Kościerzyna. Odznaczeni za oddawanie krwi

  • 28.11.2017, 11:21
  • Źródło: Radosław Zwara
Kościerzyna. Odznaczeni za oddawanie krwi
W sobotę 25 listopada Kościerzyna świętowała Dzień Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża. Uroczysta gala, podczas której wręczono odznaczenia, odbyła się w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 przy ul. Traugutta.

Spotkanie poprowadzili Prezes Oddziału Rejonowego PCK w Kościerzynie Jadwiga Zwara oraz Przewodniczący Rejonowej Rady HDK PCK w Kościerzynie Krzysztof Chrapkowski. Pojawili się zaproszeni goście: starosta Alicja Żurawska, burmistrz Michał Majewski oraz Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku - Wiktor Tyburski, który przekazał zebranym dobre wiadomości. Okazuje się, że kościerscy krwiodawcy są najaktywniejszymi dawcami krwi na terenie Pomorza.

Na terenie naszego powiatu działa 9 klubów Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża. Najbardziej zasłużeni, którzy oddali ponad 20 litrów krwi zostali uhonorowani odznaką przyznawaną przez ministra zdrowia. Tytuły „Honorowych Dawców Krwi - Zasłużonych dla Zdrowia Narodu” otrzymali:

Piotr Bielawa
Dariusz Jereczek
Piotr Klawikowski
Sławomir Kulaszewicz
Adrian Lila
Sławomir Redzimski
Tomasz Redzimski
Stanisław Smentek

Wręczone zostały również odznaczenia „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi” I, II i III stopnia. Otrzymali je:

Radosław Zwara - KP PSP Kościerzyna - OSP Wielki Klincz
Paweł Skwierawski - KP PSP Kościerzyna - OSP Lipusz
Łukasz Templer - OSP Nowa Karczma 
Dawid Miłto - OSP Łubiana
Paweł Skwierawski - OSP Łubiana
Sylwia Wysocka
Bogdan Kliniewski
Mateusz Kowalski
Robert Leszczyński
Radosław Ossowski
Aleksandra Brzuchalska
Łukasz Skwierawski
Mateusz Zaborowski
Dariusz Wdowiak
Mateusz Fiałkowski
Piotr Wendt

Burmistrz miasta otrzymał Odznakę Honorową Zasłużony dla Krwiodawstwa w Kościerzynie. To podziękowanie za wparcie promowania idei krwiodawstwa, między innymi poprzez organizowane w Muzeum Kolejnictwa Krwiobiegi.

Ponad 400 dyplomów zostało przekazanych na ręce komendanta powiatowego PSP w Kościerzynie bryg. Tomasza Klinkosza i starosty kościerskiego Alicji Żurawskiej z prośbą o przekazanie strażakom, którzy nieśli pomoc podczas sierpniowej nawałnicy.

Miłą niespodzianką dla naszej redakcji były podziękowania za włączenie się w akcje krwiodawcze ,,spoKREWnieni służbą" oraz „Soboty Mundurowych Krwiodawców", koordynowane przez mł. kpt. Radosława Zwarę - Prezesa Klubu HDK PCK przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie.

 

Źródło: Radosław Zwara
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Członek HDK
Członek HDK 30.11.2017, 16:07
Panie kolego, staję w obronie naszej prezes p. Jadwigi, gdyż to co ona robi dla nas, tego by Pan kolego z pewnością nie uczynił. Dlatego nie pluj na nią i jej nie oczerniaj słowami: "Prezesa trzeba zmienić, bo się nie nadaje to chyba widać".
P. Krzysztof podał swój numer telefonu, dlaczego z niego nie skorzystałeś. Zapraszam Ciebie do współpracy z nami Krwiodawcami.
Marek
Marek 28.11.2017, 11:33
Takie pytanie jestem krwiodawca od 9 lat mam oddane tez prawie 20 litrow krwi niby jestem w koscierskim klubie i dla czego nie zostalem poinformowany o jakimkolwiek spotkaniu ? nie chodzi mi o to odznaczenie oczywiscie wszystkim gratuluje ale chcial bym tez przyjechac i uczestniczyc w takich spotkaniach !
Radosław Zwara
Radosław Zwara 28.11.2017, 19:38
Osoby zaproszone na spotkanie to, osoby które:
- osoby publiczne, które wspierają działania krwiodawstwa i krwiolecznictwa na terenie powiatu kościerskiego,
- pracownicy RCKiK,
- zostały odznaczone odznakami ministerialnymi na wniosek RCKiK w Gdańsku,
- odznaczone odznakami ZHDK I,II i III stopnia, a za pośrednictwem Klubów zaproszone przez Prezesów Klubów HDK PCK (jest ich 9, tylu ile klubów HDK PCK w powiecie kościerskim),
-osoby odznaczone przez Przewodniczącego Rejonowej Rady HDK PCK w Kościerzynie,
- media lokalne, którym podziękowano za dotychczasowe wsparcie,
- przez swoje działania krwiodawce i prace społeczną na rzecz krwiodawstwa i PCK przyczyniły się do organizowania akcji HDK oraz wspomnianego spotkania, które dzięki zaangażowaniu Zarządu Oddziału Rejonowego PCK i Rejonowej Rady HDK PCK oraz dobrych ludzi mogło się odbyć.
Korzystając z okazji z okazji składam wyrazy podziękowania za wniesiony wkład i pracę wszystkim uczestnikom. A krwiodawców zaprasza się do aktywniejszego działania w jednostkach podstawowych, jakimi w powiecie kościerskim Kluby HDK PCK.
Mile widziane każe wsparcie, aby wspierać kościerskie krwiodawstwo i krwiolecznictwo oraz wszystkie pozostałe działania PCK-a.
dawca
dawca 28.11.2017, 18:08
Prezesa trzeba zmienić,bo się nie nadaje to chyba widać.
Krzysztof Chrapkowski
Krzysztof Chrapkowski 28.11.2017, 12:52
Proszę o kontakt 606444547

Pozostałe