×

"Mamy możliwości po ostatnich oszczędnościach"

W "Przesłuchaniu" rozmawiamy z burmistrzem Michałem Majewskim.

Wywiad rozpoczynamy od obwodnicy. Mieszkańcy domów położonych przy odrodze skarżą się na hałas. Czy przy trasie zostaną umieszczone dodatkowe ekrany akustyczne?

Czy miasto zdecyduje się na nadanie obwodnicy patrona? Wiemy o inicjatywie pana Jacka Łukasika, który walczy o imię „Żołnierzy Wyklętych”, czy do urzędu wpływają też inne propozycje? Jakie i do kogo będzie należała decyzja w tej sprawie?

Obwodnica okala miasto, ale ważne jest, by nie odciągnęła od Kościerzyny gości i turystów. Czy nie brakuje przy niej dużych banerów, przedstawiających atrakcje turystyczne i zapraszających do miasta? 

Co z remontem dworca i stworzeniem węzła integracyjnego?

W zeszłym tygodniu gościliśmy w Przesłuchaniu byłego burmistrza Zdzisława Czuchę, który ma duże zastrzeżenia co do tego, co dzieje się w mieście. Wrócił do projektu kogeneracji, rezygnacja z niego uniemożliwiła Kościerzynie ubieganie się o środki europejskie - twierdzi były burmistrz. Jak skomentuje te słowa Michał Majewski?

Są plany na kolejną schetynówkę w mieście. Chodzi o ciąg ulic: Powojowej, Wrzosowej i Konwaliowej. Czy wniosek został już złożony? Miasto stara się też o modernizację ulicy Przemysłowej.

Kiedy zostanie oddany do użytku budynek socjalny przy ul. Gajowej? Ile mieszkań w nim powstanie?

Dlaczego Michał Majewski zaproponował Radzie Miasta podwyżki podatków?

 

Marta Gerbatowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (69)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

TYLKO KOBIETA na BURMISTRZA
TYLKO KOBIETA na BURMISTRZA 8.11.2017, 07:34
Teraz czas na kobietę. Dlaczego? Bo u nas tylko kobiety umieją rządzi.
Wybory
Wybory 7.11.2017, 19:59
Pan Burmistrz w dobrej komitywie z PO Fenig to czlowiek P. Cz a Szkobel a Knut no i Wierzyca nasze kochane smieci. A w kampani wyborczej bylo co innego . Wybory juz tuz . Pis musi podjac decyzje o zmianie kandydata na Burmistrza.
zmieni kandydat
zmieni kandydat 8.11.2017, 09:13
Tylko KOBIETA na Burmistrza
Michaś
Michaś 7.11.2017, 06:53
Powiatowy Pełnomocnik PIS w Kościerzynie.
Michaś
Michaś 6.11.2017, 06:51
W Urzędzie pracownicy robią co chcą...w godzinach pracy chodzą na zakupy, do fryzjera na Szopińskiego, załatwiają swoje prywatne sprawy a "nasz" Michaś...NIC NIE MOGĘ...i się śmieje.
Interesant...
Interesant... 6.11.2017, 08:15
...nie jestem zazdrosny ale...wole skutecznego Burmistrza od nieskutecznego zarządcy firmy
Dobrze, że masz Firmę Transportową...
Dobrze, że masz Firmę Transportową... 4.11.2017, 13:28
To masz gdzie wrócić...ale inni jak musieli się zwolnić to nie mieli gdzie wrócić...
Michaś
Michaś 4.11.2017, 08:07
Słaby, mierny i bez POmysłu na kolejny rok.
Majewski i Czucha
Majewski i Czucha 31.10.2017, 06:47
Rok do wyborów...czas zakończyć umowę z listopada 2014. Wygrać może tylko jeden/a....
Michaś
Michaś 30.10.2017, 06:41
Słaby, bezradny, bez POmocy ludzi z "nowej" Przyszłości z iluzorycznym wsparciem Inicjatywy... dramat do wyborów trwa.
t
t 29.10.2017, 21:37
Michał w najbliższej rodzinie posiada ok. 50 osób. Jeżeli ktoś broni burmistrza przed prymitywnymi i idiotycznymi komentarzami, to wcale nie musi być żona Ewelina.
do Eweliny
do Eweliny 28.10.2017, 18:26
Epitety ,które używa pani są w większości gołosłowne i jest to zwykły populizm, chociaż mogę zrozumieć, że nie zna znaczenia słów, które są w pani komentarzu.
Ewelina
Ewelina 29.10.2017, 07:41
Wspaniale komentujesz: "...mogę zrozumieć, że nie zna znaczenia słów, które są w pani komentarzu." Ja jednak będę obstawał przy swoim. Niestety jest to najsłabszy w historii człowiek na tym stanowisku.
Ktos
Ktos 31.10.2017, 08:39
Był jeszcze Makarewicz
do krzysztofa,michała i innych
do krzysztofa,michała i innych 28.10.2017, 11:35
Jeżeli, komuś brak argumentów, by zdyskredytować inną osobę, stara się przyłożyć jego rodzinie - dzieciom a to jest zwyczajne chamstwo i świadczy o poziomie autorów komentarzy.
Ewelina
Ewelina 28.10.2017, 16:18
Argumentów jest dość dużo: kłamca, plotkarz, zdrajca, tchórz. Do tego bez wyników.
Grześ
Grześ 28.10.2017, 10:35
Niestety nie sposób się nie zgodzić z krytycznymi komentarzami dotyczącymi Pana Michała. Przy całym szacunku dla urzędu i osoby Pana Michała to jest on najgorszym burmistrzem w historii Kościerzyny. Bez wizji i pasji, bez kompetentnych współpracowników /oczywiście nie mam na myśli etatowych pracowników UM/ i silnego zaplecza politycznego. Trudno odnaleźć sukcesy czy też choć pozytywne aspekty w jego kadencji. Bycie przyzwoitym człowiekiem nie jest wystarczającą przesłanką do piastowania takiego urzędu!

