"Byliśmy zawsze pół kroku do przodu, a teraz próbujemy gonić czas"

Gościem "Przesłuchania" jest były burmistrz Kościerzyny Zdzisław Czucha.

Większość wywiadu poświęciliśmy kościerskiej obwodnicy. Zapytaliśmy byłego włodarza o to, jak ocenia gotową inwestycję. Zdzisław Czucha skomentował również krytykę projektu, odniósł się do komentarzy internautów oraz wywiadu z Waldemarem Bonkowskim. W rozmowie wracamy do tego, jaka była droga do powstania obwodnicy i zastanawiamy się, jak trasa wpłynie na życie w mieście.

Były burmistrz wypowiedział się również na temat obecnej polityki finansowej władz miasta, wobec której jest bardzo krytyczny. Czy wobec tego w przyszłym roku Zdzisław Czucha wystartuje w wyborach? To pytanie również zadaliśmy naszemu gościowi. 

Zapraszamy do oglądania i dzielenia się opiniami w komentarzach.

 

Marta Gerbatowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (114)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Senator Waldemar Bonkowski
Senator Waldemar Bonkowski 18.10.2017, 06:44
Współpracuje z każdym dla dobra mieszkańców i naszego regionu. Są realizowane inwestycje a kolejne będą realizowane dla systematycznego rozwoju naszego regionu.
Puzon
Puzon 17.10.2017, 19:37
Wykształciuchy za pieniądze podatników?????????????
Może ktoś skontroluje wydatki na dokształcanie za kasę mieszkańców???Zapewne w gronie znajdzie się nasz wizjoner,Piotruś Pan,panna Katarzyna i wielu innych
mieszkaniec
mieszkaniec 17.10.2017, 15:57
tak przy okazji ładna droga powstała od domu Pana Burmistrza do przejazdu kolejowego na Plebance szkoda tylko ze nie wszystkim tak się poszczęściło
m
m 18.10.2017, 10:07
Tak na osiedlu południe zwinęli asfalt.
inka
inka 17.10.2017, 12:46
Potrzebne są dobrze płatne miejsca pracy i tyle. Za najniższą krajową to wszędzie się pracę znajdzie ale weź z tego wyżyj. Powinni ściągać inwestorów . W Kościerzynie jest masa młodych ludzi z bardzo dobry wykształceniem którzy nie chcą jechać na "zmywak" do Angli aby rodzinę utrzymać.
jan
jan 18.10.2017, 10:06
W Trójkącie Przemysłowym powstało za `Majewskiego 6 firm i prawie 200 miejsc pracy. A dlaczego spadło bezrobocie w powiecie?
BŁAD
BŁAD 18.10.2017, 13:00
Bezrobocie spadło gdyż ludzie rano o 5 jadą busami do Trójmiasta do pracy. Poza ty sporo mieszkańców pracuje za granicą a reszta w hipermarketach.
Senator Waldemar Bonkowski
Senator Waldemar Bonkowski 17.10.2017, 11:07
Parlamentarzysta który działa dla Kościerzyny i mieszkańców nie zmieniając poglądów.
KUMPEL
KUMPEL 17.10.2017, 10:30
" w zawodówce,w budowlance byłem ZDOLNYM LENIEM" -tak publicznie mówiłeś Zdzichu o sobie.Dalsza edukacja to już zwykłe cwaniactwo,więc dlaczego uważasz,że jesteś MĄDRY???
Karol
Karol 17.10.2017, 09:10
A czy zauważyliście że Pan Czucha jest jedynie papierowym twórcą ? Realizuje zawsze ale to zawsze ktoś inny . Otrzymał ogromny mandat zaufania od mieszkańców na POSŁA i co zrobił Pan Czucha - wycofał się. Te jego demagogia to zwykły populizm i parcie na przysłowiowe szkło. Cieszmy się że jego już nie ma i nie będzie .
Jak słysze tę jego krytykę bez uzasadnienia to twierdze nadal że ten człowiek zawsze nas mieszkańców uważał za ludzi mało wykształconych i głęboko ufających jego bredniom.
Pan Czucha to kolejny koleś który chciał sobie stworzyć PRYWATNE MIASTO .
Na to nie można pozwolić .
Senator Bonkowski
Senator Bonkowski 17.10.2017, 07:08
Parlamentarzysta z naszego regionu, pomaga w realizacji projektów, jedyny który jest w stanie dziś wynegocjować korzystne inwestycje dla Kościerzyny.
PROSTY KOWALSKI
PROSTY KOWALSKI 17.10.2017, 06:53
aby twierdzić, że z tego miasta od 25 lat robi się skansen w którym troszczą się o o ładne ulice i chodniki i "dbaja o jakas głupia ekologie" trzeba wiedzieć co w tym mieście było 25 lat temu???
Czy Kościerzyna potrzebowała ekologii- TAK /na czym polega/?
ODPADY wywozili do wielkiego dołu po byłej dzikiej żwirowni raj dla szczurów i much. Kanalizacji nie miała połowa miasta . Osiedla Plebanka, Wierzysko, Mała Kolejowa, Kolejowa, Kartuska domki, osiedle Zachód a nawet miejski stadion- CIEKAWE GDZIE TE ŚCIEKI TRAFIAŁY. JAK WYGLĄDAŁO JEZIORO KAPLICZNE PEŁNE ŚCIEKOW JAKI BYŁ STAN WODY W JEZIORZE WIERZYSKO??
