Piątek, 20.04.2018, imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Powiat. Podwyżki diet radnych oraz pensji starosty

Powiat. Podwyżki diet radnych oraz pensji starosty
Podczas ostatniej sesji powiatowi radni nie tylko uchwalili budżet i wyrazili zgodę na powstanie w Kościerzynie Bazy Wojsk Obrony Terytorialnej. Postanowili też przyznać sobie podwyżki.

Na początku 2015 roku radni w ramach zaciskania pasa obniżyli sobie diety, teraz, po sukcesie programu postępowania naprawczego, uposażenia wracają do poziomu sprzed trzech lat.  W górę pójdą diety radnych oraz wynagrodzenie starosty. Radni powiatowi otrzymywać będą od nowego roku ponad 900 zł diety - to więcej o 300 zł. Uposażenie przewodniczącego rady wzrośnie o 500 zł i wynosić będzie ponad 1 800 zł. 

Nie wszyscy radni byli jednak przekonani co do potrzeby podwyżek diet. Piotr Lizakowski głosował przeciwko, twierdząc, że nie jest to dobry moment na podejmowanie takich kroków, bo istnieją inne, ważniejsze cele, a bycie radnym to funkcja społeczna, a nie źródło utrzymania.

Największą podwyżkę otrzyma starosta. Alicja Żurawska do tej pory zarabiała 9,5 tys. brutto z dodatkami, teraz, jednogłośną decyzją radnych, co miesiąc będzie otrzymywała ponad 12 tysięcy złotych.

 

Marta Gerbatowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (39)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

