Trzebuń. Marszałek w roli Świętego Mikołaja

  • 7.12.2017, 14:45 (aktualizacja 07.12.2017 14:52)
  • Marta Gerbatowska
Trzebuń. Marszałek w roli Świętego Mikołaja
6 grudnia marszałek województwa pomorskiego wcielił się w rolę Mikołaja i odwiedził Trzebuń. Nie bez przyczyny Mieczysław Struk wybrał na cel swojej wizyty właśnie tę miejscowość. Trzebuń wciąż walczy ze skutkami nawałnicy, która latem przeszła nad Kaszubami.

Strój Mikołaja marszałek ubrał nie po raz pierwszy. Grudniowe odwiedziny u dzieci to już tradycja.

Podopieczni Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Trzebuniu otrzymali od Mikołaja przytulanki i świąteczne paczki. Marszałek zaprosił też dzieci na spektakl w Operze Bałtyckiej. Z takiej możliwości skorzystać będzie mogło ponad 400 dzieci z terenów poszkodowanych przez nawałnicę. Najmłodsi bardzo przeżyli to, co stało się w sierpniu.

Na codzień mieszkańcy tych okolic wciąż mają sporo zmartwień. Wygląd lasów, przez które biegnie droga prowadząca do Trzebunia nadal chwyta za serce. I choć od sierpnia praca przy usuwaniu skutków wichury wre, to wciąż do zrobienia jest bardzo wiele. W samej miejscowości w trakcie nawałnicy ucierpiało niemal każde gospodarstwo. Domy udało się wyremontować, wciąż trwają jednak prace przy budynkach gospodarczych oraz w Środowiskowym Domu Samopomocy. Na szczęście miejscowość szybko otrzymała pomoc.

Do dotkniętych kataklizmem gmin wpłynęła pomoc finansowa z budżetu województwa, przekazano również piły do usuwania wiatrołomów oraz materiały budowlane. Teraz bardzo ważne jest uzyskanie państwowych funduszy na remonty uszkodzonych dróg.

 

Marta Gerbatowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

xxx
xxx 18.12.2017, 15:03
nie chyba a na bank
`
` 13.12.2017, 11:29
Jeden z mikołajów jest chyba lekko nawiany......
``
`` 11.12.2017, 09:41
Jak oceniacie zachowanie Pobłockiego?
Maria
Maria 10.12.2017, 14:57
Jak dla mnie to było piękne święto nie tylko dla podopiecznych. Potrzeba takich gestów, aby pokazać innym, że potrzeb jest dużo. Brawo dla Was
Maria
Maria 10.12.2017, 13:02
Struk się lansuje bo wybory już za rok i mogą oderwać od koryta . Szkoda ze na codzień się tak nie interesują terenem i ludzmi co tu mieszkają. A w czasie nawałnicy to gdzie byli ?
leś
leś 11.12.2017, 11:16
ciągnął samolot od Amber Gold
ktos
ktos 11.12.2017, 10:57
Na żaglach.
Paweł T
Paweł T 10.12.2017, 08:43
Mi ta aukcja się bardzo podoba, nawet jakby była robiona pod publikę. Gdyby każdy tak pomagał nawet okazjonalnie to świat były o wiele lepszy. Liczy się konkretna pomoc. Brawo za to
:-)
:-) 10.12.2017, 11:36
Jest ogromna ilość ludzi, którzy pomagają, którzy nie oczekują poklasku, bo robią to sercem, bezinteresownie.
A świat zmieni się na lepszy dopiero wtedy, kiedy dopuścimy do głosu SERCE, kiedy nie będzie rządziło nim EGO, bo wtedy nie będzie ludzi potrzebujących, nie będą potrzebne darowizny, a najpiękniejszym prezentem, darem, będzie szczerość i miłość, którą sobie nawzajem okażemy. I nie oczekujmy od świata żadnej zmiany, dopóki my sami nie potrafimy się zmienić. W tym świecie tylko my otrzymaliśmy rozum i wolną wolę, jednak wielu z nas nigdy nie zadało sobie pytania: Dlaczego?
I w tym świecie każdy dzień świętem jest, tylko dla niektórych z nas są to dni wybrane z kalendarza.

