×

"Nasza woda była i jest dobra"

Gościem "Przesłuchania" jest Robert Fennig - dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Infrastruktury KOS-EKO.

Rozmowę zaczęliśmy od niedawnej awarii. Dlaczego w Kościerzynie nie było wody i czy można zapobiec takim niespodziankom?

Czy KOS-EKO miało coś wspólnego z zamknięciem basenu?

Działa nowy system nawęglania kotłowni przy ul. Tetmajera. Węgiel to wciąż podstawowe paliwo, ale wymogi unijne wymuszają zwrot w kierunku energii ekologicznej. Co będzie działo się w tej kwestii w KOS-EKO?

Wielokrotnie w "Przesłuchaniach" nasi goście wracają do tematu kogeneracji. Czy rezygnacja z tego projektu była błędem?

Już w lutym Rada Miasta dała zielone światło dla modernizacji oczyszczalni. Szacowany koszt inwestycji to 14,5 mln złotych, ale staramy się o wsparcie unijne. Wiadomo już, czy uda się je zdobyć?

Wywiad kończymy pytaniem o to czy i jak zmienią się ceny.

 

Marta Gerbatowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

KOBIETA na BURMISTRZA
KOBIETA na BURMISTRZA Wczoraj, 07:34
Zmieni wizerunek Miasta, da nam nowe rozwiązania w sprawowaniu władzy i wprowadzi wyższe standardy etyczne. Tylko kobiety umieją przewidywać i planować i są zdyscyplinowane.
rurku
rurku Dzisiaj, 12:31
I pewnie masz na myśli KODziarkę Knopik?
MY!!!
MY!!! Wczoraj, 01:08
Widać gołym okiem,że ktoś daje przyzwolenie na sprzedaż niedozwolonych artykułów dzieciom w Saloniku Prasowym na ul.Świętojańskiej.WSTYD DLA MIASTA KOŚCIERZYNA! A W TYM DLA OSÓB KTÓRE RZĄDZĄ MIASTEM A W SZCZEGÓLNOŚCI DLA P.BURMISTRZA.Mieszkańcy!!!
kasza
kasza Wczoraj, 00:40
Na ul.Kartuskiej podobnie.Policja i Straż Miejska niech interweniuje.Gonią małolatów za zaśmiecanie.Trzeba ukrucić Tych co sprzedają.
GoGia
GoGia Wczoraj, 00:28
PAN PAWELCZYK Z SALONIKU PRASOWEGO PRZY UL.ŚWIETOJAŃSKIEJ TRUJE DZIECIAKI SPRZEDAJĄC FAJKI NA SZTUKI BEZ AKCYZY.OTWIERA PACZKI,PALUCHAMI PODEJE DZIECIOM. CHOROBA BRUDNYCH RĄK. LUDZIE OBUDZCIE SIĘ!! ! NA LADZIE STOI PUSZKA Z NAPISEM ,,NA MANDATY,,W SKLEPIE CZUĆ ZIELSKIEM.SPRZEDAJE Z POD LADY INNE RZECZY,KTÓRE SĄ NIEDOZWOLONE W HANDLU.TO JEST DOBRA ZMIANA???
ale szybko
ale szybko 2 dni temu, 09:26
panie dyrektorze/prezesie prąd zaczął dziś migać, pal auto i po automatyków do Gd jedź :)
NIC NIE MOGĘ
NIC NIE MOGĘ 14.11.2017, 07:22
Pan Fenig patrzy na swojego szefa...NIC NIE MOGĘ
Średni
Średni 13.11.2017, 20:45
Chcecie automatyka na pokładzie, znam jednego...hehe. Ale tak na serio, same sterowniki mogłyby być zasilane poprzez UPS, wykluczyłoby to awarie sterowników na skutek "mrugania" napięcia z sieci.
Wstyd
Wstyd 13.11.2017, 19:22
Wielka firma, a zabrakło kasy na podstawowego fachowca tj automatyka. Byle pier.... i trzeba sprowadzać fachurę z trójmiasta.
doinformowany
doinformowany 13.11.2017, 16:46
Ma swojego przy***sa co robi fuchy w godzinach pracy oraz montując pompy na nowych blokach zasady konkurencji nie obowiązują no cóż prywata w końcu kolega.
Ot
Ot 12.11.2017, 20:40
W prywatnej firmie już by go nie było.
Kościerzanka
Kościerzanka 12.11.2017, 15:18
Słaby prezes skoro nie ma kontaktu z automatykami z Kościerzyny - a są tu tacy, którzy prowadzą obsługę wielu podmiotów nie tylko w Polsce, lecz również za granicą (co prawda niektórzy specjalizują się w innej branży, ale automatyka, to automatyka - gdyby było zapotrzebowanie, to wdrożyliby się i w tą dziedzinę).
Elektryczek-Kościerzanek
Elektryczek-Kościerzanek 13.11.2017, 07:07
Tu nawet nikt by nie musiał interweniować. Prowadzący eksploatację w tym wypadku powinien - skoro wiedział już dzień wcześniej o kłopotach dostawcy energii było skontaktowanie się z Energią celem wyjaśnienie istoty problemu, odłączenie zasilania zewnętrznego i przejście na zasilanie wewnętrzne. Nic by się nie popsuło i żaden automatyk by nie był potrzebny.
NIC NIE MOGĘ
NIC NIE MOGĘ 13.11.2017, 07:16
Pan Fenig patrzy na swojego szefa...NIC NIE MOGĘ
wera
wera 11.11.2017, 10:59
bip.koscierzyna.gda.pl/portal?id=408246 - LEKTURA NA DZIŚ
KAŹ
KAŹ 11.11.2017, 10:50
Akurat płeć nie ma nic do rzeczy......ważny jest MÓZG I UMIEJĘTNOŚĆ LOGICZNEGO MYŚLENIA PLUS WIEDZA TEORETYCZNA WSPARTA DOŚWIADCZENIEM
BURMISTRZ...Czas na KOBIETY
BURMISTRZ...Czas na KOBIETY 11.11.2017, 08:50
Teraz czas na kobietę. Dlaczego? Bo u nas tylko kobiety umieją rządzi.
BURMISTRZ KOBIETA
BURMISTRZ KOBIETA 11.11.2017, 09:55
Zmieni wizerunek Miasta, da nam nowe rozwiązania w sprawowaniu władzy i wprowadzi wyższe standardy etyczne. Tylko kobiety umieją przewidywać i planować.
Wyborca
Wyborca 11.11.2017, 09:22
Proszę przestać robić tak prymitywną kampanię wyborczą, ponieważ przyniesie ona odwrotny skutek. Po zgłoszeniu swojej (kobiecej) kandydatury na burmistrza wszyscy dowiemy się (niektórzy już wiedzą) kto stoi za tak prostacką kampanią. Chyba że to prowokacja, bo ciężko podejrzewać aż taki prymitywizm.
Zdzisław
Zdzisław 11.11.2017, 19:59
Racja, ktoś specjalnie , pisze te komentarze,, żadna kandydatka , o których mówi się, ze ewentualnie spróbowałby swoich sił w kolejnych wybora, na pewno nie są tak prymitywne jak osoba próbująca podszyc się pod kogos. Skończ człowieczku, bo to jest bardzo mierne, a wręcz bardzo prymitywne.
Wyborca do Wyborcy
Wyborca do Wyborcy 11.11.2017, 09:46