Czy Kościerzyna potrzebowała nowych i bezpiecznych dróg- TAK
Czy Kościerzyna chciała doczekać chwili kiedy z kranów nie poleci rdzawa woda i nie trzeba będzie prać w nocy- TAK
Czy w mieście brakowało ciepła w sieci aby podłączyć nowe bloki i firmy-TAK-to kłamstwo,ciepło zawsze było. NIESTETY PRAWDA- kotły miały 40 % sprawność sieci z rur stalowych gubiły połowę ciepła a przy większych ciśnieniach pękały tak były skorodowane. KAŻDY KTO CHCIAŁ SIĘ PODŁĄCZYĆ SŁYSZŁ JEDNO NIE MA MOŻLIWOŚCI- BRAK MOCY- TAKA BYŁA RZECZYWISTOŚĆ A CIEPŁO Z SIECI DLA WYBRANYCH.
Czy Kościerzyna potrzebowała oczyszczalni ścieków - TAK,ale nie tak drogiej i śmierdzącej. GDYBY nie przyjmowała zagniłych ścieków w beczkach z okolicznych miejscowości z pewnością pachniałoby perfumami
Czy w mieście brakowało gazu- TAK i co z tego jak gaz jest w 1% wykorzystany,gdyż musi zarabiać Kos Eko??? GDYBYW TEJ KADENCJI ZBUDOWANO INSTALACJĘ PRODUKUJĄCĄ CIEPŁO Z GAZU W KOSEKO TO 40 % CIEPŁA POCHODZIŁOBY Z PALIWA GAZOWEGO. KAŻDY Z MIESZKANCÓW MA DZISIAJ MOŻLIWOŚĆ PODŁĄCZENIA DO SIECI GAZOWEJ ALE SKORO WOLI PALIĆ WĘGLEM A NIEKTÓRZY TAKŻE ODPADAMI - TAKIE MAMY PRAWO A ZA UTRACONE ZDROWIE PŁACIMY KROCIE
Czy Kościerzyna chciała mieć basen- TAK/NIE,gdyż ukrywano jego wielkie koszty utrzymania. SKORO UKRYWAJĄ DO CBA Z NIMI
Czy Kościerzyna chciała mieć nowy szpital- TAK/NIE bo należy teraz do Urzędu Marszałkowskiego. ZAWSZE NALEŻAŁ DO URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO I CAŁE SZCZĘŚCIE
Czy Kościerzyna chciała mieć obwodnicę - TAK i ma 1/5 potrzeb
to tylko niektóre zadania, które wykonały nasze władze. Ja tu mieszkam i to widzę a możliwości rozwoju zwykłego Kowalskiego są takie jakie sam sobie zechce wypracować. Leni i nieuków nikt już dzisiaj nie zatrudni.Oj ty Kowalski jesteś jednak głuptas!!! .
DALEJ TYLKO PROSTY KOWALSKI
Ktoś
Ktoś 17.10.2017, 07:40
bzdury opowiadasz, na przyłączenie do wodociągów i kanalizacji czeka się od 2 lat w zwyż jak dobrze pójdzie, Gazu nie ma możliwości podłączenia (brak ekonomicznego uzasadnienia), asfaltu też nie ma, Kos-eko nie chce przyłączyć (to samo co z gazem). Deszczówki też nie ma. Nie mówiąc o głupich chodnikach. Mówię tu o nowych osiedlach- zachód, tysiąclecia 2 nie mówiąc o osiedlu za lasem.
anty PiS
anty PiS 17.10.2017, 10:16
Czyli niczego nie ma. Co za głupota. No ale prawdziwi Polacy z tego słyną na cały świat. Polish jokes nie wziął się z niczego.
Ala
Ala 16.10.2017, 20:24
Brawo Ola - uważam tak samo- masz rację w 100%
do mało rozgarniętego Kowalskiego
do mało rozgarniętego Kowalskiego 16.10.2017, 20:22
aby twierdzić, że z tego miasta od 25 lat robi się skansen w którym troszczą się o o ładne ulice i chodniki i "dbaja o jakas głupia ekologie" trzeba wiedzieć co w tym mieście było 25 lat temu???
Czy Kościerzyna potrzebowała ekologii- TAK /na czym polega/?
Czy Kościerzyna potrzebowała nowych i bezpiecznych dróg- TAK
Czy Kościerzyna chciała doczekać chwili kiedy z kranów nie poleci rdzawa woda i nie trzeba będzie prać w nocy- TAK
Czy w mieście brakowało ciepła w sieci aby podłączyć nowe bloki i firmy-TAK-to kłamstwo,ciepło zawsze było
Czy Kościerzyna potrzebowała oczyszczalni ścieków - TAK,ale nie tak drogiej i śmierdzącej
Czy w mieście brakowało gazu- TAK i co z tego jak gaz jest w 1% wykorzystany,gdyż musi zarabiać Kos Eko???