Niestety na naszym miejskim targowisku nie widać nikogo lepszego kto mógłby go godnie zastąpić. Więcej - z trwogą przyjmuję te medialne informację i podwórkowe plotki o kandydatach i kandydatkach na jego stołek!
Michaś
Michaś 28.10.2017, 09:20
Najsłabszy burmistrz w historii Kościerzyny
Michaś
Michaś 27.10.2017, 18:21
Wstydu nie masz? Oszczędź swoją rodzine...
Wstyd
Wstyd 27.10.2017, 20:59
Wstydu nie masz? Oszczędż ludziom czytanie takich komentarzy.
do Krzy-Olka+ Kari
do Krzy-Olka+ Kari 27.10.2017, 15:30
Jestem nieprawdopodobnie oburzona! Drogi Krzysiu nie masz pojęcia o zakupach, wydatkach i budżecie domowym. Pewnie też nie wiesz, że 500+ to zalewdwie 50-60% utrzymania dziecka. Zapewne jesteś bezdzietny lub masz 1 dziecko i za bardzo nie wiesz ile kosztują dzieci! Jesteś bardzo bezczelnym ...... facetem. Poza tym nie orientujesz się, że burmistrz chcial podnieś podatki o kilka procent od transportu i chyba przeglosowali . Dlaczego więc klamiesz? I jeszcze jedno. Jeżeli ktoś odczuje tę podwyżkę o parę zł, bo ma dziecko w żłoku, i na tym tak niby ucierpi, bo mniej dzieci, to co za problem? Zawsze możesz mieć więcej dzieci, nieprawdaż? W czym masz problem? Jeśli ktoś żałuje komuś, że ma dużo dzieci, to zawsze można to zmienić! Proszę, dostaniesz kilka razy po 500 +. Jednak nie oto w tym wszstkim chodzi! Proszę facet, dorośnij w końcu!
Krzysztof
Krzysztof 27.10.2017, 12:44
Nasz kochany Pan Burmistrz Michał Majewski przyjal uchwale dzieki ktorej obniza dotacje na zlobki w Koscierzynie. Co za tym idzie kazdy rodzic musi doplacac do czesnego w zlobku swojego dziecka. Rozumiem ze Pan ma 7 czy 10 dzieci i kasuje Pan 500+ od sztuki wiec Pan tego nie odczuje tak jak inni. Szkoda ze podatkow od srodkow transportowych Pan nie podnosi.... aaaaaaaa zona prowadzi Pana transport. zapomnialem.... Kolejna dobra zmiana !
Michaś
Michaś 26.10.2017, 06:31
Jak to POwiadają...NIE MA Z KIM PRZEGRAĆ ha ha ha ha?
bolek i lolek
bolek i lolek 25.10.2017, 22:22
https://web.facebook…
Moje zdanie
Moje zdanie 26.10.2017, 06:30
Lolek jest ok ale BOLEK to prawdziwie szczery, uczciwy i oddany sprawie człowiek a i zawsze pamięta o swoich kolegach.
Majewski i Czucha
Majewski i Czucha 25.10.2017, 14:08
Chyba są "dogadani" jeden burmistrzem a drugi jego zastępcą...czy odwrotnie?
stołki
stołki 26.10.2017, 10:27
Wątpię, Zdzichu nie bierze jeńców, na pewno ma już kogoś, kogo zrobi swoim zastępcą. nie szuka wśród przegranych.
Michaś
Michaś 26.10.2017, 13:33
Nie łudź się Inicjatywa też ci nie POmoże, ludzi nie masz, wyników nie masz, słaby jesteś!
Rolnik
Rolnik 25.10.2017, 14:06
Lepszy Majewski niż ten uzdrowiciel Czucha lawirant
glosujacy
glosujacy 27.10.2017, 12:51
na czuche nigdy nie glosowalem, ale nie wiem czy czasem rzeczywiscie nie lepszy.

Pozostałe