×

"Nie wykluczam tego, że będę kandydował na stanowisko burmistrza"

O tym, co dzieje się w Kościerzynie rozmawiamy z miejskim radnym Aleksandrem Machem.

Nasz gość powiedział zdecydowane „nie” zaproponowanej przez burmistrza podwyżce podatków, podobnego zdania była większość radnych. Rzeczywiście nie ma takiej potrzeby, czy to decyzja podyktowana zbliżającymi się wyborami?

Radny krytycznie patrzy na to, co dzieje się w kwestii gospodarowania odpadami oraz krytykuje decyzje burmistrza dotyczące działalności spółki KOS-EKO.

Rozmawiamy też o schetynówce w trójkącie przemysłowym: jakie były powody wzrostu kosztów w trakcie realizacji?

Na mocy Zintegrowanego Porozumienia Terytorialnego miasto ma szanse na uzyskanie 85% dofinansowania na remont dworca i zakup autobusów. Uda się wystartować z projektem?

Aleksander Mach twierdzi, że czeka nas rok inwestycji. Dlaczego?

Czy radny rozważa start w przyszłorocznych wyborach jako kandydat na burmistrza Kościerzyny?

 

Marta Gerbatowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (84)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tylko KOBIETA na Burmistrza
Tylko KOBIETA na Burmistrza 9.11.2017, 07:15
Teraz czas na kobietę. Dlaczego? Bo u nas tylko kobiety umieją rządzi.
zgłoś
my 11
my 11 8.11.2017, 21:47
PROPONUJEMY NA BURMISTRZA KOSCIERZYNY PANA RYSIA PAWELCZYKA!!!-.SPRRZEDAWCĘ Z SALONIKU PRASOWEGO Z KOŚCIERZYNY!!! PRZY UL.ŚWIĘTOJAŃSKIEJ.KTO ZA ŁAPKA W GÓRĘ
Kopernik była kobietą
Kopernik była kobietą 8.11.2017, 20:40
Kobieta na burmistrza to jest to! Bolek z urzędu lub Lolek z mopsu to najlepsze kandydatki
wtopa
wtopa 9.11.2017, 21:05
Lolek już dawno wywalony z mopsu
gminek
gminek 8.11.2017, 20:22
a czemu o gminie tak cicho? tu się dzieje oj dzieje. Baryła wraca do gry
Tylko KOBIETA na Burmistrza
Tylko KOBIETA na Burmistrza 8.11.2017, 12:27
Zgadzam się: "żana z obecnych radnych". Są w Mieście i Gminie kobiety które potrafią kierować ludźmi. Mają wizje rozwoju i umieją mądrze rządzić.
a kto?
a kto? 8.11.2017, 13:25
jakieś propozycje, nazwiska?
...i tu Cie mam!
...i tu Cie mam! 8.11.2017, 14:24
Wam tylko o nazwiska chodzi! O stanowiska! A tu trzeba pracować dla Miasta dla mieszkańców! Przyjdzie czas to się dowiesz :)
były radny
były radny 8.11.2017, 09:32
Kobieta na burmistrza-owszem,ale NIE żana z obecnych radnych-to byłaby kolejna KATASTROFA
Tylko KOBIETA na Burmistrza
Tylko KOBIETA na Burmistrza 8.11.2017, 09:12
Teraz czas na kobietę. Dlaczego? Bo u nas tylko kobiety umieją rządzi.
mieszkanka
mieszkanka 8.11.2017, 08:57
P.KARINA.M JEST CZŁONKIEM KOMISJI EDUKACJI,KULTURY I SPORTU.MOŻE WARTO COŚ ZROBIĆ W SPRAWIE PROCEDERU NIELEGALNEJ SPRZEDAŻY NIELETNIM PAPIEROSÓW NA SZTUKI I INNYCH, W SAL.PRASOWYM NA UL.ŚWIĘTOJAŃSKIEJ.PRZECIEŻ TO CHODZI O ZDROWIE NASZEJ MŁODZIEŻY.P.KARINO DO DZIEŁA.
KOBIETA
KOBIETA 8.11.2017, 08:48
Zaufajmy! Są dobrymi organizatorami, inteligentne, sprawne w działaniu. Kandydatka na burmistrza będzie najlepsza.
mieszkanka miasta
mieszkanka miasta 8.11.2017, 08:35
TAK!!!! W KIOSKU Z GAZETAMI NA UL.ŚWIĘTOJAŃSKIEJ STARSZY GOŚĆ-SPRZEDAWCA SERWUJE NIELETNIM SZLUGI NA SZTUKI I INNE RZECZY. \JAK GUMY DO ŻUCIA/.PRZECIEŻ JEST TO KARALNE.
Tylko KOBIETA na Burmistrza
Tylko KOBIETA na Burmistrza 8.11.2017, 07:33
Teraz czas na kobietę. Dlaczego? Bo u nas tylko kobiety umieją rządzi.
Ekonom
Ekonom 8.11.2017, 07:55
W starostwie także "umieją rządzi". Jest tam 14 wydziałów i biur, a połowa z nich zajmuje się obsługą urzędników starostwa czyli obsługuje samych siebie, z absolutnie zbędnymi wydziałami organizacyjnym i administracyjnym, cokolwiek to znaczy. Dobry gospodarz zlikwidował by 7 wydziałów stworzył z nich 1 co dało by już na początku oszczędności - tylko 8 wydziałów a nie 14.
sasza
sasza 7.11.2017, 22:10
koles, masz jeden problem, i to od urodzenia: nie szanujesz ludzi - pzegrasz