Czy Kościerzyna chciała mieć basen- TAK/NIE,gdyż ukrywano jego wielkie koszty utrzymania
Czy Kościerzyna chciała mieć nowy szpital- TAK/NIE bo należy teraz do Urzędu Marszałkowskiego
Czy Kościerzyna chciała mieć obwodnicę - TAK i ma 1/5 potrzeb
to tylko niektóre zadania, które wykonały nasze władze. Ja tu mieszkam i to widzę a możliwości rozwoju zwykłego Kowalskiego są takie jakie sam sobie zechce wypracować. Leni i nieuków nikt już dzisiaj nie zatrudni.Oj ty Kowalski jesteś jednak głuptas!!!
zwykły kowalski
zwykły kowalski 16.10.2017, 18:31
aby twierdzić, że z tego miasta od 25 lat robi się skansen w którym troszczą się o o ładne ulice i chodniki i "dbaja o jakas głupia ekologie" trzeba wiedzieć co w tym mieście było 25 lat temu???
Czy Kościerzyna potrzebowała ekologii- TAK
Czy Kościerzyna potrzebowała nowych i bezpiecznych dróg- TAK
Czy Kościerzyna chciała doczekać chwili kiedy z kranów nie poleci rdzawa woda i nie trzeba będzie prać w nocy- TAK
Czy w mieście brakowało ciepła w sieci aby podłączyć nowe bloki i firmy-TAK
Czy Kościerzyna potrzebowała oczyszczalni ścieków - TAK
Czy w mieście brakowało gazu- TAK
Czy Kościerzyna chciała mieć basen- TAK
Czy Kościerzyna chciała mieć nowy szpital- TAK
Czy Kościerzyna chciała mieć obwodnicę - TAK
to tylko niektóre zadania, które wykonały nasze władze. Ja tu mieszkam i to widzę a możliwości rozwoju zwykłego Kowalskiego są takie jakie sam sobie zechce wypracować. Leni i nieuków nikt już dzisiaj nie zatrudni
ola
ola 16.10.2017, 16:58
Nie twierdze,ze obecni wlodaze rabia cos szczegolnego dla koscierzyny.Twierdze za to,ze od 25lat z tego miasta robi sie skansen i nic wiecej.Co z tego,ze mamy ladne ulice czy chodniki jasli sytuaca gospodarcza i mozliwosci rozwoju dla zwyklego ''kowalskiego'' sa od lat praktycznie zerowe.Zamiast zajac sie gospodarka i ekonomia to w tym padole dbaja o jakas glupia ekologie i mysla ze z turystyki da sie tu wyzyc.Moze sie i da,ale jakiemu odsetkowi mieszkancow 1%??? moze 5% a reszta co??? w busa i o 5tej rano do Gdanska. Oto koscierskie mozliwosci.Wiec bajanie,ze kiedys koscierzyna byla pol kroku do przodu a teraz jest do tylu mozna opowiadac naiwnym,prawda jest taka,ze to miasto przez nieudolne kolejne rzady bylo od zawsze kreowane na zascianek a nie atrakcyjne miejsce dla ludzi do zycia.Zawsze bylismy nie pol kroku a pol kilometra do tylu.To miasto i ludzie potrzebuja rozwoju gospodarczego jesli tego nie pojmujecie to nie pchajcie sie do wladzy.
Oj Ola
Oj Ola 19.10.2017, 15:05
Startuj na Burmistrza i wyprowadź Kościerzynę z ekonomicznej nędzy i wprowadz rozwój gospodarczy. Łatwo napisac, gorzej zrealizowć. . Pozwodzenia
olla
olla 16.10.2017, 17:33
młodym lekarzom kiunek rozwoju wskazała ostatnio jedna z posłanek
a ja dziękuję wszystkim którzy przyczynili się do obwodnicy!
a ja dziękuję wszystkim którzy przyczynili się do obwodnicy! 16.10.2017, 11:17
Jeżdżę Obwodnicą, jest dobrze wykonana, skarpy zarosną i nie będzie problemu z wodą, jest dobrze oznakowana - dziękuję, nie narzekam, oczywiście mogła mieć kilka zjazdów więcej - może w przyszłości coś jeszcze wywalczymy. Jest lepiej cieszmy się - przecież mogło jej wcale nie być
Poprzednicy Majewskiego dużo zrobili!
Poprzednicy Majewskiego dużo zrobili! 16.10.2017, 11:00
Czucha przynajmniej ma pomysły i je realizuje, nie boi się - podobnie myślał Marcin Modrzejewski, do przodu, mieli odwagę rzucić się na duże projekty, a teraz robić by się nie narobić, marazm - mówcie co chcecie ale za poprzednich burmistrzów wykonano dużo znaczących inwestycji dla miasta, oczywiście zawsze można wytykać błędy. moim zdaniem pan Majewski nie ma nic z szefa - boi się wielkich inwestycji - może brak wiedzy, brak poparcia nie wiem dlaczego - lepiej plotkować ze sowimi przy***sami w gabinecie.
Rob
Rob 16.10.2017, 10:21
Zdzislaw wyznaje zasadę,oby o nim mówić -nie ważne czy dobrze,czy źle--więc tym artykułem osiągnął swój cel; radzę skończyć komentarze,gdyż pęka z radości
Teraz to TYLKO z SENATOREM
Teraz to TYLKO z SENATOREM 16.10.2017, 06:35
Może rozwijać się rejon kościerski. Któż inny może nam pomóc w ściągnięciu poważnych inwestycji lub dofinansowania do projektów?
