Kościerzyna. Torby medyczne dla strażaków OSP

  • 2.01.2018, 11:06 (aktualizacja 02.01.2018 11:11)
Kościerzyna. Torby medyczne dla strażaków OSP
Trzy torby medyczne trafiły do Ochotniczych Straży Pożarnych w Dziemianach, Lipuszu i Nowej Karczmie. Nowe wyposażenie ufundowała Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Torby medyczne to zestawy niezbędne do ratowania ludzkiego życia. Często to właśnie strażacy zjawiają się pierwsi na miejscu wypadków, jeszcze przed karetką, dlatego tak ważne jest, by byli wyposażeni w odpowiedni sprzęt.  Przekazane torby to zestawy podstawowe, które strażacy będą sukcesywnie doposażać. Wszystkie jednostki, które otrzymały to wyposażenie mają już na stanie torby medyczne, ale dobrego sprzętu nigdy dość, zwłaszcza, że potrzebny jest coraz częściej. Teraz jednostki będą mogły się nim podzielić.

Torby będą używane także w trakcie niesienia pomocy przy wypadkach podczas prac polowych, więc o nie przypadek, że dzięki zaangażowaniu senatora Waldemara Bonkowskiego zostały ufundowanie przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. "Zeszłoroczna nawałnica nie pierwszy raz udowodniła, że na druhów zawsze można liczyć. Teraz przyszedł czas na chociaż symboliczne podziękowanie strażakom za ich ciężką pracę" - mówił senator.

Te trzy torby to najprawdopodobniej tylko początek. Na wiosnę do druhów z miejscowości, które ucierpiały w nawałnicy trafić mają kolejne zestawy.

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

O północy z piątku na sobotę zaczyna się cisza wyborcza, która trwa do godziny 21.00 w niedzielę. W tym czasie zabronione jest prowadzenie agitacji, dotyczy to także internetu. W związku z tym dodawanie komentarzy na stronie koscierzyna24.info jest wyłączone.

Pozostałe