co Ty nie powiesz? Widzę, że przebierasz już nóżkami aby oddać głos, tylko na kogo?....... A na siebie! Wolę ludzi, na których się mówi, że są prymitywni od takich prostaków jak Ty! Jest wolność słowa daj im się wypisać, niech działają, chcę ich poznać no i poczytać oraz dobrze przy tym ubawić się!
Wyborca.
Wyborca. 11.11.2017, 19:30
Chyba mnie Pani z kimś pomyliła.
NIC NIE MOGĘ
NIC NIE MOGĘ 11.11.2017, 08:43
Nic z nim nie zrobił a do Rady Nadzorczej wolał przyjąć Piotra Lizakowskiego byłego starostę...
Najlepsza fucha w mieście.
Najlepsza fucha w mieście. 10.11.2017, 17:30
Za brak wody odpowiada - Energia, za zły stan oczyszczalni -
oczyszczalnia, za brak ekologicznej kotłowni - Unia Europejska, czy Pan Dyrektor jest Panem Dyrektorem od wczoraj ? Wysoka pensja związana jest zazwyczaj z wysoką odpowiedzialnością, ale nie w Kościerzynie. Po co mnożyć stanowiska, prezes, dyrektor, zarząd, może po prostu stworzyć funkcję CAR MPI KOS-EKO z jedynym uprawnieniem - za nic nie odpowiadam. Wtedy CAR możne wydać ukaz, że za zły stan wody odpowiada Wodnik Szuwarek, a za zimno Dziadek Mróz i po kłopocie.
Rolnik
Rolnik 12.11.2017, 08:50
A czy oczyszczalnia kiedykolwiek działała ? Bo jak zaczęła śmierdzieć w całym mieście to chyba wyłączyli to ustrojstwo. Ile nawozu sprzedali z oczyszczalni ? Bo chyba po to był wybudowany droższy i lepszy wariant.
Fucha bez odpowiedzialności.
Fucha bez odpowiedzialności. 10.11.2017, 20:36
Dzień wcześniej wiedzieli że coś nie gra i nic nie zrobili ? Zamiast wzmóc nadzór, skontaktować się z Energią po prostu czekali, na co? Aż się coś rozpierniczy ? "Wolą jak niema prądu". To dlaczego go po prostu nie wyłączyli i zasilali z własnego agregatu ? Każdy budynek ma główny wyłącznik prądu, wystarczy podejść i wajchę na dół pociągnąć. Kasjerka w Biedronce odpowiada finansowo za manko, sklepikarz za paragon, a suto opłacany prezes opowiada za to kocymbały, o tym że za dostarczanie wody odpowiada Energia, a wszyscy udają, że w to wierzą.
obserwator
obserwator 10.11.2017, 14:42
Czy pan Prezes już się pozbył wszystkich pracowników byłego KOSPECU bo większości napewno a przyjmuje fachowców z PKP ot kto obsługuje ludność w tej firmie.
Sam powiedział że...
Sam powiedział że... 12.11.2017, 13:42
Pozbył się wszystkich fachowców i z byle pierdołą jak awaria sterownika musi jechać i prosić aż do Gdańska.

Pozostałe