×

Dariusz Janta usunięty z Zarządu Powiatu

Dariusz Janta usunięty z Zarządu Powiatu
Dariusz Janta nie zasiada już w Zarządzie Powiatu. Podczas środowej sesji radny został odwołany z tej funkcji na wniosek starosty. Alicja Żurawska zarzuca Jancie pisanie w internecie szkalujących jej osobę komentarzy. 

Zanim zapadła decyzja o odwołaniu członka Zarządu między starostą a Dariuszem Jantą doszło do ostrej wymiany zdań. 

Alicja Żurawska - starosta powiatu kościerskiego : Sytuacja, która zmusiła mnie do złożenia tego wniosku trwa od niespełna roku. Pana Dariusza Janty aktywność na forach społecznościowych jest niezgodna z podstawowymi zasadami moralności.

Dariusz Janta miał notorycznie obrażać Alicję Żurawską na forach i portalach internetowych.

Alicja Żurawska: Są to wpisy, godzące we mnie, jako kobietę, matkę i żonę.

Radny twierdził, że wszystkie zarzuty są nieprawdziwe, a on sam został pomówiony.

Dariusz Janta - radny powiatu kościerskiego: Tyle wiem, że jest to kłamstwo. Ja proszę, panie i panowie radni: nie wierzcie. Pani Żurawska jest  zręczną manipulatorką.

Starosta zdecydowała się na przedstawienie przykładu uderzającej w jej osobę internetowej aktywności radnego na jego prywatnym koncie facebookowym. 

Alicja Żurawska: Na wizerunku za kratami jest pani prezydent Warszawy z podpisem: „Panie Kaczyński, co to ma być? Miał być urlop, a jest pierdel?!” Pan Dariusz Janta wpisał: „Zarąbiste. Do towarzystwa dla niej proponuję Żurawską i niech się zabawią we dwie tak jak lubią.”

Dariusz Janta najpierw zasugerował, że to prowokacja, a następnie stwierdził, że nie widzi w tej publikacji niczego niestosownego.

Dariusz Janta: Nawet jakby to była prawda - w którym miejscu jest to coś obraźliwego? W którym miejscu? To jest nic takiego.

Alicja Żurawska powiedziała, że skorzystała z usług firmy detektywistycznej, która ustaliła, skąd pochodzą szkalujące ją wpisy, nie przekazała jednak tych informacji prokuraturze, chcąc uniknąć oskarżeń o manipulacje. Wniosek o zajęcie się sprawą złożył do prokuratury Zarząd Powiatu.

W tajnym głosowaniu za odwołaniem Dariusza Janty opowiedziało się 9 radnych, 4 było przeciwnych, a 5 osób wstrzymało się od głosu.

Po głosowaniu rozpoczęła się dyskusja o przedwyborczych ustaleniach, które miały być przyczyną konfliktu między radnym a starostą. Grzegorz Brzoskowski zapytał, czy to prawda, że Henryk Ossowski miał być wicestarostą tylko dwa lata, a następnie zastąpić go miał właśnie Dariusz Janta. 

Dariusz Janta: Krótko zapytałem: „Henryk, bierzesz to?”, „Tak, ale najwyżej dwa lata”.  Więc rok półtora, najwyżej dwa lata. Mnie oczerniono, oszukano, skrzywdzono.

Dariusz Janta twierdzi, że starosta obiecała mu stanowisko, ale nie wywiązała się z tego zobowiązania.

Dariusz Janta: Nie mają honoru. Dla mnie lojalność, prawda - to ma wielkie znaczenie. Można mnie mieć za frajera, który w to wierzy, ale to dla mnie wiele znaczy. Jest mi bardo przykro, bo pan Ossowski został w Radzie dzięki mnie, ja go obsadziłem na pierwszym miejscu na listę, mógł być ktoś inny. Zrobiłem go wicestarostą. Tak samo jak starostę Alicję Żurawską. Przecież to ja zrobiłem.

Starosta przedstawiła sprawę zupełnie inaczej, twierdząc, że nigdy nie widziała możliwości współpracy z Dariuszem Jantą na stanowisku swojego zastępcy. 

