Kościerzyna. Ogrzewalnia dla bezdomnych otwarta całą dobę

  • 4.01.2018, 13:07 (aktualizacja 04.01.2018 13:13)
Kościerzyna. Ogrzewalnia dla bezdomnych otwarta całą dobę
Od listopada w Kościerzynie działa ogrzewalnia. Podobnie jak w poprzednich sezonach zimowych, mogą z niej korzystać osoby bezdomne, szukające schronienia przed zimnem.

Ulica Towarowa 6, tuż przy Muzeum kolejnictwa - to tu codziennie czynna jest ogrzewalnia. Bezdomni mogą tu w cieple spędzić czas, do ich dyspozycji są dwa pomieszczenia z ławkami, miejscem do przygotowania ciepłych napojów oraz telewizorem, a także łazienka. Schronienie można tu znaleźć przez całą dobę. Z ogrzewalni mogą korzystać osoby wylegitymowane i nieagresywne. Obowiązuje zakaz wnoszenia i spożywania alkoholu. Z reguły jest tu od 5 go 9 osób. Przybywają tu nie tylko z naszego miasta.

Planowo ogrzewalnia będzie otwarta do 15 kwietnia, wszystko zależy jednak od pogody. Mimo istnienia ogrzewalni, pracownicy MOPS wciąż namawiają bezdomnych na pobyt w schronisku. Nie wszyscy jednak się na to decydują, a to może skończyć się tragicznie. Jeśli zauważymy koczujące gdzieś osoby bezdomne, zwłaszcza, gdy przyjdą mrozy, powiadommy o tym fakcie policję, straż miejską lub Ośrodek Pomocy Społecznej.

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

O północy z piątku na sobotę zaczyna się cisza wyborcza, która trwa do godziny 21.00 w niedzielę. W tym czasie zabronione jest prowadzenie agitacji, dotyczy to także internetu. W związku z tym dodawanie komentarzy na stronie koscierzyna24.info jest wyłączone.

Pozostałe