czwartek, 28 marca 2024 18:00

17 medali Klubowego Pucharu Polski dla MANTY

W dniach 24-25 listopada 2017r. w Jastrzębiu Zdroju odbył się Finał  Klubowego Pucharu Polski w pływaniu w płetwach.

UKS Manta Kościerzyna reprezentowało 14 zawodników, którzy dostarczyli naszym kibicom i sympatykom wielu emocji związanych ze zdobyciem 17 medali: 3 złote, 7 srebrnych i 7 brązowych.

3 złote medale i nowy rekord Polski  zdobył Marcin Łukowicz,

4 srebrne medale Julia Greń,

2 srebrne i 2 brązowe medale Neli Wanta,

1 srebrny i 1 brązowy Olga Guzińska,

2 brązowe Szymon Kropidłowski,

1 brązowy Julia Kiedrowska i Wiktoria Szwichtenberg.

Najlepszym zawodnikiem finału KPP został Marcin Łukowicz, Julia Greń i Szymon Kropidłowski uplasowali się na 3 miejscu w swoich kategoriach wiekowych.

W klasyfikacji generalnej, która łączy starty z całego roku najlepszym zawodnikiem w Polsce został Marcin Łukowicz. Nasz klub uplasował się na 5 miejscu na 18 klubów.

Dziękujemy naszym zawodnikom za wspaniałą postawę, ustanowienie nowych fantastycznych "życiówek", Marcinowi za nowy rekord Polski, trenerom Mateuszowi Michalskiemu i Adamowi Gniba za przygotowania i motywację zawodników.

Zdobycie w 2017 roku 87 medali przez naszych zawodników było możliwe dzięki wsparciu Gminy Miejskiej Kościerzyna, Ministerstwu Sportu oraz naszemu sponsorowi ZPS LUBIANA w Łubianie. Dziękujemy!