×

"U nas wynagrodzenia są jednymi z najniższych w województwie"

W tym tygodniu naszym gościem jest Mirosław Ginter - dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kościerzynie.

Co miesiąc otrzymujemy z Urzędu informację o stanie bezrobocia w naszym powiecie. W październiku zarejestrowanych bezrobotnych było 1 757. To o 12 osób mniej niż we wrześniu i o aż 301 mniej niż w październiku zeszłego roku. Bezrobocie systematycznie maleje. Dlaczego? Jaki w tym wpływ programu 500+?

Bezrobocie to problem, ale jest nim też też brak rąk do pracy. W jakich branżach widać to najmocniej? Gdzie podziali się potencjalni pracownicy, którzy jeszcze rok temu szukali zatrudnienia? Czy Polaków zastępują Ukraińcy? Skąd napływać będzie do nas siła robocza?

Czy obecny "rynek pracownika" oznacza wyższe pensje w powiecie kościerskim?

Niedawno Urząd zorganizował Dzień Przedsiębiorczości. To promocja indywidualnej działalności gospodarczej. Czy w obecnej sytuacji opłaca się być swoim szefem?

Jakie wsparcie oferuje PUP pracodawcom i pracownikom?

Powiedzieliśmy również o nagrodzie dla Powiatowego Urzędu Pracy w Kościerzynie od Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 

Marta Gerbatowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Majewski i PIechowski
Majewski i PIechowski 24.11.2017, 06:41
Włodarz powinien mieć pomysł na rozwój samorządu. Włodarz ma wszelkie możliwości aby rozwijać i wzmacniać lokalny rynek pracy. Zatrzymać ludzi młodych, wykształconych i dać im sygnał ROZWIJAMY SIĘ!
Potrzeba zmian...
Potrzeba zmian... 23.11.2017, 06:50
... aby dłużej nie było tak jak jest. Zastój, marazm, niskie płace i wyjeżdżający młodzi ludzi nie widzący swojej przyszłości... a Majewski i Piechowski są zadowoleni?
rudy
rudy 22.11.2017, 09:28
A Salonik Prasowy na Świętojańskiej w Kościerzynie nadal hula w najlepsze.Małe dzieci nadal kupują papierosy na sztuki bez akcyzy oraz inne artykuły niedozwolone do sprzedaży.Sprzedawca podaje brudnymi rękoma pojedyncze papierosy.Gdzie sanepid?Kto na to daje przyzwolenie?
CZAS ZMIAN
CZAS ZMIAN 22.11.2017, 06:47
Tylko kobieta może delikatnie poprowadzić nas w następnej kadencji jako włodarz.
olek
olek 22.11.2017, 10:10
Niestety ale nie ty Karino.
MASZ RACJE OLKU
MASZ RACJE OLKU 22.11.2017, 12:36
Są inne kobiety które swobodnie zastąpią panią Karinę.
obserwator
obserwator 21.11.2017, 17:50
Panie Ginter czas ruszyć t.. ze swojego fotela i popatrzeć co robią i co mówią pana pracownicy.Arogancja to delikatne słowo a to ce***e pana personel.Szpilki,kubek w ręku i bezczelne traktowanie tych którym w życiu coś nie wyszło.
Majewski i Piechowski
Majewski i Piechowski 21.11.2017, 06:55
Co zrobili dla rozwoju tego regionu? Gdzie są te duże inwestycje w samorządach? Mamy zastój i marazm...
Ja
Ja 20.11.2017, 22:59
A Żurawska ciśnie, i .......... się chwali....... BRAWO WY!!!!!!
embo
embo 20.11.2017, 07:01
ten urząd nie pomaga ludziom bezrobotnym, tylko im szkodzi
Majewski i Piechowski
Majewski i Piechowski 20.11.2017, 06:48
Oni już byli i co zmienili? Miała być NOWA PRZYSZŁOŚĆ, RAZEM DLA GMINY i co? Od wielu lat stoimy w miejscu, bark zmian na lepsze....
kgd
kgd 19.11.2017, 17:30
Dlaczego w Koscierzynie sa najnizsze wynagrodzenia w wojewodztwie??
Nr1 to dlatego ze tak ma byc,czyli sa kregi ktorym pasuje taki stan rzeczy i utrzymuja brak rozwoju gospodarczego w miescie.Tym samym jest duza ilosc taniej sily roboczej.(tu proponuje przygladac sie kogo bedziemy wybierac w wyborach lokalnych)
Nr2 to makabrycznie wysoki odsetek zatrudnionych obcokrajowcow ktorzy powiekszaja owe zaplecze taniej sily roboczej gdy zaczyna jej brakowac w lokalnym spoleczenstwie.Moim zdaniem pracownikow za godziwe pieniadze i na godziwych warunkach w Polsce jest wystarczajaca ilosc,poprostu zaczelo brakowac niewolnikow nedznie oplacanych na nedznych warunkach.Tym samym nasuwa sie pytanie kogo potrzebuja pracodawcy,pracownikow czy niewolnikow??
Bodzio
Bodzio 18.11.2017, 18:41
ten urząd jest WYJĄTKOWO NIEPOTRZEBNY- TYLKO GENERUJE KOSZTY
demot
demot 18.11.2017, 10:35
Panie Ginter na emeryturę i zamknąć ten niepotrzebny przybytek!!!

Pozostałe