WASAL
WASAL 7.01.2018, 11:13
W zamian za lenno wasal zobowiązywał się służyć wiernie seniorowi radą i pomocą orężną.
franz
franz 6.01.2018, 16:16
jeszcze nie dawno mowili o trudnej sytuacji powiatu a tu prosze podwyzki sobie dawają! co za wierchuszka....
Polak
Polak 7.01.2018, 14:16
Ale co cię to obchodzi, skoro nie jesteś Polakiem? Fatalna pisownia cię zdradziła. Idź do swoich Helmutów i tam walcz o swoje.
żenujące
żenujące 6.01.2018, 08:53
to takie mamy w Polsce prawo??,że podwyżki mogą sobie dawać?-a skąd kasa na te podwyżki??
Jamro
Jamro 5.01.2018, 21:46
do poprzednika-dlaczego uważasz,że to kogoś obchodzi????
BUCIO
BUCIO 4.01.2018, 22:07
WSTYDU NIE MAJĄ - BOGA SIĘ NIE BOJĄ. A BABCIA MAWIAŁA-JAK PAN BÓG CHCE KOGOŚ UKARAĆ TO NAJPIERW MU ROZUM ODBIERZE I MAMY!!!!!!!!!!!!
Waldek
Waldek 4.01.2018, 12:47
Szkoda mi Wiesia Baryły z którym obecna starosta startowała w wyborach , a teraz wszyscy go zostawili.
on
on 4.01.2018, 17:20
Ty się o niego nie martw, on wróci ze zdwojoną siłą
JaN.
JaN. 4.01.2018, 15:01
To ten sam o którym pisano Wiesław B. ?
Podpis
Podpis 4.01.2018, 18:19
Tak. To ten sam. Tylko czemu monitora już nie prowadzi :-(
kasia
kasia 4.01.2018, 12:41
Większość komentujących to pewnie byli samorządowcy , którzy przerżnęli ostatnie wybory , a teraz po prostu zazdroszczą.
JaN.
JaN. 4.01.2018, 15:02
Jesteś obecnym samorządowcem ?
Tomasz
Tomasz 4.01.2018, 12:40
Startujcie w wyborach to też będziecie mięli szansę na podwyżki.
zniesmaczony
zniesmaczony 31.12.2017, 11:05
w stosunku do dyrektorów banków,którzy mają stopę procentową ok.2% a jak bierzesz od nich kredyt to płacisz ok.20%- dyrektorzy zarabiają 100-200-300 i więcej tysiaków na miesiąc- chore państwo,chore przepisy.Czy o to walczyła Solidarność?????
kościerzak
kościerzak 3.01.2018, 11:46
Kredytów można nie brać.Banków podatnicy nie utrzymują ale na budżet powiatu pracują panie zniesmaczony.
Nowokarczmianin
Nowokarczmianin 30.12.2017, 21:57
Gdyby to ode mnie zależało, to bym dał naszej staroście 30 tys. miesięcznie netto. Najważniejsza osoba w powiecie w którym mieszka ponad 70 tys. ludzi, musi zarabiać godnie, tak, aby mogła się skupić na służbie ludziom, a nie na trosce o to, czy jutro będzie miała co do garnka włożyć albo czy dzieci nie będą musiały chodzić w podartych butach. Poza tym po odjęciu podatku, miesięcznie wyjdzie to teraz zaledwie 9 tys. złotych miesięcznie. To niektórzy wójtowie tyle zarabiają. Nie jest to oszałamiająca kwota zważywszy na codzienny stres, przeciążenie pracą i wieczne utarczki z zakompleksionymi opozycjonistami.
ojoj
ojoj 4.01.2018, 17:24
Nowokarczmianin, skąd tyś się wziął człowieku, komentarze i przemyślenia masz niech cię gęś kopnie, chyba sama Żurawska to pisze bo nie możliwe aby ktoś był taki głupu i tak myślał......................
wyborca
wyborca 4.01.2018, 12:37
Przecież nikt nie trzyma starosty na siłę.
Szok
Szok 30.12.2017, 22:26
A czym się różni garnek samorządowca od garnka pracownika zwolnionego z pracy prze świętami, który zarabiał pięć razy mniej niż Pani Starosta przed podwyżką i przez kilkanaście lat wypruwał sobie żyły w swojej pracy, bo wymagała tego jej specyfika? Święta, nocki stres non stop i to bez premii, nagród, nadgodzin i choćby dobrego słowa. W czymże ten człowiek jest gorszy, że zabrano mu jedyne źródło utrzymania i w tym samym czasie podniesiono uposażenia samorządowcom. Być może zbieg okoliczności, ale bardzo niefortunne umiejscowienie w czasie. Zwykły człowiek też ciężko pracuje tylko nikt tego nie dostrzega albo udaje, że nie widzi. Nie zazdroszczę Pani Staroście ani radnym, ale skojarzenie samo się nasuwa. Życzę wszystkim obdarowanym satysfakcji z własnej pracy i pochylenia się czasami nad skutkami swoich decyzji.
ja
ja 31.12.2017, 16:23
Tak się zastanawiam, jak można dać kciuka w dół przy tym wpisie... Gdyby mnie to dotknęło nie byłabym tak oszczędna w słowach i zapewne gdzieś moja wrodzona kultura osobista uleciałaby w niebyt! Państwo radni w tym samym miesiącu zwalniali ludzi na jednej sesji, by na drugiej dać sobie podwyżki! Wszystko w imię dobra nas wyborców!
Ona
Ona 1.01.2018, 22:23
Do jakiegoś "ja". Jak już się zastanowisz, to daj znać. Pośmiejemy się trochę.
kościerzak
kościerzak 30.12.2017, 18:40
"władzo" lokalna,jak wy rano patrzycie w lustro to nie chce się wam żygać?Ja wiem że przysłowiowe grabie grabią tylko "do siebie" ale jak z tym żyć.Jeśli w takim grajdole dzielą dla siebie kasę to co się dziwić tym lepszego sortu u góry,ale kiedyś ktoś was rozliczy,jak nie na ziemi to może po śmierci i nie starczy tylko siedzieć w pierwszych ławach w kościele
obserwator
obserwator 30.12.2017, 14:16
Sami sobie dają z czyich pieniędzy?Podatnik płaci na co ?a im konta rosną i narzekają.
Eryk
Eryk 30.12.2017, 10:19