ALUSIA
ALUSIA 7.11.2017, 10:01
A JA SIĘ ZASTANAWIAM-DLACZEGO MŁODY,DOBRZE WYKSZTAŁCONY CZŁOWIEK CHCE BYĆ BURMISTRZEM???SKORO MA DOBRĄ PRACĘ I PŁACĘ-TO CZEGO MU JESZCZE POTRZEBA???Z CZEGO BIERZE SIĘ TAKI OWCZY ZAPĘD NA STOŁEK???WG MNIE TO JEST FUNKCJA DLA NIEUDACZNIKÓW,KTÓRZY JUŻ NIC NIE POTRAFIĄ ROBIĆ
doroślizgłową
doroślizgłową 7.11.2017, 08:02
P Senatorze Bonkowski jeśli ma pan wpływ to prosimy zainteresować się Salonikiem Prasowym na ul.Świętojańskiej.Sprzedaje tam starszy pan,demoralizuje młodzież sprzedając papierosy na sztuki i inne artykuły bez akcyzy.Zadbajmy o zdrowie kościerskiej młodzieży.Jest to nie do pomyślenia,że taki proceder istnieje,a służby nie widzą problemu.Liczymy na Pana P.Waldku.
Al;icja
Al;icja 8.11.2017, 06:28
Senator Bonkowski myśli tylko o sobie i swoich interesach ,a szczególnie teraz gdy wyszło jego zachowanie się względem swojej żony i jej rodziny. Sprawę jego jeszcze pogorszył jego donos na własną żonę do prokuratury. Ten facet ma siębie za półboga lecz nawet On powinien wiedzieć i jeśli nawet z tego co mówi Jego żona jest prawdą to takie postępowanie nie licuje z katolicką wiarą i pozycją Senatora RP lecz co najwyżej oborowego i menela
Ciekawa
Ciekawa 7.11.2017, 19:23
Co to jest "inne artykuły bez akcyzy"?
Jan
Jan 7.11.2017, 12:26
Polecam również kiosk na Kartuskiej - ten sam proceder!
M
M 6.11.2017, 14:44
Kościerzacy od wielu,wielu lat nie mają szczęścia ani do burmistrza,ani do radnych.Po prostu pechowe miasto-popatrzmy na Stężycę-wójt rozwinął ją do granic możliwości
mark
mark 7.11.2017, 16:37
Tak. ale tam sa firmy, które rozwijają się od kilkunastu lat. U nas za małego i Czuchę nikt o to nie dbał. Dopiero Majewski sprzedaje ziemię pod firmy, nie prywatnym. To zwiększyło już i zwiększy jeszcze zatrudnienie w Kościerzynie. Bezrobocie jest już rekordowo niskie! W niedalekiej przyszłości będzie jeszcze lepiej.
Tylko KOBIETA na Burmistrza
Tylko KOBIETA na Burmistrza 5.11.2017, 19:42
Poza panią Kariną (która wzbudza w panach duże emocje) są też inne inteligentne, wykształcone, doświadczone kobiety. Panowie jeszcze będziecie się uczyć jak się robi POlitykę :)
Łysy
Łysy 5.11.2017, 21:24
Otóż to. Nasza radna K.Ch. wpisuje się idealnie w ten opis! Gratuluje wyczucia. I partia sie zgadzam POpieram przedmówcę.
Pan.
Pan. 5.11.2017, 20:41
We mnie pani Karina nie wzbudza żadnych emocji.
jojo
jojo 8.11.2017, 06:53
Ale jej wielkie dupsko też nie ?
czytel;nik
czytel;nik 7.11.2017, 19:01
a we mnie wzbudza - obrzydzenie
mieszkaniec
mieszkaniec 5.11.2017, 16:23
Ludzie czy Wy to odsłuchaliście w całości? Co on bierze? Dajcie mi namiary na tego dilera
mieszkaniec
mieszkaniec 5.11.2017, 16:14
Mach. Co Ty pierd.lisz o śmieciach głąbie. To Twój lord to spowodował
ja
ja 5.11.2017, 14:55
Oglądam sesję i parę razy nie widziałam Macha. To ma byc burmistrz?
CZAS NA KOBIETĘ - BURMISTRZA
CZAS NA KOBIETĘ - BURMISTRZA 5.11.2017, 12:49
Ani Mach ani Michaś ani Czucha...oni już byli. Pierwszy był kierownikiem w Lubaniu dwaj POzostali kierowali Miastem. Teraz czas na kobietę. Dlaczego? Bo u nas tylko kobiety umieją rządzi.
Chłop
Chłop 5.11.2017, 16:26
Mamy kobietę przewodniczącą rady. I co - katastrofa. Oby to się nie powtórzyło.
obiektywna
obiektywna 5.11.2017, 14:04
Z całym szacunkiem dla Pani Kariny ale nie ma ona żadnych predyspozycji do pełnienia tak ważnego stanowiska. Nie przejawiają za nią żadne przesłanki merytoryczne, ani tym bardziej charakterologiczne. Nie wystarczy uprawiać populizm na sesjach rady miasta by rządzić miastem. To nie mały wydział starostwa czy restauracja. To duże miasto, z tysiącem problemów i potrzeb. Pani Karina to bardzo miła, ciepła osoba, której nie można odmówić serca. Jednak to stanowczo za mało by być burmistrzem Kościerzyny.

Pozostałe