"Rada jest bardzo konstruktywna i pracowita"

W "Przesłuchaniu" gościmy starostę powiatu kościerskiego Alicję Żurawską.

Wywiad rozpoczynamy od tematu odwołania Dariusza Janty. Dlaczego Alicja Żurawska nie wyobrażała sobie dalszej współpracy z byłym już członkiem zarządu? Czy ta sprawa będzie miała swój finał w sądzie?

Od 2015 powiat realizował program postępowania naprawczego. Jakie są efekty i czy skończy się już zaciskanie pasa?

Kiedy ruszy budowa nowej sali gimnastycznej przy I Liceum Ogólnokształcącym? 

Rozmawiamy również o zrealizowanych i planowanych remontach dróg.

Zapytaliśmy też o wojska obrony terytorialnej, które mają stacjonować w Kościerzynie.

 

Marta Gerbatowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

radny
radny 14.01.2018, 21:16
"Rada jest bardzo konstruktywna i pracowita"- i dla kogo te bajki,przecież wiemy jak jest!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
DO VERO
DO VERO 18.12.2017, 14:51
PYTAŁEM DZIADKA I POWIEDZIAŁ,ŻE NAJKORZYSTNIEJ NA KOBIETĘ WPŁYWA REGULARNY SEKS. MUSZE TO SPRAWDZIĆ-CO MEDYCY O TYM SĄDZĄ
vero
vero 16.12.2017, 20:33
pierwsze oznaki starzenia kobiety widać na szyi-dlaczego własnie tam-może ktoś wie???
Do vero
Do vero 16.12.2017, 20:56
Zapytaj żony, matki albo babci albo inaczej poprostu poczytaj literaturę medyczną, a swje pytanie zadaj w jakimś portalu na temat np. fizjologii człowieka. Masz jeszcze jakieś pytania na inny temat niż powyższy wywiad?
Pozdrawiam
Witek
Witek 17.12.2017, 11:13
Arogancka odpowiedź, świadcząca o niskiej kulturze osobistej. Abstra***ę od pani starosty, która wygląda pięknie i młodo.
Gminnik
Gminnik 16.12.2017, 20:29
Najzbędniejsza instytucja w Polsce. Posiada 14 zbędnych wydziałów z których można bez żadnej straty jutro zrobić 7 jedną decyzją. W tym absurdalne wydziały organizacyjny i administracyjny, organizacyjny zapewne administruje organizacją, a administracyjny organizuje w administracji. Najtrudniejszym zadaniem urzędników jest ciężka praca nad oddłużeniem zadłużenia, które urzędnicy spowodowali. Powiat rozbija jedność struktury gmin, powoduje zbędne pielgrzymki do miasta mieszkańców ościennych gmin. Zamiast tracić czas, powodować zbędny ruch, tracić swoje pieniądze, mieszkaniec gminy powinien odebrać np dowód rejestracyjny, prawo jazdy czy decyzje budowlane w swojej gminie. Gminy wydają dowody osobiste, ale na prawa jazdy ich urzędnicy są za głupi ? Jedna osoba może być właścicielem wyższej uczelni, nadaje tytuły lic. mgr i dr, a gmina nie poprowadzi szkoły średniej albo nie wyremontuje drogi ?
Sympatyk :)
Sympatyk :) 16.12.2017, 08:24
Ala ładnie wyglądasz, służy Ci wypędzenie łobuza.
Dumny
Dumny 15.12.2017, 12:47
Czytam wszystkie wywiady z samorządowcami z terenu naszego powiatu no i cóż mogę napisać: brawo Pani Starosto - merytorycznie, konkretnie, bez zbędnych emocji jednym słowem klasa.
Na pierwszy rzut oka widać, że jest Pani nie tylko świetnie przygotowana do samego wywiadu ale przede wszystkim do pełnienia tej zaszczytnej funkcji naszego starosty. Potrafi Pani docenić członków rady jak i swoich pracowników za ciężką pracę, nie zrzuca Pani winy za niepowodzenia na poprzedników tylko udowadnia swoją ciężką pracą, że można działać skutecznie na rzecz powiatu i jego mieszkańców. To się ceni. Jak mało kto w dzisiejszych czasach spolaryzowanych poglądów i walki politycznej posiada Pani zdolności kohabitacyjne i jednoczenia ludzi wokół bieżących problemów, które należy rozwiązać. Z Pani wypowiedzi widać, że żyje Pani swoją pracą i jest mocno zaangażowana. Proszę się tylko nie przejmować ujadaniem i zazdrością tych nielicznych, którzy zazdroszczą Pani sukcesów. Wchodzimy w rok wyborczy i będą Panią atakowali - oczywiście niemerytorycznie - próbując zdezawuować Pani osiągnięcia i Panią. Mam nadzieję, że wystarczy Pani siły i determinacji żeby odeprzeć te ataki, a efektem będzie Pani ponowny wybór na starostę. Gratuluję i życzę wszystkiego najlepszego.
ktoś
ktoś 15.12.2017, 16:25
Co to za dupoliz pisał ten komentarz ?
Romek
Romek 17.12.2017, 11:21
Janta - uspokój się wreszcie, jeszcze ci nie przeszło? I tak już leżysz na dnie. Chcesz upaść jeszcze niżej?
Do ktosia
Do ktosia 15.12.2017, 16:43
Ale miał rację odmośnie ujadania
Ktosiu czy ujadasz?

Pozostałe