Pedofile i gwałciciele w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym

  • 3.01.2018, 11:48 (aktualizacja 03.01.2018 12:03)
  • koscierzyna24.info
Pedofile i gwałciciele w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym
Od nowego roku w internecie dostępny jest Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym. Znajdziemy w nim zdjęcia, nazwiska, miejsca urodzenia oraz przebywania pedofilów i gwałcicieli. Przeglądanie spisu jest bezpłatne.

rps.ms.gov.pl - to adres witryny, na której znajdziemy rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym. Spis podzielony jest na dwie grupy. Z publicznego korzystać może każdy w sposób nieograniczony. Widnieje w nim blisko 800 nazwisk groźnych przestępców. Znajdziemy w nim zdjęcia oraz dane osobowe pedofilów, którzy dopuścili się gwałtów na dzieciach poniżej 15. roku życia oraz sprawców gwałtów popełnionych ze szczególnym okrucieństwem, informacje o wyroku oraz miejscu ich aktualnego przebywania. 

Z rejestru z dostępem ograniczonym korzystać mogą policja, sądy, prokuratury, czy organy wykonujące zadania publiczne. Znajdują się w nim dane  osób prawomocnie skazanych za przestępstwa na tle seksualnym. Pracodawcy i organizatorzy w zakresie działalności związanej z wychowaniem, edukacją, wypoczynkiem, leczeniem małoletnich oraz opieką nad nimi mają obowiązek sprawdzenia, czy dane kandydata znajdują się w tym spisie. 

W publicznym rejestrze znalazły się dwie osoby urodzone w Kościerzynie.

 

koscierzyna24.info
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

O północy z piątku na sobotę zaczyna się cisza wyborcza, która trwa do godziny 21.00 w niedzielę. W tym czasie zabronione jest prowadzenie agitacji, dotyczy to także internetu. W związku z tym dodawanie komentarzy na stronie koscierzyna24.info jest wyłączone.

Pozostałe