Alicja Żurawska: Zaczyna się wylewanie pomyj. Ja jestem przygotowana na to, że teraz hejt na forach będzie jeszcze bardziej wzmocniony. Niemniej odniosę się do tak zwanych kuluarowych uzgodnień sprzed trzech lat. Wszyscy w Radzie wiedzą, jakie były rozmowy, jakie grupy z kim rozmawiały. Rozmawiała Platforma z radnymi niezrzeszonymi, PiS z radnymi niezrzeszonymi i na jednym z tych spotkań spotkało się dwunastu radnych w Starostwie na strychu uzgadniać kwestie kto jakie stanowisko zajmie. Wówczas padła propozycja z klubu PiS, że wicestarostą zostanie pan Dariusz Janta. Wówczas przy całej dwunastce powiedziałam wprost, bardzo jasno i wyraźnie, że nie widzę możliwości współpracy na poziomie starosta i wicestarosta z panem Dariuszem Jantą, znając historie z czwartej kadencji. Kto gdzie chodził, gdzie kto miał honor, kto kogo zdradzał… Opozycja wówczas doskonale wiedziała. Klub musiał wystosować inną osobę. Na półpiętro poszedł pan Henryk z panem Dariuszem Jantą, tam uzgodnili. Wrócił pan Henryk, że jest uzgodnione. I w jakim momencie, chciałam się zapytać, z panem rozmawiałam obiecując panu stanowisko? Gdzie przed pięcioma minutami poinformowałam całą dwunastkę, wraz z panem, że nie ma takiej możliwości. Pan jest osobą, z którą nie da się współpracować. Pan musi zawsze mieć wroga, którego goni i niszczy. Był kiedyś Piotr Karczewski, był kiedyś poseł Śniadek, następnie Darek Męczykowski. Dzisiaj jestem ja - Alicja Żurawska. To jest standard. Pewnie po mnie będzie ktoś inny.

Henryk Ossowski potwierdził, że początkowo zgodził się na to, by zostać wicestarostą na dwa lata, ale nie było żadnych ustaleń co do tego, że to Dariusz Janta zastąpi go na stanowisku. Przyznał jednak, że to on poprosił Alicję Żurawską o to, by Janta został członkiem zarządu.

Dariusz Janta: To jest, panie wicestarosto, stek kłamstw i bzdur. Naprawdę, by się pan wstydził ze względu na swoje siwe włosy, tak kłamać, łgać.

Po tych słowach Dariusz Janta opuścił salę obrad.

 

 

 

Marta Gerbatowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (53)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