http://koscierzyna.bip-24.pl/index.php?id=224- poczytajcie oświadczenia majątkowe-to przestaniecie ubolewać,że podwyżki są wysokie; przecież ci ludzie na prawdę nie mają kokosów jak myślicie-poczytajcie i policzcie.pani starosta ponad 130 tys kredytu w CHF, inni też biedni. Chyba zdajecie sobie sprawę,że poszli na radnych i na inne stołki, żeby ZAROBIĆ A NIE STRACIĆ. Uważam,że podwyżki są bardzo delikatne i niektórzy powinni dostać więcej-bo jaką więcej długów;to powinno być proporcjonalnie do zadłużenia
Aaale cuda
Aaale cuda 30.12.2017, 13:17
Hurra. Ja tez dostane podwyzke. Mam kredyt, a nawet dwa. To dostane podwojnie. Ale piekne prezenty na Nowy Rok. Hurra.
Parówa
Parówa 30.12.2017, 22:34
Ja mam 6 kredytów z samochodem. Też dostanę?
ws
ws 31.12.2017, 11:37
Trzeba było się uczyć, to byś nie musiał brać tylu kredytów.
ps
ps 31.12.2017, 17:18
No właśnie. Jakbyś się ws kiedyś uczciwie uczył to zrozumiałbyś ironię i podtekst tego postu. No cóż. Smutne to.
Xxx
Xxx 30.12.2017, 23:20
No jasne. Razy 6???????????? Ja we wtorek biore nastepne zeby byly na przyszly rok????
Kolejny myk
Kolejny myk 29.12.2017, 15:31
On im daje ile oni chca. I oni mu nie przeszkadzaja.PROSTE!!!!!
MYK taki
MYK taki 29.12.2017, 15:00
no to będą mieli tylko odrobinkę więcej niż radni -bezradni dziemiańscy , którzy cichuteńko , bezszelestnie, cwanym sposobem podwyższają sobie dietki corocznie. Starosta nie dogoni Wszech Wójta Leścisława Kłamliwego .
Smutne. Wielu takich jest wsód nas :-(
Smutne. Wielu takich jest wsód nas :-( 1.01.2018, 16:48
a, "...Kłamliwego" (...), to mało powiedziane !
Szary czlowiek
Szary czlowiek 29.12.2017, 13:43
Fajnie. Mam nadzieje, ze w slad za tymi podwyzkami pojda podwyzki dla wszystkich pracownikow i to w proporcjach 1:3 jak u rzadzacych. Wszak szaremu ludowi zabrano w 2015 roku czesc uposazenia np. premie i nagrody, a nie ujmujac zaangazowania samorzadowcom, inni rownie ciezko pracowali przez ten czas. Czesc z tych osob jako premie swiateczna otrzymala wypowiedzenia, no ale skads na te podwyzki trzeba wziac.
Ja
Ja 29.12.2017, 11:57
Najzbędniejsza instytucja w Polsce daje sobie podwyżki. Za podniesione tzw. "uposażenie" (czytaj wypłatę) urzędnicy będą mogli znowu dumnie dumać o obniżeniu długu, który wcześniej narobili.
do "Ja"
do "Ja" 29.12.2017, 12:28
Czy tą najzbędniejszą instytucją w Polsce jest według ciebie tylko Powiat kościerski czy wszystkie powiaty?
Narzekać każdy może że to czy tamto jest niepotrzebne lub zbędne, że wszystko inni robią źle, że zła pogoda, że drogowców zaskoczyła pora roku, że służba zdrowia beznadziejna, że nie ma pracy, a jak jest to źle płatna, że teściowa zła, a sąsiedzi beznadziejni itd itp. A może należy zacząć zmieniać świat od samego siebie i swojego otoczenia bo przecież instytucje samorządowe i państwowe nie zrobią tego za nas. "Myśl globalnie, działaj lokalnie" i przestań narzekać bo stawiasz się po stronie nieudaczników. Są wybory, instytucja obywatelskiej legislacji, instytucje pozarządowe, kółka zainteresowań, stowarzyszenia świeckie i kościelne. Naprawdę jest dużo możliwości działania i zmieniania świata, ale jeszcze raz podkreślam wszelkie zmiany aby były skuteczne należy zacząć od siebie więc do dzieła. Swoim narzekaniem nie odbieraj chęci i inicjatywy innym i jeszcze jedno ta zazdrość. Przecież każdy może spróbować i pracować tam gdzie poniekąd jest lepiej i więcej płacą - prawda?
A tak na marginesie w tej hejtowanej przez ciebie instytucji pracują ludzie w większości zaangażowani w swoją pracę. Mają rodziny i swoje problemy, a za ich pracę należy się godziwa zapłata.
On
On 29.12.2017, 15:23
W szczególności należy się zaplata 7 wydziałom, które obsługują samych siebie oraz wybitnym tworom - wydziałowi administracyjnemu i wydziałowi organizacyjnemu, cokolwiek to znaczy. W innych urzędach są wydziały administacyjno-organizacyjne, zajmujące się także obsługą prawną, zamówieniami itd. czyli 1 wydział robi robotę 7 kościerskich :)
Po co są te wydziały ? Otóż to nikt nie wie po co, więc nie trzeba się obawiać że ktoś zapyta. To są wydziały na miarę naszych możliwości, one odpowiadają żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. My tym wydziałom otwieramy oczy niedowiarkom.
Parówa
Parówa 30.12.2017, 22:36
Brawo! I na koncu posta kropka.
przypadkowy przechodzień Kazimierz
przypadkowy przechodzień Kazimierz 29.12.2017, 13:20
"Na przykład w cenie benzyny 70% to podatek
na utrzymanie tej hydry nienasyconej, ich dzieci, żon i matek
i właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem
tak świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem
przez 7 lat zbudowano w Polsce 19 kilometrów autostrady
Los Angeles ma około 20 - a Warszawa ponad 700 radnych
Polacy mają depresję totalną, dlatego, że nie ma słońca
prze 7 miesięcy w roku a lato bywa czasem nie gorące "

pierwsza wypowiedź to ciekawy sarkazm, a odpowiedź to narzekanie o narzekaniu ...

Pozostałe