X Rajd Niepodległości. Świętowanie na wesoło!

  • 13.11.2017, 11:21 (aktualizacja 13.11.2017 11:31)
  • Marta Gerbatowska
X Rajd Niepodległości. Świętowanie na wesoło!
Po uroczystościach oficjalnych odbył się Rajd Niepodległości. Już dziesiąty raz Kościerzyna świętowała w ten sposób dzień 11 listopada. Chodzi o to, by dobrze się bawić, spędzić rodzinnie świąteczny czas, ale też dowiedzieć się czegoś o Polsce i Kościerzynie.

Mapa i karta - to podstawowe wyposażenie uczestników rajdu. Z nimi wyruszyli w trasę, która składała się z szesnastu punktów, miała swój początek w Ogródku Jordanowskim, a finał w hali Sokolnia.

Trzeba było nie tylko się nachodzić, ale też wykazać wiedzą i odwagą. 11 listopada to jedyny dzieńw roku, gdy dla wszystkich otwarta jest wieża starostwa i wyjątkowa okazja do spojrzenia na miasto z takiej perspektywy. A pod wieżą odbyło się tradycyjne Strzelanie o Tarczę i Szablę Starosty Kościerskiego organizowane przez Kurkowe Bractwo Strzeleckie. Gruba skóra przydała się na rynku, gdzie na śmiałków czekała próba morsowania. Dla członków klubu Forrest Gump kąpiel w środku listopada to normalka, ale dla nowicjuszy to skok na, może nie głęboką, ale za to zimną wodę.

Na szczęście tuż obok czekała przenośna sauna, więc można było się ogrzać. A w harcówce w Domu Kultury czekał na uczestników poczęstunek - tradycyjny chleb ze smalcem. Tutaj trzeba było wykazać się znajomością kaszubszczyzny. 

W rajdzie wzięły udział drużyny składające się z rodzin i przyjaciół, wiele osób przyjechało do Kościerzyny, bo w ich miejscowościach nie ma takich atrakcji z okazji Dnia Niepodległości.

 

Marta Gerbatowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wszystko gra...
Wszystko gra... 21.11.2017, 06:53
... tak jest co roku. Słabo przygotowana impreza za pieniądze samorządów. Wszystko na "hurra" bo jakoś to będzie. Nagrody za udział... no cóż latawce, dmuchawce... banalne i śmieszne. Od tylu lat w kółko to samo. Czy wy nie widzicie, że taki sposób się wyczerpał?
coś tu nie gra
coś tu nie gra 20.11.2017, 19:50
Nie byłam na żadnym z rajdów ale czytam opis, słucham tego pana i czytam wpisy. Wywnioskowałam, że ten pan jest na pewno inicjatorem i chyba głównym organizatorem ale nie jedynym. Współorganizatorów było wielu: gmina, miasto, policja bractwo... bo przecież nie robili tego za pieniądze prawda?
Obserwator
Obserwator 15.11.2017, 14:19
Zgadzam się z "szwadronem" tym bardziej, że osoby te prowadziły strzelanie godzinę wcześniej niż przewidywał program by oszczędzić drużynom czas na kolejne konkurencje.
szwadron
szwadron 15.11.2017, 07:19
Jak o co chodzi? O słabą organizację! Chodzi też o drobne przekłamania i półprawdy jakie stosuje. POchodzić to możesz ale tu chodzi o uczciwość...
dywizjon
dywizjon 14.11.2017, 16:57
nie wiem o co chodzi z tymi komentarzami poniżej, ja się cieszę że ktoś to zorganizował, można wyjść z dzieckiem na dwór i pochodzić a nie tablecik, konsola, pc i telewizor. Fajna impreza i nagrody, podziwiam za organizację i pozdrawiam, do zobaczenia za rok.
do a rzecznik
do a rzecznik 14.11.2017, 13:04
Dla niego to był widocznie drobny epizod nie godny wzmianki.
A Rzecznik .... Kwidziński...
A Rzecznik .... Kwidziński... 14.11.2017, 06:59
....nie wiedział, że drużyny brały udział w strzelaniu? Przecież on to organizował....
Obserwator
Obserwator 13.11.2017, 14:07
Panie Kwidziński , drużyny złożone z uczestników rajdu, również musiały zdobywać punkty biorąc udział w strzelaniu z wiatrówek organizowanym przez Bractwo Kurkowe.

Pozostałe