M. W.
M. W. 15.10.2017, 21:20
Jak obecnie Urząd Marszałkowski z linii PO minimalizuje ilość środków finansowych dla kościerzaków, to się łatwo krytykuje obecne władze z linii PiS. Ciekawe rozwiązanie na kampanie wyborczą.
genio
genio 17.10.2017, 10:22
Żałosna linia obrony nieróbstwa. "Wina Tuska i PO". Ile lat jeszcze?
mw bis
mw bis 16.10.2017, 18:48
M.W Wasze projekty są po prostu kiepsko przygotowane tak było chociażby z termomodernizacją większość dostała maksa tj 85% dofinansowania w WY chyba tylko 60 i tak przy okazji straciła na tym gmina Kościerzyna. Nie szukaj winnych bo to Wasz burmistrz stworzył tego knota. .
Senator Bonkowski
Senator Bonkowski 15.10.2017, 20:15
Zna się nie tylko na rolnictwie. Pan Senator współpracuje przy realizacji kilku dużych projektów na terenie Powiatu Kościerskiego. Mamy swojego przedstawiciela w Warszawie. Kolejny raz nie zmarnujemy tej szansy.
anty PiS
anty PiS 17.10.2017, 10:24
I jeszcze na tapicerowaniu, a może tylko na picowaniu.
Arek
Arek 15.10.2017, 20:06
Nie mogę słuchać tego pier...
zzz
zzz 15.10.2017, 19:11
Kos Eko z najlepiej zarabiającym prezesem w kraju-to też jego pomysł.Oczyszczalnia ścieków-to też "dziecko tego wizjonera";PKS przy Galerii Wybickiego-również.Oj ma ten wizjoner "zasługi" aż się patrzy.
była radna
była radna 15.10.2017, 19:07
ale jaja-teraz wizjoner ma możliwość publicznego wypowiadania się;kto wpadł na pomysł,aby zaprosić go na przesłuchanie??? oj,ktoś to rozpracował strategicznie,teraz będzie opisywał swoje "osiągnięcia",ale mnie już do siebie nie przekona
Zdzisław Czucha
Zdzisław Czucha 15.10.2017, 18:09
Bardzo dziękuję z konstruktywne wypowiedzi zwłaszcza te dotyczące spraw finansowania projektów. W wielu wypowiedziach poddają w wątpliwość możliwości finansowe miasta co do realizacji ZIT dla obszaru funkcjonalnego miasta Kościerzyna. Wypowiedzi te dowodzą jak mało wiedzą o nich piszący. Co do zasady możliwe jest uzyskanie 85 % dofinansowania. Przyjmując, że koszt realizacji tych projektów to ok 90 mln zł - to 15% udział miasta wyniósłby ok 14 milionów złotych. Udział własny miasta planowany był z dochodów własnych między innymi ze sprzedaży gruntów pod obwodnicę -ok. 6 mln zł oraz wpłaty spółki KOSEKO 4mln zł. pozostałe 4 mln rozłożone na perspektywę lat 2015-20 nie stanowią dla budżetu miasta większego, gdyż częściowo mogą być spłacane z oszczędności w wyniku modernizacji oświetlenia ulicznego czy też oszczędności na energii w budynkach użyteczności publicznej co jest jednym z celów w projekcie 3.Kompleksowa termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej MOF Kościerzyna, a w którym uczestniczy także gmina Kościerzyna pokrywając swój udział własny. Natomiast w projekcie 1.Utworzenie na bazie Szpitala Specjalistycznego ośrodka diagnostyki i leczenia chorób cywilizacyjnych oraz długotrwałej opieki i rehabilitacji pozabiegowej- wartość projektu ok.13 milionów - projekt jest dofinansowywany przez miasto tylko na poziomie 2,5%. Powyższa skrócona analiza pokazuje ,że miasto realizując projekty ZIT nie musi się zadłużać gdyż jest w stanie obsłużyć udział własny z dochodów bieżących pod warunkiem, że projekty zostaną tak przygotowane aby uzyskały 85% dofinansowanie a w/w środki planowane na udział własny nie zostały wydane na inne cele zanim zacznie się realizacja projektów ZIT.
-
- 15.10.2017, 21:07
Weź już przestań pierd...., a ile z tego będzie znowu dla ciebie? gładka gadka, piękny fryz i platformersi znowu wszystko rozkradną..., tylko nie wy
POwiedzcie mi kto tu rządzi?
POwiedzcie mi kto tu rządzi? 15.10.2017, 13:16
Majewski jest burmistrzem, Czucha jest poza urzędem ale wie więcej niż Burmistrz z asystentem razem wzięci. Zastępca Burmistrza chce odejść a na jej miejsce były zastępca wójta Tkaczyka z Gminy? Piechowski chce z Miastem budować uzdrowisko a Świtała chce być wójtem z zastępcą z Podlesia...wybory za rok a w POlityce bajzel jakiego tu jeszcze nie było!
A słyszeliście?
A słyszeliście? 15.10.2017, 12:53
Majewski podobno szuka nowego zastępce...PO pani Aleksandrowicz i wiecie kogo zamierza zatrudnić? Otóż byłego kandydata na wójta Gminy Kościerzyna....tego co to za chlebem do Kartuz wyemigrował.
