26. Finał WOŚP już 14 stycznia!

  • 5.01.2018, 12:58 (aktualizacja 08.01.2018 12:41)
26. Finał WOŚP już 14 stycznia!
Zbliża się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W zeszłym roku w kościerskim sztabie padł rekord - ponad 102 tysiące złotych i tym razem też liczymy na celujący wynik. 

14 stycznia od samego rana na ulicach Kościerzyny pojawią się setki wolontariuszy. Ich znaki rozpoznawcze to identyfikatory oraz zaplombowane puszki. W powiatowym sztabie, który jak co roku mieści się w Kościerskim Domu Kultury, na odbiór czeka już 250 identyfikatorów.

W ciągu poprzednich 25 Finałów Orkiestra zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 825 mln PLN.  W tym roku celem zbiórki będzie pozyskanie środków dla wyrównywania szans w leczeniu noworodków. Dzięki zebranym pieniądzom oddziały neonatologiczne zostaną wyposażone w specjalistyczny sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci. Zawsze mogliśmy liczyć na wsparcie orkiestry, warto się odwdzięczyć.

Niedawno do szpitali w Dzierżążnie i Kościerzynie trafiły też łóżka rehabilitacyjne od WIelkiej Orkiestry. Jak pomóc w tym, by takich darów było więcej? Wystarczy wrzucić pieniądze do skarbonki lub wciąć udział w licytacjach, które od 16.30 będą odbywały się na rynku. W planie są też koncerty lokalnych artystów. Wystąpią między innymi: Paweł Orlikowski, zespół AndDaro oraz grupa LoveSing ze Szkoły Podstawowej nr 4. 

O tym, co będzie się działo będziemy informowali w internecie na stronie koscierzyna24.info.

Finałem Finału będzie tradycyjnie Światełko do Nieba. Fajerwerki polecą w niebo o 20.00. Oby były znakiem kolejnej rekordowej zbiórki!

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

O północy z piątku na sobotę zaczyna się cisza wyborcza, która trwa do godziny 21.00 w niedzielę. W tym czasie zabronione jest prowadzenie agitacji, dotyczy to także internetu. W związku z tym dodawanie komentarzy na stronie koscierzyna24.info jest wyłączone.

Pozostałe