"Kiedy obserwator zainteresowany jest tym co jest widziane, nadal tkwi w iluzji"
=
= 8.12.2017, 10:24
Ten nasz mikolaj przechodzi juz samego siebie.Zenada!!!!
Odnaleźć w sobie cenny dar.
Odnaleźć w sobie cenny dar. 8.12.2017, 09:36
Strażacy ochotnicy to wspaniali ludzie ! Ich służba jest wyjątkowa i Oni są wyjątkowi. Nie szczędzą czasu i zdrowia kiedy ktoś ich potrzebuje, ale kiedy wołają o pomoc, kiedy brak sprzętu, wtedy nikt ich nie słyszy. Musi dojść do nawałnicy, katastrofy...,
Ciekawi mnie, który z tych "wspaniałych dobroczyńców" sięgnął do własnego portfela, by pomóc w usuwaniu skutków nawałnicy, lub kiedykolwiek wtedy, kiedy była taka potrzeba.
Fajnie jest fundować nagrody, rozdawać prezenty z pieniędzy podatników !
I wystarczy napisać kilka słów..., stanąć do zdjęcia..., uśmiechnąć się ..., niech każdy widzi jacy
"wspaniali dobroczyńcy" :-)
Jedną ręką odbierają nam co się da, a drugą - kiedy mają w tym swój interes - rozdają okruszki.
A my jak stado baranów skaczemy z radości i opisujemy ich wspaniałe dobrodziejstwa !
Wstyd ! Maskarada dobroczynności !
Czy nie intencja jest ważna?
Czy ważne jest to, kto jest darczyńcą i kto te dary rozdaje?
Obudźcie się ludzie !
Zacznijcie myśleć samodzielnie !
Zacznijcie żyć świadomie, nie bądźcie zabawką w ich rękach !

I wy " wspaniali dobroczyńcy" obudźcie się i zejdźcie z obłoków. Zobaczcie jak żyją "prawdziwi prawi ludzie"
i uczcie się od nich !
Następnym razem poproście raczej strażaków, by w szacie Mikołaja, bez poklasku, rozdali te dary - to będzie bardziej prawdziwe. :-)
Kaszuba
Kaszuba 9.12.2017, 09:22
Tak. Strażacy ochotnicy to jest nasz skarb narodowy. Polska nie byłaby taka sama, gdyby nie Oni. Nie ma takiej drugiej organizacji. Oni są jedyni, wyjątkowi i niepowtarzalni.
Jolanta
Jolanta 8.12.2017, 07:34
Prawda panie Darku, szybko byliście na miejscu i naprawdę działaliście. To jest najważniejsze. Jesteście pan tam gdzie to jest potrzebne. Takich ludzi nam potrzeba.
Piechowski...
Piechowski... 8.12.2017, 07:24
... razem z Piechowskim zamiatali, a "człowiek z cienia" robił im zdjęcia.
Kaszbu
Kaszbu 8.12.2017, 07:10
A wojewoda Drelich z PiS już pozamiatał liście po nawałnicy?
×
× 9.12.2017, 12:32
Niech Poblocki ujawni wszem i wobec ile pieniedzy przekazal do gmi ny Dziemiany wojewoda (kilka milionow zlotych) . A przy okazji niech powie jak rozdzielil te kilka milionow jak mowia radni, ktore dostal od innych samorzadow.
:-)
:-) 7.12.2017, 23:22
"Kiedy obserwator zainteresowany jest tym co jest widziane, nadal tkwi w iluzji" :) Miłego wieczoru !
Makaron
Makaron 7.12.2017, 22:29
Jak temu "gwiazdorowi" wzrok lata na wszystkie strony. To o czymś świadczy. Poza tym dlaczego do 2015 roku jakoś nie apelował o pieniądze od rządu na potrzeby zwykłych ludzi?

Pozostałe