BOLO
BOLO 14.12.2017, 08:41
A ZA CHWILĘ BĘDZIE PROFANACJA OPŁATKA-WIGILIA SAMORZĄDOWA!!!!!!!!!!!!!!!!
WSZYSCY Z WSZYSTKICH ROBIĄ JAJA!!!!!!!!!!!!!
Ja
Ja 3.12.2017, 20:48
To najszczęśliwszy dzień w historii powiatu. Brawo, brawo Pani Starosta! Za odwagę i determinacje.
J-23
J-23 2.12.2017, 20:51
Czytając to wszystko zastanawiam się po co są radni w powiecie, gdyż niektórzy z nich nie znają znaczenia słów jakie są wypowiadane w czasie obrad sesji a tym bardziej jeszcze słuchają starosty, która manipuluje nimi podając nieprawdziwe informacje. Dziwi mnie opozycja albo niektórzy jej członkowie, którzy poddali się temu - może za cenę jakiegoś w przyszłości awansu. Jeżeli chodzi o dziadków /radnych/ to ich rozumiem wiek ma swoje prawa a słownictwo polskie ewaluuje i mogą za tym nie nadążać ale ludzie wykształceni w sile wieku - co nimi kieruje ?. Patrząc na tę kobietę - starostę to mnie wcale nie dziwi że ona manipuluje ludźmi poprzez podawanie błędnych informacji.
Głos spod Dziemian
Głos spod Dziemian 3.12.2017, 16:04
Może tak merytorycznie tajemniczy J-23. Napisz kto i czego nie rozumie, a później podaj przykłady nieprawdy i manipulacji starosty. Póki co to widzę manipulacje i nieprawdę w tym co napisałeś - dużo słów mało treści.
Jerzy
Jerzy 2.12.2017, 09:51
Czy pamiętacie artykuł prasowy pt."Czego Jaś się nie nauczy Jan nie będzie umiał"- jestem w jego posiadaniu,ciekawy artykuł
To wklej go tutaj...
To wklej go tutaj... 2.12.2017, 14:21
Chętnie poczytamy :)
zdumiony i zszokowany
zdumiony i zszokowany 2.12.2017, 09:48
Rozumiem,że Wigilia w starostwie już się odbyła???
Nie rozumiem tylko,dlaczego niektórzy uważają się za katolików,patriotów i głośno o tym mówią-czy to ma złagodzić czyny??
emerytka
emerytka 2.12.2017, 09:43
"""Rozmawiała Platforma z radnymi niezrzeszonymi, PiS z radnymi niezrzeszonymi i na jednym z tych spotkań spotkało się dwunastu radnych w Starostwie na strychu uzgadniać kwestie kto jakie stanowisko zajmie. """ NA STRYCHU???? CZY WYŚCIE WSZYSCY POSZALELI??? TRZEBA MOŻE POWIĘKSZYĆ KIBLE,ABY ZMIEŚCIŁO SIE 12 "APOSTOŁÓW"- RĘCE OPADAJĄ JAK "TRZODA PCHA SIĘ DO KORYTA"
Byly radny
Byly radny 2.12.2017, 22:35
Na strychu jest sala obrad zarzadu i komisji. Dla tych ktorzy nie wiedza. Jak ktos chce krytykowac to najpierw musi sie zorientowac w temacie.
kaszuba
kaszuba 2.12.2017, 17:49
Słusznie. To świadczy o poziomie oponentów pani starosty. Takich miała przeciwników.
obserwator
obserwator 2.12.2017, 09:36
Zdecydowana większość radnych powiatowych jak i miejskich NIE MA NIC DO POWIEDZENIA W ŻADNEJ SPRAWIE-TYLKO GŁOSUJĄ I POBIERAJĄ D I E T Y......W S T Y D
To ostatnia kadencja Janty
To ostatnia kadencja Janty 2.12.2017, 08:58
Już się nie podniesie.
Darek ja tylko jestem twoim przyjacielem
Darek ja tylko jestem twoim przyjacielem 1.12.2017, 21:27
A czy juz Pani Posel Szczypinska wie co jej podwladny pisze w internecie i jak obraza kobiety? Czy Pani posel pochwala takie zachowanie?
Witek
Witek 1.12.2017, 20:33
Ala, nie znam Cię osobiście, ale obserwuję Cię od wielu lat. I w sporze z tym nie umiejącym się wysłowić marnym oponentem, stoję po Twojej stronie. Czytałem te wszystkie wulgarne komentarze na Twój temat, m.in. na tej stronie. Nie wiedziałem kto je pisał. Ale teraz to nieważne. Gdyby ktoś tak sobie pisał o mojej żonie, to ..., nie skończę. Wszyscy powinni zrozumieć o co mi chodzi. Dlatego wyrażam ogromny szacunek Tobie i Twojemu mężowi, że zachowywaliście się przez tak długi czas w niezwykle szlachetny sposób. Ja bym nie wytrzymał. Zrobiłbym coś okrutnie odwetowego.
Jolo
Jolo 1.12.2017, 22:17
Człowieku jak jej nie znasz to się nie odzywaj i może dobrze że nie znasz, myślę że żona szczególnie powinna się cieszyć "nie skończę. Wszyscy powinni zrozumieć o co mi chodzi" /twoje słowa/ więc zastanów się co piszesz. Brawo Witek
Arkadiusz
Arkadiusz 3.12.2017, 15:48
A Ty znasz osobiście? Czy to kolejna krytyka - hejt. Napisałeś co wiedziałeś czyli wielkie nic zupełnie jak słowo JOLO
lusia
lusia 2.12.2017, 17:50
Janta wyluzuj. Poza tym naucz się pisać po polsku.
oooo
oooo 3.12.2017, 01:21
Oj, Luśka tym razem nie Janta, nie trafiłaś - podeptanych przez tę kobietę jest znacznie więcej, znacznie.
