Powiat. Podwyżki diet radnych oraz pensji starosty

  • 29.12.2017, 09:20 (aktualizacja 02.01.2018 10:56)
Powiat. Podwyżki diet radnych oraz pensji starosty
Podczas ostatniej sesji powiatowi radni nie tylko uchwalili budżet i wyrazili zgodę na powstanie w Kościerzynie Bazy Wojsk Obrony Terytorialnej. Postanowili też przyznać sobie podwyżki.

Na początku 2015 roku radni w ramach zaciskania pasa obniżyli sobie diety, teraz, po sukcesie programu postępowania naprawczego, uposażenia wracają do poziomu sprzed trzech lat.  W górę pójdą diety radnych oraz wynagrodzenie starosty. Radni powiatowi otrzymywać będą od nowego roku ponad 900 zł diety - to więcej o 300 zł. Uposażenie przewodniczącego rady wzrośnie o 500 zł i wynosić będzie ponad 1 800 zł. 

Nie wszyscy radni byli jednak przekonani co do potrzeby podwyżek diet. Piotr Lizakowski głosował przeciwko, twierdząc, że nie jest to dobry moment na podejmowanie takich kroków, bo istnieją inne, ważniejsze cele, a bycie radnym to funkcja społeczna, a nie źródło utrzymania.

Największą podwyżkę otrzyma starosta. Alicja Żurawska do tej pory zarabiała 9,5 tys. brutto z dodatkami, teraz, jednogłośną decyzją radnych, co miesiąc będzie otrzymywała ponad 12 tysięcy złotych.

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

O północy z piątku na sobotę zaczyna się cisza wyborcza, która trwa do godziny 21.00 w niedzielę. W tym czasie zabronione jest prowadzenie agitacji, dotyczy to także internetu. W związku z tym dodawanie komentarzy na stronie koscierzyna24.info jest wyłączone.

Pozostałe