Kościerzyna. 99. rocznica odzyskania niepodległości

  • 13.11.2017, 10:51
  • Marta Gerbatowska
Kościerzyna. 99. rocznica odzyskania niepodległości
Uroczystą mszą w intencji ojczyzny rozpoczęły się powiatowe obchody Święta Niepodległości w Kościerzynie. Następnie  spod kościoła pw. Zmartwychwstania Pańskiego ulicami miasta przeszedł korowód pod Grób Nieznanego Żołnierza i Pomnik Chrystusa Króla.

Korowodowi przewodniczyła orkiestra dęta Begama z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1. Po dotarciu na ulicę Dworcową nadszedł czas na złożenie wiązanek kwiatów przez delegacje przedstawicieli władz, służb mundurowych, szkół i instytucji. 

W ten sposób uczczono 99 rocznice odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Starosta Alicja Żurawska zapowiedziała, że chcąc uhonorować setną rocznicę tych wydarzeń powołany zostanie Komitet Powiatowych Obchodów Setnej Rocznice Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. W jego skład wejdą przedstawicie;e duchowieństwa, środowisk kultury i nauki, oświaty, samorządu terytorialnego, służb mundurowych, organizacji kombatanckich i innych organizacji społecznych. Zadaniem tego gremium będzie godne upamiętnienie i uroczyste uczczenie wydarzeń i osób związanych z odzyskaniem wolności.

Marta Gerbatowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

$$$$
$$$$ 20.11.2017, 16:37
Niech wójt Pobłocki powie albo napisze publicznie jaka jest suma darowizn od innych samorządów. Gdzie są te pieniądze.
Karol I
Karol I 19.11.2017, 18:27
Strażaku ile w tobie musi być nienawiści by obrzucać błotem kobietę.Nieobecność radnych nic z tym nie ma wspólnego. Patrząc z perspektywy tej kadencji to patriotyzm dla nich jest światem wirtualnym.
KOBIETA na BURMISTRZA
KOBIETA na BURMISTRZA 17.11.2017, 06:37
Teraz czas na kobietę. Dlaczego? Bo u nas tylko kobiety umieją rządzi są zdyscyplinowane i pracowite.
ja
ja 16.11.2017, 19:18
Rysiu P. jest znany, udziela się,sprzedając w Saloniku Prasowym na Świętojańskiej dzieciakom papierosy na sztuki bez akcyzy.Jak myślicie dobry kandydat na burmistrza?
Bazyli
Bazyli 16.11.2017, 18:49
Pani starosta jest urocza. I pięknie zawsze wygląda. Przyjemnie popatrzeć.
Polak Kaszub
Polak Kaszub 16.11.2017, 11:37
Jedna Brożke już mamy co sama ani me ani be ani kukuryku.
KOBIETA na BURMISTRZA
KOBIETA na BURMISTRZA 16.11.2017, 07:47
Teraz czas na kobietę. Dlaczego? Bo u nas tylko kobiety umieją rządzi są zdyscyplinowane i pracowite.
ZGADZA SIĘ!!!
ZGADZA SIĘ!!! 16.11.2017, 09:33
BOLEK I LOLEK TO NAJLEPSZE KANDYDATKI !!!
oj tam oj tam
oj tam oj tam 16.11.2017, 10:50
im już odpuszczamy :)
Karol I
Karol I 15.11.2017, 18:10
Panie "obserwator" delegacje, które uczestniczyły w tej uroczystości składały wiązanki na płycie grobu Nieznanego Żołnierza , jak również przed pomnikiem Chrystusa Króla i tablicy upamiętniającej Marszałka Józefa Piłsudskiego.Tyle prawdy.
Janka
Janka 17.11.2017, 10:22
Nie mydl oczu wszyscy widzieli a obok tego pomnika Chrystusa jest plyta z ofiarami smoleńskimi!
Obserwator
Obserwator 15.11.2017, 15:32
Czy Kościerzyna robi się PiS-owska?, bo dużo delegacji zamiast składać wieńce pod pomnikiem żołnierzy nieznanych po wywołaniu ciągnęła pod pomnik ofiar smoleńskich..
Xxx
Xxx 16.11.2017, 11:35
Jest taki w Kościerzynie?
kazik
kazik 17.11.2017, 10:23
oczywiscie że jest płyta z lista ofiar przy pomniku Króla Chrystusa
Xyz
Xyz 13.11.2017, 15:49
Pana Senatora z PiS też nie było. Pojechałemł promować swoje "chrzescińskie" zwyczaje do stolicy
Byłem...
Byłem... 13.11.2017, 15:40
...naliczyłem 5 radnych z Rady Powiatu, 4 radnych z Rady Miasta, 2 radnych z Rady Gminy Kościerzyna...
strazak
strazak 19.11.2017, 03:25
Większość radnych nie chciała składać kwiatów w towarzystwie panienki spod Kamiennej Góry i tyle .Ta bezwstydnica z oszustem Ossowskim ,który nic nie kapuje i nie wie w którym kościele dzwonią .Pazerny staruch nawet wygryzł z Zarządu OSO fajnego i przyzwoitego "OKI "
Grześ
Grześ 20.11.2017, 19:18
A Pan Darek swoje… Gdy tylko jest mowa o naszym powiecie, wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że czeka nas kolejna fala darkowej głupoty, agresji i chamstwa! Zaczyna mi się już Pana robić zwyczajnie żal. Z Pańskich wpisów wypływa mieszanka braku szacunku /nie tylko do innych ludzi ale przede wszystkim samego siebie/ oraz nienawiść względem tych, którzy są od Pana mądrzejsi, osiągnęli sukces zawodowy i spełnienie w życiu rodzinnym. Nie ośmieliłbym się nikogo z tych opluwanych przez Pana tak pieczołowicie osób porównywać z Panem – to tak jakby zestawić miejski szalet z Wersalem
do strazaka
do strazaka 20.11.2017, 14:09
Chyba miało być OSP ,a nie OSO ,a OKI to chyba Pan Kiedrowicz rzeczywiście bardzo przyzwoity człowiek i Ossowski Henryk wicestarosta to wyjątkowa świnia jeśli to jest prawdą
zbulwersowany
zbulwersowany 20.11.2017, 10:46
Co za chamski wpis. Mogę tylko przypuszczać, że zrobił go jaki frustrat po dużej dawce alkoholu. Godzina wpisu 03:25 i wszystko jasne. Administratorze forum apeluję o usuwanie lub blokowanie takich wpisów jak ten powyżej. To już nie jest dozwolona krytyka tylko brutalny hejt i bandycka napaść. A do "strażaka": polecam poradnię zdrowia psychicznego i może jakieś rekolekcje dla wzbogacenia swojego życia duchowego. Póki co życzę dużo spokoju i mądrości.
Oki
Oki 20.11.2017, 14:11
Jeśli ktoś postępuje po chamsku to tylko lać w mordę i pisać tylko prawdę bez ogródek.Czy mamy żyć w zakłamaniu ???
PSP Kościerzyna
PSP Kościerzyna 19.11.2017, 10:24
Tak tylko prawda i tylko prawda nas wyzwoli .
nie byłem
nie byłem 13.11.2017, 17:42
Ale szałłł taka lista a po dietę frekwencja 100 %
obserwator
obserwator 13.11.2017, 13:49
Radni, radni gdzie gdzie jesteście ?

Pozostałe