O a to ciekawe....
O a to ciekawe.... 15.10.2017, 13:11
Czyli jak Ewa Aleksandrowicz odejdzie to już jest zmiennik...od Tkaczyka?
Osaczony
Osaczony 15.10.2017, 13:20
Nie tylko jeden jest od niego, bo już w Inkubatorze jest i drugi, czeka tylko na zielone światło.
Czy Majewski będzie w ogóle kandydować?
Czy Majewski będzie w ogóle kandydować? 15.10.2017, 13:31
Skoro nie ma własnego zaplecza a opiera się na zapleczu POprzednika i konkurenta z Inicjatywy?
Mark
Mark 16.10.2017, 12:33
Majewski ma swoje zaplecze - 5 radnych.
Ma jeszcze
Ma jeszcze 16.10.2017, 16:01
Ma jeszcze Bolka w urzędzie i Lolka w mopsie ...
Dobre pytanie
Dobre pytanie 15.10.2017, 13:40
A kto by chciał się przyłączyć do przegranej sprawy? I być potraktowany jak Bolek i Lolek.
Dajcie im spokój i do przodu
Dajcie im spokój i do przodu 15.10.2017, 12:22
Teraz mamy nowe możliwości, warto współpracować i rozwijać Kościerzynę, mamy swojego przedstawiciela w Warszawie. Kolejny raz nie zmarnujmy tej szansy. Prawda Panie Czucha?
http://www.fronda.pl…
Bardzo dobry wywiad Senatora
Bardzo dobry wywiad Senatora 15.10.2017, 13:07
Jest dużo słów prawdy! Szkoda, że tego bardziej nie upublicznił.
Tak, trzymać!
Tak, trzymać! 15.10.2017, 12:58
no, no to się nam Lider wyrabia, coraz lepiej. Brawo!
ktoś
ktoś 15.10.2017, 11:47
Może byłoby tak? Gdyby Zdziasła miał tylko jednego wiceburmistrza, jak majewski, to mielibyśmy zadłużanie nie duże (32 mln), ale ogromne, może nawet 40-45 mln!
emeryt
emeryt 15.10.2017, 11:47
A ja zastanawiam się ,czy po transformacji taki bajzel jest wszędzie,czy tylko u nas???Teraz nie obowiązują żadne zasady,każda władza robi co chce,nikt nie liczy się ze zwykłym człowiekiem;mamy jedynie prawo,żeby na nich głosować,ale to oni decydują o kolejności na listach wyborczych,znając baranów-wyborców,że z wygodnictwa czy głupoty skreślają pierwszego bądź ostatniego z listy. Ustalają pod siebie okręgi wyborcze-to jest gorzej niż w komunie
do wizjonera
do wizjonera 15.10.2017, 11:38
Oj-nie,nie nie-nikt pana Zdzicha o nic nie pytał-to jest właśnie ta jego socjotechnika. Znam faceta-tak działa przez całe życie.Pamiętacie jak Murzyn płakał za nim i wołał ?Zdzichu wróć"?????To jest jednostka chorobowa,że ktoś nie odróżnia PRAWDY OD KŁAMSTWA.
mark
mark 15.10.2017, 11:36
Dobre - Majewski ze 80-100 razy, jeżdził poprawiał, walczył o zmiany, dodatkowy asfalt i wiele ugrał, a teraz co? To Czucha budował? Przecież on kamienie wkopywał i zdjącia robił przed każdymi wyborami od 2010 włącznie !
Ostatni element ukladanki
Ostatni element ukladanki 15.10.2017, 09:23
Jak dla mnie Panie Zdzislawie to w tej kadencji Pan rzadzi miastem, nie jest ladnie zwalac wszystko na Majewskiego, ktory zachowuje sie jak burmistrz zombi. To przeciez PANA LUDZIE pracuja z Majewskim on nie ma zadnych. W imie politycznych zagrywek tak jest jak jest i to Wy razem odpowiadacie za ta kadencje. Doradze Panu ostatni pomysl do tej ukladanki, niech Pani Aleksandrowicz idze lepiej na L4, a nie odchodzi na rok z urzedu. Obecny burmistrz nie da sobie juz do konca rady i macie go z glowy. Bo przeciez Majewski powiedzial, ze z jedym wice dotrwa do konca, a tak bedzie musial wziac kogos z Kartuz.
Maja już i tak nie da rady
Maja już i tak nie da rady 15.10.2017, 12:49
Notowania ma niskie a opinie szargana. Miał być "nadzieją na całe zło" a okazał się słaby i bez pomysłu za to z zapleczem POprzednika.
Pytanie
Pytanie 15.10.2017, 08:23
A co pan się taki aktywny zrobił nagle? Kampania się zaczyna?
Zdzisław Czucha
Zdzisław Czucha 15.10.2017, 08:12
Już kilka godzin po rozpoczęciu emisji przez TVK kilka osób pytało mnie czego dotyczy zintegrowane porozumienie terytorialne, o którym mowa podczas wywiadu, bo nic o tym dotychczas nie słyszeli. Podam więc kilka podstawowych informacji a bardziej szczegółowo opiszę w najbliższym czasie na mojej stronie internetowej oraz fb.