Janusz
Janusz 3.12.2017, 15:44
To znaczy kto? Konkretnie
To typowe rzucanie podejrzeń poprzez insynuacje, niedomówienia i przypuszczenia. To jest właśnie manipulacja rodem z PRL-u, siermiężna, bezczelna i prostacka. A kim jesteś "oooo"? Kto o 01.20 szkaluje innych swoimi chamskimi wpisami - mi na myśl przychodzi tylko jeden pan. Rano nie będzie pamiętał co wpisywał więc później będzie krzyczał "nieprawda, nieprawda". Daj pan pokój
Miłego dnia
,
, 3.12.2017, 22:12
Oj, człowieku nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz i ty obrażasz, niedługo usłyszysz, ale tacy jak ty nigdy nie zrozumieją. A PRL słabo pamiętam więc nie trafione porównanie he,he. Też cię pozdrawiam
Clemens
Clemens 1.12.2017, 14:22
Kochani błagam Was przestańcie głosować na tych "leśnych dziadków" bo sami widzicie, że z tego nic dobrego nie ma i to się tyczy wszystkich od posła do radnego.
Zatroskany
Zatroskany 1.12.2017, 17:01
Tak człowieku, masz rację, wielu z nich nawet nie wie co tam robi i co tam się dzieje, to przykre ale to nasza - wyborców wina. Obudźmy się, już czas.
Darku...
Darku... 1.12.2017, 13:51
... jak będziesz wychodzić nie zapomnij zgasić światła.
mieszkaniec powiatu
mieszkaniec powiatu 1.12.2017, 09:46
Po obejrzeniu relacji z sesji Rady Powiatu wstydzić powinni się również ci którzy głosowali przeciw odwołaniu /zapewne radni PIS/ Państwo radni jesteście katolikami ja wy będziecie z tym żyli jeszcze niedawno część z was była atakowana szkalującymi komentarzami w internecie zapomnieliście o tym jak byliście szkalowani i teraz w imię partyjnej solidarności głosowaliście za pozostawieniem go w zarządzie gdzie są wasze katolickie sumienia co pójdziecie do spowiedzi dostaniecie rozgrzeszenie i będzie ok.Jestem przerażony tym co obejrzałem również tym kupczeniem stanowiskami.
ja
ja 4.12.2017, 18:25
W PIS jest 5 radnymi powiatu. co najmniej 2 radnych z PIS głosowało przeciw jancie.
BARDZO DOBRZE
BARDZO DOBRZE 5.12.2017, 06:41
Ci radni przejrzeli na oczy kim jest Janta. Jeżeli go jeszcze raz wybiorą będę bardzo zdziwiony.
wyborca
wyborca 1.12.2017, 09:44
I tak wygląda nasz powiat-jeden drugiemu załatwił stołek-wstydu nie macie;zabierzcie te stołki i wyp...wszyscy do domu-mam dość takiej władzy
Panie Janta...
Panie Janta... 1.12.2017, 09:22
...kończ pan wstydu oszczędź sobie i rodzinie.
ekonom
ekonom 1.12.2017, 07:50
Znakomity przykład na zbędność tej instytucji. Zajmuje się swoimi gierkami, rozgryweczkami, stanowiskami, funkcjami. Są to całkowicie zbędne rozgrywki, tak jak zbędny jest powiat z jego 14 wydziałami, których połowa obsługuje tych zbędnych urzędników wydzierających sobie stołki spod ....
Info człowieku!
Info człowieku! 1.12.2017, 18:16
Przepraszam ale to nie wybory na prezydenta- w wyborach samorządowych robi się pewne ustalenia wewnętrzne których powinno się dotrzymywać - i nie jest to nic złego
Oko
Oko 3.12.2017, 15:57
Czyli kto nie dotrzymał tu słowa? Jeżeli dogadywało się dwóch radnych panowie Osowski i Janta i jeden drugiemu naobiecywał to winnym jest jeden spośród nich, a nie pani starosta, która wyraźnie była przeciwna współpracy z p. Jantą co potwierdził w swojej wypowiedzi p. Ossowski. Więc panowie dogadujcie się sami wewnątrz swojej partii i nie wylewajcie swoich brudów na innych bo to niehigieniczne.
ekonom
ekonom 1.12.2017, 18:27
Dużo złego jest w tym że urząd posiada 14 wydziałów z czego 7 zbędnych, z których można stworzyć 1.
my
my 1.12.2017, 01:08
P.Alu po co ta Wojna.Zacznijcie działać Dla Miasta i Powiatu w konkretnych sprawach dla zwykłych ludzi.Salonik Prasowy na Świętojańskiej nadal sprzedaje małym dzieciom papierosy na sztuki bez akcyzy.Młodzież się truje.,Rodzice i nauczyciele nie mogą poradzić sobie z tym sprzedawcą.APELUJEMY!!!!
Złoty
Złoty 30.11.2017, 23:42
Złoty środek to... Zlikwidować powiat!! Gminy miejskie i wiejskie poradzą sobie dwa razy lepiej.
Złoty
Złoty 30.11.2017, 23:40
Złoty środek to... Zlikwidować powiat!! Gminy miejskie i wiejskie poradzą sobie dwa razy lepiej.
obywatel
obywatel 30.11.2017, 22:38
A CZY PANU WOLNO OBRAŻAĆ PANA JANTĘ, JEST NASZYM RADNYM POWIATOWYM. Powinno się Pana za obrazę Darka Janty zgłosić do prokuratury.

Pozostałe