Kościerzyna. Miasto dołoży 2 miliony na remont dworca

  • 22.11.2017, 11:50
  • Marta Gerbatowska
Kościerzyna. Miasto dołoży 2 miliony na remont dworca
Po dwóch przetargach na remont dworca miasto zdecydowało się dołożyć brakującą kwotę 2 milionów złotych. Dzięki temu inwestycja, której finał wyznaczony jest na jesień przyszłego roku, będzie realizowana.

Do pierwszego konkursu stanęła tylko jedna firma, która zamiast 6,5 zaproponowała cenę ponad 9 milionów złotych. Przetarg został unieważniony. Do drugiego podejścia zgłosiło się dwóch potencjalnych wykonawców, ale proponowane koszty remontu znowu przewyższyły kosztorys. Tym razem tańsza oferta opiewała na 8,5 mln zł i na nią zdecydowały się władze.

Burmistrz nie ma nadziei na to, że w trzecim przetargu udałoby się otrzymać tańszą propozycję.  Oznacza to, że miasto z własnego budżetu dołoży brakujące 2 miliony. Wszystko po to, by nie odkładać remontu, na który dworzec czeka i tak już byt długo.

 

Marta Gerbatowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Majewski i Piechowski
Majewski i Piechowski 28.11.2017, 06:48
Może w końcu doczekamy się wiat przystankowych dla komunikacji miejskiej? Ja wiem, że jadąc samochodem to wam nie pada na głowę... poza tym Dworzec powinien zostać własnością PKP a Miasto ma wiele innych miejsc gdzie można by było zrobić remont...
Smutny Janusz
Smutny Janusz 28.11.2017, 04:56
Polaczki cebulaczki,Janusze i Grażyny. Nigdy się nie dogodzi. Zamiast cieszyć się,że coś będzie zribione i miasto będzie przyciągać a nie straszyć szukają dziury w całym...
realista
realista 26.11.2017, 13:50
8,5 mln zł = INKUBATOR = DWORZEC; MAJEWSKI = CZUCHA; Za takie pieniądze to można 3 dworce albo 3 inkubatory zbudować...
Ktoś musi na tym zrobić...
Ktoś musi na tym zrobić... 27.11.2017, 06:36
Myślicie, że kampania wyborcza jest za darmo?
Majewski i Piechowski
Majewski i Piechowski 25.11.2017, 13:18
To może też w końcu doczekamy się wiat przystankowych dla komunikacji miejskiej? Ja wiem, że jadąc samochodem to wam nie pada na głowę...
inka
inka 24.11.2017, 09:12
Super w końcu się doczekamy.
Chwila, chwila
Chwila, chwila 24.11.2017, 09:05
Jak miasto dołoży? To miasto ma prywatne środki na takie pierdoły? Unieważnić przetarg i ogłosić w styczniu, lutym a będzie taniej. Teraz POkażecie, że można zawyżać oferty
Majewski i Piechowski
Majewski i Piechowski 24.11.2017, 06:36
Realizacja drogich projektów nie przynoszących mieszkańcom realnego pożytku.
Karol I
Karol I 23.11.2017, 20:45
Współczuje nauczycielce matematyki autora "Przekłamany artykuł", ale wracając do meritum sprawy, nasze gwiazdy opozycji w Radzie Miasta z pretendentem do fotela Burmistrza radnym Machem będą miały problem przy blokowaniu budżetu na rok 2018.Jak ich ocenią wyborcy.
Przekłamany artykuł
Przekłamany artykuł 23.11.2017, 17:38
Skoro dotacja do remontu dworca to okolo 2 miliony zlotych a koszt remontu to 9mln. To chyba ktos tu nie potrafi liczyc. Miasto dokłada do tego interesu nie 2 a 7 mln !!! Za to można zrobić juz sporo.
mieszkanka
mieszkanka 23.11.2017, 15:37
W końcu będzie piękna wizytówka miasta dla podróżnych których z obserwacji widzę że jest coraz więcej. A jakieś miejsca parkingowe też by się przydały
Janina
Janina 23.11.2017, 15:07
Tak w ogóle po co było brać ten dworzec na barki i koszty miasta. Myślę, że nie była to dobra decyzja poprzednika obecnego burmistrza. Przecież kolej i tak remontowałaby swój budynek (tak jak kilkaset w całej Polsce). Trzeba było przejmować działki wokół dworca (parkingi). Te nie wymagają nakładów. Czucha wziął ze Skarbu Państwa niezłe koszty na lokalny samorząd.
Majewski i Piechowski
Majewski i Piechowski 23.11.2017, 06:47
Te same metody, te same osiągnięcia... taki sam koniec. A miało być tak dobrze...
Ooo
Ooo 22.11.2017, 22:06
A miały być oszczędności.
Oko
Oko 22.11.2017, 22:05
A miały być oszczędności.
Zainteresowany
Zainteresowany 22.11.2017, 19:56
Pewnie nie ma sensu robic 3 przetargu bo 2 juz pewnie p. RE... wygrał ???
Mieszkaniec
Mieszkaniec 22.11.2017, 19:50
No proszę,jak szybko można znaleźć 2 miliony,a co do terminu zakończenia remontu,to jest on zwyczajnie nierealny.I znowu będzie czarowanie-a to pogoda,a to jakieś inne niespodzianki.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 22.11.2017, 19:44
No proszę,jak szybko można znaleźć 2 miliony.A co do terminu zakończenia remontu,to jest on już zwyczajnie niemożliwy.
anty
anty 22.11.2017, 16:44
zamiast remusów wiaty,to jest pomysł
W.L.
W.L. 22.11.2017, 15:33
Dobry ruch,pochwalam.
kacha
kacha 22.11.2017, 14:34
Prawda wiaty przystankowe się przydadzą,a z tym Salonikiem Prasowym na Świętojańskiej to władze powinny coś z tym zrobić.

Pozostałe