Zintegrowane Porozumienie Terytorialne (ZIT) dla miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Kościerzyny negocjowane w 2013 i 2014 roku podpisane z Zarządem Województwa Pomorskiego w październiku 2014 roku praktyczne zagwarantowało naszemu miastu i Partnerom porozumienia środki europejskie na lata 2014-2020 na pięć projektów:
1.Utworzenie na bazie Szpitala Specjalistycznego ośrodka diagnostyki i leczenia chorób cywilizacyjnych oraz długotrwałej opieki i rehabilitacji pozabiegowej- wartość projektu ok.13 milionów - gotowość projektu do realizacji III kwartał 2018. Odpowiedzialny Lider projektu- Szpital Specjalistyczny.
2.Budowa węzła integracyjnego w Kościerzynie połączona z rewitalizacją i adaptacją dworca kolejowego oraz utworzeniem komunikacji zbiorowej w Powiecie Kościerskim- wartość projektu ok. 27 milionów złotych- gotowość projektu do realizacji I kwartał 2016. Odpowiedzialny za realizację Lider Projektu - Miasto Kościerzyna.
3.Kompleksowa termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej MOF Kościerzyna - wartość projektu ok 11 milionów złotych - gotowość do realizacji IV kwartał 2015. Odpowiedzialny za realizację Lider Projektu - Miasto Kościerzyna.
4.Ziemia kościerska regionem o wysokiej efektywności energetycznej.- wartość projektu ok 21 milionów złotych - gotowość projektu do realizacji IV kwartał 2016. Odpowiedzialny za realizację - Lider Projektu Miasto Kościerzyna.
5.Ochrona przed powodzią oraz poprawa jakości wód zlewni Wierzycy na terenie miasta Kościerzyna - wartość projektu ok 15 milionów złotych - gotowość projektu do realizacji I kwartał 2017. Odpowiedzialny za realizację- Lider Projektu - Miasto Kościerzyna.
Ponadto porozumienie ZIT umożliwia ubieganie się o środki przez wszystkie gminy powiatu kościerskiego oraz powiat kościerski a także przedsiębiorców w ramach przedsięwzięć:
1.Invest in Pomerania - na rozwój przedsiębiorczości,
2. Kajakiem przez Pomorze - zagospodarowanie szlaków wodnych
3. Inwestycje między innymi na drogach wojewódzkich nr 214, 221
4. Kształtowanie sieci ponadgimnazjalnych szkół zawodowych
Oczywiście podpisane porozumienie ZIT nie zamyka naszemu miastu możliwości startowania w konkursach na inne projekty z dofinansowaniem środkami europejskimi tak na poziomie wojewódzkim, krajowym czy też europejskim.
qwer
qwer 19.10.2017, 10:48
1. Kim to zrobić? Tymi zajechanymi i sfrustrowanymi rehabilitantami którzy pracują za mniej niż 2 tys? Nie wiem czy Pan wie jaka jest atmosfera w szpitalu... W czym? Za lasem jest już żwirownia, a strefy na uzdrowisko chce Pan wyciągać z czego? ....
solo
solo 15.10.2017, 20:23
Na drodze nr, 214 nic się nie robi , nawet osi jezdni się nie odnawia bo poco.
Ktoś
Ktoś 15.10.2017, 14:16
Ździchu a to będą takie mercedesy jak oczyszczalnia? Znowu nabudujesz tych pierdół i ciemnota będzie musiała spłacać te kredyty przez kolejne lata. 82 mln inwestycji?? Skąd kasa?
ja
ja 15.10.2017, 11:44
Zgadza się Zdzisław i gratuluję, ale podliczyłam. To co najmniej 82 -100 mln inwestycji. Koplatny odlot, to nie jest realne nawet w ciągu 2 kadencji, czyli 8 lat. Mosz chłopie wizję, ale kompletnie nierealną!
Prawda
Prawda 14.10.2017, 19:08
Zawsze gościu miał dobre pomysły i najczęściej trafione nie tylko dla miasta ale ciągnął cały powiat, a teraz brak takiego lidera.
kościerzak
kościerzak 14.10.2017, 19:02
Panie Czucha, oszczędź Pan wstydu i już nie kandyduj... Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść!
Panie Zdzislawie
Panie Zdzislawie 14.10.2017, 12:58
Choć Pana nie lubię i nie głosowałem na Pana to POwiem szczerze: bardzo ładny wywiad. Tak ma Pan wkład w budowę obwodnicy ale to nie Pana "dziecko". Na koniec dla dobra Miasta niech Pan już nie kandyduje na burmistrza. Ani Czucha ani Majewski...tu trzeba kogoś z wizją, energią, chęcią pracy dla mieszkańców i bez własnego interesu.
Może się taki znajdzie?
Może się taki znajdzie? 14.10.2017, 13:19
>>Potrzebny jest ktoś młody, perspektywiczny, umiejący korzystać z wiedzy ekspertów, jednoczący a nie dzielący, chłop z jajami, człowiek który nie ma problemu z kamerą i mediami.
>> Ktoś kto zauważy, że zdecydowanie trzeba wspierać i inwestować w naszych ISTNIEJĄCYCH przedsiębiorców- żeby się rozwijali i tworzyli miejsca pracy - niż jedynie MÓWIĆ o nowych wyimaginowanych inwestorach i firmach. Ale również zachęcać tych nowych inwestorów do Kościerzyny i robić to z pełną premedytacją i skutecznie!
