandytami PiS w ostatnich wyborach.Ty prawdopodobniej mylisz moją krytykę dla wielu poczynań obecnego Rządu z poparciem dla którejś z partii. Jak ostatnio KOD postanowił wybudować (wykupić miejsca reklamowe) przed kościerskimi lasami aby uzmysłowić nam o kataklizmie z 11 sierpnia też ich wykpiłem - bo to widać gołymi rękami. Reasumując, zawsze popieram ludzi ich czyny i zawsze krytycznie odnoszą się do kłamstwa insynuacji i pomówień niezależnie kto do jakiej partii zależy.
R. F.
R. F. 13.10.2017, 06:20
Przepraszam za słowo "bandytami" słownik zmienił kandydatami na bandytami chyba z całej wypowiedzi wynika że nikogo nie chciałem urazić.
"wolny człowiek"
"wolny człowiek" 12.10.2017, 08:15
Jeśli partie to coś złego, to obalmy ten ustrój! Jedna świnka przy korycie mówi do drugiej: fuj jakie to niedobre. Coś chyba nie tak drogi Radku z Twoimi poglądami. Coś nie rozumiesz demokracji, a chcesz narzucać swoją narrację innym. I widzę, że masz swój świat i tylko Ty jesteś w nim najmądrzejszy i tylko Ty znasz prawdę objawioną!
do morsa ?
do morsa ? 11.10.2017, 16:44
Jak na "morsa " ciekawie obracasz kota ogonem
Mors
Mors 11.10.2017, 13:47
Pamiętam, jak burmistrz Majewski przed wyborami prosił morsy o poparcie. Kiedy został burmistrzem powiedział im, że mają sie wypchać. Nad jeziorem Gałęźnym nie ma dla nich miejsca. Dlatego dzisiaj morsy wspierane sa przez Gminę.
hłe
hłe 11.10.2017, 19:27
są wpierane przez gminę bo.... kto wie ten wie ale już niedługo to się skończy
Senator Bonkowski
Senator Bonkowski 10.10.2017, 07:45
Wspólnie, razem dla NASZEGO REGIONU!
Umiejący czytac
Umiejący czytac 10.10.2017, 11:06
Ten Pan nie jest w stanie przeczytać artykułu że zrozumieniem że jest o Morsach a nie polityce
"...artykułu że zrozumieniem..."
"...artykułu że zrozumieniem..." 10.10.2017, 11:51
Szanowny Pan może i umie "... czytac" ale pisać to już nie.
ha ha ha
ha ha ha 10.10.2017, 14:03
bu ha ha ha
ktoś
ktoś 9.10.2017, 14:15
Pięknie.
nie polecam
nie polecam 9.10.2017, 13:58
nie polecam, kiedyś kąpałem się i byłem chory
Morsik
Morsik 9.10.2017, 18:30
Musiałeś źle się rozgrzać ..... Jak masz ochotę możemy Ci pokazać jak to zrobić prawidłowo. Zapraszamy do Dobrogoszcza w każdą niedzielę o 13:00. Tylko podejdź i powiedz że jesteś nowy i poproś kogoś aby Ci wszystko krok po kroku pokazał.

Pozostałe