>>Musi być to realista z odwagą w działaniu.
>>.Sprawny menadżer a nie chowający głowę w piasku struś pędziwiatr.

Wymienieni panowie nawet razem w 5% nie spełniają dzisiejszych potrzeb Kościerzyny.
ja
ja 15.10.2017, 11:39
Nie orientuijesz się chłopie. Budżet miasta od kilkunastu lat jest biedny jak mysz kościelna. Mamy ogromne długi po Lordzie kosztownym bydowniczym i nie ma yakich możliwości.
hęę?
hęę? 15.10.2017, 12:08
W tej chwili środki unijne, o które można się ubiegać są na wyciągnięcie ręki. Środki te przeznaczane są głównie na innowacyjne projekty. I teraz pytanie kto jest taki innowacyjny? Kierowca TIRa czy Bob budowniczy?
Zgadzam się!
Zgadzam się! 14.10.2017, 18:04
Trzeba kogoś spoza "układu", kogoś nowego, kogoś kto da mieszkańcom nadzieję na ZMIANY.
demot
demot 14.10.2017, 10:20
Tylko czlowiek z poza ukladu - Rysiek Goluchowski
Staś Tymiński
Staś Tymiński 14.10.2017, 10:09
Ciekawe co Zdzichu ma na tych płytkach. Czy się dowiemy? Czy będzie to jak z moją czarną teczką? ;)
Ja
Ja 15.10.2017, 11:37
To pewnie jak Tusk przed wyborami pokazywał grupęteczkę i mówił, że mają dużo ustaw przygotowanych. Potem jak PO wygrała, to pierwszego roku był rekordowo mała ilość ustaw!
XYZ
XYZ 14.10.2017, 09:54
Ciekawa jestem ilu jest autorów tych 40 negatywnych komentarzy. Coś mi mówi ze nie 40 a 4 sfrustrowanych nienawistników. Zgadłam ?
Jestem z Miasta
Jestem z Miasta 14.10.2017, 09:46
Doceniam wkład p. Czuchy w powstanie kościerskiej obwodnicy. Widzę próby pomniejszenia a nawet dyskredytowania jego roli tylko dlatego, ze nie da się podpiąć obecnym kacykom pod ten sukces.Panie Zdzisławie, proszę stanąć do wyborów, wierzę żę rozum wyborców jeszcze nie zanikł.
mark
mark 15.10.2017, 11:35
Majewski ze 80-100 razy, jeżdził poprawiał, walczył o zmiany, dodatkowy asfalt i wiele ugrał, a teraz co? To Czucha budował? Przecież on kamienie wkopywał i zdjącia robił przed każdymi wyborami od 2010 włącznie !
zzz
zzz 14.10.2017, 09:30
Czy wśród tych 40 komentarzy jest chociaż jeden pozytywny???
Kasia
Kasia 14.10.2017, 09:28
Uwielbiał duże inwestycje,gdyż tylko na nich można zarobić krocie
Bolek
Bolek 14.10.2017, 09:27
To on oddał puzonowi za grosze teren,który został sprzedany za miliony pod Lidl,ciekawe-kto się podzielił kasą
Ewa
Ewa 14.10.2017, 09:25
Nie mogę patrzeć na tego faceta-kłamca,krętacz,manipulant,ktokolwiek,ale nie on.
Zadufany w sonie ignorant,psychopata,który uważa siebie za ponad człowieka i mędrcę!!!!!!!!!!!ohydny typ,podobny jest puzon-uważajcie na tych dwóch oszołomów
janina
janina 14.10.2017, 08:13
Tylko nie ten pan.100 razy wolę Majewskiego !
G
G 17.10.2017, 10:38
Pod jakim względem woli pani Majewskiego?
ja
ja 18.10.2017, 09:55
Pod każdym.
Nienawisc.pl
Nienawisc.pl 14.10.2017, 08:00
Poczytajcie sobie o patriotyzmie nienawisc.pl
PiS
PiS 13.10.2017, 18:56
Jak to jest, że jego Bratanek dostaje awanse???
Czy to ten?
Czy to ten? 13.10.2017, 22:21
Ten z policji?
Demagogia
Demagogia 13.10.2017, 18:55
1. głoszenie chwytliwych, zgodnych z oczekiwaniami większości haseł politycznych lub ekonomicznych, wysuwanie w celu zdobycia poparcia społecznego prostych i zazwyczaj populistycznych propozycji rozwiązania skomplikowanych problemów; populizm, politykierstwo;
2. wszelka akcja obliczona na łatwy poklask i schlebianie najniższym gustom
wciskacz kitów
wciskacz kitów 13.10.2017, 19:31
Pan Zdzisław jest po tylu kursach z socjotechniki, że mógłby być już wykładowcą na niejednej renomowanej uczelni!
kuszub
kuszub 13.10.2017, 20:21
Prawda boli cwaniaczku
porażka
porażka 13.10.2017, 18:08
Kolejne kadencja minęła a jednak Zdzichu się nie zmienia! Przegrana - a zwłaszcza kiepski wynik - niczego go nie nauczyła! Ciągle ten sam zakochany w sobie, butny i ociekający butą Pan... Nikt w projekt Zdzisław Czucha nie uwierzy! Z przyjemnością zobaczę tą spektakularną porażkę wyborczą!
a
a 13.10.2017, 18:31
No nie byłbym pewny czy to będzie porażka. Z Mają to by nawet Dargacz wygrał szantażysta jeden.
ktoś
ktoś 13.10.2017, 22:33
W każdej kadencji było kilku szantażowanych radnych. Jednemu powiedziano, że jak będzie fikał, to znaki postawią i tirami nie dojedzie, to już pół miasta wie o tym.
zdzich
zdzich 13.10.2017, 17:55
Po co to pytanie czy będzie kandydował? Przecież aż mu się do tego laczki palą...
Szynajda
Szynajda 13.10.2017, 18:07
NIECH już sobie odpocznie dość głupot narobił.


jan
jan 13.10.2017, 17:52
Dlaczego kłamiecie o zaproszeniach na otwarcie obwodnicy? To nie Majewski organizował uroczystość, ale GDDKiA. Zaproszenia otrzymali tylko burmistrz, starosta i wójt, ministrowie, posłowie i prezesi. Żaden radny nie otrzymał zaproszenia, ani PIS, ani PO, ani innny ! Pretensje skladajcie do dyrekcji GDDKiA. Zaprasza gospodarz imprezy, tego nie wiecie?
co
co 13.10.2017, 18:58
a kto bronił przyjsc prywatnie????
ja
ja 13.10.2017, 22:30
Jestem radnym i byłem prywatnie, a ardnych miejskich było tylko 4. Nikt mnie nie zapraszał, i co z tego?
z Szenajdy
z Szenajdy 13.10.2017, 17:50
Honorowy Obywatel Miasta, Dżentelmen Roku, Europejczyk Roku, absolwent wszystkich studiów podyplomowych w galaktyce, znawca wszystkich dziedzin życia społeczno-gospodarczego, wujek dobra rada, jedyny wszechwiedzący, ten który zastał Kościerzynę drewnianą a zostawił murowaną, uzdrowiciel wszystkich miast, wzór pokory i skromności = LORD ZDZISŁAW KOSZTOWNY CHWALIPIĘTA
a
a 13.10.2017, 18:38
Tym razem wasze ***ety go nie zatrzymają. Ma realna szansę wygrać z Majewskim
a
a 13.10.2017, 18:38
Tym razem wasze ***ety go nie zatrzymają. Ma realna szansę wygrać z Majewskim
ja
ja 13.10.2017, 17:38
Panie Czucha. Nieprawda. Drogę 20 zrobiono za zarządów PIS, w latach 2005-2007 (od Gdyni do Egiertowa, czyli 40 km). Za PO zrobiono trasę od Egiertowa do Kościerzyny, ok. 20 km.
Pa Po
Pa Po 13.10.2017, 17:07
Uzdrowiciel spadaj
a
a 13.10.2017, 18:39
Zdziwisz sie
mariola
mariola 13.10.2017, 16:44
Podobno jeszcze Pan Brzoskowski wójt Stężycy też ma zamiar
ja
ja 13.10.2017, 15:42
Tylko nie on....
Nie wracaj
Nie wracaj 13.10.2017, 15:11
To cyba jakaś kpina! Podziękowaliśmy temu panu w ostatnich wyborach. Gdyby był burmistrzem obwodnicy by nadal nie było.
x
x 13.10.2017, 18:40
I teraz wiem ze to był duży błąd.
haha
haha 13.10.2017, 15:09
To ilu już mamy kandydatów na burmistrza ?
Cucha, Mach, Młodzianowska,Majewski,Jereczek, Gołuchowski, Jaroniec,Karczewski...
observer
observer 13.10.2017, 15:03
Zdzisław w gotowości do powrotu.
-
- 13.10.2017, 16:04
masakra, tylko nie ten dusigrosz czuszka kłamczuszka..
ja
ja 13.10.2017, 15:00
No to się nam zanosi na bratobójczą wojnę - KARINA KONTRA ZDZICHU! Boże zachowaj...
Marcinie błagam Cię wróć!!!
alos
alos 13.10.2017, 15:04
Bratobójcza walka już była z Modrzejewskim. Dwóch sie biło , trzeci pozamiatał.
KOŚCIERZAK
KOŚCIERZAK 13.10.2017, 14:39
Dziękuje za obwodnicę. Proszę o start w wyborach.
zorientowany
zorientowany 13.10.2017, 15:40
Burmistrz Majewski zrobił kilkanaście poprawek, bo byłaby bubel do sześcianu !
Bee
Bee 13.10.2017, 17:05
Tak zrobił że ma drogę dla swoich tirów
Janina
Janina 15.10.2017, 11:48
Nie majewski sobie nic nie zrobił. Wzdłuż jego działki nie ma ani 1 matre asfaltu. Poz jego ziemiami jest!
a
a 13.10.2017, 16:59
hi hi hi poprawek, Majewski ...
a
a 13.10.2017, 14:13
Dziękujemy Panie Zdzisławie !!
MARTA
MARTA 13.10.2017, 13:41
jak zwykle błyszczysz :*
ATRAM
ATRAM 13.10.2017, 17:34
Taka jest jej rola, siedzieć i błyszczeć.

Pozostałe